--------------------------------
---------------------------
--------------------------------------------------


REFLEXE


Naše životní motto: Pokud chceš něco od Osudu, Osud chce něco od tebe.
Smyslem přežití je čůrat za někoho jiného.


Anya

14. července 2016 v 12:31


Nick: Elle ♦ ♦Rod: Lannister ♦ ♦Postavení: Žoldák ♦ ♦Status: Živá ♦ ♦Faceclaim: Gemma Arterton ♦
Jméno: Anya

Přezdívka: Malý skřet, chlupatá opice

Náboženství: Bůh mnoha tváří

Společenství: ---

Věk: 27 let

Stav: Svobodná

Vzhled:

"Vypadá naštvaně."
"Taky bys byla, kdybys měla takovej ksicht."

Jako žoldák je věčně špinavá, upocená a od krve, ale pokud by se vše neřádstvo smylo, našli byste pod ním docela pěknou holku. V kulatě orámovaném obličeji se rýsují velké čokoládově hnědé oči, pod nimi ční malý nos a hned pod ním se nalézají plné rty, které se umí roztáhnout jak do úsměvu, tak i do zamračeného šklebu. Její vlasy mají téměř totožnou barvu jako její oči, které zdědila po otci. Dosahují délky pod lopatky, ale málokdy je nosí rozpuštěné. Po většinou si je váže do culíku, copu nebo drdolu, aby jí nepřekáželi při boji. Stejně tak i přizpůsobuje své oblečení, málokdy jí tedy spatříte v šatech. Spíše nikdy než někdy. V rukávech má schované skryté čepele, které se vysunou a mnohé překvapí než se jim zabodnou do určité části těla. Musí s nimi být opatrná, aby se jejich obětmi nestala i ona sama. Stejně jako její bratr Bronn nosí vzadu dýku připnutou na opasku, na kterém drží i její meč. Čas od času sebou nosí i luk, se kterým jí bratr stále učí zacházet. Někdy si i do svých bot schovává nůž. Jen tak pro jistotu.

Povaha:

"Moje sestra je obří osina v prdeli. Prodal bych jí, ale nikdo by si jí ani za pár pencí nevzal. A i kdybych jí zavázal hubu, spoutal a dal jí prvnímu s nejlepší cenou, tak by mi jí za pár hodin poslal zpět."

Dala by se popsat jako Bronn v bledě modrém. Po svém bratrovi zdědila jen to nejhorší a některé hrozné vlastnosti stačila i vylepšit. Sarkamus, ironii a smysl pro černý humor mají již v rodě, je jen na nich, kdo zrovna v určité době je horší. Jako správná žena dokáže být extrémně zvídavá a až navýsost otravná. Některým lidem může lézt na nervy tak moc, že by jí nejraději viděli sto sáhů pod zemí. S tím by souvisela i její obliba v provokování větších a silnějších mužů. Za to může jistá kompenzace toho, že jí chybí péro a tudíž jí málokterý muž respektuje, či bere vůbec vážně. Kdo by taky bral vážně ženu bojovnici? Ženu žoldáka? Však je to k smíchu. Urážky přímo nesnese, stejně jako posměch. Poté dokáže perfektně vybuchnout a už je jen na daném, zda skončí na zemi on a nebo ona. V jistých směrem je přesto více přemýšlivější a chytřejší než její bratr. Ví, že k lordům a dámám se má chovat jako … no, k lordům a dámám. Ve většině případů je to pouhá přetvářka, ale občas se stane, že si nějaký vyšší lordík dokáže vybudovat její respekt. Ale to se povede málokterému.
Není na prachy tolik jako její milý bratříček. Vždy se je snaží před ním uchránit, ale málokdy se jí to povede. Přesto by svého sourozence nevyměnila, to samé nemůže říct on o ní. I když oba dokážou být pořádné osiny v prdeli.

Historie:

"Myslíš, že se šílenství dědí?"
"Můj otec není dostatečně šílený na to, aby mi ten dal mohl předat."

Své rodiče ani bratra Larse nikdy nepoznala, ale díky tomu byla uchráněna od krutého osudu, který jí její drazí připravili. Samozřejmě jí postupem času Bronn stačil vše vykecat. Vlastně to na ní vybalil pokaždé, když se chovala velmi nevděčně, to byl nejlepší moment jí vpálit do tváře, jak jí zachránil život. A přitom se nepatrně vysral na svého mladšího bratra, ale to opomněl zmínit. Několikrát se společně podívali znovu za Zeď, především kvůli práci. Stačili potkat i pár Divokých, se kterými si popili a povyprávěli o starých zlých časech.
Anya za žádnou cenu nezapomněla, že jí její bratr využíval jako uklízečku v dobách, kdy vyrazil za prací nebo si jednoduše užít a jí samotnou nechal u nějaké bohatší rodiny, aby jim tam se vším pomáhala a přitom dostala zaplaceno. Z čehož jí nikdy nezbylo nic, protože jak Bronn velmi rád říkal "Počítání měďáků nech na mě malá sestřičko."
Jednou na severu jí dal na několik týdnů, kdy si zajel do hlavního města na malé šuky šuk, do područí mlynářovi ženy. Nebo spíš ženy, která kdysi měla za manžela mlynáře, ale bohužel stvrdili svůj sňatek bez vědomí jejich lorda a ten jakmile se to dozvěděl, muže oběsil a pod jeho nohama ženu znásilnil. Té se z tohoto "nádherného" aktu narodil syn. A tak Anya několik týdnů trávila ve společnosti budoucího postrachu Alayne Mormont, Ramsayeho Snowa. Světe div se, apokalypsa se udála a ty dva se spřátelili. Uplynulo několik týdnů než Ramsayeho objevil jeho bratr Domeric a prozradil mu pravdu o jeho otci, kterou mu matka nesměla říct. Anya v té době neměla čas zjistit, jak vše dopadlo, protože její bratr se uráčil vrátit a odtáhnout jí zase jinam. Ale to nebylo naposled, co Ramsayeho viděla.
Takhle se se svým bratrem potulovala světem, chvíli byli ve Westerosu, chvíli zase v Essosu a tak to šlo stále dokola. Kam se jejímu bratrovi zachtělo, tam se ocitli. Během těchto toulek jí učil tomu jedinému a pravému řemeslu - zabíjení lidí. Snažil se, aby od něj pochytila jen to nejlepší a on jí mohl posílat i na jisté prácičky samotnou. Ale tyhle sólo akce se nekonaly moc často. Nebylo to tím, že by byla Anya neschopná, ale spíš se jí nechtělo být tak moc často bez jejího bratra, jako to bylo v mládí.
V nynější době se nalézají kdesi v Údolí, kde následují lady Catelyn, které se podařilo ukořistit Trpaslíka Lannistera, jenž byl obviněn z pokusu o vraždu nějakého malého parchanta.

Rodina:

"S bratrem jsme naprosto rozdílní. Kromě chuti k zabíjení, zvráceného smyslu pro humor a až abnormálnímu požitku z pití nemáme vůbec nic společného. I vzhledově jsme každý jiný. Já vypadám jako normální bohy dobře obdařená osoba a on jako koněm zkopaný květák."

Ze své rodiny zná pouze svého staršího bratra Bronna. Ten jí prozradil, že měla i dalšího staršího bratra Larse a nějaké ty dva lidi, kterým se obvykle říká "Otče a matko.", ale to je tak vše, co o nich ví. Jen a pouze její bratr je pro ní ta jediná a pravá rodina.

Zajímavosti:

"Už se konečně rozhodni! Panna nebo orel?"
"Orel nebo panna?"

Narodila se ve stejný rok, stejný den a stejnou hodinu jako Ramsay Snow. Náhoda?
Někdy se chová víc jako ženská verze muže než jako ženská verze ženy.
Více než nalévání jí baví se přežírat. Po všem, co spořádá se Bronn diví, že ze sestry nemá krále Roberta.
Občas má noční můry o Jiných. Hned po probuzení je ale zapomíná.
Vždycky chtěla zvířátko, proto je ráda aspoň za Ramsayeho … zvířátka.


Body moci


Intrikářství - 2 b.

Válečnictví - 7 b.

Diplomacie - 3 b.

Vůdčí aspekty - 1 b.

Charisma - 2 b.

Vazby

Bronn

"Ale prosimtě, já mám vkus! Navíc, tohle to nikdo ani pokládat za ženu nemůže. Vždy jsem měl za to, že mám dva bratry."

Lars

"Jsi dost bláznivá, na to abys mohla být moje sestra. Doufám, že jsem nepřišel moc pozdě, abych mohl spravit Bronnův zhoubný vliv."

Tyrion Lannister

"Doufejme a kdyby ne... Splní se ti tvůj největší sen, budeš volná... minimálně na těch pár minut než zažiješ nejlepší zážitek ve svém dosavadním životě."

Thoros z Myru

"Co je tohle sakra za víno? Je támhle na tom koni opravdu mladá žena nebo jenom vidím tvojí mámu jak jede s výslužkou z předchozí noci?"

Dorien Retard

Sansa Stark

Ramsay Snow

"Dobrý nebo zlý? Nezáleží na tom. Stejně jako had pojídající svůj ocas, jeden stráví toho druhého."

Tyene Sand
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama