--------------------------------
---------------------------
--------------------------------------------------


REFLEXE


Naše životní motto: Pokud chceš něco od Osudu, Osud chce něco od tebe.
Smyslem přežití je čůrat za někoho jiného.


Arya Stark

9. července 2016 v 21:33


Nick: Tess ♦ ♦Rod: Stark ♦ ♦Postavení: Lady ♦ ♦Status: Živá ♦ ♦Faceclaim: Maisie Williams ♦
Jméno: Arya Stark

Přezdívka: Koňská tvář, Arya Podnožka

Náboženství: Staří Bohové

Společenství: ---

Věk: 13 let

Stav: Svobodná

Vzhled:

Na svůj věk je Arya poměrně malá, zato je hbitá a mrštná jako kočka. Není tak zdatná ve šplhání jako její mladší bratr Bran, ale to neznamená, že by na tom byla vysloveně špatně. Vzhledem k tomu, že se narodila do rodiny, kde se vyskytuje titul lord a lady, by měla chodit hezky oblečená, měla by být čistá a upravená, ale… to Arya přenechala své starší sestře Sanse. Oblečení má prakticky klučičí, ale má to svůj důvod- přece by neroztrhala nádherné šaty při dobrodružných výpravách. Navíc by jí jenom omezovaly v pohybu. Často chodí umouněná a ti, co jí dobře neznají, si jí klidně spletou se štolbou nebo nějakým neurozeným dítkem, které se náhodou nachomýtlo k vyšší společnosti. Má typické rysy Starků, mezi které patří bledá pleť, tmavě hnědé vlasy, které mívá pěkně rozdrbané, jak by se jí na hlavě usídlil vrabčák, a vážné šedé oči. Hned po Jonovi je tedy nejvíc podobná svému otci, z matčiny strany nedostala do vínku zhola nic, ať už by se jednalo o vzhled nebo chování. Má tak trochu "koňský obličej", kvůli kterému vznikla jedna z jejích ne moc milých přezdívek. Vzhledem k tomu, že nijak moc nedbá o svůj zevnějšek, často připomíná chlapce.

Povaha:

"Musím přiznat, že s Aryou jsme měli trápení. Byla napolo klukem a napolo vlčím mládětem. Cokoli jí člověk zakázal, začala po tom toužit. Měla Nedův protáhlý obličej a hnědé vlasy, které vždycky vypadaly, jako by si v nich udělal hnízdo nějaký vrabčák. Zoufale jsem se snažila udělat dámu i z ní, jenomže tak jako jiná děvčata v jejím věku sbírají panenky, ona sbírala jizvy a vždycky bez obalu řekla cokoli, co jí zrovna přišlo na jazyk."

Zlovlk je znakem Starků a tohle dítě prakticky taky zvlčelo. Jako mladá lady by si měla osvojit um zpěvu, vybraného chování, vyšívání a spousty dalších velice přínosných aktivit, ale přesto raději tráví svůj volný čas hrou se svými bratry, učí se umění lukostřelby a boje. Její úplně nejmilejší činností je však cuchání nervů její vychovatelky septy Mordane, která se jí neustále snaží přimět, aby se chovala slušně, jako dáma, což Aryina povaha naprosto popírá. Dělá si, co chce a kdy chce, dokonce i když z toho může mít trable. Nemá potřebu zůstávat v urozené společnosti, namísto toho raději poslouchá veselé historky služebnictva a poddaných. Zjistila, že nejlepší příběhy vypráví vojáci a tak při kterékoliv slavnosti využije situace a schová se pod stůl, aby si mohla vyslechnout jejich napínavé zážitky. Tím si vysloužila druhou přezdívku - Arya Podnožka. Občas se chová dost impulzivně, bez váhání udělá to, co jí přijde nejlepší. Je také poněkud vzpurná, pokud se jí něco zakáže, prahne po tom ještě víc. Všechny své sourozence má ráda, ovšem Sansa je v oblíbenosti na úplně nejnižší pozici, protože představuje Aryin naprostý protiklad. Nejblíže má k nevlastnímu bratru Jonovi, nejspíš proto, že si jsou tak podobní.

Historie:

Vzhledem k Aryině věku si toho moc prožít nemohla a zároveň toho bylo na tak málo let až až. Narodila se krátce po ukončení rebelie Balona Greyjoye a zaujala tak místo třetího dítěte rodu Starků. Dalo by se říct, že na Zimohradu prožila celkem bezstarostné dětství. Její život obohatilo setkání s jejím vlastním zlovlčím štěnětem, které přivezl Eddard. S pojmenováním neměla sebemenší problém, svou fenku pojmenovala Nymeria. Poklidnou atmosféru změnila až návštěva krále Roberta s jeho rodinou na Zimohradu, kdy nabídl jejímu otci post pobočníka. Eddard nabídku přijal a nakázal, aby Sansa s Aryou odjeli s ním. Snad doufal, že by se Aryina zbrklá povaha dala v Králově přístavišti na jihu trochu zkrotit. Arye se každopádně nechtělo Zimohrad opouštět a ne jenom kvůli tomu, že jí v žilách kolovala krev seveřanů. Nechtělo se jí opouštět nevlastního bratra, protože Jon jí byl nejlepším přítelem. Její stesk zmírnil dárek, který jí Jon potají odevzdal - jednalo se o meč vyrobený jí na míru. Na jeho radu ho schovávala, především před septou Mordane, protože by jí mohl být zabaven.
Cesta do Králova přístaviště probíhala v klidu a Arya si jí dokonce užívala. Nevadilo jí trávit čas v přírodě, hodněkrát se dokonce odklonila od hlavní družiny, jenom aby mohla prozkoumat okolí. Neměla zapotřebí zůstávat v královské společnosti, namísto toho se spřátelila s řezníkovým synem Mycahem, nacvičovala s ním šerm. Bohužel je při jednom tréninku nachytal Joffrey se Sansou. Joffrey vyzval Mykaha na souboj, který ovšem ukončila Arya tím, že švihla Joffreyho cvičným klackem a zahodila jeho meč do řeky. Joffrey nechal Mycaha Ohařem ohavně zabít, čímž se Arya setkala se smrtí poprvé.

Na svého přítele nezapomněla, ani poté, co dorazili do Přístaviště. Její odpor k Joffreymu se mnohonásobně zvětšil a moc tomu ani nepomohlo, že se Sansa stala jeho snoubenkou. Její stesk po nevlastním bratrovi se o něco prohloubil, ale čím víc se Arye stýskalo, tím usilovněji se snažila trénovat šerm. Eddard ji při jednom takovém cvičení nachytal a k Aryině velkému překvapení se zachoval naprosto úžasně - domluvil jí lekce šermu s braavoským šermířem Syrio Forelem. Její hodiny Syrio pojmenoval jako lekce "vodního tance" a rozhodně Aryu nešetřil. Jí se to však líbilo, ačkoliv tak trávila minimum času se svojí rodinou a septou Mordane, což bylo samozřejmě špatně, ale Aryině nátuře to vyhovovalo. Jednou se jí podařilo při soukromém cvičení zadaném Syriem vyslechnout rozhovor dvou mužů, kteří se bavili o možné válce mezi Starky a Lannistery. Okamžitě to řekla svému otci, ale ten jí odmítl uvěřit. Králova smrt Aryu šokovala, ale stěží by uvěřila, že se na tom mohl jakkoli podílet její otec nebo Nymeria.

Rodina:

Je legitimním třetím dítětem Eddarda Starka a Catelyn Tully. Mezi starší sourozence patří bratr Robb, nevlastní bratr Jon (její nejoblíbenější sourozenec) a sestra Sansa. Dále má dva mladší bratry - Brana a Rickona. V Řekotočí se nachází její nemocný dědeček Hoster Tully, o kterého se stará Aryin strýc Edmure Tully. Z rodu Tullyů je také spřízněna se strýcem Catelyn, Bryndenem. V Orlím Hnízdě vládne slabomyslná teta Lysa Arryn se svým synem Robertem.

Zajímavosti:

Meč, který jí daroval Jon, pojmenovala Jehla a pokud může, nosí ho s sebou.

Loajalita

Rod Starků

Body moci


Intrikářství - 0 b.

Válečnictví - 5 b.

Diplomacie - 1 b.

Vůdčí aspekty - 6 b.

Charisma - 4 b.

Vazby

Eddard Stark

"Říkám si, jestli jsi se neměla narodit jako chlapec, Aryo. Jsi pro tu ženu hřeb do rakve."

Milovaný otec, u kterého většinou najde zastání i porozumění. I přes svojí divokou povahu ho respektuje a obdivuje, ačkoliv nesouhlasí s jeho plánováním své budoucnosti. Rozchází se s jeho názory tam, kde se z ní má stát spořádaná lady obklopená dětmi. Arya se zkrátka vidí někde jinde a to s mečem v ruce. Na druhou stranu velice oceňuje, že se uvolil nechat jí trénovat, přičemž jí dokonce našel tanečního mistra Syria Forela. Je ochotná udělat cokoliv, aby ho pomohla očistit, stejně tak jako u všech členů své rodiny. Nevěří, že by se dopustil něčeho tak ohavného, jako brutální vraždy, především prostřednictvím některého ze zlovlků.

Sansa Stark

"Nejsem žádný prcek, ty rudovlasá ropucho! Jsi tak ošklivá, že i žáby u jezírek oproti tobě vypadají jako pravé princezny!"

I když se jedná o její sestru, není to zrovna osoba, kterou by měla Arya kdovíjak moc ráda. Nechápe její povrchní chování a tužby, ani její vizi růžové budoucnosti. Ačkoliv je Sansa starší, Arya v ní nikdy neviděla vzor, který by chtěla napodobit. Možná jí tajně závidí její krásnou tvář, měděné husté vlasy a schopnost pro ruční práce, ale to jenom přilévá olej do ohně. Starkovy sestry jsou od sebe tak odlišné, jak to jenom v jednom rodě lze. Neustále mají mezi s sebou drobné rozepře, kromě toho Arya nenávidí Sansina snoubence Joffreyho.

Jaime Lannister

"Samozrejme, že je to to isté. Každá miestnosť má obvykle štyry steny. To je základný poznatok. Či vás to na severe učia inak?"

"Počúvala si ma vôbec čo som ti hovoril o otcovi? Alebo ti na ňom vážne vôbec nezáleží? Ak si ty taká divoká, neposlušná a nezodpovedná, ako chceš presvedčiť ostatných, že tú svoju šelmu si dokázala vytrénovať aby nikomu neublížila?"

Člen rodiny, kterou Arya moc nemusí. Lannisterové představují všechny hodnoty, kterými opovrhuje. Podle ní neví, co je to čest a ochota obětovat se pro druhé. Naštěstí pro ni, Rudá bašta je tak rozlehlým místem, že není nucena se s Jaimem vídat moc často. Mají za sebou menší konflikt, kdy se pokusila Králokatovi utéct, jelikož jí chtěl kvůli soudnímu procesu lorda Eddarda držet pod zámkem. Arya neuspěla a tím se jen prohloubily všechny negativní pocity chované vůči němu.

Sandor Clegane

"Jestli na mě nakonec padne, že budu muset dělat chůvu i takovému štěněti, mohl bych si klidně otevřít nějakou zkurvenou denní opatrovnu."

Věrný pes rozmazleného královského děcka, Joffreyho. Clegane při cestě do Králova přístaviště zabil řeznického chlapce Mycaha a to mu Arya nikdy neodpustila. S Mycahem se spřátelila, vlastně se dalo říct, že kromě Nymerie to byl její jediný přítel doprovázející jí na cestě ze Zimohradu. Sandor jí nebyl sympatický ani předtím, nejen kvůli tomu, že chrání Joffreye, ale i kvůli pochybnému chování. Hází ho na jednu hromadu společně s Lannistery.

Stannis Baratheon

Poprvé ho potkala na Rudé baště, ale nikdy se s ním nepouštěla do řeči. Proč taky, když si lord Dračího kamene stál za důležitějšími věcmi. Arye hned od začátku přišel jako rozumný a autoritativní muž. Jejich cesty se plně zkřížily až v den útěku z Králova přístaviště, kdy se dozvěděla, že starší bratr nyní již zesnulého krále je schopen zahodit svůj život za záchranu Starkových děvčat. V jejích očích rozhodně stoupl a tak se řadí mezi hrstku lidí, které dokáže plně respektovat.

Denys Sníh

Možná se jedná o bastarda, ale Arya to tak nevidí, stejně jako u Jona. Má všechny rysy Starků a kromě toho jí má rád. Nepeskuje ji a dovolí jí kdejakou lumpárnu. Nikomu neřekne, když jí vidí dělat nekalosti a někdy se i přidá. Lady Catelyn ho tiše nenávidí stejně tak, jako ho Arya miluje. Brala by všemi deseti, kdyby z něj mohl být její legitimní bratr, ale bohužel.

Cedrik Baratheon

Nejdřív s ním měla tu čest na Zimohradu a stačila jí jenom krátká chvilka, aby si o něm pomyslela dost nehezkých věcí. Princ se už od úplného začátku jevil jako její přímý protiklad, blonďatý, s uhlazeným chováním a potřebou neustále přijímat od někoho rady, jen aby neudělal něco špatně. Jeho staršího bratra má ráda ještě o něco méně, ale i tak se Cedric řadí k těm, se kterými nemá potřebu pobývat. Mimochodem - v kuchyni na Zimohradu ho zcela neeticky kopla do holeně. Zasloužil si to.

Robert Baratheon

Shireen Baratheon

Dorien Renard
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sansa Stark Sansa Stark | 15. července 2016 v 12:02 | Reagovat

Moje malá sestřička 3:)
Nemůžu se dočkat, až si zahrajeme :3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama