--------------------------------
---------------------------
--------------------------------------------------


REFLEXE


Naše životní motto: Pokud chceš něco od Osudu, Osud chce něco od tebe.
Smyslem přežití je čůrat za někoho jiného.


Divocí/Svobodný lid

6. července 2016 v 16:09


Divocí nebo také Svobodný lid, jak si říkají, jsou lidé stejní jako na druhé straně Zdi, jen s tím rozdílem, že žijí na té špatné straně. Jsou potomky Prvních lidí stejně jako seveřané. Stejně jako oni také uznávají Staré Bohy.
Díky izolaci od lepší strany, se naučili žít v těch nejhorších možných podmínkách. Na jejich území existuje několik různých kmenů, z niž někteří mluví starým jazykem jako jsou Thennové či obři. Jelikož tam nejsou příliš bezpečná či úrodná území, jsou vůči sobě některé národy dost nepřátelské a velmi si střeží to, co je jejich. Narozdíl od falešných seveřanů a jižanů neuznávají žádné autority, které se neosvědčí a neprokážou svou sílu. Žádný titul se u nich nedědí a za žádnou cenu se nepovažují za klekače. Když už někoho následují, neklanějí se každému jeho prdu a neodkývou mu vše, co řekne, když se jim to nelíbí. Panuje mezi nimi rovnoprávnost, co mají muži mohou mít i ženy.
Největší nenávist nechovají pouze k lidem na druhé straně zdi, ale především k Noční hlídce, která pro ně představuje ty, co jim brání k přechodu na vlídnější území.
Spoustě Divokým se podaří dostat na druhou stranu, ať už přeplutím Tuleního zálivu či přelezením Zdi. Ale přelézt Zeď není nic jednoduchého, proto se pod ní často nacházejí zlámaná lidská těla.

"Není to vaše země! My jsme tu byli celou dobu! Vy jste sem jen přišli, postavili velkou zeď a řekli jste, že je to vaše!"

Známí členové:

Mance Nájezdník
Tormund Obrozhouba
Ygritte
Orell
Pán Kostí neboli Chřestivá košile
Dalla (pouze v knize)
Val (pouze v knize)
Karsi
Styr
Loboda
Craster
Gilly
Osha
Cotter (ze hry)
Sylvi (ze hry)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama