--------------------------------
---------------------------
--------------------------------------------------


REFLEXE


Naše životní motto: Pokud chceš něco od Osudu, Osud chce něco od tebe.
Smyslem přežití je čůrat za někoho jiného.


Eithane

10. července 2016 v 18:53Nick: AlexTheriel ♦ ♦Rod: Nei'the ♦ ♦Postavení: ♦ Poslední Nei'the ♦Status: ♦ Živá ♦Faceclaim: Psychara ♦
Jméno: Eithane

Přezdívka: Za jedinou přezdívku by se dalo považovat prosté "Elen". Tak jí říkávala maminka. Ale u nich se na přezdívky jinak příliš nedávali.

Náboženství: ---

Společenství: ---

Věk: Věk je další dosti nejistá informace v případě Eithane. Ale ona a její rodina tady žila ještě tisíce let před příchodem prvních lidí.

Stav: Svobodná

Vzhled:

Jasně typickým znakem Nei'the jsou cosi, jako elfí uši, které ale dokážou na nějákou dobu schovat, pokud to potřebují. Často si také dost potrpí na zdobení. Nespočet náušnic v uších, někdy i v nosu. Samotná Eithane má těchto ozdůbek také spoustu, ještě z let, kdy žila se svou rodinou. Vlasy má spletené do několika větších dredů, některé barevné, jiné tmavé, na vrcholku hlavy má pak usazený diadém, jedinou vzpomínku na svou zesnulou matku. Oči má výrazné, modré, ale není to nebeská modře. Je tmavší, jako hustá modrá mlhovina, která dokáže člověka vtáhnout a už nepustit. Pokud se stane, že ji někdo spatří, že se někým vidět nechá, mívá na sobě černé jednoduché šaty, jen jemně nabrané u pasu, přes ně dlouhý úplet, na několika místech už roztrhnutý od pobíhání v lese. Obvykle bývá bosá, proto se někdy na lesních cestách objeví stopy drobných dívčích chodidel.

Povaha:

Její národ je úzce spjatý s přírodou už od nepaměti. Je tak snad logické, že nepatří mezi bytosti, pro které by něco jako nenávist mohlo existovat. Právě naopak, její druh je, nebo spíše byl, něčím, co se v dnešní době zdá téměř nemožné. Vstřícnost, laskavost, empatie. Tohle bylo u nich na denním pořádku. Bohužel, po příchodu lidí se ukázalo, že další jejich vlastností je naivita, až dětská. A té někteří lidé využívali. Eithane se příliš neliší od své rodiny. Přesto si za tu spoustu let byla schopná vypěstovat jakýsi pud sebezáchovy, dostatečnou opatrnost, aby neskončila stejně, jako její druhové.

Historie:

Nei'the byli již tisíce let před příchodem prvních lidí součástí téměř každého lesa spolu s jeho dětmi. Měli vlastní skrytá města, nádherné slavnosti příchodu léta. Byli téměř dokonalou společností. Bod zlomu přišel právě s příchodem prvních lidí. Byli něco nového, něco neznámého. Po čase se začalo stávat, že někteří Nei'the utíkali za lidskými mláďaty, uzavírali s nimi ty hloupé svazky manželství, zapomínali na své tradice. Někteří lidé tyto bytosti s úmyslem odváděli pryč z jejích domovů. Ale Nei'the, které jednou opustí svůj domov, se ztratí. A to se stávalo. V cizím prostředí začaly tyhle lesní víly chřadnout, byly upoutány na lůžko, až po nich nakonec nezbylo vůbec nic. Ani památka. Snad jen ozdoby v hromádce stříbrného prachu, který se stejně vypařil. Ač se tomu snažili Starší zabránit, ubývalo jich. Až jich nakonec zbylo jen pár, hrstka. A ta hrstka, včetně rodičů nebohé Eithane byla spálena draky. Jestli to bylo náhodou anebo úmyslem už se neví. Ale zbyla jenom ona. Eithane si vzpomíná na spoustu věcí. Na dokonalé slavnosti plné dobrého vína, ovoce, tance. Na večery s rodinou, rozléhajícím se zpěvem po jejich skromném domě. Na tváře své rodiny, matky a otce, svých bratrů a sestry. Ale už si nevybaví ten pocit, jaké to bylo. Na to vnitřní teplo, které vycházelo z příjemné společnosti. Její rodina tehdy odjela. Zůstala doma jen s několika svými a nakonec i ti odjeli, když se výprava dlouho nevracela. I teď si může vybavit oči chlapce, který se jí líbil, snad i ona jemu, jak říká: "Neboj se, brzo se vrátíme.". Ale nevrátili se. Ještě stále se nevrátili. Proto teď v lese žije sama. Baví se pozorováním lidí při lovu, ale občas, když se jí nelíbí anebo se jí zdá, že loví příliš, schválně je mate. Odhání jím zvěř, aby v lese zůstali v déle a ona tak měla aspoň nějakou společnost. Jednou za čas se dokonce vydá do města. Když se něco slaví. Schovaná pod dlouhým pláštěm, držící se stranou. A dřív než si jí někdo všimne, zase zmizí, do svého domova.

Rodina:

Eithane svou rodinu ztratila před mnoha a mnoha lety. Měla matku, Ether, otce Faryho. Tři bratry - Nolana, Namiho, Rolanda. A jedinou sestru Tary, ta byla ze všech sourozenců nejstarší a bohužel, i s bratrem Rolandem, se nechala zlákat lidmi a osud obou skončil právě tam.

Zajímavosti:

Nei'the se po dlouhém odloučení od jejich lesa ztratí. Prostě zmizí, jakoby nikdy neexistovali. Přesto jsou ve starých knihách zmínky o tom, že při určitém obřadním spojení mohou tyto bytosti zůstat po boku lidí. Krom tohoto mívají občas i schopnosti. Rozumí přírodě, zvířatům. Díky tomu na ně nikdy žádné nezaútočí. I to největší zvíře se jim stulí k nohám, jako bezbranné kotě. Nei'the také nádherně zpívají.


Body moci


Intrikářství -

Válečnictví -

Diplomacie -

Vůdčí aspekty -

Charisma -

Vazby

Oberyn Martell

Tyrion Lannister
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama