--------------------------------
---------------------------
--------------------------------------------------


REFLEXE


Naše životní motto: Pokud chceš něco od Osudu, Osud chce něco od tebe.
Smyslem přežití je čůrat za někoho jiného.


Elia Martell

19. července 2016 v 16:26


Nick: Elia/Andy/Inkognito ♦ ♦Rod: Martell ♦ ♦Postavení: Princezna ♦ ♦Status: Nemrtvá ♦ ♦Faceclaim: Aiysha Hart♦
Jméno: Elia Martell

Přezdívka: Elia z Dorne, Dornská princezna

Náboženství: Víra v Sedm

Společenství: ---

Věk: 37 let

Stav: Vdova

Vzhled:

"Muselo to být šílenství, které vedlo Aeryse k odmítnutí dcery lorda Tywina, zatímco si jeho syn vzal slabou Dornskou princeznu s černýma očima a plochým hrudníkem."

První, co upoutá na tuto drobnou ženu, jsou dozajista její šaty, které hrají pestrými barvami, nejvíce laděny do barev jejího rodu. Šperky a spony ve vlasech nikdy nesmí chybět, vše musí být perfektně sladěno, aby na první pohled vypadala jako dáma. To přesně Elia je. Dáma s úsměvem na rtech a vlnitými hnědými kadeřemi, které jí lemují jemný obličej. Lícní kosti nepatrně vystupují, ale rozhodně nebudí dojem, že má propadlé tváře. Pod tmavým obočím na vás pomrkávají dva černé korálky. Oči, podle kterých byste poznali, čí je vlastně sestra. Temné, někdy až tajemné oči, ve kterých se mísí všechny emoce a trápení, které jinak dokáže v grimasách perfektně skrýt. Do typického vzhledu dornské dívky patří také její olivově zbarvená pleť.
Kvůli předčasnému narození je její postava křehká stejně tak, jako její zdraví. Podle Cersei Lannister se, když to řekneme ve vší slušnosti, nedá řadit mezi ženy Bohy obdařené. To však lehce dohání její půvab a krása. Narůžovělé rty nesoucí sladký úsměv, který si téměř každý zamiluje, pokud ovšem díky špatnému pigmentu nenesou jinačí barvu, protože stejně jako celé její tělo těžce snášejí nemoci. Díky vyšší postavě vypadá její tělo chuději, než by vypadalo normálně, stále se však o ní nedá říci, že by byla chodící kost a kůže. Na svůj zdravotní stav vypadá stále dobře a případné komplikace nejsou na první pohled znát. Nikdo by neřekl, že už párkrát málem zemřela a že byla ve svém životě odkázána na lůžko. Skrývá se v ní mnoho energie a to rozhodně nedokazuje jen tím, že není bledá jako stěna. Navíc stárne do krásy, a o kterých ženách se dá tohle říci?

Povaha:

"Princezna Elia byla dobrá žena. Byla laskavá a chytrá, měla dobré srdce a smysl pro humor. Vím, že princ do ní zcela určitě zamilovaný byl."

Vždy se ukázat v nejlepším světle, to bylo její prioritou. Jak by taky ne, když je to princezna. Třebaže se to občas nepodaří, snaží se zachovat klidnou hlavu a ukázat, že je po vzoru své matky opravdová dáma. Dětskou nemotornost již dávno ztratila, a tak když se jí něco nepodaří, dokáže to hravě vykompenzovat. Je to spolehlivá dáma a tak nikdy nebyl problém ji o něco požádat, vše vždy s úsměvem vyřídila, hlavně, že mohla být nápomocná, no ne? Elia je ochota sama, ať se jedná o rodinu nebo kohokoliv jiného, nebojí se jakkoliv pomoc a rozjasnit tak cizinci i ten nejvíc pochmurný den. Zároveň sama na své tváři nese široký úsměv, který napovídá tomu, že je to milá a přátelská žena. Ti, kteří jí znají vědí, že má své starosti, zejména její bratři. Díky svému problematickému zdraví nežije možná až tak dobrodružný život plný cestování po Westerosu, ale díky tomu se naučila perfektně skrývat své starosti za roušku tajemství, kterou málokdo prohlédne. Všechna ta tajemství a starosti se skrývají v jejích černých očích, kde se sic dá vše hezky vyčíst, ale málokomu se povede navázat přímý oční kontakt.
Kamenem úrazu této milé je zřejmě fakt, že se na každém snaží vidět to dobré. Trvá si na tom názoru, že je v každém kouska dobra, stejně jako kouska zla. Nikdy to však nebylo tak hrozné, aby nepoznala nebezpečí. Pozná, když jde do tuhého a někdo má někomu ublížit. Sama nesnese pomyšlení na to, že by měl někdo ublížit její rodině či někomu blízkému. Ačkoliv ví, že by se o sebe dokázali postarat, položila by za ně život a v případě nouze by se je snažila ze všech sil bránit. Možná nemá takovou výdrž, jako jiní, ale dokázala by se vzpírat do posledního dechu, kdyby měla pro co. Stejně pro záchranu holého života by nebyla jako ustrašené kuře v koutě. Trochu té odvahy má stejně jako její starší bratři a ostrý jazyk? V některých chvílích dokáže rozhodně překvapit.
Důležité však je, že na své okolí působí mile a nikdo by na první pohled neřekl, že je to nějaké budižkničemu, které je černou ovcí rodu Martellů. Právě naopak. Vždy se najde někdo, koho láká rozhovor s touhle dámou, ať už kvůli jejímu vzhledu nebo ne. Nepůsobí mile jen na oko, později můžete zjistit, že se u ní skrývá i smysl pro humor, který sic není tak dobrý jako humor jejího bratra, ale je. V její společnosti se tedy nenudíte a rozhodně vás jen tak neodbyde. Elia umí naslouchat, protože sama ví, jaké to je, mít nějaký problém. Přítelkyně do deště. Vyslechne, pokusí se poradit a pomoc, jen aby neviděla na tváři druhého utrápený výraz. To vše jí stačí ke štěstí, aby byli všichni spokojení. Je velmi empatická, i když své problémy výhradně sdělovala jen blízkým, mezi kterými si také musela vybrat "vyvolené". Její zdraví nebylo záhadou pro nikoho, avšak nikdy nebrala předsudky vážně. Potkat někoho, kdo jí odsoudil rovnou k smrti jen protože je její zdraví špatné? Nic si z toho nedělala, vždy dokázala předvést, že má pro co a jak žít.

Historie:

"Moje sestra, Elia, provdala se za prince Rhaegara Targaryena a stala se princeznou, kterou vždy byla. V Dorne chodila mezi zmijemi a žádná jí neuštkla. Poté se ocitla v Králově přístavišti obklopena lvi."

Elia Martell byla čtvrtým potomkem a zároveň jedinou dcerou Dornské princezny. Narodila se o měsíc dříve, a proto jí její bratr Doran nedával naději. Elia to však přežila a dospívala stejně jako její bratři. Během dětství si byla velmi blízká s bratrem Oberynem. Když byla dost stará na vdávání, matka vzala ji i Oberyna, aby pro ně našla vhodné partnery. Pro Eliu už v té době bylo cestování po Sedmi královstvích velmi problematické, ale ve společnosti svého staršího bratra Oberyna to zvládala. Mezi místa, která navštívili, patří například Crakehall. Kvůli Oberynovi odmítala Elia všechny své nápadníky, včetně Baelora Hightowera, kterého díky nešťastné události Oberyn nazval Baelorem Kazivzdouškem. Elia se od té doby na něj nedokázala podívat, aniž by se nezačala smát. Poslední šance byla na Casterlyově skále, kde se měla setkat Eliina matka s přítelkyní Joannou Lannister, pro kterou měla návrh spojení rodů. Sňatek měl proběhnout mezi Oberynem s Eliou a dvojčaty Cersei a Jamiem. Tedy Jamie s Eliou a Cersei s Oberynem. Joanna však zemřela při porodu Tyriona a Tywin Lannister návrh k sňatkům zamítl. Jeho dcera si měla vzít prince Rhaegara Targaryena. Pro Eliu byl nabídnut Tyrion, to si však Martellové brali jako urážku.
Věci však napraly jiný spád. Aerys odmítl nabídku sňatku pro svého syna a Eliina matka byla schopna korunního prince Rhaegara Targaryena domluvit jí. Elia se do svého manžela zamilovala a porodila mu dvě děti - princeznu Rhaenys a prince Aegona. Její zdraví však bylo problematické, a proto nemohla mít žádné další děti. Po porodu princezny Rhaenys byla upoutána šest měsíců na lůžko. Při porodu prince Aegona málem zemřela. Mít další dítě by pro ni znamenalo jistou smrt.
Manželství prince Rhaegara a princezny Elii bylo šťastné, i když v něm poněkud chyběla zamilovanost. To však princ Rhaegar zvládl "vyřešit" na turnaji v Harrenhallu. Jako vítěz získal pravomoc korunoval Královnu lásky a krásy. Tou se stala půvabná Lyanna Stark ze Zimohradu. Korunoval ji přímo před očima Elii, před očima své ženy. Nedokázala by v tu chvíli popsat, jak jí zžírala žárlivost a jak moc ji mrzel čin jejího manžela. Naučila se však zachovat klidnou hlavu, proto mnohým zůstává její reakce neznámá. Rozhodla se to neřešit, nemohlo jí napadnout, co by se tímto činem mohlo stát.
O rok později Rhaegar Lyannu unesl, nebo společně utekli, to se Elia nedozví. Podle Viseryse Targaryena nebyl jeho bratr se svým manželstvím spokojený. Únos Lyanny vyvolal rozhořčení na straně jejího snoubence a tím vypukla Robertova rebelie. Robert byl úspěšný a v bitvě u Trojzubce byl Rhaegar zabit. Po tomto činu poslal Aerys svoji rodinu na Dračí kámen, ale Eliu s dětmi si nechal v Králově přístavišti pro případ, že by se v Dorne chtěli připojit v rebelům a bojovat tak proti němu. V Dorne byli rozhořčení z toho, co Rhaegar udělal, ale nemohli ohrozit život princezny Elii, která byla mezi dornským lidem oblíbená. Lannisterové byli po celou dobu neutrální, teprve ke konci se projevili, když dal Tywin rozkaz vtrhnout do Králova přístaviště na důkaz loajality k Robertovi. Král Aerys byl zabit a Eliu s dětmi zajali Lannisteři. Tywin si stále pamatoval, že to jeho dcera měla být ženou Rhaegara Targaryena, ne Elia. Bral její děti jako bastardy a jako pomstu je nechal zabít před očima jejich matky. Elia musela sledovat svoji ubodanou dceru a syna, jehož hlava byla rozdrcena o zeď. Aegon byl v té době ještě v kolébce. Za tohle začala Elia Lannisteri nenávidět, chtělo se jí zemřít, ale to přesně lord Tywin věděl. Rozhodl se ji ukrýt na Casterlyově skále a okolí nechat v domnění, že je mrtvá stejně jako Rhaegar a jejich děti.
Její přesun měl na starosti Pycelle, který se hned na to měl vrátit zpět do Králova přístaviště na své místo mistra. Zatímco Elia cestovala na Casterlyovu skálu, kusy těl jejích dětí byly zabaleny do Lannisterských plášťů a položeny před trůn novému králi Robertu Baratheonovi. Elia o ničem z toho nevěděla, byla zlomená a jediné na co myslela byla smrt. Pycelle toho využil, neviděl v ní nic jiného než dornskou děvku, k čertu s tím, že má nějaký titul, že to byla snacha krále Aeryse. Znásilnil ji, ukojil na ní své choutky, dokud se nedokázala úplně bránit. Tywin o tomhle nic vědět nemohl a Elia by mu to v tomhle stavu rozhodně neřekla. Chtěla mu naplivat do obličeje za to, že dal rozkaz zabít její děti. Její malé ubohé děti.
Přestává vnímat čas, už neví jak dlouho je ukryta na Casterlyově skále. Její stráž se střídá podle toho, komu zrovna lord Tywin důvěřuje, zřejmě. Každopádně pro ní není úniku. Nedostane se odsud a že by jí někdo za tak dlouhou dobu hledal? V to nedoufá.

Rodina:

"Má sestra ho milovala, nosila jeho děti, přebalovala je, houpala, kojila u svého prsu. Nedovolila, aby se jich dotkla kojná. A krásný ušlechtilý Rhaegar Targaryen jí opustil kvůli jiné ženě."

Elia je sestra Dorana Martella a švagrová jeho ženy Mellario, zároveň je tedy tetičkou jejich dětí. Nejlepší vztah vždy měla s bratrem Oberynem, díky němuž je také tetou a to hned osmkrát. Je tetou Obary, Nymeriy, Tyene, Sarelly, a pak Lorezy, Dorey, Obelly a Elii, které má Oberyn s Ellariou Písek. Všech osm děvčat si říká Píseční hadi. Dále měla dva další bratry Olyvara a Morse, ti však zemřeli v dětství. Je neteří Lewyna Martella a dcerou Dornské princezny.
Vdova po Rhaegaru Targaryenovi, kterému porodila dvě děti. Princezna Rhaenys Targaryen a princ Aegon Targaryen, ti byli brutálně zavražděni jako malé děti. Snacha Rhaelly Targaryen a Aeryse II. Targaryena - oba dva po smrti. Dalšími jejími žijícími příbuznými jsou sourozenci jejího mrtvého manžela, a to Daenerys Targaryen, za bouře zrozená a Viserys Targaryen.

Zajímavosti: ---

Loajalita

Rod Martellů
Dorne
Oberyn Martell

Body moci


Intrikářství - 5 b.

Válečnictví - 4 b.

Diplomacie - 7 b.

Vůdčí aspekty - 4 b.

Charisma - 10 b.

Vazby

Oberyn Martell

"Jaký si myslíš, že bude? Pověz mi, jaký? Statečný a urostlý? Nebo… nebo vyhublý a pouseroutka?"
"Myslíš ještěrkolorda? Bude mít ty směšné bílé vlasy, fialové oči, jakoby dostal pěstí a samozřejmě… tchoří tvář, tu mají všichni Targaryeni, dědí se. Stejně jako u nás oslnivá krása."

Rychle se k ní nakloní, dřív než někdo stačí vstoupit, aby je snad nepřistihl a políbí ji na rty, nejedná se o nějaký slintavý polibek z příběhů jen okusení jejích rtů, dotek krátký jako pošimrání motýlích křídel. "Je mi jedno, jak to dopadne s ním, jak moc tě bude mít rád, ale nikdy ne tolik jako já, sluníčko."

Oberyn jí zpříjemňoval kritický život už od dob, kdy to mohla dostatečně dobře vnímat. Nejvíce se jí ale zaryl do paměti v den, kdy mladá princezna z Dorne svoji domovinu opustila a plula tak do chřtánu šelem a ještěrek - jak hezky je její bratr nazval. Díky němu vlastně neviděla svého nastávajícího, Rhaegara Targaryena, jinak než obyčejnou slizkou ještěrku, co z toho, že se do něj později zamilovala. V bratrově přítomnosti mnohokrát vzpomínala na to, jak probíhali u těchhle ještěrů s tchořími obličeji sňatky. Brali se sestřenice a bratranci, bratři a sestry. Proč si nemohla vzít ona místo Rhaegara vlastně Oberyna? Její návrh by v Dorne jistě zamítli dříve, než by vůbec vzešel na povrch zemský. Jednoduše, k Oberynovi chovala hlubší city než k Doranovi a komukoliv jinému, rozuměla si s ním. Stejně tak to bylo i v tento okamžik a při cestě do Králova Přístaviště, kdy stihl svoji drahou sestru znepokojit, rozveselit i uklidnit.

Cedrik Baratheon

Když v tom uslyšel kašel za dveřmi a to jej vyrušilo ze snění chvilku přemýšlel kdo vlastně tam kašlal a však tomuto kašli nevěnoval žádnou větší pozornost a po chvilce se zase zasnil, stávalo se mu to často že snil s otevřenýma očima a to se mu teď vymstilo cítil jak jej něco chytlo za nohu a začalo jej to táhnou ke dveřím...

Rozhodne se nenavazovat kontakt s osobou za dveřmi. Ze země zvedne spadenou stoličku na kterou se znovu posadil aby strážil dveře jak mu děda přikázal, ovšem tentokrát neudělá stejnou chybu a dodržuje dvoumetrovou vzdálenost od dveří a začne se mít více na pozoru. Stejně jako jej s ostřížím pohledem sledoval Hora když vešel Cedrik do místnosti tak stejným pohledem sleduje mladý princ dveře.

Tady se vůbec nejednalo o hlubokomyslné setkání, právě naopak, tady se nejednalo téměř o žádné setkání. Elie se v kopce pod Skálou po nějaké té dlouhé době vystřídala stráž a jelikož nemůže ona sama nic moc dělat? Samozřejmě si toho všimla. Od myšlenek nad svými nebohými dětmi ji vyrušil nápad, že by jí snad ta osoba mohla pomoci. Podle hlasu odhadovala, že sem Tywin poslal hlídat nějaké pískle a její činy to jenom potvrdili. Chtěla žádat o pomoc, jediný způsob ale byl prostrčit ruku dvířkami na jídlo, tedy pro Eliu na šlichtu. Neváhala, bledá bezmocná ručka chytla chlapce za nohu, ale ona sama nebyla schopná slova, proto ho jednoduše začala tahat směrem k sobě ve snaze ho donutit, aby se tou pitomou škvírou podíval dovnitř. Bez úspěchu. Chlapec si odsedl nejméně dva metry od dvěří.

Rhaegar Targaryen

Aegon Targaryen

Rhaenys Targaryen
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama