--------------------------------
---------------------------
--------------------------------------------------


REFLEXE


Naše životní motto: Pokud chceš něco od Osudu, Osud chce něco od tebe.
Smyslem přežití je čůrat za někoho jiného.


Garlan Tyrell

16. července 2016 v 16:26


Nick: Kris ♦ ♦Rod: Tyrell ♦ ♦Postavení: Lord, druhý princ, dědic Vysoké zahrady, rytíř Zlaté růže, strážce Roviny, obránce Mokřad ♦ ♦Status: Živý ♦ ♦Faceclaim: Jamie Dornan ♦
Jméno: Garlan Tyrell

Přezdívka: Garlan Galantní

Náboženství: Víra v Sedm

Společenství: ---

Věk: 30 let

Stav: Svobodný

Vzhled:

Pohledný, 190 centimetrů vysoký fešák, který hned něčím zaujme. Ať už svou mohutnou postavou nebo zajímavými povahovými rysy. Vždy zakládal na své vizáži. Ostatně jako každý z rodu Tyrellů, o kterých se tvrdí, že jsou krásní od přírody. Rytířský výcvik a tvrdá disciplína se mu odvděčila v podobě svalstva a drobných jizev všude po těle. Největší jizvu má přes levý prsní sval. Nepohodl se s mečem protivníka na první turnaji. Téměř na každém turnaji získá novou a zajímavější jizvu. Kolik jich skutečně má, nikdo neví. No, svlékněte ho a uvidíte, kolik jizev skutečně má na světlounce bronzové kůži. Pleť má čistou a jemnou. To se nedá říct o jeho truhlářských rukách. Často pracuje, ruce má velké, prsty dlouhé, mnohdy sedřené a domlácené klouby nejsou výjimkou. Mozoly ani sedřená kůže ho netrápí. Rukou si všímá málokdo, když proti Vám stojí Garlan Tyrell, zvaný Galantní se svým elektrizujícím pohledem. Oči má ocelově šedivé, drsné a chladné. Někdy zase hledí hlubokým, upřímným pohledem modrého oceánu, před kterým nelze utéct, ani se schovat. Plné smyslně vykrojené rty narůžovělé barvy ne vždy mluví pravdu. Dokáže pohledem milovat a nenávidět zároveň. Vyvolat v lidech důvěru, přinutit k tomu, aby ho následovali a poslouchali. Korunu hlavy tvoří hnědé vlnité vlasy, chytající na slunci zlatavý odstín. Vlasy má jemné a husté, oproti stejnobarevnému strništi. Vousy jsou tvrdé a při kontaktu s nimi příjemně škrábou na kůži. Vzhledem není pochyb o příslušnosti k rodu Tyrellů.

Povaha:

Garlan milující a vášnivý. Snaží se být čestný a spravedlivý. Nesnese zbabělce. Snaží se pomáhat lidem kolem sebe a hlavně chránit svou rodinu . Touží po dobrodružství, ne po slávě. Snadno se dokáže nadchnout pro maličkost, udělat si radost z každodenních věcí. Od pána boha dostal skvělý smysl pro humor. Trochu cynický s lžičkou sarkasmu, přesně takový, jaký humor sám miluje. Rád provokuje a nechává se provokovat ostatními v jistých mezích. Slovy ho málokdo urazí, činy trestá hněvem své výbušné povahy. Do věcí se vrhá jako do vody, po hlavě, aniž by si nejdřív promyslel, zda je voda bezpečná a nerozbije si hlavu o útes. Není ten typ, co bere ohledy na následky. Nejprve koná, až pak myslí. Odvaha se mu stane osudnou, smířil se s tím. Je opravdu málo věcí, kterých se bojí a pokud se přeci něčeho bojí, stejně neustoupí a pokusí se strach překonat. Však ono to někdy vyjde a porazí i strach. Nemusí vyhrát hned, ale nepřestane se snažit. Tvrdohlavý býk, co radši zeď prorazí hlavou, než aby ji obešel. Neustoupit a nevzdat se jsou jeho hesla, což je paradox s jeho trpělivostí. Sem tam přeteče, nejprve kope kolem sebe jako malé děcko. Nepřizná si chybu, sedne si někam do kouta a vybíjí si vztek na ostatních, je protivný a agresivní. Chvilku je sám, všechno se mu rozleží v hlavě, po té přijde fáze sebeobviňování. Dává za vinu naopak všechno. Pár dní se lituje, ale nakonec se uklidní a snaží se dosáhnout svého cíle znovu. Okouzlující hříčka přírody, se kterou nikdo neví, na čem je.

Historie:

Wilas, Garlan, Loras a Margaery. Synové a dcera Mace Tyrella a Alerie Tyrell, rozené Hightower. Narodil se jakožto druhý syn, dědické právo měl jeho starší bratr Wilas. Přestože se rytířského výcviku i vzdělání dostalo všem stejně. Společně s bratry se Garlan stal rytířem, v soubojích byl odmalička lepší než starší bratr. Po nehodě už nebyl pochyb. Starší bratr Wilas utrpěl na turnaji zranění, když na něj spadl kůň při souboji s Oberynem Martellem. Vznikla nevraživost mezi těmito rody a trvá do dnes. Zmrzačený bratr je stále pokládám za dědice Vysoké zahrady, přestože je v očích ostatních rodů pouhý mrzák. Garlan nikdy netoužil po moci, ani po slávě. Naopak od mladšího bratra Lorase. Ten na turnajích hledal slávu. Garlan se chtěl zdokonalovat a sbírat zkušenosti po světě. Vysoká zahrada je překrásné místo, ale on chtěl poznat svět. Zažít věci, které by jako právoplatný dědic a prvorozený dělat nemohl. Začal cestovat po Západozemí, pouze s malým počtem vojáků. Nechtěl zbytečně vzbuzovat pozornost. Užíval si svobodného života. Vyhrával v turnajích, popíjel víno, uléhal s nejkrásnějšími ženami a žil život plnými doušky. Rád se raduje a poznává nové vesnice i města. Několik dní se zdrží, po té pokračuje dál na svých cestách. Před několika měsíci obdržel dopis od otce. Píše se v něm, že se Wilasovi přitížilo. Zdravotní stav se zhoršuje a je chorý. Pokud Wilas podlehne své nemoci, právoplatným dědicem se stane Garlan. Měl by si najít nevěstu a vhodná spojenectví pro rod Tyrellů.

Rodina:

Mace Tyrell - otec
Alerie Tyrell - matka
Olenna Tyrell - babička
Willas Tyrell - bratr
Loras Tyrell - bratr
Margaery Tyrell - sestra
Lynesse Hightower - teta
Jorah Mormont - strýc
Lyanna Mormont - sestřenice
Paxter Redwyne - strýc
Minela Redwyne - teta

Zajímavosti:

Je mimořádně nadaný rytíř, umí bojovat téměř se všemi zbraněmi. Nejlépe zachází s mečem nebo kopím. Miluje jízdu na koni. Vlastní vycvičeného orla Gartha, nosí zprávy do Vysoké zahrady a zase zpátky k němu. Momentálně hledá královnu a spojenectví pro svůj rod. Nemusí rod Lannisterů, přijdou mu arogantní a hloupí. Až na Tyriona. Nevidí v něm skřeta, ale chytrého muže. Za svůj tajný vzor považuje Neda Starka a Arthura Dayna. Symbolem rodu Tyrellů je růže na zlatém poli, Garlan má vlastní erb a smaragdovou tuniku, kde jsou dvě zlaté růže místo jedné.


Body moci


Intrikářství -

Válečnictví -

Diplomacie -

Vůdčí aspekty -

Charisma -

Vazby

Sansa Stark

Ramona Bolton
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sabi Sabi | E-mail | Web | 16. července 2016 v 16:50 | Reagovat

Ani nevím, že tam hraje taky. :-) Asi se na to budu muset vážně podívat. :-)

2 Kris Kris | 16. července 2016 v 18:39 | Reagovat

Asi tě zklamu, nehraje. :D Garlan je jen v knize :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama