--------------------------------
---------------------------
--------------------------------------------------


REFLEXE


Naše životní motto: Pokud chceš něco od Osudu, Osud chce něco od tebe.
Smyslem přežití je čůrat za někoho jiného.


Muži bez tváře

6. července 2016 v 15:53

Muži bez Tváře jsou známou organizací nájemných vrahů, kteří slouží Bohu Mnoha Tváří a jejich hlavní sídlo se nachází v Braavosu a nazývá se Domem Černé a Bílé. Nikdo nemá ponětí kolik celkem členů tato organizace sčítá.
Jsou na své mise posílány jak po Essosu, tak i po Westerosu. Doba trvání jejich úkolu není jistá, přesto je jisté na sto procent, že bude úspěšná.
Vznik Mužů bez Tváře prakticky souvisí i se vznikem Braavosu. Přesto tato organizace byla založena před zkázou Valyrie. Byla založena otroky, kteří pracovali v dolech pod Čtrnácti ohni. Po svém útěku z otroctví se dostali na západní Pobřeží Essosu, kde vystavěli Braavos, nejvobodnější ze Svobodných měst.
Existuje pověst o přesném vzniku Mužů bez Tváře. První muž bez tváře kdysi vyslyšel prosby pracujících otroků, kteří se modlili každý k jinému Bohu, přesto o tu samou věc. On si uvědomil, že se všichni modlí k jednomu a tomu samému Bohu jen s mnoha jmény a došlo mu, že on je ten, kdo může jejich přání splnit a sloužit mu. A tak věnoval první "Dar milosrdenství", jak označují zabití jiného, tomu nejzoufaejšímu otrokovi.
V chrámu jsou k nalezení sochy všech známých Bohů zobrazující Smrt či v případě monoteistických náboženstvích vládnoucích nad vším, tedy i nad smrtí, ať už jde o Cizince ze Sedmi, Černou kozu Qohoru, Lva noci z Yi Ti či R´Hllora, protože všichni jsou bráni jako jiná tvář jednoho a toho samého, ale neslouží k obvyklému modlení nebo posvátným ceremoniím. Je možné přijít do chrámu, modlit se u svého Boha a dojít k dohodě o najmutí Muže bez Tváře. Je tu ale i taková možnost, kdy je možné využít "daru" pro sebe, napít se z fontány naplněné jedem a bezbolestně odejít ze světa.
Chrám slouží navíc jako výcvikové centrum, kde žijí a učí se noví učedníci. Od prosebníků se odlišují černobýlími prostými róbami a jejich úlohou je sloužit v chrámu, dokud nejsou připraveni k vlastní misi. To zahrnuje dlouhé měsíce tréninků a služeb jako je zametání podlahy, výpomoc v kuchyni, pečování o mrtvé a především trénování lhaní - ovládání mimických svalů a emocí. Přesto to nejdůležitější je zbavení se vlastní osobnosti, dokud se člověk nestane nikým. Muži bez Tváře na svou vlastní tvář mohou nasadit jinou, která se nachází v Síni Tváří.
Najmutí Muže bez Tváře je velmi nákladné a ne vždy jde pouze o peníze.

"Valar Morghulis."
"Valar Dohaerys."

Známí členové:

Tento muž má čest být Jaqen H´ghar
No one/Bledá holčička/Waif
No one/Arya Stark


Mírně překopírováno z Edna.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama