--------------------------------
---------------------------
--------------------------------------------------


REFLEXE


Naše životní motto: Pokud chceš něco od Osudu, Osud chce něco od tebe.
Smyslem přežití je čůrat za někoho jiného.


Nejvyšší septa

23. července 2016 v 15:24


Nick: ??? ♦ ♦Rod: --- ♦ ♦Postavení: Nejvyšší septa ♦ ♦Status: Živá ♦ ♦Faceclaim: Hannah Waddingham ♦
Jméno: Nejvyšší septa (pravé jméno neznámé)

Přezdívka: ---

Náboženství: Víra v Sedm

Společenství: ---

Věk: Kolem 30 let

Stav: Svobodná

Vzhled:

Na pohled krásná žena vysoké postavy, které je nemožné si již zdáli nevšimnout. Kdysi v mládí byla samý úsměv, ale poté co dospěla, nahradila veselý obličej přísným výrazem, který je ještě zvýrazněn jejíma modrýma očima. Již jako septa se odívala do šedého oděvu a tento zvyk si ponechala i poté, co byla zvolena nejvyšší septou. Jenom při slavnostních příležitostech nosí bohatě zdobené oblečení a korunu s krystaly, které při dobrém nasvětlení vrhá záblesky duhového světla do okolí. Pod pokrývkou hlavy skrývá stříbrné vlasy, které svědčí o předcích valyrijského původu.

Povaha:

Je velmi skromná, neboť k tomu byla vedena od mala, když žila na vesnici poblíž města Duskendale. Dokáže pracovat velmi energicky a téměř nikdy nezahálí. Málo spí a bývá vzhůru dlouho do noci. Na druhou stranu ale její chování nebývá vždy čestné - ráda dosahuje svých cílů i za pomoci nečestných prostředků. Nečiní věci ve prospěch svůj, ale většinou kvůli někomu jinému a pro dobrou věc. Upřímnost z ní doslova chrlí a někdy to dotáhne až k nezdvořilosti a to dokonce i vůči urozeným, což čas od času vyvolává nepříjemné konflikty. Je přesvědčena, že "účel světí prostředky". K Sedmi bohům má vřelý vztah a několikrát denně se modlí a čte ze Sedmicípé hvězdy. Často se modlívá ke Stařeně, aby dala moudrost všem lidem, neboť je přesvědčena, že to je věc, která mnohým z nich chybí.

Historie:

Historie:
Narodila se v Duskendale za vlády krále Aeryse, kde prožila dětství a od patnácti let se učila septou. Když byla vysvěcena septou, vychovávala dcery jednoho nevýznamného lorda v říčních krajinách, odkud ale odešla poté, co obě dcery zemřely na nemoc. Později začala působit jako kazatelka v Králově přístavišti a zabývala se studiem Sedmicípé hvězdy. Za vlády krále Roberta se dostala mezi Nejoddanější, což je rada nejvyšších představitelů víry v Sedm. Říká se, že za jejím rychlým vzestupem stojí vztah s králem Robertem Baratheonem, což ještě utvrzuje fakt, že se za jeho vlády stala první nejvyšší septou v této funkci. Sama ale odmítá jakékoliv nařčení z milostného vztahu s králem a stojí za svým tvrzením, že za jejím úspěchem je jedině píle a silná víra.

Rodina:

Soudě podle jejích stříbrných vlasů předpokládá, že její otec byl valyrijského původu. Tento fakt se ale snaží zakrývat, proto nikdy své vlasy nevystavuje. Nejvyšší septoni se vzdávají svého jména a jsou označování pouze jako nejvyšší septoni. Při rozlišování mezi jednotlivými držiteli tohoto úřadu se používá označení jako "ten tlustý" nebo "ten dítě". Jelikož se jedná o první nejvyšší septu v historii, postačí jí jméno "nejvyšší septa".

Zajímavosti:

Je první nejvyšší septou v tomto úřadu od jeho založení prvním nejvyšším septonem Robesonem ze Starého města.
Mezi její záliby patří vyšívání a hra cyvasse.
Bojí se výšek, zvláště když vidí pod sebe. Častokrát se jí zatočí hlava jen při pohledu na vysoké stavby a představě, že na by na ně musela vylézt.

Vztahy
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama