--------------------------------
---------------------------
--------------------------------------------------


REFLEXE


Naše životní motto: Pokud chceš něco od Osudu, Osud chce něco od tebe.
Smyslem přežití je čůrat za někoho jiného.


Noční hlídka

6. července 2016 v 15:59Noční hlídka je řád fungující již přes tisíc let. Byla vytvořena, aby chránila říši před nájezdy Divokých a před mýtickými Jinými. Říši od pravého Severu dělí ohromná ledová Zeď dlouhá 300 mil a 700 stop vysoká. Noční hlídka jí střeží z druhé strany severu, přičemž na druhou stranu do nehostinné krajiny mohou projít přes podzemní tunely, které taktéž střeží. Nahoře na Zdi se střídají hlídky, které vyhlíží nepřátele nebo průzkumníky, vracející se z hlídky.
Hlídka se povětšinou skládá z toho nejhoršího odpadu z celé říše. Dříve byla čest sloužit v Noční hlídce, ale po letech veškerá popularita opadala a na Zdi slouží již velmi málo lordů a jiných šlechticů. Proto se tam dá častěji najít zloděj, vrah či bastard, pro kterého je tu vždy místo. Když někdo něco v Říši provede, je mu dána možnost volby. Život či ztráta končetiny nebo život v Hlídce. Po vstupu do Noční hlídky je vše odpuštěno. Zároveň s tím jsou ale odebrány veškeré tituly či předešlé zásluhy. Začíná se úplně nanovo.
Trestem za dezerci je smrt. Po složení přísahy již není cesty zpět. Služba je doživotní a končí jedině smrtí.
Bratři Noční hlídky chodí oblečení v černém a proto si u Divokých i jinde po světě, vysloužili přezdívku "Vrány."
Hlídce velí Lord Velitel, kterého si bratři v přísaze volí. Pod ním jsou tři důležité skupiny. Průzkumníci, stavitelé a majordomové. Dále jsou tu i tací, co slouží v kuchyni nebo cvičí mladé rekruty. Na Zdi není nikdy málo práce.
Průzkumníci jsou bratři, kteří jsou velmi dobří v boji a proto jsou vysíláni za Zeď, aby prozkoumali zem za ní. Nikdy není dáno, že se i vrátí zpět, přesto je tato pozice tou nejoblíbenější.
Stavitelé udržují hrady v chodu. Co se hroutí, co se bortí, to stavitelé navrátí do původního stavu. Nebo alespoň do dostatečného, jelikož Noční hlídka již není tolik sponzorovaná jako za časů Targaryenů.
A majordomové jsou tací, co se starají o potřeby vyšších. Jsou k službě Lordu veliteli i velmistrovi, který na Zdi nesmí chybět.

Přísaha Noční Hlídky

"Slyš má slova a buď svědkem mé přísahy. Noc se přikrádá a má stráž začíná. Neskončí do mé smrti. Nepojmu za manželku žádnou ženu, nebudu vlastnit žádnou půdu, nezplodím děti. Nebudu nosit korunu ani nevyhraji žádné vítězství. Budu žít a zemřu na mém postu. Jsem meč v temnotě. Jsem strážce na zdech. Jsem oheň, který hoří proti chladu, světlo, které přináší úsvit, roh, který probouzí spíci, štít, který chrání říši lidí. Svěřuji můj život a čest Noční hlídce pro tuto noc a všechny noci, které přijdou."

Známí členové:

Jon Snow
Jeor Mormont
Samwell Tarly
Alliser Thorne
Maester Aemon
Grenn
Pyp
Eddison Tollet
Rast
Karl Tanner
Qhorin Půlruký
Cotter Pyke
Duch

Seznam hradů:

Hrady s posádkou - Černý hrad (téměř šest set bratrů), Stínová věž (dvě stě bratrů), Východní hlídka u moře (přístav Noční hlídky)

Opuštěné hrady - Západní hlídka u mostu, Strážnice, Šedá stráž, Kamenné dveře, Sněžný pahorek, Ledobod, Noční pevnost, Hlubokojezero, Královnina brána, Dubovina, Lesní hlídka u jezera, Chmurná síň, Puklina, Dlouhá brázda, Pochodně, Zelená stráž
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama