--------------------------------
---------------------------
--------------------------------------------------


REFLEXE


Naše životní motto: Pokud chceš něco od Osudu, Osud chce něco od tebe.
Smyslem přežití je čůrat za někoho jiného.


Oberyn Martell

22. července 2016 v 21:33


Nick: Lyanna ♦ ♦Rod: Martell♦ ♦Postavení: Princ z Dorne♦ ♦Status: Živý♦ ♦Faceclaim: Pedro Pascal♦


Jméno: Oberyn Nymeros Martell

Přezdívka: Rudá zmije

Náboženství: Víra v Sedm

Společenství: Druzí synové (dříve), Citadela

Věk: 39 let

Stav: Svobodný

Vzhled:

"Princ si sundal přilbu z hlavy. Tvář pod ní byla ostře řezaná, snědá s tenkým klenutým obočím nad velkýma očima, černýma a lesklýma jako jezírka uhelného oleje. Jen pár proužků stříbra kazilo lesklé černé vlasy vybíhající do středu čela ve špici stejně ostré, jako byl jeho nos."

Jsou tři druhy Dornů - slaní, píseční a skalní. Rudá zmije je krásný příklad toho, jak by měl vypadat takzvaný "slaný Dorn". Není nijak oslnivě krásný, jeho pleť má pro lidi ze Západozemí netypický nazlátle olivový odstín. Tvář jako taková je pak ostře řezaná už jen pouhá gesta nebo mimika můžou prozradit, že tento muž si svou přezdívku Rudá zmije zasloužil zcela právem. Nikdy nevíte, kdy vás může uštknout, kdy zaútočí a pokud vás rychle usmrtí? Co zahlédnete v očích, tolik podobných těm Eliiným, jež svou barvou připomínají temná jezírka nebo rovnou temnou propast... Skutečně, nikoli slzy nebo snad nějakou známku soucitu spíš počítejte s tím, že se v nich objeví potěšený lesk zájmu o vás, že je šílenec? To nepochybně ano, avšak díky klidu se kterým se vám dovede podívat do tváře, když vám ublíží? Noční můra. Nad nimi se klene nepříliš husté obočí, které se čas od času nadzvyhne v tázavém nebo prostě jen posměšném gestu. Na špičatém nose jde vidět, že byl párkrát zlomený, přeci jen, princ Oberyn je válečník, nemůžete čekat, že bude mít vyhlazenou tvářičku jako dětskou prdelku. Rty jsou další důležitou dominantou už jen díky tomu, jak často je používá prakticky... nejen k urážení svého okolí. Mají přirozeně narůžovělý odstín. Jen málokdy na nich zahlédnete něco jiného než sarkastický úšklebek nebo falešný úsměv. Úsmněv na tváři mu dovedla prakticky kdykoli přeci jen vykouzlit jen jedna osoba. A vlasy, podobající se spíš vrabčímu hnízdu než něčemu jinému mají totožnou uhlově černou barvu jako obočí. To, že není nejmladší prozradí asi jen pár stříbrných pramínků.
Čekáte kolose nebo snad malého pišišvora? Oberyn se neřadí ani do jedné skupiny, do svého největšího rivala má daleko a do Lannisterského skřeta rovněž. Nicméně, přestože se jeho tělo nezdá moc silné, má ho vypracované díky dlouhým tréninkům boje s kopím. Dal by se bez problému přiřadit k nějaké kočkovité šelmě, jelikož se dovede pohybovat až překvapivě rychle a lehké osvalené tělo, dlouhé nohy a ruce mu v tom dosti napomáhají. Navíc by ho nikdo nemohl považovat za někoho... z toho odporného území lvů, obléká se přesně jako správný Dorn se obléká především do dlouhých kabátů z lehké žluté látky se znakem Martellů - slunce probodnutého šípem.

Povaha:
"Kolik Dornů je potřeba k tomu, aby rozpoutali válku?"
"Jen jeden."

Klidný, trpělivý a poslušný? Kdepak brar Dorana Martella je jako komár, přiletí, opíchá a zase odletí. Nejsou to moc vhodné vlastnosti pro členy královské rodiny a pokud by jeho milovaný bratr, který raději problémy ututlá než aby je řešil, měl umřit raději vládcem Dorne zvolí kohokoli jiného než svého nezodpovědného a vznětlivého mladšího bratra. Je dost možné, že když se rozdávali dobré vlastnosti, Oberyn zrovna laškoval s Pannou nebo Válečníkem a tak vzniklo tohle lehce vytočitelné individuum. Oberyn je, jak už bylo zmiňováno přesný opak svého staršího bratra i mladší údajně mrtvé sestry. Je hodně horkokrevný, rychle se takřka pro cokoli nadchne a ještě rychleji se rozzuří, vytočit ho není příliš složité, aspoň předtím nebylo, teď už umí svou divokou jižanskou náturu kontrolovat daleko lépe... Pokud tedy neobjevíte nějakou jeho slabinu. Není žádným tajemstvím, že je ve všech ohledech loajální své rodině a pokud jim někdo chce ublížit... skončí zkrátka špatně. Poštvat ho proti sobě je možná to poslední, co byste udělali, je nebezpečný nepřítel, možná se po té inteligenční stránce nevyrovná svému bratrovi nebo Tywinu Lannisterovi, rychleji mluví než myslí, úplný holobrádek to však ani zdaleka není. V mnohem silnějších bojovnících dovede někdo jako on vzbudit autoritu, respekt nebo dokonce strach. Už jen tím, že si nemůžete být tak úplně jistí, jestli bude nebo naopak nebude bojovat férově. Jeho jazyk je pravděpodobně stejně ostrý jako hrot jeho kopí, stejně jako had dovede vycítit, co vám může vadit, co vás bude mrzet a pak to násladně využít proti vám. Jen těžko říci, kde se nachází ta tenká hranice mezi zlomyslností, sarkasmem a vtipnou ironií. Navzdory tomu, jaký je sám rapl totiž dovede vytočit lidi ve svém okolí a přitom se tvářit naprosto lhostejně až arogantně.
Láska? To je něco, co byste zrovna u něj neměli hledat, Oberyn Martell je kurevník a podle zvěstí, "spal s polovinou Západozemí." Jestli oblboval muže nebo ženy... To je irelevantní, nevyhíbá se potěšení, jelikož zbožňuje krásu, tím spíš, když se nemusí upínat jen na ženské zaoblené křivky, přeci jen... žena nikdy úplně nepozná, co dělá dobře muži, to dovede jen muž. Navíc, aspoň podle něj je život příliš krátký než abychom se nechali omezovat hloupými lidskými zákony, se kterými se dá hýbat stejně lehce jako s lidmi samotnými. Je jedno, jestli mu jde o dobré víno, sex nebo snad majetek, co chce většinou dostane. Ale, v jeho životě přeci jen byla jedna osoba, na níž mu záleželo daleko víc než na tom, co se mu pohupuje mezi nohama. Jeho sestra, Elia, měl k ní kdysi hodně blízko, možná blíž než je u sourozenců obvykle běžné, cítil potřebu ji ochraňovat už jen kvůli tomu, jak vypadala ona sama slabá a bezbranná, nepřipravená vylétnout z kukly jako krásný motýl. I teď se jeho život a to, jak se rozhoduje točí kolem milované mladší sestřičky, neuplyne den, kdy by nechtěl pomstít to zvěrstvo, které na ní a na jejích dětech napáchala zrůda, která jede.

"Před tím než zrůda, která jede, zemře, mi poví od koho vzešel rozkaz. Pověz o tom svému otci, Skřete."

Historie:

"Když donesli ožehlé tělo Princezny, mistři se domnívali, že Oberyna Martella zachvátilo Targaryenské šílenství. Tak moc toužil po spravedlnosti za smrt své sestry a jejích dětí."

Bude dopsána.

Rodina:

Jak už bylo zmiňováno, Oberyn je velký... milovník nejen žen, ale i mužů, druzí z jmenovaných však jeho rodinu neobohatí o další přírůstky, tedy, snad... Slyšel přeci jen spoustu zvěstí o hermafroditech a jiných výjimečnostech. Ale pryč od toho, mezi tu nejbližší rodinu by se dala započítat, matka, otec, kteří na něm zapracovali, pak starší bratr Doran, který trpí nemocí DNA a s jeho maličkostí nikdy nevycházel - dost se rozcházejí v názorech. V neposlední řadě zmíním Eliu, osobu, která k němu měla vždycky nejblíž, přišel o ní, aniž by s tím mohl něco udělat. Díky Elie je příbuzný s kuními ksichty... pardon, rodem Targaryenů, pravděpodobně už dávno zkapal. Oberyn sám má osm legitimních bastardích dcer - písečných hadů, které po něm zdědili jen to nejhorší a svému otci jsou zcela loajální. Máme tu pak spoustu bratranců, neteří, synovců z mnoha kolen, dobře... ne všechny si pomatuje, vlastně... nepomatuje si skoro žádného z nich. A... jeho nejposlednější konkubínou a zároveň matkou posledních tří hadů je bastard Ellaria Písek.

Zajímavosti:

Je skvělý bojovník a to i na Dornské poměry, jelikoř v jeho domovině přežijí nejen nejsilnější, ale spíš nečestní bojovníci, kteří nemají strach z fikslování. Jeho oblíbenou zbraní je dlouhé kopí, jeho styl se podobá braavoskému vodnímu "tančení".
Vyzná se v jedech, konec konců, proč by měl jinak hadí přezdívku. Ostatně, jen málokdy se stává, že hrot jeho kopí není louhovaný v nějakém jedu.
Snad v každé části Západozemí má minimálně jednoho bastarda. Pokud nezapočítáváme ty za mořem.


Body moci


Intrikářství - 6 b.

Válečnictví - 14 b.

Diplomacie - 2 b.

Vůdčí aspekty - 7 b.

Charisma - 6 b.

3 libovolné body vyhrané v anketách

Vazby

Elia Martell

Eithane

Cedrik Baratheon

Bronn

Sansa Stark

"Co si doopravdy myslíš o šelmách?"
"Vyvolávají v lidech strach a daří se jim vypadat nepřemožitelně. Jsou rádi, když můžou dát svojí nadvládu najevo. Ale ve skutečnosti jsou sami stejní, jako ti, kteří jim slouží."

Eleine

"Co kdyby ses teď posadil… něco mi o sobě řekl… Já si zatím vyzkouším tyhle nádherné šaty… A možná ti pak dovolím, abys je ze mě zase svlékl, co říkáš?"

Oberyn… A co jsi zač, Oberyne?" zašeptá a přejede prstíky po drahé látce jeho oblečení. "Obchodník nejsi… Ale i tak máš dost peněz. Kdybys nebyl takový chlípník, věřila bych, že tam odkud jsi… jsi opravdu důležitý… I když z toho, co jsem slyšela, je tam tohle úplně jiné než u nás, hm?.. Prý neodstrkujete bastardy tak jako to dělají tady… Musí to být úžasná země."

"Donuť mě, abych nemyslela na nic jiného než na tebe…"

Jejich vztah je opravdu... blízký. A to z části jen kvůli, že si dívčinu, která mu připomínala děvku z jeho domoviny ihned po pozdravu ohnul přes koleno. Z malé vyděračky udělal svého špicla a poměrně odporně naivku využil. Slíbil ji, že ji vezme do Dorne, aby ji seznámil s otcem, cenou za tohle 'velkorysé gesto' bude dívka prostředníkem v jeho domluvě se Sansou. Dalo by se říci, že je mu poměrně líto, za jakých předpokladů se seznámili, nicméně Chéri, která mu připomíná Eithane, jeho bývalou polovičku, je stále jen prostředkem.
Tywin Lannister

Addezen
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vikina Vikina | Web | 22. července 2016 v 21:42 | Reagovat

Zaujímavé :-) pekný blog :-)

2 game-of-thrones--rpg game-of-thrones--rpg | 22. července 2016 v 21:49 | Reagovat

[1]: Nedopsané, ale děkuji. xD Opravdu? To jsme rádi, že se ti u nás líbí. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama