--------------------------------
---------------------------
--------------------------------------------------


REFLEXE


Naše životní motto: Pokud chceš něco od Osudu, Osud chce něco od tebe.
Smyslem přežití je čůrat za někoho jiného.


Ramsay Snow

26. července 2016 v 2:47


Nick: Tess ♦ ♦Rod: Bolton ♦ ♦Postavení: Bastard ♦ ♦Status: Živý ♦ ♦Faceclaim: Iwan Rheon ♦
Jméno: Ramsay Snow

Přezdívka: Boltonův bastard, Bastard z Hrůzova, Monstrum, Nepřemožitelný Joffrey vol.2

Náboženství: Víra ve Staré Bohy

Společenství: ---

Věk: 27 let

Stav: Vdovec

Vzhled:

"Jeho krev je špatná. Potřeboval by pustit žilou. Pijavice vysají veškerou špatnou krev, veškerý hněv a bolest. Žádný muž nemůže myslet, když je plný hněvu. Ale Ramsay ... obávám se, že jeho zkažená krev by otrávila i pijavice."

Ramsay by na první pohled mohl působit jako zcela normální jedinec s jednou hlavou, dvěma ušima, párem očí, nosem i ústy. Přesto když se na něj díváte delší dobu a on vám pohled oplácí, začnete z něj mít dost podivné pocity. Nejistotou to začíná, strachem pokračuje a nekonečným utrpením to nekončí. Jak se jeho tvář dokáže proměnit v přátelskou mírumilovnou, její pravá část ve vás vyvolává nekonečné záchvěvy hrůzy. Když se jeho úsměv roztáhne do širokého úsměvu a jeho tvář se změní ve skřetí. Z jeho téměř průsvitných modrých očí již nezáří nic dobrého, zato se v nich ukrývá notná dávka poloviční šílenosti a poloviční příčetnosti. Kdo by z něj neměl špatný pocit, byl by blázen. Ramsay za žádnou cenou nemůže děsit svou výškou, postavou ani vzhledem. Vše, čeho byste se měli obávat je skryté uvnitř a na jeho osobě se to ukazuje, jen když vám to dovolí.
Sice se nenarodil na hradě, ale v pozdějších letech na něm vyrůstal, naučil se díky tomu chovat a pohybovat se jako lord, i když je pouze pouhým bastardem. Bastard ne pouze svým narozením, ale i mnohými jinými způsoby tohoto slova. Vždy nosí úbor uzpůsobený jeho nynější činnosti. Nebo jeho nynější hře. Na jeho svalech to není znát, přesto není tak slabý, jak by si kdekdo mohl myslet. Přesto se spíš zaměřuje na uhýbání či boj zdálky. Jeho šíp nikdy nemine cíl. Nebo spíš málokdy.

Povaha:

"Má matka mě učila, že bych neměl házet kameny po kriplech. Ale můj otec mě učil, ať mířím na hlavu."

V Ramsayovi se nastřádalo jen to nejhorší, co ze svého otce mohl pochytit. A postupem času ty nejhorší vlastnosti vygradoval na úplně nový level. I při dlouhém zamyšlení se nedá najít pořádně žádná dobrá kvalita, která by ho aspoň krapet dostávala na lepší světlo. Ke svému otci cítí učiněný respekt, možná i krapet synovského citu, ale zdaleka by se to nedalo srovnávat s normálními city mezi synem a otcem. Je typickým příkladem psychopata. Zcela bez zábran, schopný manipulovat s každým, ať jde o jeho vlastní krev či neznámého cizince. Když si za něčím jde, je ochotný pro to udělat cokoliv. Otrávil vlastního bratra jen pro pozici hlavního a jediného dědice. K jeho smůle je tu stále jeho sestra. Zatím. Není schopen lásky ani nějakému tomu podobnému citu. Stane se, že se někteří lidé stanou jeho oblíbenci, ale to neznamená, že k nim nějaké city chová. Pouze mu imponují tím, co dělají a jak to dělají. Z celé své rodiny má možná tak nejblíže ke svým psům, které si vychoval k obrazu svému. Poslouchají jej na slovo, pokud by tak neučinili, špatně by dopadli. Před svým otcem se vždy chová tak, jak by si to on sám přál. Kultivovaně, inteligentně, hodný k tomu, aby se mohl jednou stát jeho následníkem a pravým synem se správným jménem. Před svou sestrou, jak by si to přála ona. Hodný a milý k ní, krutý a nemilosrdný k těm, které mučí. Zda někdy ukazuje svou pravou tvář před někým jiným než před sebou? Poprvé a naposled.

Historie:

"Pokud si myslíš, že tohle bude mít šťastný konec, tak to jsi zřejmě nedával pozor."

Kdo se může chlubit tím, že je výplodem z jednoho znásilnění. Jeho otec na něm zadělal, když se dozvěděl, že se mlynář bez jeho vědomí oženil. Tím si nárokoval i právo první noci, pod oběšencem jejího novomanžela. Nevěděl o jejím těhotenství, zato byl ujištěn o jeho narození. Po několika dnech se mlynářova vdova vydala za Roosem, aby mu ukázala nemluvně, které bylo jeho. Lord Bolton tomu nevěřil a chtěl je nechat oba za tu opovážlivost zabít, ale všiml si, že dítě mělo jeho oči. Stejně průsvitné a stejně chladné. I přesto, že to bylo jeho dítě, nechtěl, aby vyrůstalo na hradě. Především protože nechtěl, aby se o znásilnění dozvěděl lord Stark. Ženě vyplatil dobrou sumu peněz, aby se o jeho dítě dobře starala, ale měl jednu podmínku. Nikdy mu nesměla říct, kdo je jeho otcem.
Dítě rostlo a mlynářce se vedlo dobře. Jednou se jí dostalo malé pomocnice v podobě sestry jednoho žoldáka, který jí potřeboval na nějakou dobu někde odklidit. Anya tedy měla pomáhat mlynářce s chodem mlýna, jelikož její syn měl maličko jiné zájmy. Kterými později odvedl od původní práci i svou stejně starou kamarádku. Děti si na sebe vcelku rychle zvykly, proto matka nebyla tak moc naštvaná, když si opět musela vypomáhat sama. Ale její nadšení pomalu upadalo, když si všimla, jaké zájmy její synáček přechovává. Vydala se s tím za Roosem, který jí nabídl převýchovu v podobě jednoho z jeho mužů. Ale žena si tím nebyla příliš jistá, což lorda Boltona moc neupokojilo a nechal jí zpráskat než jí vykopl zpět do jejího mlýna s tím, aby za ním víckrát už nechodila.
Děti si nikdy neřekli jinak než "bratře" a "sestro". Poté co se holčin bratr vrátil a odvedl si jí pryč, možná Ramsayem cítil něco malého jako byl smutek, ale brzy to přešlo. Zvlášť když se v jejich vesnici začal potulovat jediný synek jejich lorda, Domeric. Ten malý capart byl o nějakých pár roků starší než Ramsay a na svůj věk byl také dost zvídavý. Stejně jako zvídavý byl i chytrý. Když se s Ramsayem potkal, poznal otcovy oči. Ještě téhož dne se na to lorda Boltona zeptal. Ten byl ohledně odpovědi dost vyhýbavý, ale díky tomu se Domericovi potvrdila pravda. Mlynářky syn byl jeho bratrem. Svého otce uprosil, aby jejich krev mohla žít s nimi na hradě. Roose z toho nebyl příliš nadšený, ale nakonec souhlasil. Jenže s tím, že vzal k sobě na hrad malého bastarda, se musel zbavit dvou žen, které by mohli vypustit nějaké fámy do světa. Tou první byla jeho žena a tou druhou matka bastarda. Lady Bolton byla ve fázi před porodem, proto jí stačilo podat jednoduchý jed, který jí pomalu trávil a během porodu udělal svou práci. Žena zemřela, dítě přežilo.
O druhou ženu nechal postarat svého bastarda. Díky ní věděl o podivných zálibách svého bastarda, což se jí vymstilo. Od té doby měl Roose na krku tři děti, svého dědice Domerica, bastarda Ramsayeho a nově narozenou dceru Ramonu.
Ramsay se učil všemu, co jeho nevlastní sourozenci. Číst, psát, počítat, chovat se jako lord, jízdě na koni, boj s mečem, střílet s lukem. Ale jeho největší záliba vždy spočívala v psinci, kde trávíval nejvíc času. Od místního správce se naučil, jak vychovávat psi. Ale než si pořídil vlastní smečku, zdokonalil své záliby na maximum. Jeho první se jmenovala Jeyne. Měla šedé skoro stříbřité vlasy jako kdyby byla potomkem Targaryenů. Jak ta jej prohnala, než jí dostihl byl téměř večer. Ale vítězství bylo zasloužené. Když si bral jedno ze štěňat z vrhu, věděl jistě, jak jí pojmenuje. A od té doby se zrodila tradice.
Čas plynul a jeho bratr Domeric se oženil s nejkrásnější dcerou lady Mormont. Jak jen mu jí záviděl. On samotný si pouze ukořistil lady Hornwood, které zemřel jak manžel, tak i syn. Velmi velkou náhodou. Poté si jí ukořistil pro sebe, vzal si jí za ženu, několikrát jí znásilnil než jí zavřel do věže a nechal jí trýznit se hlady. Než zemřela, ukousala si prsty, jak byla šílená hlady. Netušil, zda o tom otec něco věděl, ale pokud ano, nikdy mu na to nic neřekl.
Domericovi a Alayne se narodilo děťátko a on se mohl pyšnit tím, že je hrdým strýčkem. Než se to nebožátko neodebralo na onen svět. Myslel si, že jej Alayne, ta krásná hrdá medvědice, bude následovat, ale vytrvala. Stejně jako po Domericově velmi podivném skonu. Bohužel než si jí stačil ukořistit, uprchla z Hrůzova. Ale tím jejich společný příběh zajisté nekončí.

Rodina:

"Preferuju být jedináčkem."

Ramsay se narodil jako druhý syn Roose Boltona a mlynářovy vdovy. Je nemanželského původu. Jeho nevlastní matka zemřel při porodu jeho mladší sestry Ramony. On sám měl staršího bratra Domerica než jej schvátila nemoc. Před Domericovým odchodem se stačil oženit s Alayne Mormont a mít malou Cat, která taktéž zemřela.

Bastardovy holky

"Ramsay použije vaše ženy jako svou kořist. Chytí je, znásilní a jejich mrtvolami nakrmí své psy. Pokud uzná, že mu zajistili dobrý lov, pojmenuje po nich své další čuby."

Kdo by neznal bastardovy holky. Jeho milované čuby, jež každá má tu čest nést jméno Ramsayeho oběti, která mu zajistila velmi dobrý lov. Každá z fen je dobře vychovaná a nosí v sobě něco ze svého pána. Jako by v jejich očích byl pokaždé viděn jeho odraz. Odraz toho, jak je zkazil. Prakticky poslouchají jen Ramsayeho, neprakticky i Ramonu, Anyu a Myrandu, po kterých by také s chutí pojmenoval svoje další čuby. Má celkem devět fen - Šedou Jeyne, Helicent, Jez, Alison, Kyru, Maude, Rudou Jeyne, Saru a Willow. (na jména psů lze kliknout)

Zajímavosti:

"Jak můj otec velmi rád říká - Nahý muž chová několik tajemství. Ale stažený ... no, stažený nemá žádné."

Je velmi zručným lučištníkem. Málokdy mine cíl.
Anyu, svou dávnou kamarádku, bere jako svou sestru, ale to by mu nebránilo v tom, aby nenápadně odpustila tento svět, kdyby k tomu měl důvod.
Mučení je jeho největší zábavou, stejně jako hon na nevinné dívky.
Nesnáší, když mu někdo připomíná, že je bastard.
Trpí kongenitální analgezií, aneb necítí bolest.

Loajalita

Rod Boltonů
Jeho holkám
Sám sobě

Body moci


Intrikářství - 3 b.

Válečnictví - 7 b.

Diplomacie - 0 b.

Vůdčí aspekty - 3 b.

Charisma - 3 b.


1 libovolný bod za vyhranou anketu.

Vazby


Alayne Mormont Bolton

Ramona Bolton

Reyanna Waters

Morgana Pendragon

Anya

"Panna nebo orel?"
"Orel nebo panna?"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama