--------------------------------
---------------------------
--------------------------------------------------


REFLEXE


Naše životní motto: Pokud chceš něco od Osudu, Osud chce něco od tebe.
Smyslem přežití je čůrat za někoho jiného.


Reyanna Waters

24. července 2016 v 23:33


Nick: Andy/Elia/Inkognito ♦ ♦Rod: Targaryen ♦ ♦Postavení: Šílenec ♦ ♦Status: Živá ♦ ♦Faceclaim: Elle Fanning ♦
Jméno: Reyanna Waters

Přezdívka: Rey, Anna, puťka, bastardě

Náboženství: Žádné

Společenství: ---

Věk: 18 let

Stav: Sama/4ever mefloun

Vzhled:

"Není den, co bych si na něj nevzpomněla. Připomínáš mi ho vším. Tvé chování, tvůj výraz, tvé vlasy. Vlasy! Celý otec."

Hezounká tvářička, která by si vždy vyprosila to, co by jen chtěla. Paradoxně tohle u Reyanny nikdy nefungovalo. Vzhledem hlavně po svém otci, kdy hrdě nese stříbrnou barvu vlasů, jako každý Targaryen, třebaže je jenom bastard. Ty se jí volně kroutí až do poloviny zad, častokrát rozházené tak, aby jí nepřekážely. To znamená, že kolikrát může mít vlasy roztřepené jako vrabčí hnízdo, jen aby spokojeně viděla na cestu. Jindy je má zase perfektně upravené, aby působila jako dáma, což u ní moc časté není. Oči má jako jediné po matce, přesto však krásné. Kdo by řekl, že se můžou změnit v jediný moment. Nemluvíme tu o barvě, ta zůstává stále nazelenalá, ale jedině na jejích očích a v jejím obličeji lze pozorovat, jestli je to ona nebo někdo jiný. V tom má výhodu snad každý cizinec, ačkoliv ne každého napadne přemýšlet. Ústa díky špatnému pigmentu častokrát rudá jako krev. Tak, že by skutečnou krev na jejích rtech nikdo nerozeznal. Pleť celkově je bledá, jakoby měla každou chvíli umřít.
Na svůj věk má sice dámské křivky, ale přesto je menšího vzrůstu. Někdo by si jí mohl snadno splést s dítětem, kterým koneckonců stále je, ať už po vzhledové nebo mentální stránce. Na první pohled jako křehký květ i její postava vypadá, že sebou praští jakmile do ní jen fouknete. Opak je pravdou, ale o tom zase jinde. Celkově se obléká tak, aby nepůsobila moc výrazně, dalo by se snad říci podle nálady, ale to se těžko vysvětluje, když nenosí pestré barvy. Ne, že by byla stále smutná, jednoduše miluje nenápadnost a jednoduchost, proto jí postačí obyčejné šaty, nijak zdobené. Přes ně kápi, aby neumrzla, protože přeci jen zima se blíží, no ne? To všechno proto, aby na sebe neupoutala pozornost. No posuďte sami, jestli půjdete za dívkou v kápi, z které vylézají stříbrné kadeře. V mnoha případech to už nevychytala.

Povaha:

"Normální děti si hrály si panenkami, zatímco ona tančila do rytmu hudby se svým vymyšleným přítelem. Reyanna byla vždy jiná než ostatní. Každý to věděl a ten kdo ne? Brzy si toho všiml."

Na první pohled rozumná mladá dáma. Nebudeme Reyanně křivdit, skutečně je to chytrá mladá dáma se smyslem pro humor. Nebo ne? Její smysl pro humor málokdo pochopí, nikdy se nesnažila ostatním vysvětlit proč se směje právě tomu, že někomu upadla ruka nebo noha. Nikdo jí nechápal, nikdo tedy nedokázal ocenit její inteligenci, ač by se tahle hlavička docela dobře dokázala vyznat v politice. Možná by dokázala vymyslet i dobrou strategii, něco přečíst nebo vypočítat. Je učenlivá a ve většině případech samouk, k čemuž jí vede i zvědavost. Při všem se řídí podle sebe a nenechává se ovlivňovat ničím a nikým, tedy pokud se jedná o věci jako je například náboženství. Víra v Sedm, Staří Bohové nebo nějakej Hřebec? Kdo se v tom má zatraceně orientovat. Ona sama se nepřiklání ani k jedinému Bohovi z těch všech, které zná a slyšela o nich. Je zastáncem názoru, že existuje něco víc, než jsou oni. Ne, není to žádný Lannister. Magická síla, či cokoliv jiného nehmotného, něco, co dokáže víc než oni. Chvíli snad věřila, že je její otec samotný Bůh, ale to ji opustilo když dospěla. Kolik jí mohlo být? 14? Řeknete si ano, je to dítě, věří ve svoji dětskou fantazii, avšak u Reyanny to bylo něco jiného. To by nemohla být dcera svého otce.
Dcera Šíleného krále, samozřejmě by to nebylo ono, aby po něm nezdědila povahu. Miluje zpěv a hudbu, stejně jako on. Možná by si dokázala odpustit flámování, ale co je důležité je rozhodně to, že má stejně výbušnou povahu, jako měl král Aerys. Naštvete ji a je z ní jiný člověk. Doslova. Totiž co drobounkou dívenku posedlo je rozdvojená osobnost. Díky něčemu tam nahoře to ještě není tak hrozné a živá bytost se s ní může normálně bavit. Je však důležité dávat si pozor na to, co řeknete. Nejen že je přecitlivělá, ale také se lehce naštve. Pokud to přeroste do takové fáze, kdy přeteče pohár a místo ní přijde její druhé já, berte nohy na ramena, protože jí nepůjde o nic jiného, než vás zabít nebo vám minimálně ublížit. V takové chvíli nepřemýšlí, protože je její druhá polovička zabiják. No a jak jistě víte, v téhle době se to příliš dobře řešit nedá. Sama se snaží ty, na kom jí záleží varovat, aby jí nenaštvali. Někdy stačí obyčejné rýpnutí, nikdy nevíte jestli můžete čekat odpověď nebo vrhnutou kudlu, kterou u sebe naštěstí nemá. Sama o sobě je dost tvrdohlavá a něco málo vydrží, to však neznamená, že můžete být v klidu.
Lady a lordové, to ale zdaleka není všechno! Trpí bipolární poruchou, kterou má bohužel mozkově vrozenou po svém otci a vyvolanou zacházením její matky. Krásná kombinace, že ano? Jakoby nestačilo, že je sama o sobě náladová a paranoidní, jako její rodiče. Její náladovost se tímto ještě prohlubuje. Už se stává vzácně, že má fázi, kdy je usměvavá a energická, od doby co se k ní všichni chovali jako k hadru u ní přetrvává depresivní fáze, kdy by se i cizinec bál, že si jakkoliv ublíží. Častokrát se však při komunikaci s ní může stát, že jí přepne a začne se culit jako malý andílek, při čemž třeba nemusí komunikovat přímo s vámi.
Jedním slovem je to šílenec a pokud už jí někdo zaujme tak je to ten, který se od ní postupem času i přes její chováí nedrží zpátky.

Historie:

"Děvče, ty vůbec nemá ponětí o tom, co by si jednou mohla dokázat. Tenhle svět je pro tebe nebezpečný, ale ty si zároveň nebezpečím pro něho."

Bývá již normálním v této době, že si v době manželské krize muž zaskočí za jinou ženou. Na den, na dva, na měsíc. Na nějakou dobu to takhle udělal i Aerys II. Targaryen, jehož incestní manželství bylo ve větší krizi než normálně. Svojí poslední milenku však opustil i s dárkem na rozloučenou. Tím byla Anna, která se narodila o několik měsíců později. Její matka byla obyčejná lady jednoho z rodů, které věrně sloužily rodu Targaryenů v Králově přístavišti. Své dcery se přesto nevzdala, i když byla nucena tajit identitu jejího otce, to že byl urozený bylo však ostatním známo. No a tak tu byla, malá a zvědavá Anna Waters, která byla vychovávána jakoby byla pravou dcerou, nikoliv bastardem. Od mala jí ve všem poháněla zvědavost a paličatost, kdy byla neustále okřikována vlastní matkou a hledána chůvami, když se zaběhla na několik hodin neznámo kam. Už tehdy byla dost náladová.
Postupem času, kdy Anna dospívala své matce před očima, přicházely častější hádky, kdy se jí matka snažila vtlouci do hlavy víru v Sedm, i když Anna trvala na tom, že bude dále bez vyznání. Žádných hloupých Sedm vyznávat nebude, jen protože si to její matka přeje. Jejich vztah se stával čím dál horším, ale nejhorší to bylo v ten moment, kdy se s Anny stalo něco jiného, kdy přišel někdo jiný. Naposledy se její matka snažila o poslušnost její dcery, bastarda. Anna dostala strašný vztek, výraz v její tváři se změnil, na chvíli jakoby tam stál její otec, který se v té době její matce tak hnusil za to, co udělal, přestože ho stále milovala. Začala rozbíjet věci, křičet a vzpírat se. Všechno co měla na dosah ruky letělo přímo do obličeje její matky. Ta křičela na svoji dceru, proč blázní, co to u všech Sedmi dělá. Takhle to trvalo dlouho, snad tak dlouho, dokud její matka nebyla jednou nohou v hrobě. Teprve v tu chvíli tam vtrhli její "strýčkové", aby zachránili svoji sestru a uklidnili tu bestii, která všude kolem sebe pokřikovala, že není Anna, ale Rey. Jakoby se pomátla. Pravdou bylo, že se ten den projevila jiná osoba, která Anně dřímala v těle. Omluvy a vysvětlování jí však byli nic platné, když ji matka vyhodila na ulici s tím, že to rozhodně není její dcera, že je jen ubohé bastardě, co nemá nic.
Ten den, kdy jí matka vyhodila se však stalo to, že se prohloubila její náladovost do takového stavu, že se opravdu nepoznávala ani ona sama. Začala mít divné sny, kde si vysnila vlastního bratra, později i sny, kdy ji bratr oznámil o smrti otce a ona tak byla přesvědčená o tom, že je její otec skutečně po smrti. Čirou náhodou to bylo pár let po Robertově rebelii. Pokud to něco znamenalo, to ona sama neví. Bylo to každopádně naposledy, co svého bratra ze snů viděla.
Netrvalo dlouho, aby si i ona našla místo. Pomáhala v jednom hostinci obsluhovat zákazníky. Obsluhovat do jisté míry, protože odmítala vystavovat své tělo a chytala díky tomu záchvaty vzteku, pracovala jako obsluha a uklízečka. I zde zažila špatné zacházení, což akorát posilovalo bipolární poruchu, kterou její ubohá hlava musela snášet. Vysloužila si zde přezdívku puťka, protože prý není nic jiného, než ubohá slepice. Nikdo nedbal na to, že je dcera nějaké urozené lady a lorda z bůh ví odkud. I zde se jako jinde projevila i Rey, která udělala strašnou paseku a postarala se tak o to, aby Anna znovu skončila na ulici.
Jednou potkala při své cestě podivného muže. Vylíčila mu svůj příběh a varovala ho před tím, jak by mohl dopadnout. On toužil poznat její druhou tvář a i přes to, že mu ublížila vytrval. Postaral se o ni, fascinovala ho. Naučil jí pár věcí, ukázal jí písmo, naučil jí znát rody, aspoň trochu. Když ji potkal, nedával ji moc naději pro život, ale po tom, co si vyslechl její příběh, jakoby hned věděl, čí bastard před ním stojí. Řekl jí, že by mohla dokázat velké věci, utajil jí však, že by mohla také dozajista zešílet, než něco velkého dokáže. Anna nikdy nepoznala jeho jméno, ani tehdy, kdy se nadobro rozloučili a ona znovu putovala světem sama.
Snažila se udělat si přátele, ale kolikrát musela prchnout pryč, protože z neznámého důvodu někoho napadla, aniž by o tom ona sama věděla. Všemi známá jako Anna, hledaná jako Rey.

Rodina:

"Bratře, je otec na stejném místě, jako si teď ty?"

Ze svých snů naivně věří tomu, že má bratra. Něco pravdy na tom bude, protože má hned dva bratry, sic nevlastní, ale má. Viserys Targaryen a již zesnulý Rhaegar Targaryen, společně s nimi je tu nevlastní mladší sestra Daenerys Targaryen. Je bastardem Aeryse II. Targaryena, zvaného Šílený král. O něm je také přesvědčena, že je dávno po smrti, i když nic jiného o svém otci neví.
Pokud budeme počítat ostatní z rodiny Targeryenů, je nevlastní příbuznou Rhaegarovi ženy Eliy Martell a jejích bratrů, dále jejích dětí a dětí jejích bratrů. Zmatek. Vše jí je však k ničemu, protože o své pravé rodině ví kulové.

Zajímavosti:

Trpí bipolární poruchou, extrémně zvýšená náladovost.
Má rozdvojenou osobnost. Anna, která měla kontrolu nad tělem a Rey, která ovládá tělo ve vzteku. Postupem času převzala jméno Reyanna.
Její vysněný bratr Rhaegar jí pověděl o smrti otce. Několik let po tom, co byl Aerys zavražděn.
Ví o svém otci, že byl urozený a byl v incestním manželství se svojí sestrou.
Je odolná vůči ohni, to ale sama neví a přiznejme si, že je to tak lepší.

Loajalita

Sama sobě

Body moci


Intrikářství - 5 b.

Válečnictví - 5 b.

Diplomacie - 1 b.

Vůdčí aspekty - 2 b.

Charisma - 3 b.


1 libovolný bod za vyhranou anketu.

Vazby

Jaime Lannister

Tie strieborné plamene poletujúce vo vetre ho akosi navrátili o takmer dve dekády späť, kedy stál pod Železným trónom, na ktorom sedel Šialený kráľ. "Všetkých ich spáľte!"

Okamžite urobil ten jeden krok, čo ho delil od dievčaťa, schmatol bielovlásku za zápästie tak silno, že by sa divil, keby ju to poriadne nezabolelo, a stiahol ju smerom k sebe, kde podľa jeho výpočtov by mali byť pred vozíkom obaja v bezpečí.
"To si mi musel tu ruku tak drtit? Tohle? To bylo nutný?! O co se snažíš?" Zamračí se a v tváři zase rychle zbledne. Notak. Vidíš co dělá? Vraž mu jednu nebo to udělám za tebe!

"Musím sa priznať, chvíľu som mal obavy, že ani nevieš kto sú Lannisterovia," skôr to šepol pre seba než pre ňu. Vážne už nevedel, čo si má o tejto dievčine myslieť. Bola vzdelaná či úplne nesvojprávna? Mietsami sa mu to zdalo aj tak aj tak.

Večer možná jako každý jiný, Reyanna si šla vesele prohlédnou lodě, velké mohutné dřevěné tentononc, které se plynule pohybují na hladině vody. Z její procházky ji ale vyrušil přízrak - Jamie Lannister. Ona si z toho setkání nic nedělá, on na tom asi bude jinak. Reya v něm vyvolala vzpomínky na dobu za vlády Aeryse a možná i nějaké ty ochranářské a chrabré sklony, když jí strhl před vozíkem, co se na ní řitil. No, nejdříve ho osočila z toho, že jí chtěl rozdrtit ruku a snad by ho bývala i praštila, kdyby si sama neuvědomila, že jí vlastně zachránil před tím vozíkem život. Možná jí pak její unáhlená reakce, vedená z části její druhou maličkostí, přivedla do rozpaků. Netrvalo to však dlouho a ona už se zase rozjímala nad krásou okolních věcí, jako jsou třeba lvi. On s ní bohužel tento optimismus odmítal sdílet. Pravda, že je těžké sdílet radost, když je král po smrti a vy máte na krku nějakou stříbrnovlasou holku, která očividně neví o co go.

Cedrik Baratheon

"No a pak jsou tu tací… To snad nemůžu ani říct." Rychle se rozhlédne a pak se k němu nakloní "kteří jedí malé urozené chlapce." Zašeptá a zasměje se, v obličejí možná vypadá trochu děsivě.
"Urozené chlapce ?!" Tiše vykřikne, spíše hlasitěji zašeptá a jde vidět že má možná i strach načeš ale pochopí že se jedná o pouhý vtípek na jeho účet a musí se usmát na to se ale zamyslí a musí myslet na lidi.

"Říkal jsem ti že si můžeš přát cokoliv chce a že ti to splním .. proč ? Proč si řekla že chceš jídlo ? Mohla jsi chtít stříbro,zlato,ša­ty,přidat se ke dvoru,mít titul,muže, … ale ty si se chtěla jen najíst. Za stříbro nebo zlato by sis přeci mohla koupit tolik jídla tolik kolik by si zvládla sníst a ještě spoustu věcí navíc, třeba i dům … dvůr i urozený původ by ti otevřel nejedený dveře."

Urozený chlapec, který se zatoulal do ulic Králova Přístaviště a nemohl najít cestu zpět na svoji milovanou baštu. Reyanna zkušený průzkumník ulic se později s chlapcem domluvila, že ho může do jeho domova odvést dřív, než ho v ulicích někdo sežere. Koneckonců říct mu, že v ulicích pojídají i malé urozené chlapce byla jediná věc, která jí zvedla náladu nad bod mrazu, jinak mluvila s Cedricem tak nějak napůl a všechno co řekl jí šlo jedním uchem tam a druhým ven. Zkrátka neměla moc zájem mu odpovídat, i když se chytala všeho možného a nakonec to nebylo tak strašné. Za její služby jí malý lord nabídl i odměnu v podobě jídla a pití, dokonce i přespání. Reyannka ale projevila svojí paranoidní stránku a při sebemenším zvuku zalezla pod stůl, což vyústilo v příchod samotné Rey, která zodpověděla poslední dotazy zvídavého Cedrica a naneštěstí pro něj jen utekla místo toho, aby mu zarazila svícen do hlavy.

Theodor Lamercier

"Nikdy nepochybuj, že tě Osud nebo bohové nezavedou opět sem. Konec konců. Jak můžeme vědět, že jednou na toto město nebudeš hledět z výšky, ve které létají ptáci nebo... Draci."

"Draci jsou úchvatná stvoření, stejně jako jejich páni z rodu Targaryenů. Jejich vznešenost nabývá na výšce stejně jako i ta členů rodu Targaryenů. Sloužil jsem jejich rodině několik let a přede mnou několik let i můj otec..."

Ramsay Sníh
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama