--------------------------------
---------------------------
--------------------------------------------------


REFLEXE


Naše životní motto: Pokud chceš něco od Osudu, Osud chce něco od tebe.
Smyslem přežití je čůrat za někoho jiného.


Robert Baratheon

7. července 2016 v 21:35


Nick: Elle ♦ ♦Rod: Baratheon ♦ ♦Postavení: Král Sedmi království ♦ ♦Status: Mrtvý ♦ ♦Faceclaim: Mark Addy/Henry Cavill ♦
Jméno: Robert Baratheon

Přezdívka: Robert Baratheon, první svého jména, král Andalů, Rhoynů a Prvních lidí, pán Sedmi království a ochránce říše, Uchvatitel

Náboženství: Víra v Sedm

Věk: 45

Stav: Ženatý

Vzhled:

"Král byl pro Jona ohromným zklamáním. Jeho otec o něm mluvil často. Ten nesrovnatelný Robert Baratheon, démon od Tridentu, nelítostný válečník říše a obr mezi princi. Jon viděl pouze tlustého muže s rudou tváří pod jeho vousem, potícího se skrz jeho hedvábí. Potácel se jako chodící kovadlina."

Za svého mládí byl Robert jedním z nejpohlednějších mužů v zemi. Jeho černé husté vlasy mu ledabyle padaly do obličeje, když přesáhli o pár centimetrů jeho obvyklou délku. Jeho oči vynikali neskutečnou modří, o které by básníci mohli dlouho pět, ale v jeho případě spíše pěli o jeho ohromné síle a činech, které za svůj život stihl. Nad jeho očima se vyjímalo černé obočí, stejné barvy jako jeho kadeř. Jeho čelist byla silná skoro jako u boxera, přesto byla jeho tvář pohledná. Mužná. Tělo měl samý sval a sílu měl jako býk. Nebyla to pouhá pověra pro některé bohužel a pro něj bohudík.
V nynějších dobách byste jej takřka poznali. Kde dříve sval býval, nyní špek je. Kde dříve chlapecky rozčepýřené roští, nyní dlouhé zacuchané dredy. Místo upravených a dobře zastřižených vousů je nyní vous o dost delší, ve kterém se vždy skrývá zbytek od večera či zbytek od vína. Z jeho bývalé síly zůstalo pramálo, v dnešní době sotva vyšplhá schody a svalí se do postele. Ale to je spíše po několika rundách vína denně. Možná bychom mu křivdili. Malinko. Na honění děvek a píchání kanců je stále silný až až. Nebo je to obráceně?

Povaha:

"Čest? Dostal jsem Sedm království k řízení! Jeden král, Sedm království! Myslíš si, že je to čest, co je drží v linii? Myslíš si, že je to čest, co udržuje mír? Je to strach! Strach a krev!"

Robert byl již odjakživa velmi temperamentní osoba. Rád se smál, popíjel a bavil se jako každý mladík. Je to typ člověka, kterého jako první slyšíte než spatříte. Je velmi hlučný až z toho občas lidem odumírají ušní bubínky. Celým svým srdcem je to pravý bojovník, za to na druhou stranu příšerný vladař. Je to dokonalý vůdce v bitvě, ale strašný vůdce v politice. Je rád středem pozornosti a nejlepší je, když ta pozornost jsou ženy. Je věhlasný kurevník a dárce spermatu. Má nepočitatelno bastardů, tedy pokud nebereme v potaz Cerseino proroctví, ve kterém je zmíněno, že král bude mít šest a deset dětí. Stejně jako kurvy miluje lov. Zabíjení mu svým způsobem působí neskonalou radost, ale na druhou stranu by nikdy neublížil nevinnému nebo někomu, kdo by si o to vyloženě neříkal. Je to drsný muž v drsném kraji, ale určité hranice musí mít.
V celém svém životě miloval jen jednu ženu. Ženu, která mu byla přislíbena a později unesena. Již nikdy ji nespatřil, přesto na ní myslí každičký den svého bídného života. Po ní zbyl jenom stín.

Historie:

"Bohové buďte proklati! Bylo to prázdné vítězství, které mi dali. Koruna ... byla to dívka, pro kterou jsem se modlil. Tvou sestru, v bezpečí ... a opět mou jako měla být. Ptám se tě Nede, co je dobrého na tom nosit korunu? Bohové se vysmívají modlitbám králů stejně jako pasáků krav."

Historie není složitá. Začala jeho narozením a skončila jeho úmrtím. Narodil se s tím, že se jednoho dne stane lordem Bouřlivého konce, ale osud pro něj měl jinou úlohu. Byl ze svých sourozenců nejstarší, přesto pobral nejméně rozumu a zodpovědnosti. Po utonutí jeho rodičů se stal svěřencem Jona Arryna spolu s Nedem Starkem. Na jeho dvorci v Orlím hnízdě se mezi Nedem a Robertem vytvořilo nezničitelné bratrské pouto, které Robert nikdy se svými bratry nesdílel. Pokud k nim někdy něco cítil, nikdy to nedával tak najevo jako u Neda. Narozdíl od Neda nebyl zrovna vzorný a pozorný student, přesto k Jonu Arrynovi choval úctu, kterou projevoval svým způsobem.
V mládí mu byla zaslíbena Nedova sestra Lyanna, do které se hluboce zamiloval. Do konce svého života nepustil do svého srdce jinou ženu. Přesto byl velice naivní, co se Lyanny týče. Viděl jí jako jemnou, něžnou ženu, která by mu vše odkývala a neměla by nic proti jeho nemalému děvkaření. Ale Lyanna byla divoká a nezkrotná, což si on nikdy nepřipouštěl a nikdy nepřipustil. Ve své paměti si jí uchoval přesně takovou jakou jí chtěl mít.
Na jednom turnaji si Rhaegar za královnu krásy a lásky vybral Lyannu místo jeho ženy Elii. Později ji podle legend unesl a znásilnil, i když někdo tvrdí, že s ním šla dobrovolně. Ale druhou verzi by si Robert nikdy nepřiznal. Jakmile se tak stalo, Robert byl stále s Nedem v Orlím hnízdě. Byl to Brandon, kdo se s lordem Rickardem vydal na pozvání krále Aeryse do Králova přístaviště, kde byli oba popraveni neskutečně brutálním způsobem. Rickarda zaživa upalovali v kleci, zatímco Brandon sám sebe uškrtil, když se snažil dostat k meči, aby svého otce zachránil. Po této události vydal Šílený král rozkaz lordu Arrynovi, aby mu vydal chlapce Neda i Roberta. Jon Arryn ale neuposlechl. Robertovi už od chvíle Lyannina únosu vřela krev v žilách a toto byla poslední kapka do rozbouřeného moře. Robert se otevřeně vzbouřil proti Železnému trůnu a jeho přítel Ned mu stál po boku stejně jako Jon Arryn. Poslední dva jmenovaní si vzali ženy z rodu Tullyů, aby dostali jejich vojenskou sílu.
Robert vítězil v každé bitvě, ve které se utkal s nepřítelem až došlo na osudný den v bitvě u Tridentu, kde se utkal s mužem, kterého začal nenávidět ze všech nejvíc - s Rhaegarem Targaryenem. Robert jej zabil, ale jak vždy říkal - jedna jeho smrt mu nestačila, ve snech jej zabíjel stále dokola. Po bitvách se dostal do Králova přístaviště, které mezitím vyplenila armáda Tywina Lannistera. K jeho nohám byli předloženy zakrvácená prostěradla, pod kterými byla těla čtyř Targaryenů - krále Aeryse, Elii, Rhaenys a Aegona. Princezna Rhaella spolu s malým Viserysem stačila uprchnout. Ani Lyanna tuto válku nepřežila, což zanechalo v Robertovi hlubokou jámu, kterou Sedm království ani jiná žena nedokázala zaplnit.
Po válce usedl na trůn a Jon Arryn se stal jeho pobočníkem. Po jeho moudré radě se oženil se Cersei Lannister. Robert byl skvělý válečník, ale neskutečně špatný král. Za jeho vlády království upadalo a ani jeho rádci s tím nedokázali nic dělat. Robert se celé dny jen opíjel, děvkařil a lovil. Přitom stále choval nenávist ke zbylým Targaryenům. Kdyby mohl, zabil by každého Targaryena, dokud by konečný počet nebyl nula.
S Nedem se neviděl dlouhých 9 let (aspoň myslím). Po podivné smrti Jona Arryna se vydal na Sever, kde se setkal se svým dávným přítelem a ustanovil ho královým pobočníkem. Ned, ačkoliv nerad, nakonec nabídku přijal a vydal se se svým dávným přítelem, který se změnil k nepoznání, na Jih. Ani Ned nedokázal Robertovi domluvit. Jejich rozepře vygradovali v ten den, kdy se Robert rozhodl najmout vrahy na Daenerys Targaryen. Ned s tím nesouhlasil a rozhodl se raději odejít. To bylo naposled, co viděl Roberta živého.
Druhého dne byl král nalezen roztrhán neznámým zvířetem. Jeho stráže byli též zavražděny. Veškerá vina byla hozena na Neda Starka, protože byl posledním člověkem, který vycházel z jeho komnat. Ale kde se pravda skrývá? Kdo ví? Ať či onak, takto skončil opilý král Robert Baratheon.

Rodina:

"Nikdy jsem nemiloval své bratry. Smutná věc pro muže si to přiznat, ale pravdivá. Ty jsi bratr, kterého jsem si vybral."

Narodil se jako nejstarší syn lorda Steffona a lady Cassany. Měl dva mladší bratry Stannise a Renlyho, z niž nemiloval ani jednoho. Ned Stark byl bratr, kterého si zvolil. Ned Stark byl bratr, kterého miloval. Jeho, stejně jako Nedovým, adoptivním otcem se stal Jon Arryn, kterého oba ctili a zbožňovali jako vlastního rodiče. Robertovi byla přislíbena Lyanna Stark, kterou ze srdce miloval, ale po její smrti mu Jon Arryn, jakožto králův pobočník, doporučil Cersei Lannister. S ní zplodil tři děti (nejsou jeho, ale pšttt!) - Joffreyho, Myrcellu a Tommena. Zároveň s nimi má i mnoho bastardů, mezi které patří například Gendry, Baara nebo Edric Bouře. Po Stannisově svatbě se stala Selyse jeho švagrovou a po narození Shireen se stal i strýčkem.

Zajímavosti:

Většina bojovníků využívá k boji meče či dýky, ale Robert byl vždy tak trochu jiný a jeho výběr zbraně se zcela doplňuje s jeho osobou. A tou zbraní je ohromné bitevní kladivo, které při Robertově rebelii zarazil tak hluboko do Rhaegarova pancíře, že ho s ním museli pohřbít. Takovou měl v těch dobrých dnech sílu.
Nikdy nezjistil, že jeho tři legitimní děti vlastně nejsou jeho.
Jediní muži, kterým kdy důvěřoval byli Jon Arryn a Ned Stark.
Jediné aktivity, které v pozdějších letech miloval, byl lov, pití a děvky.

Loajalita

Rod Baratheonů - 20%
Eddard Stark - 80%
Jon Arryn - 80%
Sám sobě - 100%

Body moci

Intrikářství - 0 b.

Válečnictví - 14 b.

Diplomacie - 0 b.

Vůdčí aspekty - 10 b.

Charisma - 6 b.

Vazby

Eddard Stark

"U Sedmi pekel! Nede! Proč musíš mít vždy pravdu!"

S Nedem se zná již od chlapeckých let. Byl mu víc než přítelem, stal se pro něj bratrem a nejdůvěryhodnějším společníkem. Učili se spolu, společně vyjeli do bitvy a společně dobyli Železný trůn. Po usednutí na něj se jejich cesty rozdělily. Uplynulo dlouhých osmnáct let než se opět zkřížily a ne za příliš dobrých podmínek. Se smrtí Jona Arryna, jeho pobočníka, Ned byl jedinou pravou volbou. Kvůli němu opustil pohodlí Rudé bašty a vyrazil s celou rodinou na Sever, aby Neda vytáhl z té zmrzlé rakve zpět do jeho medvědí náruče.
Robertovy se dalo málokdy odporovat, proto lord Stark přijal svou úlohu a vracel se s ním do Králova přístaviště. Po cestě nastaly potíže s jedním z jeho synů, který se ztratil. Kvůli hysterii té ženy, kterou si vzal, jej musel hledat. Ned ho následoval a našel je včas, aby zabránil druhé facce, která by se snesla na tvář Robertova syna Cedrika. Jedinému Eddardovi se podařilo uklidnit rozzuřeného Roberta. Po několika dalších slovech se oba vrátily k jejich družině.
Neshody nastaly i v Králově přístavišti, ale ze strany obou přátel. Robert chtěl smést rodové jméno Targaryen ze světa, ač jej nesli pouhí dva členové a navíc ještě na druhém konci světa. Ale ta dívka byla těhotná a to mu nedávalo spát. Ned byl zásadně proti jejímu zavraždění a díky tomu se staří přátelé nepohodli.

Pár dní po jejich hádce byl Robert roztrhán na kusy.

Cedrik Baratheon

"Království je takové jaké je, myslíš si že zvítězit a vládnout je to stejné ale pleteš se ! Jsi všem pro smích, všichni lordi se ti za zády smějí i prostý lid se ti směje proto čím jsi .. jsi opilec, uléháš s děvkama a utrácíš peníze které ani království nemá ! Jsi to nejhorší co mohlo kdy Sedmi království potkat ! Udělal si více škody než Thargaryni a tvé škody bude trvat generace než se podaří všechno vrátit do počátku."

Robertův druhý nejstarší syn. Nikdy s ním neměl vřelý vztah, prakticky s ním neměl žádný vztah. Občas i zapomínal kolik dětí to má a jak se jmenují. O Dni jména nemluvě. Ale jedna událost mu připomněla, jakého syna to má.
Po vyzvednutí Neda na Severu se vydávali zpět do Králova přístaviště. Cedrik jel napřed, ale i přesto jeho matka začala vyšilovat s tím, že se ztratil. Robert, aby unikl její hysterii, jej jel hledat. Nalezl je blízko Trojzubce, na který neměl nejlepší vzpomínky. Zpočátku si myslel, že by konečně mohl být na syna hrdý, když ho našel s polonahou dívkou, ale ten zmetek ho opět vyvedl z omylu. A navíc i z míry, když se začal chovat jako sprosté hovado. To bylo na Roberta moc a udělal to, co vždy. Robertoval - řval a nadával!Cedrik neučinil chytře a místo toho se mu stavěl na odpor. To jeho otce rozběsnilo ještě více a udeřil ho. I potom, co ho zastavil Ned Stark, řekl synovi spoustu nepěkných věcí, které mu Cedrik s klidem vrátil. Měl celé té situace po krk a tak jel zpět ke kolovému domu, aby se náležitě zpil do němoty.

Po několika týdnech v Králově přístavišti měl hodně depresivní náladu. Nepohodl se s Nedem a kdo ví co ho donutilo zavolat si Cedrika. Poprvé v životě spolu strávili pěkný čas, jako otec a syn. Robert tím hodlal začít znovu a proto nabídl Cedrikovi den otce a syna na lovu, kde by ho naučil vše, co ho naučil jeho vlastní otec Steffon. Jenže se tak nestalo, jelikož byl Robert ještě toho dne zavražděn.

Radka Řeka

"A mimochodom. Správny muž vie, kedy má držať jazyk za zubami a počúvať čo mu jeho kráľ povie."

Velmi krátké setkání, které se odehrálo blízko Trojzubce. Zpočátku si myslel, že jeho syn a tato prostá dívka spolu měli poměr, ale Cedrik jej brzy zklamal. A ve zklamávání pokračoval, když začal dívku urážet, což se Robertovi nelíbilo. Holčiny se zastal a znemožnil tím vlastní krev. Nadchlo jej, že si dívka nenechala nic líbit a za veškeré potíže s jejím synem jí dal měšec zlata. Radku již nikdy nespatřil, ale vzpomínka na ní nezmizela. V něčem mu připomínala Lyu.

Arya Stark
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama