--------------------------------
---------------------------
--------------------------------------------------


REFLEXE


Naše životní motto: Pokud chceš něco od Osudu, Osud chce něco od tebe.
Smyslem přežití je čůrat za někoho jiného.


Shireen Baratheon

22. července 2016 v 13:50


♦Nick: Tess ♦ ♦ Rod:Baratheon ♦ ♦ Postavení: lady ♦ ♦ Status: Živá ♦ ♦ Faceclaim: Kerry Ingram ♦Jméno: Shireen Baratheon

Přezdívka: ---

Náboženství: Víra v Sedm

Společenství: ---

Věk: 11 let

Stav: Svobodná

Vzhled:

Shireenina povaha se bohužel neodráží v jejím zevnějšku. Po Stannisovi zdědila spodní polovinu hlavy a uši, po Selyse zbytek. Výsledek by nebyl tak strašný a možná, že by byla Shireen i pohledným světle hnědovlasým děvčátkem, kdyby jí ovšem levou polovinu obličeje nehyzdil kus šedé šupinaté kůže působící doslova mrtvolným dojmem. Kvůli tomuto nedostatku je takřka půlka jejího obličeje nehybná, ale ani to jí nebrání sem tam někomu věnovat úsměv. Ne, že by se usmívala často, ale rozhodně už rozdala víc úsměvů, než Stannis. Vlasy nosí většinou rozpuštěné, se zachycenými předními prameny, aby jí nelezly do očí, ale zároveň zvládly alespoň trochu skrýt její zhyzdění. Na svůj věk je průměrně vysoká, je štíhlá a má moudré tmavě modré oči. Její kůže je bledá, že by si jí leckdo spletl s pravou seveřankou, ale nemůže za to zeměpisná poloha, nýbrž téměř celodenní pobyt za zdmi hradu. Dbá na způsoby a dobré vychování, proto chodí oblékaná přesně tak, jak se to po malé lady vyžaduje.

Povaha:

Milá, hodná, citlivá dívka. Od milovaného otce jí byl do vínku darován smysl pro čest a pravděpodobně i touha vyhrávat, především proto zřejmě neumřela na šedý lupus. Stejně jako on je paličatá a stojí si za svým, i když by autoritám pravděpodobně neodporovala. Jeden velký rozdíl mezi ní a Stannisem se ale dá najít. Zatímco on si nechá kvůli vítězství namluvit ledacos, Shireen se tak snadno přesvědčit nedá. Je dobře vychovaná a nikdy nezapomíná na dobré způsoby. Nenechává se ovlivňovat svým postižením, protože ví, že s tím nic nezmůže a musí se posunout dál. Někdy jí však kvůli vzhledu dostihne deprese a bývá melancholická. Je přátelská, ale moc přátel tedy nemá. Na svůj věk je výjimečně rozumná, mezi její největší záliby patří čtení knížek. Co se vztahů týče, rozhodně vychází lépe s otcem, než s matkou. Má ráda svého strýčka Axella Florenta. Nejoblíbenější člověk je pro ní ale Davos Mořský. Pokaždé, když se odněkud vrátil, přivezl jí malý dárek a kromě toho je na ní mimořádně hodný.

Historie:

Na svět přišla v Dračím kameni a záhy poté onemocněla ošklivou nemocí, zvanou šedý lupus. Rozhodně se nejednalo o nic banálního, Shireenina kůže zešedivěla a neustále se odlupovala a reálně hrozilo, že zemře. Síly jejich mistra Cressena na to ani zdaleka nestačily, proto si dal Stannis zavolat veškeré dostupné léčitele a mistry, aby jí vyléčili, ale ti mu radili, aby jí poslal dožít do run staré Valyrie. Holčička ale všechny překvapila svou touhou žít a brzy se povedla tak zdárná léčba, jak to jenom ve stadiu její nemoci šlo. Na tváři a částečně i na krku jí zůstala ošklivá vzpomínka, ale naštěstí to bylo všechno. Jelikož Stannis Lady Selyse obviňoval, že mu nemůže dát zdravého a hlavně živého syna, stal se vztah s její matkou poněkud chladným. Ledy se neprolomily ani po letech, kdy Shireen trávila svůj volný čas především ve svých komnatách. Na vině nebyl pouze znetvořený obličej, někde v koutku duše nebohá dívka cítila, že bude lepší nechodit moc matce na oči. Díky tomu však propadla kouzlu četby, díky které si mohla ukrátit dlouhý čas. Později, když už uměla perfektně ovládat číslice a písmena, začala učit svého oblíbeného "strýčka" Davose. Dalo by se říct, že jí trochu nahrazoval otce, protože Stannis dával svou rodičovskou lásku najevo jen málokdy a Shireen jí kvůli nedostatku přátel postrádala dvojnásobně. Vzhledem k tomu, že to býval obyčejný pašerák, číst ani psát neuměl a Shireen udělalo jenom radost, když mu v tomhle mohla pomoci. Když se doslechla o smrti svého strýce Roberta, zarmoutilo jí to, ačkoliv ho nijak moc neznala.
Rodina:
Je jediným přeživším dítětem Stannise Baratheona a lady Selyse Florent. Narodila by se jako 4. dítě, ale její bratři Petyr, Tommard a Edric nepřežili porod. Své strýce Roberta a Renlyho Baratheona moc dobře nepoznala, jelikož z Dračího kamene nikdy neocestovala. Je neteří Imryho a Axella Florenta. Je spřízněna s mnoha dalšími lidmi, jelikož její strýc Robert zplodil mnoho levobočků. V Králově přístavišti dlí její teta Cersei Lannister s bratranci Joffreyem a Tommenem a sestřenicí Myrcellou.

Zajímavosti:

Nejvíc času tráví Shireen ve společnosti blázna Strakoše, ze kterého má ale někdy strach kvůli jeho podivným průpovídkám.

Loajalita

Rod Baratheonů

Body moci


Intrikářství - 0 b.

Válečnictví - 0 b.

Diplomacie - 8 b.

Vůdčí aspekty - 4 b.

Charisma - 3 b.


Vazby

Stannis Baratheon

Jedna část Shireeniných rodičů, zdědila po něm mnoho rysů v obličeji a chytrost. Kdyby se narodila jako chlapec, pravděpodobně by si dobře vedla i na bitevním poli. Povahově už mu tolik podobná není, protože na rozdíl od něj se Shireen umí od srdce zasmát a často bývá veselá. Ačkoliv je k ní Stannis po většinu času ledově chladný, má ho ráda a respektuje ho. Má pochopení pro všechny jeho pohnutky a ví, že pod tou tvrdou slupkou k ní Stannis chová stejně tak vřelý vztah, jako kterýkoliv jiný otec ke své dceři. Podle toho, co jí sám řekl, odmítl Shireen nechat zemřít v pustině Valyrijských ruin, když ji zachvátil šedý lupus. I přes své nevyjadřování jakýkoliv citů se k ní chová podstatně lépe, než matka, která jí opovrhuje. Ochotně ho následovala do Králova přístaviště, protože se jí tak ukázaly nové vyhlídky. Tam ho koneckonců také požádala, aby se naučila jízdu na koni, kterou ovládá každá lady. Stannis souhlasil, ačkoliv pod podmínkou, že Shireen zůstane pod dozorem jeho mužů.

Cedrik Baratheon

Bratranec, syn krále Roberta a královny Cersei. Dokud Shireen nepřijela do Králova přístaviště, neměla sebemenší šanci ho potkat, protože král se svou rodinou do Dračího kamene nikdy nepřijel. Ze začátku mu Shireen ani v nejmenším nedůvěřovala, ale ukázalo se, že není ani trochu lannisterský, jak se zdálo. Sdílí její intelekt a lásku ke knihám. Bohužel, Stannis se postaral o to, aby se od sebe drželi dál, protože mu nevěří. Na to, aby Stannise nerespektovala si Shireen netroufne, ale je Cedricovi vděčná, že jí dal knihu, kterou jí slíbil. Dokázal tím, že umí držet slovo a nekrmí všechny okolo jen planými řečmi.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama