--------------------------------
---------------------------
--------------------------------------------------


REFLEXE


Naše životní motto: Pokud chceš něco od Osudu, Osud chce něco od tebe.
Smyslem přežití je čůrat za někoho jiného.


Tyrion Lannister

10. července 2016 v 19:18


Nick: Lyanna ♦ ♦Rod: Lannister ♦ ♦Postavení: Lord ♦ ♦Status: Živý ♦ ♦Faceclaim: Peter Dinklage ♦
Jméno: Tyrion Lannister

Přezdívka: Trpaslík, Skřet, Obr z Lannisteru, Polomuž, Zhouba lorda Tywina, Blázen, Velký lev

Náboženství: ---

Společenství: ---

Věk: 37 let

Stav: Vdovec

Vzhled:

"Á, tak zrůda? Pak bys se mnou asi měl mluvit daleko uctivěji. Zrůdy jsou nebezpečné a právě teď králové padají jako mouchy."

O Lannisterech se tvrdí, že jsou krásní. Skutečně, tahle teorie je v případě jeho sourozenců velmi pravdivá a přesně to, co Bohové, ve které stejně nevěří, nadělili Cersei a Jaimemu upřeli Tyrionovi. Když se narodil svému lordu otci a jeho choti tvrdilo se, že je prokletím svého rodu. O jeho odporném zjevu se šířily slavné příběhy. Slyšeli jste o dítěti, které má ostré tesáky, drápy, šupiny a ocas? Nebo je dokonce hermafrodit? Tak... vás musím zklamat, tento polomuž vypadá jako každý jiný člověk. Bohužel nebo možná bohudík. Pokud byste ho viděli v davu právě díky výšce byste ho neměli šanci přehlédnout. Už jen proto, že příliš nevyrostl. Jeho tělo je v poměru s hlavou groteskně malé. Obličej je pak další část těla, která byla během jeho dospívání a celkového vývoje znetvořena. Výrazné nadočnicové oblouky mu na kráse příliš nepřidají, stejně tak oči, jejichž barva není totožná. Jedno je modré zatímco to druhé černé. Nos je navzdory zbytku obličeje stejně jako temně růžové rty naprosto normální. Často na nich pohrává vypočítavý úsměv, jakoby věděl snad víc než si jste schopni přiznat. Tvář rámuje pak prořídla "lví hříva". Kdepak, nemají zlatou barvu, jsou obyčejně světlé, možná by se daly přirovnat ke lnu.
Jak už bylo zmiňováno už když se narodil, bylo jasné, že utrpěl vážný handicap v důsledku, kterého jsou jeho nohy podivně zkroucené a stejně jako ruce krátké. Většinou se obléká do drahého oblečení, dobře ví, že jím nijak nezakryje svůj ošklivý vzhled nebo snad trpasličí tělo. Okolí však pochopí, že není nějaká obluda z cirkusu, ale Lannister z Casterlyovi skály.

Povaha:

"Jsem ošklivý malý muž, k tomu se přiznávám. Moje zločiny a hříchy nelze spočítat, moji páni a paní. Léhal jsem s děvkami, ne jednou, ale stokrát. Přál jsem si, aby můj vlastní otec byl mrtvý, a moje sestra, naše ctihodná královna, taky. Ne vždy jsem se choval laskavě ke svým služebníkům. Holdoval jsem hazardním hrám. Dokonce jsem podváděl, jak nyní s lítostí připouštím. Řekl jsem mnoho krutých a zlomyslných věcí o vznešených pánech a paních u dvora."

Navzdory jistým vzhledovým nedostatkům není Tyrion Lannister úplně bezbranný. Je nadprůměrně inteligentní a vzhledem k tomu, že ho většina osob podceňuje právě díky jeho největšímu nedostatku, tedy výšce, může danou osobu ošklivě překvapit. Ví velmi dobře, jak se s lidmi manipuluje, popřípadě si zjistí slabá místa svého nepřítele a jakožto synovi vlivného lorda se mu dostávalo určitého vzdělání, velmi dobře si uvědomuje nenávist ze strany svého otce, ale daleko víc než nenávist k synovi u lorda Tywina převládá přesvědčení ve vlastní dobrou pověst. Je to také jedinec nadměrně vypočítavý, zkrátka dobře, ví, jak dosáhnout toho, co chce a za jakých okolností. Už si zvykl na to, že ho jeho okolí nedoceňuje, popřípadě ho soudí kvůli tomu, že je Trpaslík a jakkoli to nedává najevo, jelikož se umí bravurně přetvařovat, evokuje v něm právě tenhle zvyk, který je tak nějak na denním pořádku, pocit osamění. Nikoli však méněcennosti. Když totiž počítáte s tím, že vás bude někdo urážet je snadné se s tím vyrovnat, své nedostatky, ale z duše nenávidí. Dovede přijmout hanlivé oslovení Trpaslík nebo Skřet, ba co víc, oplatí vám to dobře mířeným vtipem. A jeho jedinou zbraní? Je jeho důvtip a logické uvažování, také pak nadání pro diplomacii, stejně dobře jako umí rýpat a urážet osoby, které se mu nelíbí dovede pomocí dobré volby slov zjednat pořádek nebo si někomu vnutit vlastní nápad. Nedá se říct, že by nebyl intrikán, je umí přemýšlet dopředu a jakkoli se situace zdá pro něj nevýhodná, dovede z ní vyjít obvykle velmi dobře. Má jakousi podivnou slabost pro osoby, které nějakým způsobem odsuzují "ti normální lidi". Dobrým příkladem je Jon Sníh, kterého Tyrion považuje za přítele nebo žoldák Bronn, který je naprostá lidská spodina. Navzdory nepříliš dobrému vztahu s otcem, vychází tento polomuž víc než dobře se svými strýci, jeden z nich v něm dokonce probudil lásku ke čtení a touhu cestovat a poznávat nezmapované země a to nejen ty za mořem. Právě u svého strýce Geriona, který na něj měl právě takový vliv nachází vždy podporu a porozumění.
Není, to, ale strýc, s kým si Tyrion rozumí nejvíc, ale jeho starší bratr a dvojče jeho sestry, která ho paradoxně nenávidí stejně jako otec, ne - li víc. S Jaimem si velmi rozumí a přestože si z něj Jaime v minulosti tropil kruté žerty, vždycky se ho zastal, když to potřeboval a udržuje mezi ním a Cersei, relativní mír. Ne, Tyrion by to nikdy nepřiznal, ale k bratrovi cítí i jakousi zášť, závist, chcete - li. Zatímco Jaime je všemi oblíbený pohledný rytíř, králokat, on je ošklivý trpaslík, který nedokáže v ruce udržet meč.
Ženy, to jsou úplně jiná kapitola. Tyrion tato něžná stvoření miluje a ony milují jeho a když ne jeho, tak minimálně pěkně naditý váček, o který může být děvka těžší, pokud mu zpříjemní život. Svým způsobem s ním právě ženy můžou manipulovat, možná proto k nim má jistou nedůvěru, rád s nimi zalaškuje, ale po první známosti, která se mu nevyplatila, jelikož románek skončil stejně rychle jako začal v něm žádná z těch okouzlujících víl nedovedla probudit něco čemu se říká láska. Takže... jeho největší láskou je v závěru víno.

Historie:

"Nikdy nezapomeň, kdo jsi, protože svět na to nezapomene určitě. Udělej to svou předností a nedopusť, aby to bylo tvou slabostí. Obrň se proti tomu a nikdy to nebude použito k tomu, aby ti to ublížilo."

Tyrion Lannister, urážlivě nazývaný Skřet nebo Trpaslík je nejmladším potomkem bývalého králova pobočníka Tywina Lannistera a jeho manželky a sestřenice Joanny Lannister. Bohové k němu nebyli zrovna milosrdní, nejen, že se narodil jako mrzák bez možnosti na život normálního člověka, ale jeho vinnou zemřela jeho matka a právě tohle rozhodlo o budoucím životě tohoto muže. Byl souzen nejen za to, že byl černá ovce rodiny, ale také za vraždu, kterou nespáchal a kvůli níž ho jedna část nejbližší rodiny prostě zavrhla.
Žil a sni jako každý jiný malý chlapec. Nebo si snad myslíte, že ošklivé zmrzačené děti nemůžou mít své sny a tužby? Strýc Gerion mu četl příběhy o dracích a staré dračí dynastii Targaryenů, Tyrion draky miloval, snil o nich a stejně jako jeho zcestovalý strýc i on chtěl poznávat země daleko za Královým přístavištěm. Život probíhal v obyčejné rutině až do jeho třinácti let. Náhoda tomu přála, že na jedné z vyjížděk narazili s Jaimem na bandity. Zatímco jeho bratr lumpy zahnal on se postaral o jejich oběť. Krásnou mladou dívku Tyšu, která přestože nebyla urozená, Tyrionovi se velmi zalíbila a jak doufal i on jí. Zavedl ji do hostince, kde se s ní blíž seznámil, pomiloval se s ní a následně ji pojal za manželku. Pomíjivé štěstí trvalo jen dva týdny než se o svatbě dozvěděl jeho otec. Jaime Tyrionovi vysvětlil, že Tyšu pouze najal a celá událost s bandity byla jen pouhé divadlo. Vše vygradovalo tím, že mu otec udělil lekci, aby to, co považoval za syna pochopilo jakou cenu mají prostitutky. Nechal Tyšu předvést před skupinu strážných a Tyrion musel pozorovat, jak ji znásilňují a nakonec svou takzvanou nevěstu obšťastnit sám. To byla první fáze. Ta duhá byla daleko horší, každý muž, který s Tyšou spal jí zaplatil stříbrňák a nakonec i on, jakožto Lannister a lord jí dal zlaťák, jelikož Lannistři vždy splácí své dluhy. Tato zkušenost jen prohloubila jeho nenávist k otci, nedůvěru k ženám zničila důvěru, kterou ke svému bratrovi choval.
V šestnácti letech se chtěl osamostatnit stejně jako jeho bratr, který se stal v té době panošem, opustit území Lannisterů, které mělo být jeho domovem. Po vzoru svých strýců Genriona a Tyggeta chtěl cestovat za moře do devíti svobodných měst. Otec mu však tento plán jednoznačně zatrhl a aby svého syna zaměstnal, či snad zlomil sebevědomí, "pasoval" ho do podřadné pozice dozorce nad stokami. Těžko říci, jestli mu chtěl z hlavy vyhnat ideje o cestování, Tyrion se drží verze, že jeho otec prostě jen doufal, že se v nějaké vodní stoce utopí.
Robertovi rebelie se nijak neúčastnil, to až po pár letech špatné vlády krále ho následoval na Sever spolu s ostatními členy družiny. Při té příležitosti se seznámil s bastardem lorda Starka, byl nepřímím svědkem zmrzačení jednoho ze Starkových dětí a samozřejmě měl jistou teorii o tom, co způsobilo jeho pád. A jako jediný mu během cesty na Zeď prozradil, jelikož se mladý bastard chtěl stát "hrdým členem noční hlídky", že skutečnost se od vyprávění poněkud liší. Jona, tak se bastard jmenoval mohl možná považovat za svého přítele, jelikož to byl právě on, komu chlapec prozradil jako prvnímu, že se jeho nevlastní bratr Brandon probral z dlouhého spánku.
Poté, co se vymočil z největšího vrcholu putoval zpět na Zimohrad, kde prokázal jisté dobrodiní novopečenému Eddardovu mrzákovi. A nějaký vděk? Nepřišel? Byl jeho paranoidní máti zajat.... V hostinci! Teď má být ve společnosti Lady Catelyn, několika chrabrých ozbrojenců a dvou žoldáků souzen za všechny své hříchy.

Rodina:

"Za tohle ti ublížím. Přijde den, kdy budeš věřit, že jsi v bezpečí a šťastná a najednou se tvá radost změní v popel a ty poznáš, že dluh byl splacen."

Není žádným tajemstvím, že se svou rodinou nemá zrovna pohádkové vztahy. Otec ho nenávidí, vlastně ho považuje za hříčku přírody, zrůdu, která zabila jeho drahou manželku, ženu, kterou Tyrion nikdy nepoznal, ačkoli šlo o jeho matku. Pak tu máme jeho tři strýce - Kevana, Tygetta a Geriona. S nimi vychází, nejsou vůči němu stejně předpojatí jako hlava rodu Lannisterů, dalo by se říci, že ho mají snad i rádi. Nemusím zřejmě jmenovat jejich děti, je jich příliš mnoho a Tyrion se lépe zná jen s Amelií a Lancelem, dětmi Kevana. Lancel je příliš pyšný než, aby si s ním rozuměl a Amelie, tomu sladkému děvčátku už dávno není deset. Cersei, jeho sestra má na něj podobný názor jako otec, snad jen s rozdílem, že se nenávist mísí ještě s paranoidním strachem. Jaime, jeho starší bratr, k němu má, ale podivné sympatie, má pro něj určitou slabost a Tyrion ho má z celé rodiny nejraději, právě proto, že se ho nesnaží shodit nebo ztrapnit, kdykoli se objeví na veřejnosti. Ze sestřiny strany je spřízněn s rodem Baratheonů, jelikož zesnulý král Robert, byl manžel Cersei. Tyrion měl toho tlustého násosku docela rád a jeho děti ještě víc. Snad jen na jednu výjimku. Myrcella i Tommen jsou hodné nevinné děti, které po Cersei, aspoň podle jeho názoru nezdědily zhola nic. Joffrey, momentální král Sedmi království je však nekontrolovatelný a krutý. Mezi ním a Tyrionem panuje velká nevraživost už z toho důvodu, že se mu jeho strýc nebojí říct do očí, co si o něm vlastně myslí. A že by se mu bál jednu vrazit? Ani omylem. Vždyť nevyhrožuje králi jen... "Poučuje synovce."

Zajímavosti:

Jeho sestra si nechala před několika lety vyvěštit osud. Stará čarodějnice jí prozradila, že ji uškrtí její malý bratr a to jen prohloubilo její nenávist k jeho maličkosti.


Body moci


Intrikářství - 7 b.

Válečnictví - 0 b.

Diplomacie - 9 b.

Vůdčí aspekty - 4 b.

Charisma - 13 b.

4 libovolné body vyhrané v anketách

Vazby

Amelia Lannister

Anya

Bronn

Cedrik Baratheon

Eithane

Dorien Renard

Joffrey Baratheon

Cersei Lannister

Sansa Stark

Tyene Písek
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama