--------------------------------
---------------------------
--------------------------------------------------


REFLEXE


Naše životní motto: Pokud chceš něco od Osudu, Osud chce něco od tebe.
Smyslem přežití je čůrat za někoho jiného.


Tywin Lannister

26. července 2016 v 3:05


Nick: Elle ♦ ♦Rod: Lannister ♦ ♦Postavení: Lord Casterlyovy skály ♦ ♦Status: Živý ♦ ♦Faceclaim: Charles Dance/Hayden Christensen ♦
Jméno: Tywin Lannister

Přezdívka: Starý lev, Mocný Tywin Lannister

Náboženství: Víra v Sedm

Společenství: ---

Věk: 64 let

Stav: Vdovec

Vzhled:

"Lidé říkají, že se Tywin nikdy neusmívá, ale usmíval se, když si bral tvojí matku a když jej Aerys zvolil svým pobočníkem. A usmíval se ten den, kdy ses narodil."

Je to vzhled, kterým vzbuzuje respekt? Tvář Tywina Lannistera se málokdy zkroutí do něčeho podobného úsměvu, přesto se v minulosti mnohokrát usmíval. Nyní se to může stát jen ve chvílích, kdy mu vyjde jeden z jeho tahů. Nic jiného mu za úsměv nestojí. Ostré rysy, pevná čelist, chladné modré oči, které by spíše měli patřit seveřanovi než rodilému jižanovy, úzká linka, do které se jeho rty stahují, hrdý orlí nos. To vše tvoří tvář Tywina Lannistera. Tvář, o které ženy nebudou snít ve svých postelích, za to jejich muži z ní budou mít noční můry. Může se pyšnit svou výškou, kterou po něm zdědil pouze jeden z jeho synů. Tělo má pevné, přesto svaly se na něm hledat nedají. Nikdy se nehrbí, nese se s rovnými zády, hrdě vztyčený jako pravý lannisterský lev. I přes své stáří z něj elánu neubývá. Stále je schopný se utkat s jakýmkoliv protivníkem, i když nyní více dává přednost plánům než-li bojům jeden na jednoho. Ale i tak, kdo by se mu chtěl postavit do cesty. I nejrůznější nemoci se mu obloukem vyhýbají. Kdo by neměl obavy z Tywina Lannister, byl by blázen.

Povaha:

"Vysvětli mi co je více vznešeného na zabití tisíců mužů v bitvě než tucet během večeře."

Je to charakter, kterým vzbuzuje respekt? Zajisté ano. Tywin byl již od mládí velmi vážný, inteligentní a myslící pouze na budoucnost rodiny. Rodinné jméno, to je to hlavní, co jej zajímá. Udržení jeho rodiny na nejvyšší příčce. Před ním není dobré pomlouvat či jinak kritizovat jeho rod či členy jeho rodiny. Každý to ví a nikdy to nezkouší. Sice byl naučen dobrých mravů, ale využívá je svým způsobem. Nikomu se neklaní, když už to není vyloženě třeba, nepotrpí si na zdvořilostní fráze či konverzace z čisté slušnosti. Nepřijde mu, že by se měl chovat jako další ovce. Najde se málokdo ke komu by choval učiněný respekt. Pro své děti měl předem určený plán, kterého chtěl, aby se drželi. Přesto se mu někteří stále pokouší vzdorovat, jako by si mysleli, že to k něčemu je. Vzdor, to je věc, se kterou není přítel. Jakmile se někde objeví začátek nějakého vzdoru, jeho povinností je ho ukončit. A ještě se nestalo, že by se mu to nepovedlo. Není to typ, který by se bezhlavě vrhal do bitev, aniž by si předem nepromyslel přesné kroky. Vše má svůj čas a ten má stále i Tywin Lannister.

Historie:

"Každý muž, který musí říkat "Já jsem král.", není pravým králem."

Tywin se narodil jako prvorozený syn Tytose Lannistera a Jeyne Marbrand. Jako mladý musel být svědkem toho, jak jeho otec téměř zničil jejich rodinné jméno. Díky tomu k němu necítil žádný respekt, spíše odpor. Přímo jej nesnášel. Díky jeho otci byl jejich rod jen pro smích a on se tomu rozhodl učinit přítrž. Vybudoval si jistou autoritu již ve velmi mladém věku.

"A tak pravil a tak děl, ten lord z Kastamere."

Jednou si jeden lord řekl, že je nesmyslné, aby se klaněl Tywinovi a celému jeho rodu, zvlášť když oni sami byli druhým nejbohatším rodem. Dali to Tywinovi jasně na vědomí. A on jim dal jasně na vědomí, co se stane, když se proti němu někdo vzbouří. Rod Reynů byl během jednoho dne rozprášen v prach, každý muž, každá žena, každé dítě byly smazány z povrchu zemského. A s nimi zůstalo jejich rodinné sídlo Castamere navždy opuštěno. Jen Deště Castameru se stále odrážejí od prázdných stěn.
Tywin se později oženil se svou sestřenici Joannou Lannister. Praví se, že ona byla jediný člověk, který jej dokázal rozesmát. Jejich manželství bylo šťastné a někdy se i špitalo, že u nich na Skále všemu vládce Joanna a ne Tywin. Tywin byl poctěn nabídkou svého dobrého přítele Aeryse, aby se stal jeho pobočníkem. Díky tomu se stal druhým nejmocnějším mužem v Západozemí. I když by mnozí tvrdili, že dokonce prvním. S královou zvyšující se paranoiiou brzy začal vztah mezi ním a Tywinem značně chladnout. Aerys dlouho toužil po Tywinově ženě a on to moc dobře věděl. Jejich přátelství se rozpadlo v den, kdy král odmítl nabídku sňatku mezi Cersei a Rhaegarem. Pomyslným hřebíčkem do rakve byl i fakt, že z patnáctiletého Jaimeho učinil člena své královské gardy. Tím Tywina obral o dědice. Ten už takové ponížení nemohl snášet, vzal Cersei a vrátil se na skálu. Tam se mu později narodil poslední syn, Tyrion. A s jeho narozením, zemřela jeho milovaná žena Joanna. Vražda, která nikdy nebyla malému dítěti odpuštěna.

"Snažil jsem se mu to rozmluvit, ale neposlouchal. Neposlouchal ani Varyse, který ho varoval. Ale koho poslechl byl Pycelle. Ta zatracená smrdutá krysa. "Lannisterové jsou věrní koruně. Lannisterům můžete věřit." Král přikázal, aby jim otevřeli brány a můj otec vyplundroval město."

Jakmile začala Robertova rebélie, Tywin si stále hověl na Skále. Nereagoval na Aerysovo předvolání, nezapojil se ani na Robertově straně. Tedy jen do chvíle, kdy Robert zvítězil v bitvě u Trojzubce. Poté Tywin se svou armádou vyjel směrem ke Královu přístavišti. Lestí se dostal za brany a vyplundroval celé město. Královna Rhaella stačila uprchnout se svým synem Viserysem, zatímco Aerys zůstal a ponechal si u sebe princeznu Eliu a její děti jako zástavu. Nechtěl, aby se Dornové obrátili proti němu. Tywin se dostal až k Rudé baště, kde byl již král mrtev. Zavražděn členem královské gardy, jeho synem Jaimem. Následně nato vydal rozkaz seru Gregoru Cleganovi a seru Amory Lorchovi, aby se vypořádali s posledními zbylými Targaryeny, aby Robertův nárok na trůn již nemohl někdo nárokovat. Ale nakonec svůj rozkaz o něco pozměnil. Nechal zavraždit pouze děti, zatímco Eliu nechal odvést na Skálu jako vězně, přičemž ale nechal celý svět při tom, že Elia byla zavražděna. Robert usedl na trůn a jeho dcera se stala královnou. Přesto stále nebyl spokojený, jelikož si král vybral za svého pobočníka Jona Arryna a ne jeho. Vrátil se zpět na Skálu, kde pokračoval ve své roli lorda a strážce západu.
Dorazil do Králova přístaviště, kde se jmenoval do role prvního soudce v záležitosti rozsouzení lorda Eddarda Starka z vraždy Roberta Baratheona. Soud seznal lorda Starka vinným a před zraky Sedmi byl popraven. Nyní se připravuje k odjezdu na bitevní pole. Ale nemůže nechat Joffreyeho bez řádného rádce.

Rodina:

"Za nějakou dobu budu mrtvý, ty a tvůj bratr a tvá sestra a všechny její děti, všichni budeme mrtví. Rozkládající se v zemi. Ale rodinné jméno bude žít nadále. Je to to jediné, co bude žít dál. Ne tvá osobní sláva, ne tvá čest, ale rodina."

Má dva mrtvé bratry Tygetta a Geirona, a dva živé sourozence, bratra Kevana a sestru Gennu. Jeho otcem byl Tytos a matkou Jeyne z rodu Marbrandů. Má nespočet neteří a synovců, které si ani netřeba zapamatovat, možná jedině z vrhu Kevanova - synovce Lancela, Martyna a Willema a neteř Amelii. Jeho ženě se narodili dvojčata, Cersei a Jaime a o několik let později Tyrion, při jehož porodu zemřela. V Králově přístavišti má čtyři vnoučata, Joffreyeho, Cedrika, Myrcellu a Tommena.

"Usmíváš se jako Gerion a bojuješ jako Tyg. Možná je v tobě něco málo z Kevana, jinak by jsi nenosil ten plášť. Ale Tyrion je Tywinův syn, ne ty. Když jsem mu to naposled řekla, půl roku se mnou nepromluvil."

Zajímavosti:

"Nevěřím tvému otci. Především ho nemám ani v lásce. Ale respektuji jej. Není to žádný hlupák. Rozumí tomu, že občas musíme spolupracovat s našimi rivaly než se je pokoušet zničit."

Když zjistil, že se jeho syn Tyrion oženil s děvkou, nechal jí před jeho očima znásilnit všemi svými strážemi, kteří jí za to zaplatili stříbrňákama. Poté donutil Tyriona, aby vykonal svou potřebu a jako správný Lannister měl zaplatit svůj dluh v podobě zlaťáku.
Vyzná se velmi dobře v politice.
Jeho syn je skřet. Doslova.
Má toho mnoho společného s Olennou Tyrell. Jsou stejně manipulativní, mají stejnou autoritu a nenechají se snadno vyděsit.

Loajalita

Rod Lannisterů

Body moci


Intrikářství - 6 b.

Válečnictví - 6 b.

Diplomacie - 7 b.

Vůdčí aspekty - 9 b.

Charisma - 2 b.

Vazby

Joanna Lannister

Alayne Mormont Bolton

Cedrik Baratheon

Dorien Renard

Oberyn Martell

Jacaerys Velaryon


Slavný Tywin... Starý Lev. Že by boly moje modlitby vypočuté? A žeby som bol potrestaný jeho prítomnosťou? Uvidíme, čo to prinesie

Gillanoir Thorne

"Lorde Tywine, vezmete si mě?"

Archibald Arryn
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama