--------------------------------
---------------------------
--------------------------------------------------


REFLEXE


Naše životní motto: Pokud chceš něco od Osudu, Osud chce něco od tebe.
Smyslem přežití je čůrat za někoho jiného.


Beric Dondarrion

1. srpna 2016 v 18:21


Nick: Elle ♦ ♦Rod: Dondarrion ♦ ♦Postavení: Lord, Velitel Bratrstva bez Praporců ♦ ♦Status: Oživený ♦ ♦Faceclaim: Richard Dormer ♦
Jméno: Beric Dondarrion

Přezdívka: Bleskurychlý lord, lord Derik

Náboženství: Dříve Víra v Sedm, konvertoval k víře v Pána Světla

Společenství: Bratrstvo bez Praporců

Věk: 42 let

Stav: Zaslíbený lady Allyrii Dayne

Vzhled:

"Ano. Byl jsem zrozen ve světle jediného pravého boha, jako by se měl zrodit každý z nás. Jako každý, kdo viděl ty věci, které jsem viděl já."

Mnoho dívek i žen by jej shledalo velice pohledným. V dobách, kdy ještě býval lordem Černoazylu. Dívky jistě sní po podobných rytířích, vysokých, se světlýma očima, ve kterých se odráží jasná denní obloha. Vlasy má jak by Divocí řekli, jako by byl políben ohněm. Ale jižané na takové podivné řeči nedbají a proto je má jednoduše zrzavé, ostříhané na krátko. Jeho tvář i tělo bylo téměř bez poskvrnky. Samozřejmě se vždy našla nějaká ta jizva či zhmožděnina z turnajů, kterých se účastnil, ale nikdy to nebylo nic vážného. Do doby než umřel. Proboden kopím drženým samotným Gregorem Cleganem. Umřel, ale opět se zrodil. Paměť mu zůstala, staré tělo také, ale i rána, kterou při zasažení schytal. Po dalších a dalších smrtích mu na těle přibývalo velkých jizev. Okolo krku má jasně viditelnou stopu, kde se mu provaz zařízl do kůže, když jej oběsili. Stejně jako chybějící oko, nikdy se mu nové neobjevilo. Přes něj po většinu času nosí pásku, aby tím neděsil kolemjdoucí, které chrání. Pokud nejde o Lannisterské vojáky, ty straší velmi rád. Kdysi krásný muž je nyní poznamená válkou i smrtí. Našla by se stále dívka, která by o něm snila?

Povaha:

"Oheň stravuje. Stravuje a když je u konce, nezbude nic. Naprosto nic."

Beric by se dal svým způsobem dokonale přirovnat k Nedu Starkovi. Čestný, ochranitelský vůči svým poddaným i prostému lidu, spravedlivý. Zda byl takový před svou smrtí? Možná ano, možná ne. Jistě byl svým způsobem více rozjařelý ze svého rytířského života, byl dychtivý vyhrát turnaje, kterých se zúčastnil, přesto dokázal přijmout porážku. I tak měl na svých zádech jisté břemeno, jistou zodpovědnost ze své pozice čili lorda Černoazylu. Musel si života užívat střídmo, tak aby ničím neohrožoval svou pověst ani svůj lid.
Ned Stark měl jistě svůj důvod, proč si jej vybral k přivedení spravedlnosti seru Gregoru Cleganovi. Možná v něj měl tolik důvěry, věřil, že je takovým mužem, za kterého jej pokládal. A věřil správně. Jen nepředpokládal v jeho porážku. Umřel a opět se zrodil. Stále byl tím samým mužem, částečně. Ale něco z něj bylo vyrváno, něco velmi důležitého. Byl to on a přitom to on nebyl. Takovou věc dokázal poznat jen jeho skutečný přítel. Část vzpomínek začala pomalu mizet a jeho kdysi dávná rozjařelost se proměnila v zadumanost. Pohled na smrt byl také zcela jiný. Když již věděl, co jej tam čeká, nemínil zemřít, ale nemínil ani ožít.

Historie:

"Můžu se vrátit k tomu, co si takřka pamatuju? Kdysi jsem měl v držení hrad blízko Bouřlivého konce, a byla tam dívka, které jsem byl zaslíben, ale dnes bych ten hrad nedokázal najít, ani bych ti neřekl, jakou barvu měli dívčiny vlasy. Kdo mě pasoval na rytíře, starý přítel? Co bylo mé oblíbené jídlo? Vše to bledne. Někdy si myslím, že jsem se zrodil tady na té krvavé trávě v tomhle popelovém háji s příchutí ohně v mých ústech a dírou v mé hrudi. Jsi má matka Thorosi?"

Není známá příliš daleká minulost lorda Berica. Co je známo, že se narodil jako prvorozený syn lorda Dondarriona v Černoazylu. V hradě, který po smrti svého otce získal do svého držení. Zda se účastnil Robertovy rebelie? Je to možné, ale třeba v té době ještě nebyl ani rytířem. Mohl být pouhým panošem, kterého každý chce praštit. Ale Beric nebyl ten typ, který by si to nechal líbit.
Za Robertovy vlády se účastnil turnaje lorda pobočníka Eddarda Starka. Zdálky se do něj zahleděla blízká přítelkyně Sansy Stark, Jeyne Poole, aniž by věděla, že je již zaslíben. Ale komu by na tom záleželo, koukání je vždy povolené. V turnajích se držel ve vyšších špicích než jej nakonec porazil ohnivý kněz, Thoros z Myru. Porážku přijal jako muž a zůstal i po ní v Králově přístavišti, kde popíjel s místními muži, urozenými i neurozenými.
Ještě před Robertovou smrtí dostal úkol od lorda pobočníka Eddarda Starka, aby přivedl spravedlnost seru Gregoru Cleganovi za vyvraždění části jedné vesnice. Beric se vydal s několika svými muži a s několika muži lorda Starka a krále Roberta, mezi kterými byl i ohnivý kněz Thoros z Myru, na výpravu za Horou, která jede. V té době netušil, že se do Králova přístaviště již nikdy nepodívá. Stejně jako do svého vlastního domova.
Po cestě padli do léčky. Spousta z nich byla pobita a samotný Beric byl zabit Horou. Z jeho smrti jej zachránil jeho přítel Thoros, který odříkal stará slova a Pán Světla odpověděl. Přivedl Berica k životu, vytrhl jej z nicoty, ve které se ocitl a navrátil jej do světa, který již nebyl tak krásný a bezstarostný jako kdysi. Smrt krále Roberta jej vůbec nepotěšila, i přesto se dál rozhodl bojovat za něj a za říši. Ze zbytku svých mužů složil Bratrstvo bez Praporců. Díky síle, která jej přivedla zpět, konvertoval k Pánovi Světla, stejně jako ostatní v Bratrstvu. Stali se nepohodlnými pro vyšší delegaci, zato velmi prospěšnými pro obyčejné sedláky, rolníky a ostatní těžce pracující lid, který byl zasažen válkou a často napadán vojáky, lapky či bandity. Chránili je a někteří se k nim i přidali. Tím Bratrstvo rostlo. Bericovi se podařilo ještě několikrát umřít, ale Thoros jej vždy přivedl zpět. Jenže nikdo nemůže tušit, kolik času mu Pán Světla ještě dává.

Rodina:

"Poklekl jsem vedle jeho chladného těla a odříkal jsem ta stará slova. Ne protože bych v ně věřil, ale ... byl to můj přítel. A byl mrtvý. A byla to ta jediná slova, která jsem znal. A poprvé v mém živote Pán odpověděl. Bericovi oči se otevřeli."

Jako každý měl matku i otce. Jako ne každý má mladšího bratra, který zatím lordem Černoazylu, po Bericově zmizení. Jeho bratr měl ženu, již mrtvou a dvě dcery. Sám Beric byl zaslíben lady Allyrii Dayne.

Zajímavosti:

"Robert padl, ale jeho říše zůstala. A my jí bráníme."

Stejně jako Thoros, umí nechat meč vzplanout.
Byl zabit celkem pětkrát ... nyní šestkrát - probodnut kopím, bodnut nožem do žaludku, střelen do zad šípem, zasáhnut sekerou do strany, oběšen, ostří v oku, skoro rozpůlen ve dví.
I když je přiveden k životu, jizvy a následky smrtelných ran mu zůstávají.


Body moci


Intrikářství - 1 b.

Válečnictví - 11 b.

Diplomacie - 3 b.

Vůdčí aspekty - 10 b.

Charisma - 5 b.

Vazby


Thoros z Myru

Lars

Edric Dayne

Anguy
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama