--------------------------------
---------------------------
--------------------------------------------------


REFLEXE


Naše životní motto: Pokud chceš něco od Osudu, Osud chce něco od tebe.
Smyslem přežití je čůrat za někoho jiného.


Cersei Lannister

20. srpna 2016 v 0:27


Nick: Celaena ♦ ♦Rod: Lannister ♦ ♦Postavení: MotherfuckerQueen! ♦ ♦Status: Živa ♦ ♦Faceclaim: Lena Headey ♦
Jméno: Cersei Lannister

Přezdívka: "Ta krutá"

Náboženství: Víra v Sedm

Společenství: ---

Věk: 41 let

Stav: Vdova

Vzhled:

Jedna z nejkrásnějších žen Západozemí, žena po které zatoužil nejeden muž. Jako každý Lannister má vlasy barvy zlata a tvář anděla. Vlasy jsou její ženskou hrdostí a pýchou, má je opravdu dlouhé a často je nosí spletené ve složitých účesech. Jindy jí však splývají přes ramena a po zádech v nekonečných vlnách. Její ostře řezaná tvář a dokonale tvarované rty - vražedná kombinace, kterou podtrhují její velké oči. Ty jsou pronikavě zelené, připomínají oči divoké kočky.
Na ženu je poměrně vysoké postavy. Cersei je nápadně štíhlá, ale i přes to jí nechybějí ženské křivky. O Cersei se nemůže hovořit jinak, nežli jako o pravé lady, protože je modní ikonou celého Říše. Potrpí si na krásné šaty a šperky. Jako královna si může dovolit ty nejdražší a nejkrásnější látky a ozdoby.

Vzhledem něžné a křehké ženy často a dokonale klame okolí.

Povaha:

"Když hraješ hru o trůny, buď vyhraješ nebo zemřeš." Cersei

"Jsem lvice, nebudu se za nimi krčit." Cersei

Cersei, jméno nejmocnější ženy Západozemí, dobře si ho tedy zapamatujte, neboť z ní více osobně nepoznáte.
Cersei si velmi dobře uvědomuje svou krásu, čehož nemálo využívá. Spolu s tím je ovšem jednou z nejkrutějších žen v království. Nadále je panovačná, povýšená a pyšná, intriky jí nejsou nikterak cizí. Její cynická a arogantní povaha je všemi dobře známá. No co vám budu vykládat, ani egoismem nešetří, a pak ty sarkastické poznámky! Až běda! Ach ano, jen málo lidství se v této půvabné ženě s vlasy bohyně skrývá.
Velice dobře se vyzná v politice a všemožných úskocích, kterými dosahuje svého. Někdy se však z jejího chování dá vyčíst i jistá naivita a paranoia. Ráda prohlašuje, že kdyby jí dali do ruky meč, byla by schopnější než polovina pravých rytířů.
Její velká mateřská láska, vlastně láska k celé své rodině, až na Tyriona se projevuje někdy až přehnaně. Tehdy je Cersei ochotná i zabíjet. Sobectví je však její další špatností, pro svou rodinu je sice schopná zabíjet, ale vlastní život by pro ně nepoložila, tedy vyjma svých dětí, pro ty snad ano. Její pohodlí a štěstí je na prvním místě. Tedy až po moci, ano ta je její hlavní prioritou. Touha po moci je věc, která ji žene kupředu. Pro to, aby dosáhla svého jde i přes mrtvoly. Moc, ta jí zastírá pohled, vše točí okolo ní, sebe, své děti, bratra a celý svůj rod.

Nevadí jí obcovat s vlastním bratrem, miluje ho a je ochotná s ním provádět všemožné špatnosti. Vlastně si myslí, že je nedotknutelná, jakožto manželka zesnulého krále a matka nynějšího, jímž je Joffrey. Podtrženo sečteno, Cersei je ctižádostivá, prohnaná mrcha, jejíž jedinou touhou je její život a moc.

Historie:

"Slyšte mne řvát!"

Cersei vyrůstala v Casterlyově skále se svým bratrem/dvojčetem Jaimem. Odjakživa byli sourozenci nerozluční. Neustále si spolu hráli a vyváděli všelijaké neplechy, které byly vlastně jejími nápady. Obě děti spaly v jedněch komnatách a v jedné posteli. Cersei jednoho dne napadlo, že by mohli napodobit páření lvů, které tak často s bratrem pozorovali. Jejich otec je měl totiž v klecích. Při této vesměs dětské hře je přistihla komorná, která to okamžitě oznámila jejich matce. Lady Joana byla zděšena, propustila komornou ze svých služeb a děti rozdělila do různých ložnic. Každá z nic byla na opačném straně Casterlyovi skály. K Cerseiným komnatám postavila stráže s rozkazem, že nesmí její bratr dovnitř. Dětem samozřejmě ještě řádně vyhubovala a nařídila jim, že už to nikdy nesmějí dělat. Ony se i přes to k sobě častokrát dostaly.
Když bylo Cersei devět, zemřela jí matka. Stalo se tak při porodu jejich skřetího bratra, Tyriona. Toho Cersei nenáviděla od prvního okamžiku, vinila jej z matčiny smrti, stejně jako jejich otec. Už v šesti letech Cerseina života plánoval jejich otec, lord Tywin její svatbu s dědicem železného trůnu, princem Rhaegarem Targaryenem.
O čtyři roky později se zúčastnila rytířského turnaje u Lannisportu. Zde poprvé potkala krále a jeho nejstaršího syna. Během závěrečné slavnosti mělo být oznámeno její zasnoubení s princem. Král Aerys však Tywinův návrh zamítl, protože nechtěl oženit dědice trůnu s dcerou svého poddaného. Takže z plánů Cerseina otce rázem sešlo.
V jejích dvanácti byla vyslána na výchovu do Králova přístaviště, kde strávila čtyři roky. Vrátila se domů, po té co se její bratr Jaime přidal ke královské gardě.
Když dovršila devatenácti let, stala se po boku Roberta Baratheona královnou Západozemí. Tento sňatek byl spíše politickým tahem, který kvůli vlivu jejího otce Jon Arryn. A přestože k sobě navzájem Cersei s Robertem kdysi skutečně něco cíítili, začala jím Cersei pohrdat, stejně tak, jako on jí. Zpočátku to totiž vypadalo, že se budou vášnivě milovat, ale vztah brzy ochladl. Král totiž stále miloval svou zesnulou snoubenku Lyannu Stark, a tak nebyl schopen navázat nové citové pouto se Cersei. Dokonce během svatební noci šeptal Lyannino jméno, za což ho Cersei začala nenávidět.
Po té co zjistila, že s Robertem čeká dítě, vyhledala ženu, která pomocí lektvaru vyvolala potrat. Žádné další děti spolu neměli. Později se jí narodily tři zdravé děti, Joffrey, Myrcella a Tommen.
Ve svých deseti letech Cersei navštívila se svou kamarádkou Melarou, čarodějku Maggy Žábu, aby jim z kapky krve předpověděla budoucnost. Tehdy, když si vzala Roberta Baratheona, naplnila se první část Maggina proroctví. Po úmrtí Cerseina prvního dítěte už ona a Robert žádné společné potomky nezplodili, Joffrey, Myrcella a Tommen vzešli ze zvráceného incestu mezi ní a jejím dvojčetem Jaimem Lannisterem. Sám Robert splodil po celém Západozemí šestnáct bastardů, tím se naplnila i druhá část věštby. Slova staré Maggy Žáby jí pronásledují celý život.
Po dlouhých letech vzájemného soužití, které pro Cersei nebylo žádným medem, kdy Robert věří, že všechny tři Cerseiny děti jsou jeho, se vydávají na Sever do Zimohradu. To, aby si Robert myslel, že děti jsou jeho, bylo jejím záměrem, aby svému poskytla svému rodu moc. Celá královská družina dorazí do Zimohradu, protože chce král požádat Neda Starka, aby se po tragicky zesnulém Jonu Arrynovi ujal úřadu králova pobočníka. Při pobytu na Zimohradě se Cersei s Jaimem milují ve staré věži a náhodou tam na ně narazí Nedův syn, Bram.
Jaime jej bez přemýšlení vyhodí z okna v naději, že se pádem zabije, aby nemohl vyzradit po léta skrývané tajemství o jejich poměru. Branovi přála alespoň částečně Štěstěna a pád z věže přežil, nikdy však už nebude chodit. I tajní milenci dostali svou dávku štěstí, vzpomínky na chvíle před pádem se z Branovy mysli vytratily.

Celý dvůr se pak i s Nedem Starkem, jakožto novým pobočníkem krále, vrací zpět na jih do Králova přístaviště. Nedova spravedlnost a čest je Cersei i ostatním intrikánům v Králově přístavišti trnem v oku. Do otevřeného konfliktu s ním se Cersei dostává ve chvíli, kdy se Nedovi podaří odhalit její a Jaimeho tajemství. Nedova čest mu však velí královnu varovat, než oznámí králi, co odhalil. Cersei však rozhodně nemá v úmyslu uprchnout z města a štěstí jí přeje, když je Robert nalezen brutálně zavražděn ve svých komnatách i se strážci. Cersei z vraždy viní Neda Starka, jelikož byl viděn jak pobouřeně odchází z králových komnat. Rozhlásila, že za královou smrtí stojí zlovlci Starků, které si sebou přivezli Nedovi muži. Sama tomu ve své podstatě věří, jelikož žádné jiné vysvětlení není tak pravděpodobné.

Nakonec se jí splní největší přání, jelikož se její nejstarší syn Joffrey stává králem a ona jeho regentkou. Tímto získává neuvěřitelnou moc nad celou říší.

Rodina:

"Jaime a já jsme víc než bratr a sestra. Jsme jedna osoba ve dvou tělech. Sdíleli jsme matčino lůno dohromady. On přišel na tento svět držíc mě za nohu, řekl náš starý mistr. Když je ve mně, cítím ... celek." Cersei

"Láska je jed. Sladký jed, to ano, ale jednoho dne vás všechny zabije." Cersei

Cersei Lannister je nejstarší dcerou Tywina Lannistera, pána Casterlyovy skály a Strážce Západu - jen o pár okamžiků starší než její bratr dvojče Jaime Lannister, později známý jako Králokat. Svým druhým bratrem Tyrionem Lannisterem, liliputem pohrdá a nenávidí ho. Viní ho totiž ze smrti jejich matky Joanny Lannister, která zemřela při jeho porodu, a ač by to nikdy nepřiznala, bojí se ho. Milovala svou matku, kterou dodnes velice obdivuje a stejně tak si váží svého otce Tywina, ačkoli jim nikdy nevěnoval příliš času. Její bratr Jaime, stal se jejím nejlepším přítelem a milencem, s nímž zplodila své tři děti. Je to její nejbližší člověk, ale ze všech nejvíce miluje své děti. Nejvíce si hýčká svého nejstaršího syna Joffreyho, kterého dosadila na Železný trůn a poskytla tak rodu Lannisterů kompletní moc nad Sedmi královstvími. Nadále neuvěřitelně miluje svou dceru Myrcellu, jakožto jedinou dceru, ve které vidí dobrotu a šlechetnost, kterou sama nemá. A nakonec Tommen, její nejmladší syn, jeho také velmi miluje, jako každé své dítě.

Zajímavosti:

Cersei má strach ze psů a jim podobným stvoření. Ve všech, krom své rodiny, vidí nepřátele, ohrožující její štěstí a postavení. To platí především pro krásné a mladé dívky. Obdivuje kočkovité šelmy, koně a rytířské turnaje. Hodně se zajímá o historii a ráda čte, je tedy velmi vzdělaná. Vyzná se i ve válečných taktikách a ekonomice. A ač se to nezdá, miluje tanec. Její záliba jsou i milostné hrátky s jejím bratrem. Své problémi často utápí v pohárech vína.


Body moci


Intrikářství - 10 b.

Válečnictví - 3 b.

Diplomacie - 5 b.

Vůdčí aspekty - 5 b.

Charisma - 7 b.

Vazby

Cedrik Baratheon

Stannis Baratheon
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama