--------------------------------
---------------------------
--------------------------------------------------


REFLEXE


Naše životní motto: Pokud chceš něco od Osudu, Osud chce něco od tebe.
Smyslem přežití je čůrat za někoho jiného.


Sandor Clegane

13. srpna 2016 v 17:06


Nick: Robijas ♦ ♦Rod: Clegane ♦ ♦Postavení: Osobní strážce ♦ ♦Status: Živ a zdráv ♦ ♦Faceclaim: McCann in the Ukraine♦
Jméno: Šándor Klegán

Přezdívka: Ohař, Pes

Náboženství: Víra v Sedm

Společenství: ---

Věk: 29 let

Stav: Svobodný

Vzhled:

Sandor je vysoký svalnatý muž s havraně černými vlasy a vousy. První věcí, které si každý všimne na jeho vzhledu je obrovská spálenina, kterou má po celé pravé půlce tváře, kterou má již od dětství. NEchodí příliš upravený a většinou hlavně ve své zbroji a s velkým obouručním/jednoručním mečem zvaným někdy také jako "Bastard".

Povaha:

Sandor je velice komplikovanou osobností. Je to brutální, zručný a dost mlčenlivý bojovník, který se nehrabe v ničí minulosti a sám nesděluje ani tu svou. Mluví jen tehdy, když je třeba a ani při tom nehází slovy do větru. Ačkoliv se zdá být jako neskutečné monstrum nebo jenom jako mašina na zabíjení, není tomu až tak úplně. Sandor má i jisté vnitřní zásady, které mu brání v tom aby nenáviděl vše živé. Tímto je Sandor nevyzpytatelnou a i hodně zajímavou postavou tohoto světa.

Historie:

Už od dětství Sandor nepatřil zrovna mezi ty nejšťastnější. Už v této době totiž žil ve stínu svého staršího bratra Gregora, který ho ani neměl moc v oblibě. Sandor byl druhorozeným synem, proto bylo okamžitě jasné, že nikdy nebude moci brát tituly a zastávat vysoké posty. Podle toho také probíhala jeho výchova a chování rodiny k němu. Ale protože Gregor byl krapet labilní, tak stejně si Sandor vytvořil na rytířské hodnoty a čest svůj názor. Zkrátka a jednoduše byl opomíjen a nikdo si kolem něj nedělal hlavu. To byl taky důvod proč se malému Sandorovi přihodila "nehoda" která napořád změnila jeho postoj k životu. Jednoho dne, když jeho starší bratr dorazil domů, uviděl Sandora jak si hraje s jeho hračkou. Gregor to nedokázal ustát a tak přešel k radikálnímu řešení. Vzal tedy svého malého bratra za hlavu a tu pak pravou tvárí přiložil k ohni a tím navždy svého bratra poznamenal ošklivou jizvou od popálení. Všechny tyto zkušenosti se potom spojily v to, že se Sandor později vyžíval v uštvávání svých a obětí.
V době Robertovi rebelie bylo Sandorovi 12 let. Byl naverbován jako mladý voják a přesně v tomto věku také zabil on svého prvního muže. PO konci rebelie byl nejprve přijat na dvoře krále Roberta a v dospělosti vstoupil do Baratheonské tělesné stráže. Ovšem nikdy nebyl pasován na rytíře či prohlášen za lorda, protože o to nestál. Tím se stal spíše takovým spíše královským žoldákem a placeným tělesným strážcem.
V dospělosti si pořídil těžké brnění a speciálně udělanou helmu do tvaru psí hlavy. Tím si vysloužil přezdívky jako Ohař nebo Pes. Ani jedny neměl rád, ale tak kdyby se kvůli tomu vždy naštval, vyvraždil by půlku přístaviště bezdůvodně. V té době už také pomalu dospíval budoucí král Joffrey Baratheon. Ohař se tedy nyní stává jeho tělesným strážcem a velitelem jeho osobní stráže. Ačkoliv nikdy nebyl Ohař pasován, nikdy mu nebránili učástnit se turnajů. Toto byla i ideální možnost kdy se mohl utkat se svým bratrem Gregorem, kterého ve skrytu duše ze srdce nenáviděl. Ale zatím se mu nikdy moc nezadařilo. I přes to vše. Ohař byl nedílnou součástí dvora a vždy byl u všech důležitých událostí dvora. Kvůli tomu někteří rytíři a lordi nesnášeli a značně svoji nevoli dávali najevo urážkami a posměšky, které Sandor vždy přehlížel a nebral je navědomí.
Nyní se ještě pořád zdržuje Ohař na dvoře ve službách Baratheonů a Lannisterů jako tělesný strážce pro krále prince a každého z královské rodiny.

Rodina:

Gregor Clegane (zvaný Hora) - bratr
Clegane - dědeček

Zajímavosti: ---

Loajalita

Sám sobě
Kuřatům

Body moci


Intrikářství - 0 b.

Válečnictví - 15 b.

Diplomacie - 0 b.

Vůdčí aspekty - 0 b.

Charisma - 0 b.

Vazby

Arya Stark
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 13. srpna 2016 v 17:11 | Reagovat

Toho mám ráda :-)

2 game-of-thrones--rpg game-of-thrones--rpg | 13. srpna 2016 v 20:33 | Reagovat

[1]: A kdo ne :3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama