--------------------------------
---------------------------
--------------------------------------------------


REFLEXE


Naše životní motto: Pokud chceš něco od Osudu, Osud chce něco od tebe.
Smyslem přežití je čůrat za někoho jiného.


Starkové

22. srpna 2016 v 14:30

"Zima se blíží." Tak znějí slova Starků, starodávného rodu, jejichž državy se nacházejí daleko na severu, který je rozlohou stejně veliký jako celých Sedm království, přičemž pevnost Zimohrad je centrum Severu. Jako jediný z rodů se nechlubí slávou nebo sílou, přesněji dávají na jevo, že ať příjde cokoli, budou na to připravení. Ještě před tím než Taergeryeni nechali zhotovit Železný trůn žili Starkové nezávysle na ostatních zemích Západozemí. Králové Severu si říkali. Ale teď? V dnešní době? Rod Starků je mocný, titul strážce Severu se dědí z otce na syna, stejně jako meč Led zhotovený z Valyrijské oceli. A abych nezapomněla... Jejich znak, šedý vlk na bílém poli. Ostatně, to o Starcích mnoho vypovídá.

Hlavou tohoto rodu je Eddard Stark, přezdívaný Tichý vlk nebo také jen Ned. Jeho manželka je lady Kamenosrdce, Catelyn z rodu Tullyů. Mají pět legitimních dětí - Robba, Sansu, Brana, Aryu a Rickona. Dalším členem rodiny je Jon Sníh, levoboček lorda Starka.

Většina Starků a seveřanů celkově mají tmavé vlasy, bledou pleť a šedé oči. Málokdy se usmývají a neoplývají příliš velkým smyslem pro humor. Uznávají čest, spravedlnost a do intrik vyšší šlechty se nepletou.

Na Severu se bastardům, chcete - li nevlastním dětem dává příjmení Sníh. Vzhledem k jejich původu nemají právo na vlastní příjmení. Za zmínku, ale také stojí neopomenutelná maličkost, že k levobočkům seveřané chovají jinak než v jiných zemích Sedmi království. Není žádným překvapením, když urozený pán svému bastardovi říká "synu" a vychovává ho mezi svými manželskými dětmi. Dobrým příkladem je právě už zmíněný Lord Sníh, bastard lorda Eddarda, který byl vychovávaný na Zimohradu.

Nejvýznamnější vazalové Starků:


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ┼Lady de Vampire Victoria┼ ┼Lady de Vampire Victoria┼ | Web | 30. srpna 2016 v 13:31 | Reagovat

Starky mám  nejraději a Matku draků

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama