--------------------------------
---------------------------
--------------------------------------------------


REFLEXE


Naše životní motto: Pokud chceš něco od Osudu, Osud chce něco od tebe.
Smyslem přežití je čůrat za někoho jiného.


Varys

19. srpna 2016 v 22:39


Nick: Tess ♦ ♦Rod: Lannister/Baratheon ♦ ♦Postavení: Pavouk, Člen Malé rady, samozvaný lord ♦ ♦Status: Živ a zdráv ♦ ♦Faceclaim: Conleth Hill ♦
Jméno: Varys

Přezdívka: Pavouk, Pán našeptávačů, Eunuch, Ex-Men

Náboženství: Víra v sebe sama

Společenství: ---

Věk: 40 let

Stav: 4ever alone

Vzhled:

Obtloustlý, bez bradky, kníru, či strniště, plešatý a bez přirození, oděný od hlavy až k patě v mnohdy i vesele barevném sametu, s napudrovanými tvářemi a s pohodlnými trepkami na nohách. To je Varys, pokud je převlečený sám za sebe a v případě, kdy je nucen se pohybovat po Rudé baště a je přitom vystavený nespočet pohledům. Čtyři z již uvedených věcí zvládne bez potíží měnit. Jako mistr našeptávačů, špionů a malých ptáčků si dokáže bez nesnází pokaždé opatřit převlek, který mu zajistí naprostou diskrétnost, kdykoliv to potřebuje. Pokud se rozhodne vám v něčem pomoc, nebuďte tedy překvapení, pokud se vám představí jako už zdálky znatelně zanedbaný žebrák, kterému byste se raději vyhnuli, protože byste od něj mohli chytit malomocenství, či rozcuchaná lehká děva, která by vás i přes svůj příšerný vzhled dokázala nalákat na jedno malé noční dostaveníčko. Nic pro něj není obtížné, dokonce je schopný měnit i svou průměrnou výšku. Samozřejmě jenom směrem vzhůru, protože neoplývá žádnou magií, která by mu umožňovala změnit vzrůst na Tyrionův. Ale dokáže změnit své oblé rysy v obličeji na ostře řezané, dokáže zamaskovat končetinu a předstírat i nemoc.

Povaha:

Nikomu se nikdy nepodařilo odhalit Varysovy skutečné zájmy a loajalitu. Na první pohled se zdá, že je zatvrzelým služebníkem koruny a nedá na království dopustit. Vše, co dělá je v zájmu říše, tudíž v zájmu všech. Je to také to jediné, čemu slouží - říši. Cokoliv se kdekoliv šustne, ona se to díky Varysovi dozví. A přesto jí Varys říká jenom to, co sám chce, aby věděla. Ve skutečnosti není nikomu loajálnější, nežli sobě. Svůj podíl na tom má přirozeně i jeho minulost, kvůlil které nesnáší jakoukoli magii a která ho brzy donutila pochopit, že pokud chce přežít, musí se spolehnout jenom sám na se a své činy. Občas může působit úsečně, ale za každým jeho krokem je čas strávený pečlivým plánováním. Občas pomůže tomu, jindy zas jeho nepříteli. Nemá žádný zájem o děvky či pití, nejspíš proto, že se jedná o eunucha. Dobrým vínem nepohrdne, ale nepřehání to s ním. Rád holduje jídlu a na jeho postavě je vidět, že mu chutná. Nenechá se uplatit ani přemluvit. Vždy nabídku buď odmítne nebo ji převrátí ve vlastní prospěch, jelikož je excelentní manipulátor. Nehrne se do násilí, ale pokud je to v jeho zájmu, neodmítne jeho podpoření.
I přes zjevnou náklonnost k vládnoucímu rodu tajně stále tajně sympatizuje s Targaryeny.

Historie:

Varysův původ lze hledat až v dalekém Lysu. Mládí strávil toulkami s komedianty, ke kterým byl prodán, dokud ho od nich neodkoupil tajemný muž. Nešlo mu o chlapce, což Varys zjistil hned záhy. Jakmile dorazil do domu onoho muže, dostal lektvar, který ho paralyzoval. Nezmírnil bolest, která brzy přišla ruku v ruce se ztrátou Varysova přirození. Koutkem oka mladý Varys viděl, jak muž háže jeho úd do plamenů a něco tajemného přitom mumlá. Neušlo mu, že se jednalo o nějaký rituál. Když bylo po všem, muž Varyse vyhodil na ulici, aby tam zemřel. Jenže mladík prokázal výjimečně silnou touhu žít, podařilo se mu zotavit a začít se živit jedinou dostupnou profesí, na kterou se zmohl - zlodějinou a žebračením.
Postupně se mladý Varys vypracoval na post nejlepšího zloděje v Myru. Město ale musel brzy opustit, vydal se tedy do Pentosu, kde se setkals Ilyriem Mopatisem. Znovu se dal do své, již tak skvěle zvládnuté profese, tentokrát však pracoval s Ilyriem. Varys kradl a Ilyrio majitelům za poplatek jejich věci vracel. Samozřejmě společně s tvrzením, že si k němu našly cestu zcela náhodně. Netrvalo to dlouho a oba zbohatli, jenže společně s penězi jim přišlo vstřív i nebezpečí v podobě jiných místních zlodějů. Varys postupem času pochopil, že daleko větší cenu znamenají dokumenty a informace, než obyčejný světský majetek. Začal si tedy kupovat sirotky, které cvičil ve fyzických zdatnostech a nechával je, aby pro něj zjišťovali informace, které následně prodával.
Stal se natolik známým, že se o něm doslechl i Aerys II. Targaryen, který ho bez váhání přijal do svých služeb. Nejspíš za to mohla paranoia, kterou v té době již silně trpěl - chtěl někoho, kdo by ohlídal jeho rodinu a zároveň mu přinášel novinky o tom, co se kde děje. Varysův vliv rostl společně se zhoršujícím se psychickým zdravím krále a s nově vybudovanými tunely v Rudé baště. Varys Aeryse varoval, že nemá otevírat brány, když k nim dorazil Robert Baratheon, ale Aerys neposlechl. S dobytím Rudé bašty přešel Varys pokorně do Robertových služeb, aby si zachránil krk, ale nikdy se nevzdal svého přesvědčení a sympatií k rodu Targaryenů.

Rodina: ---

Zajímavosti:

Pohodlnost jeho oblíbené obuvi směle vyvažuje schopnost naprosto tichého kroku, který Varys využívá, aby se nepozorovaně dostal ke středu svého zájmu.

Loajalita

Říši
Rod Baratheonů
Rod Lannisterů
Rod Targaryenů ???

Body moci


Intrikářství - 10 b.

Válečnictví - 1 b.

Diplomacie - 10 b.

Vůdčí aspekty - 5 b.

Charisma - 4 b.

Vazby


Rhaenys Targaryen

Cedric Baratheon
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama