--------------------------------
---------------------------
--------------------------------------------------


REFLEXE


Naše životní motto: Pokud chceš něco od Osudu, Osud chce něco od tebe.
Smyslem přežití je čůrat za někoho jiného.


Brandon Stark

9. prosince 2016 v 18:35


Nick: Gran ♦ ♦Rod: Stark ♦ ♦Postavení: Lord/Měnavec ♦ ♦Status: Tak trochu zlámaný ♦ ♦Faceclaim: Ajzak Hemstíd-Vrajt♦
Jméno: Brandon Stark

Přezdívka: Bran, Bran Zlomený, okřídlený vlk, malý lord, Bran - Železná nožka

Náboženství: Víra ve Staré bohy

Společenství: Budoucí padawan Tří-oké vrány

Věk: 11 let

Stav: Svobodně svobodný

Vzhled:

"Ty nejsi můj syn! Ty jsi veverka!"

Chlapec malé a titěrné postavy, který stále ještě výškou poroste. Tvář, zářící zvídavostí a štěstím. Dokonale do ní zapadají dvě velké oříškově hnědé očí, drobný nos a plná ústa. Jelikož je stále ve vývinu, tak i obličej se může měnit a vyspívat. Vlasy stejné barvy jako oči, mu spadají téměř k ramenům. Zezadu by si ho leckdo mohl splést s dívkou, stejně jako Aryu s klukem. Že by byli prohození? I přesto je Bran velmi rozkošný hošík, nad kterým lecjaké mateřské srdéčko zaplesá. Ne nadarmo je nejoblíbenějším synem lady Catelyn. To především díky podobě s Tullyi, kterou zdědili i jeho bratr Robb a Rickon a sestra Sansa.
Jako správný malý lord se musí také jako lord oblékat. Na Severu nejsou typické žádné světlé nebo veselé barvy, tudíž jeho šatstvo je nejčastěji zabarvené do zelené nebo hnědé. Díky šplhání má vytrénované ruce i nohy. Nikdy by nespadl, kdyby nebyl strčen.
Po "nehodě" ochrnul na spodní část těla. Bude dál růst, ale již nikdy se nepostaví na své nohy. Aspoň ne v "reálné" podobě. Jako nohy mu slouží buď pacholek Hodor, pro kterého byl vytvořený košík, aby v něm mohl Bran sedět místo nošení v náruči. Díky Tyrionu Lannisterovi může také jezdit na koni. Speciálně navržené sedlo vymyšlené trpaslíkem, bylo nasazeno mladé a dobře cvičitelné kobyle, kterou Bran pojmenoval Tanečnice.

"Může být člověk statečný, když má strach?"
"To je jediná chvíle, kdy může být statečný."

Povaha:

"Nebyla to vražda, pro kterou by Bohové prokleli Krysího kuchaře, nebo servírování Králova syna v koláči. Zabil hosta pod svou vlastní střechou. To je něco, co Bohové neodpouštějí."

Bran, jak by se dal tento hošík charakterizovat. Nepostrádal klasické rysy Starků. Měl smysl pro čest, povinnost a stejně jako každý z jeho rodu bral svůj úděl vážně. No, někdy o něco méně. Přeci jen je to ještě dítě, i když otec jej bere jako schopného muže. Brandon se vzhlíží v Nedovi, je to jeho největší životní vzor. Dalšími jeho vzory jsou rytířské legendy - Arthur Dayne, Meč jitra, Gerold Hightower, Bílý býk, Duncan Vysoký nebo také Aemon, Dračí rytíř. Není divu, že chtěl být už od malička stejným rytířem jako byli oni. Věděl, že Robb zdědí Zimohrad, proto ho nic nemohlo okrást o jeho dětský sen nebo si to alespoň myslel. O rytířích a jejich hrdinských skutcích si vždy nechával vyprávět od staré chůvy. Slyšel je tolikrát, že se rytířská jména stávala hudbou pro jeho uši.
Kromě vypravování má až neskonale v oblibě lezení a objevování nejrůznějších zákrutů. Lady Catelyn jednou pravila, že Bran dokázal dříve šplhat než se naučil chodit. S tím se také odhaluje jeho další charakterová vlastnost. Je až neskonale zvídavý a ohledně této záliby i neposlušný. Mnohokrát sliboval své matce, že toho nechá, ale nikdy to nevydržel. S objevováním se nenesly jen dobré věci. A jeho celoživotní zábava skončila v den, kdy byl kvůli své zvědavosti shozen z vysoké věže. Přežil, ale mělo to své následky.

"Už nikdy nebudeš chodit Brane, ale budeš létat."

Po svém pádu, jako by ztratil něco ze své dětské beztarostnosti. Neschopnost chodit jej uvrhla do těžké apatie, ze které se musel pomalu dostávat sám. Ne že by mu nikdo nechtěl pomoct, v tom se nenalézala chyba. On sám se musel smířit se svým osudem a nalézt nový smysl života. Zvážněl a rozhodl se chovat jako pravý Stark. Vzorem mu již nebyl pouze jeho otec, ale i oba bratři, Robb a Jon. Také cítil jistou potřebu být sám vzorem pro mladšího Rickona a starat se o něj v době, kdy jejich matka opustila Zimohrad. Z odloučení nemá dobrý pocit, ale přeci jen něco málo z jeho optimismu mu zůstalo a stále zůstává.
Kromě tanečnice "vlastní" i zlovlka, kterého po svém pádu pojmenoval Léto. Štěně bylo charakteristické svou světle hnědou barvou srsti a očima barvy tekutého zlata. Stejně jako každý ze Starkových zlovlků i Branův byl s chlapcem silně spjat. Později zjišťuje, že může vidět svět jeho očima a dokonce jej i ovládat. Díky Létovi a radám od Tří-oké vrány dojde k poznání sama sebe.


"Oh, mé sladké letní dítě, co ty víš o strachu?"


Historie:

"Tohle ... tohle není konec. Ne pro tebe, ještě ne."
"Jak budu vědět, že konec přišel?"
"To poznáš."

Brandon Stark, pojmenovaný po svém strýci, se narodil na Zimohradu lordu Eddardovi a lady Catelyn jako čtvrté dítě. Již od mala to byl velmi zvídavý a radostný hoch, kterého nešlo nemilovat. S každým se přátelil, každého měl rád. Nikdy nesdílel matčinu nenávist vůči nevlastnímu bratrovi Jonovi, miloval ho a bral stejně jako by byl jeho vlastní.
Jakmile vyrostl dost na to, aby začal rozumět světu, ukázala se i jeho přirozená inteligence. Učitelem znalostí mu byl mistr Luwin a učitelem boje mu byl ser Rodrick Cassel. I přestože se už od mala toužil stát rytířem, při nácvicích mu to nešlo nikdy tak dobře jako jeho starším bratrům. I Arya jej hravě překonala. Maličko to v něm zapustilo kořeny pochybností, ale kde to nevyvažoval silou, tam nastoupila chytrost.
Nastal den, kdy jej lord Eddard nebral jako pouhé dítě, ale jako sobě rovného muže. Vzal jej spolu s Robbem, Jonem, Theonem, Jorym a dalšími za Zimohrad, kde odchytli zběha z Noční hlídky. Bran sledoval, jak jeho otec vynesl rozsudek smrti nad mužem, ale ještě než to učinil, uprchlík mu pověděl o Bílých chodcích. Chlapce to vyděsilo, i když to na sobě nedal znát. Po popravě se jej otec ptal, proč si myslí, že to musel udělat zrovna on. "Muž, který vynese rozsudek by sám měl seknout mečem. Pokud toho nejsi schopen, tak si zřejmě ten člověk nezaslouží zemřít."
Branovi to nedalo a musel se zeptat na Bílé chodce. Otec řečem uprchlíka nevěřil a tak to též podal synovi. Hoch si přesto nebyl jistý jako Eddard.

"Vím, co jsem viděl. Viděl jsem Bílé chodce."

"Myslíš, že říkal pravdu? Viděl Bílé chodce?"
"Blázen svým bludům věří."

Po cestě nazpátek Robb s Jonem nalezli mrtvého jelena a o kus opodál zlovlka ve stejném stavu. Udivilo je, kde se tu to zvíře vzalo, jelikož je nikdo dlouho neviděl. Další překvapení je čekalo v podobě pěti zlovlčích štěňat. Bran si je okamžitě zamiloval a chtěl si je nechat, ale otec byl proti. Přesvědčil ho až Jon, když poukázal na to, že to může být znamení od bohů. Zlovlk byl odjakživa symbolem Starků. Pět štěnat pro každé z dětí lorda Eddarda. Pro všechny kromě něj. Ned nakonec svolil, ač nepříliš ochotně. Viděl v tom jistou logiku.

"Sami je budete krmit, sami je vychováte a když umřou, sami si je pohřbíte."

Ale nakonec ani Jon nezůstal bez svého společníka. Poslední štěně se odkutálelo do úkrytu, ale začalo kvílet, když zjistilo, že někdo odnáší jeho sourozence. A tak Jon ke svému zlovlkovi přišel.
Ještě toho dne se dozvěděli králově návštěvě a jelikož již byla kolona na cestě, neměli zase tak moc času. Bran byl celý nadšený a pobíhal po Zimohradu. Nebo spíš lezl? Toho zlozvyku či hobby se nedalo zbavit. Ani po tom netoužil.
Jako první z hradeb spatřil královskou družinu a velký kolový dům, ve kterém jel král, královna a jejich děti. Nechyběli ani členové královské gardy, ze kterých chlapec nemohl spustit oči. Zvlášť o Jaimem Lannisterovi, královnině bratrovi slyšel dobré, ale i zlé zvěsti. Mrzelo ho, že s nimi nebyl ser Barristan. Byl jedním z jeho největších vzorů.
Jako správný Stark stál v přední řadě, aby uvítal ctěnou návštěvu. Nedočkavě hleděl na dveře kolového vozu, ale byl mírně zklamán, když spatřil krále. Z otcova vypravování šlo o silného a statného muže, který byl v boji nepřekonatelný. Jenže to, co se vyvalilo z vozu, mohlo být pouhým stínem dřívější osoby.
Na počest krále a jeho rodiny byla uspořádaná oslava, které se ač nechtěně zůčastnil. Aspoň mohl očumovat rytíře a královy syny. Joffrey mu byl silně nesympatický, za to jeho sestra na to měla jiný názor.
Doba plynula, Bran se pomlátil s Tommenem za dozoru sera Rodricka, a nebohého malého chlapce rozdrtil. Můžeme slušně tvrdit, že z něj nadělal tomekanou s bandorami.
Když král Robert ukradl jeho otce, pár dalších lidí a vyjel si na krásnou procházku za doprovodu písní humba humba, kdy v rytmu vrhali svá kopí na nebohého divočáčka, Bran se rozhodl dělat Brana a vylézt si na takovou hezkou věžičku, ze které nikdy dřív nespadl. On vlastně nikdy z ničeho nespadl. Ach, šťastné to dítko. Jenže ve věži už někdo smrdinkal a tak ubohý chlapec byl svědkem toho, jak si jakýsi lidé hrají na pejska a fenečku. S hrůzou poznal královnu a jejího bratra, se kterým si byli tak blízcí. Možná až moc. Brandonovi jednoduše muselo ujet takové malé "AAAAAHHH!", jakmile je spatřil, tudíž on byl spatřen též. Málem samým úlekem slétl, ale hodný Jaime ho chytil. Za doprovodu Cerseiniho "On nás viděl!" se Jaime rozhodl, že by Branovi prospělo trochu toho čerstvého vzduchu. S těmi nejlepšími úmysly ho vystrčil z okna a chlapec se trochu proletěl. Jaime si mohl "oddechnout", jelikož Brandon měl kurva tvrdý kořínek a přežil. Jen s takovým detailem, že se dostal do kómatósu.

"Věci, které dělám pro lásku."

V kómatu padal. A nebyl sám. Doprovázela jej Tří-oká vrána, která se ho snažila donutit, aby vzlétl. Ale chlapec nevěděl jak a proto stále padal.

"Co mi to provádíš?"
"Učím tě létat."
"Já neumím létat."
"Létáš právě teď."
"Já padám!"
"Každý let začíná pádem."

Padal tak dlouho, dokud neotevřel oči a neprobudil se do kruté reality. Otec se sestrami byli pryč, Jon byl pryč, hybnost jeho nohou byla pryč. Pryč, pryč, pryč!
Jen díky Tyrionovi, synu Tywinova z rodu Lannisterů, Skřeta, trpaslíka, ďábelského opičáka, manipulátora, sexy mašinu, blonďatou vlnku, plnovousáče bez plnovousu, toho, kdo se vychcal z okraje světa, roztrhal matku, naplnil semenem dírky mnoha žen, toho, jež nenávidí téměř celá rodina a toho nejznámějšího prtíka na světě .... jen díky Tyrionovi mohl Bran sedět v sedle. Přičaroval mu snad nožky? ... nebo kouzelný koberec? Ne? Ne! Jen mu vynalezl speciální sedlo. Ach jo.
Na jedné jízdě s jeho novým ponny se setkal s partou bezďáků ... ehm, Divokých. Málem mu rozřízli krček, ale Robbík a Theon ho zachránili! Jednu z Divokých jen tak z náhlé laskavosti nechali žít a urobili si z ní otroka. Bran byl natolik inteligentní, že se s tou ochechulí spřátelil. Ona mu nakecala spoustu blbostí, on jim uvěřil a tak dále.
Otce uvěznili, Robb svolal vazaly a Branovi jeblo. Konec!

"Já mám své vlastní duchy Brane. Bratra, kterého jsem miloval, bratra, kterého jsem nenáviděl, ženu, kterou jsem chtěl. Skrze stromy je mohu stále vidět, ale žádná má slova k nim nedosáhnou. Minulost zůstává minulostí. Můžeme se z ní učit, ale nemůžeme jí změnit."

Rodina:

"Otče!"

"Tvá matka opustila Zimohrad, aby ochránila rodinu."
"Jak může chránit rodinu, když není s rodinou?"

Pochází z velmi rozsáhlé rodiny. Jeho otec, Eddard Stark je strážcem Severu a lord Zimohradu, matka Catelyn pochází z rodu Tullyů. Je druhým synem a čtvrtým dítětem. Má staršího bratra Robba, dvě starší sestry Sansu a Aryu, mladšího bratra Rickona a nevlastního bratra Jona. Z otcovy strany má jediného živého strýce Benjena, který je součástí Noční hlídky. Mrtví členové rodiny z Nedovy jsou strýc Brandon, teta Lyanna a dědeček Rickard. Z matčiny strany má strýce Edmura, tetu Lysu, synovce Robina/Roberta, dědu Hostera a "strýce" Bryndena, bratra jeho děda.

Zajímavosti:

"Nebylo to mrtvé, jen rozbité. Stejně jako on. Také nebyl mrtvý."

Vlastní zlovlka, kterého pojmenoval Léto.
Už od malička miloval šplhání a lezení, i když mu to bylo častokrát zakazováno.
Vždy snil o tom, že se stane rytířem.
Může vidět svět očima zlovlkovýma.

Loajalita

Rod Starků

Body moci

Intrikářství - 0 b.

Válečnictví - 4 b.

Diplomacie - 6 b.

Vůdčí aspekty - 2 b.

Charisma - 3 b.

Vazby


Robb Stark

"Samozřejmě. Jsi Stark, můj bratr a výborný lukostřelec."

Cedrik Baratheon
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama