--------------------------------
---------------------------
--------------------------------------------------


REFLEXE


Naše životní motto: Pokud chceš něco od Osudu, Osud chce něco od tebe.
Smyslem přežití je čůrat za někoho jiného.


Denys Snow

17. prosince 2016 v 18:50


Nick: Canary ♦ ♦Rod: Stark ♦ ♦Postavení: Bastard ♦ ♦Status: Živ a zdráv ♦ ♦Faceclaim: Luke Pasqualino ♦
Jméno: Denys Snow

Přezdívka: Deny, Shadow, Darkstark, Černý vlk

Náboženství: Víra ve Staré bohy

Společenství: ---

Věk: 21 let

Stav: Svobodný

Vzhled:

Denys díky původu své matky, která pocházela z Dorne a zdědil po ni z části trochu exotický vzhled, vypadal zvláště na severu, na Zimohradu dost netypicky. Měří 189 centimetrů a kvůli své vytáhlosti tak budí dojem, že je o něco hubenější. Ve skutečnosti je to, jenom zdání, kterým může mást své nepřátele. Své tělo má pevné, pružné a svaly vypracované tak akorát. Hodně času tráví výcvikem boje se zbraněmi, hlavně s mečem, lukem a kuší a jízdou na koni. Jeho pokožka má olivový nádech. Obličej je souměrný, pravidelný. Rámují ho husté, tmavě hnědé rovné vlasy, které se mu vlní na ramena. Pod tmavým hustým obočím na svět hledí dvě čokoládově hnědé oči, které dovedou zahořet touhou, láskou, ale stejně tak vztekem nebo zlostí. Nos je kapánek delší a malinko křivý. Ústa má trochu nepravidelné, nesourodé, hlavně horní ret. Tváře, dolní čelist, bradu i po nosem téměř vždy zdobí tmavé strniště. Někdy ho nechá odrůst více, jindy ne. Navzdory všem nedokonalostem a drobným chybičkám působí, převážně na něžné pohlaví ve svém okolí velmi přitažlivě. Má charisma, kouzlo, které jen velmi těžko skrývá. Když má důvod k úsměvu, což se stane velmi zřídka odhalí dvě řady zářivých, zubů bílých, jako sníh. Ne, že by mu ta dívčí ženská pozornost dělala přehnanou radost. Dalo by se říct, že to vidí spíše opačně. Ačkoliv se jim snaží vyhýbat, pokud nemá na vybranou, dokáže být příjemný a sympatický společník. Na Zimohradu jej lze vidět nejčastěji v košili, kožených kalhotách, kabátci a vysokých botách. Kolem pasu nosí téměř vždy opasek a na něm mimo jiné pochvu a v ní svůj meč. Umí s ním excelentně zacházet. Daroval mu jej jeho otec/strýc Eddard Stark na jeho osmnáctiny. Podle zvyklosti meč záhy pojmenoval. Dostal jméno Mráz, neboť s ním dovede zmrazit život každého, kdo ohrožuje ten jeho nebo členy jeho rodiny. Když vyráží na lov nebo mimo Zimohrad tak nevyjíždí bez svého luku a toulci s početnou zásobou šípů. Černý kůň, který je jeho výborný přítel a je jeho společník na cestách, dostal jméno Onyx.

Povaha:

Když je dítě počato bez lásky z donucení a stejně tak přichází na svět, jako by se ta hořkost, smutek, neštěstí otisklo do jeho srdce, jeho duše. Prostoupilo ji a zaplnilo. Denys se od narození potýká s nepřízní osudu. Tohle a vše ostatní, co dosud prožil a musel snášet se odrazilo na jeho chování a v jeho povaze. Pro svůj původ pro sebe nevidí žádnou pěknou budoucnost, na kterou by se těšil.
Jako rod Starků i on má velmi silný smysl pro čest a spravedlnost. Vždy za všech okolností je připravený bojovat proti zločinu a bezpráví a chránit bezbranné a ty, kteří se ocitli v nouzi. Nedívá se na to, jestli je ten dotyčný, či dotyčná urozeného nebo prostého původu, či, jen žebrák nebo prostitutka. Opovrhuje bohatými, kteří si díky penězům a vlivu dokážou zajistit výhody pro sebe a své blízké. Je mužem svého slova a nikdy neporuší to, co slíbí. Má velké charisma, je odvážný, ale i citlivý a navzdory všemu i romantik. Naneštěstí je také velmi tvrdohlavý a umanutý. Když si něco vezme do hlavy, nic ho neodradí dotáhnout to do konce. Často jedná nerozvážně. Je výbušný a horkokrevný. Od útlého dětství je mu připomínáno, že je nemanželské dítě a je v téhle rodině navíc. Černá ovce. Kromě svých sestřenic a bratranců, které však víc bere jako sestry a bratry a svého strýce a otce Neda Starka je ke všem ostatní dost nevrlý,nabručený. Nedůvěřivý, uzavřený. Bývá většinou zamlklý a drží se stranou. Raději sám, než aby mu někdo, dával najevo, kam patří, a že u rodinného stolu pro něj není místo. Přesto jeho náhradní otec dohlížel a dohlíží, aby se mu dostalo veškerého vzdělání, výchovy a výcviku, jako všem jeho dětem. Nedělá mezi nimi rozdíly. Svého strýce si také proto nesmírně váží, má ho rád a vzhlíží k němu. Je pro něj vzorem a doufá, že by se mu jednou mohl alespoň vzdáleně podobat. Miluje své sestřenice a bratrance. Velmi těžce nese chování a nenávist, kterou se mu dostává od své tety Catelyn. Ta ho nemůže pro jeho původ vystát a dává mu to vždy a za všech okolností najevo. Přesto by za ně všechny dal život, kdyby bylo nutné.
Zdědil i patřičnou dávku inteligence. Je zvídavý a učenlivý. Skvělý v boji s mečem. Hodně trénuje, ale navíc má i talent. Dalo by se říct, že je z rodiny Starků nejlepší šermíř. Umí i dobře střílet. Vyzná se i ve stopování a má i dobrou prostorovou orientaci. Vždy nakonec najde cestu ke svému cíli. Má rád přírodu, jistou volnost. Je dobrý jezdec a rád se prohání na koňském hřbetu. Miluje zvířata. Jen velmi nerad je zabíjí. Baví ho vyřezávat ze dřeva. Umí číst, psát a počítat. Rád čte. Když může, mizí na dlouhou dobu v lesích kolem Zimohradu. Nepreferuje velká města hlavně na jihu země. Více ho láká poznat sever, Zeď a svět za ní. Zimu a sníh má mnohem raději, než velká horka. Líbí se mu na severu.
Jelikož neplánuje žádnou budoucnost, předpokládá, že jednou nasměruje své kroky ke Zdi a stane se Vránou. Možná by tam již zamířil, ale po té, co Ned Stark odjel s králem ze Zimohradu se ještě rozhodl tuto cestu odložit.

Historie:

Jeho rodiče byli lord Brandon Stark a lady Ashara Dayne. Naneštěstí byli, protože už jsou dávno mrtví.
Potkali se a poznali na turnaji v Harrenhalu. Nejprve si docela rozuměli, ale pak Brandon vypil příliš mnoho vína a to mu zatemnilo mysl. Ashary byla velmi krásná a on byl zvyklý, že mu ženy a dívky padají do postele samy. Byl velmi opilý, aby si uvědomil, že Ashara o jeho pozornost nestojí. Naneštěstí si ji vzal násilím, a když bylo po všem, zmožený alkoholem usnul. Další den se v posteli probudil sám a spoustu věcí z předchozího dne si nepamatoval. Ashara utekla hned, jak měla příležitost.
Po konci turnaje se vrátila zpět do Dorne. Zanedlouho ovšem zjistila, že čeká dítě, a protože byl Brandon její první muž, věděla, že pouze on může být otcem. Byla nešťastná, neboť si tímhle pokazila budoucnost. Byla zoufalá, nevěděla, co dál. Chtěla poslat Brandonovi zprávu, ale než tak učinila, zjistila, že se už zasnoubil s jinou. Catelyn Tully. Propadla opět zoufalství. Byla nešťastná, ale i šťastná, protože vždy toužila po dítěti. Dlouho vše držela v tajnosti. Vymluvila se na nemoc a zůstávala ve svých komnatách a nikoho k sobě nepouštěla. Když se blížila doba porodu, nakonec o svém trápení, a co se jí stalo řekla své matce. Ta jí nakonec se vším pomohla a tak přišel na svět malý Denys. Měl se čile k světu a tím kolik problémů svým příchodem na svět si starosti nedělal. Ashara, která se už nikdy plně nezotavila se rozhodla na popud její matky kontaktovat Brandona. Zpráva se ovšem dostala do rukou Neda Starka. Ten tak zjistil, co jeho bratr udělal. Nestihl s ním, ale už o tom promluvit, ani nic jiného, neboť Brandon byl tou dobou již po smrti.
Eddard Stark se vydal na Hvězdopad. Měl tam cestu i ohledně jiné záležitosti, ale také chtěl vidět a mluvit s Asharou, která mu nebyla v minulosti lhostejná. Když Ned do Dorne dorazil se svými špatnými zprávami, bylo to pro Asharu poslední kousek. Než se rozloučila se světem, zanechala dopis na rozloučenou, ve kterém požádala Neda, aby se o Denyse postaral.
Eddard nedokázal nevyhovět tomuto poslednímu přání a vzal se sebou Denyse na Zimohrad. Dlouho váhal, co říct své ženě, kterou "zdědil" po svém bratrovi. Nakonec se rozhodl říct pravdu. To ovšem Denysovi příliš štěstí nepřineslo. Catelyn ho od toho okamžiku nemohla vystát, neboť ji připomínal, že jí byl její potenciální muž nevěrný a teď se má starat o jeho nemanželské dítě. Kvůli Nedovi se překonala, ale Denys nikdy nepoznal mateřskou lásku. Vždy, jen chlad, odtažitost, němé výčitky a nenávist. Vyrůstal na Zimohradu, které se postupně plnilo jeho bratranci a sestřenicemi, které přicházely na svět. Trávil s nimi čas, rostli, hráli si a dováděli společně. Ned Stark je všechny včetně Denyse zahrnoval stejnou láskou. Učil je, dal jim výchovu podle jejich postavení, výcvik, všechno.
Eddard Denymu hned, jak to mohl chápat řekl odkud pochází a vše, co potřeboval vědět. Nechtěl lhát. Nejspíše by ho přijal za vlastního, ale neudělal to, kvůli tomu jaký postoj k Denymu zaujala Cat.
Denys postupně vyrostl v mladého muže. Přestože měl rodinu, téměř neustále mu jeho okolí dávalo najevo, že je jen bastard. Výsměch, nadávky, ponižování zažíval denně. Často o sobě slýchal jako o Darkstarkovi kvůli svému exotickému vzhledu. On sám se snažil co nejméně na sebe poutat pozornost a snažil se pohybovat tiše, jako stín. Stín se také stal častým oslovením, které slýchal. Vše v Zimohradu šlo dál svou cestou, dokud se tam jednoho dne nedostavil král. Odvedl si se sebou Neda Starka i Denyho sestřenky do Králova přístaviště. Brandon se těžce zranil. Jon se vydal ke Zdi, aby se stal členem Hlídky. Tehdy měl Denys pocit, že jeho pěkné dny skončily. Snažil se být oporou pro Robba i ostatní, co zůstali v Zimohradu. Jde to ovšem těžko neboť Catelyn mu dává více, než kdy dříve najevo, jak velkou osinou v zadku pro ní je. Když se k ním pak dostaly zprávy o králově smrti, a že je za ni zodpovědný Eddard Stark, museli ho ostatní držet a krotit, aby sám na vlastní pěst nevyrazil do Králova přístaviště v domnění, že sám něco zmůže. Teď je netrpělivý a nedůtklivý, protože má o strýce strach a jen těžko dokáže být v klidu. Zdá se mu, že Robbovi to trvá moc dlouho. Mimo to má obavy o Sansu a Aryu, které jsou v Králově přístavišti vydány na milost a nemilost nepřátelům.

Rodina:

Svého otce Brandona Starka nikdy nepoznal a jeho matka Ashara Dayne spáchala sebevraždu krátce po jeho narození. Na rodiče tak nemá žádné vzpomínky. O otci mu vyprávěl Ned. Naprosto bezmezně miluje svou rodinu, včetně Catelyn. Je vděčný za to, že se ho ujali a vychovali. Eddard Stark je pro něj vzor.

Zajímavosti:

Když nemá den, je něco jako chodící pohroma a je nebezpečný jak sobě, tak svému okolí. Nemá rád hady. Nesnáší lež, přetvářku, neupřímnost. Je opravdu vynikající v šermu. Přál by si stát se rytířem a chránit krále, ale tenhle sen shledává nereálným. Má rád měsíc a jeho stříbrné světlo, když za noci osvětluje krajinu. Jasné noci tak tráví většinou venku.


Loajalita

rod Starků

Body moci

Intrikářství - 1 b.

Válečnictví - 3 b.

Diplomacie - 3 b.

Vůdčí aspekty - 3 b.

Charisma - 5.

Vazby


Eleine

Addezen

Arya Stark
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama