--------------------------------
---------------------------
--------------------------------------------------


REFLEXE


Naše životní motto: Pokud chceš něco od Osudu, Osud chce něco od tebe.
Smyslem přežití je čůrat za někoho jiného.


(Ne)vynucené vazbičky

22. dubna 2017 v 20:28
Nuže, když už jsem se pracně snažila dokopat lenochy prachmizerný k sepsání feedbacku (kterej moje maličkost nesnáší), tak budu kritický člověk, který vesměs začne u sebe. Úvodní stěžovací část máš čtenáři za sebou, můžeš přejít k tomu podstatnýmu.


Zpočátku jsem tomuhle projektu nedávala moc velkou šanci, byl to rozmar druhé adminky jménem Elle, proč bysme nemohly začít potápět jiné hry... A proč to nezkusit se Hrou o Trůny. Chtěla k sobě někoho stejně šáblýho a dokonalýho (a línějšího než ona). Začala tvorba hry, nábor prvních hráčů, které jsme testovaly líp než psychopati laboratorní myšičky. A jak se dalo očekávat, po velkém BOOMu a navnazení prvních nebožátek jsme hru pohřbily. Co bylo snad prvním velkým překvapením - osůbky se k nám po pár měsících nečinnosti vrátily a to všechny do jedné. Jsem člověk, který dlouho u ničeho nevydrží a jedna z těch věcí, které vás donutí, jako zrovna mě zde zůstat, je skvělý kolektiv. Hráči dovedou přispšt svou troškou do celkového chodu hry, rychle mezi sebe berou nováčky a mají plno skvělých nápadů.

Každý milovník Písně ledu a ohně se může tetelit blahem, když může určit chod tohoto krutého světa, s tímto projektem se aspoň mě splnil jeden z mých snů. Díky nám máte tu možnost žít ve světě Hry o Trůny a být... kýmkoli.

Za adminské duo...

LYANNA/ENJY I ADMINKA


Trochu netradiční recenze a pár vět uplakaného senilního hráče ...

Hraji RPG už několik let, dokonce se považuji za jednoho z předáků hraní na internetu, jelikož když jsme já a pár kamarádů začínali existovala na chatu lide.cz pouze jedna místnost a to Azkaban.
Bylo to teprve v plénkách, kdy neexistovaly žádné životopisy, weby nebo i jen fotky postav. Prostě se přišlo do místnosti a bez ptaní se začalo hrát a člověk se rád přidal. A jak šel čas začala se i scéna na RPG rozvijet, tedy začali se dělat životopisy a webovky ... ano opět první jsme s tím přišli tenkrát my tentokrát s chat. místností Brumbálová armáda.

Objevovali se různá témata a já si prošel zkutečně hodně tématy jako je například Harry Potter, Resident Evil, Naruto, Král Šamanů, Dračí doupě, Soul Eater, Death Note, všelijaké real life apod..
Na něco má člověk šťastné vzpomínky na něco špatné ... ale RPG se pořád hrálo.
Největší úpadek dle mého nastal když lide.cz staly pouze seznamkou. Zanikl tak obrovský prostor pro RPG, kde se hrála různá témata, lidi se vzájemně znali a vznikala tak jistá komunita. Trocha snahy obnovit to co bylo ztraceno ale ne zapomenuto se snažila skupinka "přeživších" z lidéčka na chatujme.cz .

Bohužel ale nemělo to velký ohlas a i já jsem na nějaký čas zanevřel na nějaké hraní, hrál jsem pouze jen s úzkým okruhem přátel po Facebooku a nebo na Skype.
Po pár hrách s kamarády mě to zase začalo bavit a já se chtěl vrátit k tomu co bylo dřív a začal jsem hledat ...

Zkoušel jsem se obrátit na Facebook kde jsem zkoušel různé skupiny "hledám hráče na RPG" , ovšem to co jsem zažil mi trhalo žíly.
Spousty lidi nezvládalo napsat odpověď na víc jak jednu větu, tedy pořád byly odpovědi:
"Ano" *usměje se*

No z toho by mi prasknul č ... (no vy víte) :)

Najít kvalitního hráče bylo složité, až se mi to povedlo a našel jsem dívčinu která se mi stala sestrou a hráli jsme spolu často.
Ačkoliv mě Hra o trůny prvně nebavila, poté mě to chytlo úplně neuvěřitelně a chtěl jsem s ní hrát i tohle téma. Bohužel ale neznala Hru o trůny a já tak oželel a považoval to za uzavřené ...
Jednou mi ale poslala screen že nějaký "Valar Morghulis" hledá hráče na RPG ... prvně jsem to považoval za bezpředmětnou kravinu, kde budou hráči jako do posud, jednoduché odpovědi ze kterých se jenom velice těžko něco dá vytěžit aby se posouval děj.

Ovšem tonoucí se stébla chytá a zkusil jsem napsat ...
První komunikace byla celkem v pohodě, ale to byl jen začátek velkého problému zvaný registrace ! :D :)
Člověk jak dlouho nehrál, velice rychle zapomněl jak takové registrace se vůbec píšou (ano Bůh nás zatrať že jsme něco takového vymysleli) a sepsání registrace byl úkol na bezmála sedm hodin. Člověk by napsal vítězství ... OMYL !!!
Ta pravá sranda teprve začala když byla třeba vymyslet jméno a sehnat fotku postavy ... do toho milé administrátorky provokovali, rejpaly .. kvůli tomu všechno začalo lítat kolem.
Když jsem ale měl napsánou registraci, teď už to nevzdám ... přeci jen sedm hodin je sedm hodin.

Nevím zda se mě administrátorek zželelo nebo zda jsem ji už jen lezl na nervy ale dopomohly mi k tomu aby registrace byla úspěšná a já tak mohl hrát.
Navyknout si na styl hraní, opět se učit rozepisovat a vžívat se do postavy bylo trochu náročnější ale vzhledem ke kolektivu který to zvládá s přehledem mi nic jiného než se opět naučit to co jsem kdysi uměl.

Hoďte jej do vody a on se naučí plavat nebo se utopí ...

Člověk si to rychle oblíbil a všechno se zdálo fajn.
Ovšem každé slunce zakryje čas od času mrak, stejně tak tomu bylo i zde a já chtěl s hrou skončit, protože jsem nechápal rejpavé poznámky administrátorek. Byl mi ovšem odchod rozmluvený a já pokračoval ve hře.
Postupem času jsem se naučil i snášet humor admínek a začal mezi hráči nacházet i přátelé a s trochou odvahy bych si dovolil tyto lidi nazvat už svou rodinou. Neumím si představit že bych od nich odešel a už si nemohl s nimi psát.

Tedy v kostce:
Na tomto RPG se setkávají hráči kteří společně dokáži vymyslet děj který má zápletky, zvraty, dokáže probudit emoce, i další otázky. Hráči zde zvládají se vžít do postav které si vymysleli ale i do těch oficiální. Určitě se zde nesetkáte s Lordem Tywinem Lannistrem který se na Vás bude usmívat, nenajdete zde Oberyna který miluji Lannistery, Cersei co miluje všechny okolo.
Zde si nehrajete na svět Hra o trůny .. zde v tom světě žijete.

Určitě za zmínku stojí bezvadný kolektiv lidi kteří si dělají navzájem ze sebe legraci (hlavně ze mě), dokáže si pomáhat, radit a být si tak dobrými kamarády. Protože i kdyby nic jiného, kolektiv je je velmi silný a přátelský.
Nuže kdo ještě není rozhodnutý o tom zda to zde zkusit nebo ne tak říkám ...

JDĚTE DO TOHO ... NEBUDETE LITOVAT !!!

A všem kdo to dočetl až úplně dolů tak velice děkuji.

FEAR I Princezna našeho RPG

-velikáááánský povzdech-

Tak… byla jsem zcela nedobrovolně donucena napsat krátké shrnutí, jak to tady vlastně vypadá a jaký z toho mám pocit. Přiznám se, že na začátku jsem se dost ošívala - přece jsem tady kvůli psaní postů a ne nějakých hloupých recenzí. Jenže potom jsem si uvědomila, že to vlastně alespoň adminkám dlužím.

Jako každé RPG, i naše nejdražší GoTko si prošlo obdobím ticha. Po velice slibném startu to najednou vypadalo, jako by mezi zdejšími hráči vypukla neúprosná zombie apokalypsa, ve které by ani Daryl s Rickem nebyli nic platní. Neobjevil se tu vůbec nikdo a mě to dost mrzelo, protože ve mně pořád setrvávalo všechno to nadšení, když mi jedna z adminek řekla (chvála tobě, Ellouši!), že se můžu přidat a dokonce si zabrat Aryu (jen si to všichni přiznejme, je největší badass, ať si říká ,kdo chce, co chce).

Naštěstí, ani netuším, kdy a kdo ten druhý velký třesk způsobil, postupně se Go T opět postavilo na nohy. Klacky pod nohy nám sice hodilo Blueforum vzhledem k tomu, že se rozhodlo skončit, ale adminky se postaraly o rychlý přesun jinama mimo jiné si hry uložily. A jednou to bylo! Měli jsme aktivní a dost progresivní RPG, ocitli jsme se v báječném kolektivu, který má přesně to, co dobrý kolektiv vyžaduje. Neohrožené vůdce (adminky), vrchního otloukánka (Fíre, neplač!), členy se zvrhlým smyslem pro humor (Morte, vidím tě!) a celkem normální zbytek posádky (tedy tak normální, jak to jen jde). Co víc by si měl člověk přát, když se může obklopit báječnými a stejně na hlavu padlými lidmi s hlavami plnými nápadů?

Nepíše se mi to lehce, ale vím, že tenhle text měl být původně jen čirým chvalozpěvem. Doufám, že se to povedlo, ale zároveň bych chtěla všem poděkovat. Nejde jenom o děj a hru, ačkoliv lepší byste hledali jen stěží. Jde o to, že když nemám nejlepší den, stačí si otevřít chat na skypu a hned se cítím líp, protože některé hráčské žabomyší války jsou vážně k popukání a především tady. I když mám občas trochu strach, že nás všechny postupně pozavírají a nasadí do blázince. :D Velký, ba dokonce jako zeď vysoký a široký, dík patří samozřejmě naprosto úžasným adminkám. Sice by je člověk někdy s chutí propleskl… nebo se schoval pod postel, když si vymyslí ošklivé vrtochy osudu… Na druhou stranu se i přes svou lenost (sama jsi to přiznala, Lyoušku!) šíleně snaží, aby všechno fungovalo, ať už po vizuální či funkční stránce. Všechno jim dalo spoustu práce a tak si zaslouží, aby jim člověk vysekl opravdovou poklonu. Ave, adminky!

No.. a to by bylo asi vše… Shrnuto do velice jednoduchého závěru - ti, kdož mají koule větší než Theon a nezaleknou se zubatého Osudu, nechť okamžitě sepíšou a pošlou registraci, protože rozhodně neprohloupí. Nechť nad vámi bdí staří i noví bohové!

TESS I Štěňátko

Zatrúpte na trumpetu, vystreľte konfety, ide sa na to! Recenzia a lá Zunamí
Po dlhom takmer nekonečnom niekoľkosekundovom rozmýšľaní som sa rozhodla to poňať rovnako ako moje posty. Skrátka budem trepať kým to akosi nebude dávať zmysel.
Takže poďme na to pekne chronologicky. Čo býva na začiatku pred každou registráciou? Registrácia samotná! A spoločne s registráciou taktiež obhliadka stránky, na ktorej sa hra odohráva. Veď to poznáte. Prečítať si pravidlá, prečítať si históriu nového sveta a bláh bláh bez ničoho z toho regu skrátka nestmelíte. Úprimne povedané, ja väčšinou registráciu vzdávam už hneď tu.


Na každej jednej stránke sa mi pravidlá zdajú na jedno kopyto ALE prečítať si ich skrátka musíte. Na niektorých RPG dokonca admini do pravidiel pridávajú malé bonusy, ktoré potom musíte napísať do registrácie a vďaka ktorým vedia, či ste si pravidlá prečítali. Nie, nehovorím, že je to zlé. Nejaké tie pravidlá sa pre hru stanoviť musia ak z toho nemá byť čurbes. Ale keď čítate to isté po stý raz, skrátka to omrzí. Teraz ruku na srdce, v dobe keď som sa registrovala to tu bolo v plienkach a žiadne pravidlá na stránke neboli a ja som bola rada. Žiadne nudné pravidlá, ktorými sa mám prelúskať! Juchú! A potom jedného dňa sa na stránke objavili... a ja som si ich čítala niekoľkokrát tri dni po sebe! No dobre, preháňam. Ale faktom zostáva že ma článok s pravidlami milo prekvapil. Vtedy mi adminky možno po prvý raz (ale rozhodne nie naposledy) ukázali, že táto hra je všetko o zábave! A tak to má byť! Chodíme sem všetci preto, aby sme sa odreagovali, vybili si zlosť na svojich postavách, zabavili sa, pokecali si.


No ešte predtým než objasním divoký život na chate v dobách keď nie je mŕtvy, pokračujme tam kde sme prestali. Čiže povedzme si, že ste na stránke prečítali pravidlá. Potrebujete si pozrieť aj históriu sveta, do ktorého chcete skočiť. Kedysi som vyhľadávala originálne RPG so svojím originálnym príbehom, originálnym svetom a pravidlami. Viete čo? Rýchlo to omrzí! Polka takýchto svetov je síce veľmi premakaná, no pravidlá a príbeh s ktorými sa musíte skamarátiť nemajú konca! A i keď si ich raz dočítate a otvoríte registráciu musíte na ne skočiť ešte raz! V tom spočíva krása RPG založených na už známych umeleckých dielach. Viete o čom sú! Mám taký pocit, že históriu Westerosu tu niektorí poznajú pomaly lepšie než dejiny skutočného sveta. Pozdravujem všetkých spoluspáčov na hodinách Dejepisu.
Bez trochy googlenia sa to síce nezaobíde, no vo väčšine prípadov to treba len ak chcete fakt premakanú históriu postavy. Taktiež hra sa odohráva niekde uprostred či koncom prvej série GoTka, čiže nepotrebujete toho mať ani toľko napozeraného či načítaného. A ak by ste stále mali medzery, iste adminky i samotní hráči vám ich radi pomôžu zaplniť.
A teraz vec, na ktorú som ja osobne mala vždy nervy. Po trápení a odoslaní registrácie to zvyčajne na RPGčkach nebol ani zďaleka koniec. Koľkokrát ste na schválenie registrácie čakali celé dlhé dni. A niekedy to schválenie ani neprišlo! Stane sa, že občas sa zatúlate na hru, ktorá vyzerá bombovo, no admini ju už dávno zavesili na klinec a schválenia regy sa nikdy nedočkáte. Alebo vám ju niekedy admini otrieskajú o hlavu a chvú po vás ju sto krát prepisovať. A sú tu ešte prípady keď sa schválenia regy dočkáte, no po týždni hrania vám všetci utečú a stránka skape.
Samozrejme, aj táto stránka si prešla istým obdobím neaktivity. Ja sama som sa vyparila lebo "málo času" a mala som pocit, že je s hrou ámen. Dokonca som uvažovala, že na dlhšiu dobu odložím hranie dakam bokom. A potom mi napísali adminky. A ja som sa vrátila. S malilinkatou dušičkou, že ma všetci do jedného ukameňujú. A len som čumela keď žiadne hromy blesky nelietali. Och, áno, ďalší bod. Tá povestná či nepovestná neaktivita a diabolské čistky, ktoré mi zhltli už toľko postáv, že som sa kvôli nim na hry vykašľala. A tu? Všetky moje postavy stále žijú! Teda...sorry Tam, to som nechcela. Pointa? Každý má svoj život a tu na vás ľudia za neaktivitu nehučia a nedožadujú sa postov, keď na to skrátka nemáte čas či náladu. Ľudia, ste super!
Tá chronologickosť mide veľmi dobre ako vidím. Ešte som mala pripomienku k rege. Teda, bola to celá pointa môjho bľabotania o registráciách. Chcela som povedať toto: neznášam tvorbu regy! Vymyslieť si postavu ťažké nie je. Spísať registráciu je ale riadna osina v zadku! Snažila som sa asi len u prvých dvoch. A potom som sa to rozhodla si spríjemniť. Snažila som sa pri tvorbe registrácii čo najviac baviť a nech som už k zverejneniu posunula akúkoľvek regu, adminky mi ju ani raz nezavrhli (doteraz nepochopím ako ste mi odkývli na Hodora xD).

Uf, o čom trepať ďalej? No dobre, kolektív na chate. V prvom rade musím poznamenať, že som jedno veľmi antifacebookovské stvorenie. A ostatné stvorenia tu ma prinútili chodiť na FB! Tie časy sú ale preč, keďže sa konverzácia presunula na skype (ale aj tam ma museli ťahať). Čo chcem povedať? Vždy som chaty, FB a tak ďalej neznášala. Ale za týmito ľuďmi tu som tam nakoniec potiahla. Či sme dobrý kolektív? Sme sakra super kolektív! Teda aspoň podľa môjho skromného názoru. Síce nie vždy sa objavujem, no keď už predsa, vždy sa nájde niekto s kým sa dá dobre pokecať. Možnože zo začiatku to na chate v tej prestrelke môže vyzerať nebezpečne, no človek rýchlo zapadne.Ach, áno. Len som sem chcela hodiť gify o idiotoch. No, v istom ohľade to ale sme. Ale v tom je naša sila. Ja osobne verím, že kolektív šibnutých ľudí je ten najlepší v akom sa môžete ocitnúť. Verte mi, zažijete tam kopu srandy nech sa deje čo sa deje. Každý tam oplýva nápadmi a bujnou fantáziou, ktorú nám aj samotný Martin môže závidieť! Samozrejme že každý kuje vlastné plány. S niektorými sa potom podelí a i keď to začne najprv ako šialený nápad v debate, ľahko prerastie do skutočného plánu až...až tu máme hru o tróny!


Pravda, s odpisovaním to môže niekedy drhnúť. Ale ako som hovorila. Elík s Enjí majú vlastné životy, Tessák má vlastný život, Robík má vlastná život, Fírák snáď tiež, ostatní sa tak taktiež tvária a ja ....síce nežijem, ale aj zombí je občas zaneprázdný že? Ak však chcete hru, niekto sa vám na ňu nájde. Och, áno, polka ľudí sa vždy tvári, že majú veľa hier rozohraných ale... len sa nenechajte odbiť! Vždy sa niekoho na hru ukecať podarí, i toho najrozohranejšieho hráča, ktorý si nič ďalšie začínať nechce.
A už mi dochádzajú nápady takže to tu zakončím a len poviem: Opatrujte sa deti Pána Ohňa, bo noc je temná a plná hrôz. A nech vás Šteňa ochraňuje!

TSUKA I Zombíííí Tsunamíííí


Prošla jsem mnohými tRPG hrami, od vlků počínaje, přes upíry a normální lidi a nakonec jsem našla první, jež se týkala mého vysněného GoTka. Ne, nemluvím o tom, kde se právě nacházíte, ale o hře, jež se snažila odlišovat... nejet přesně podle seriálu, ani co se postav týče. Nadchlo mě to, okamžitě jsem si vytvořila registraci a s ohromnou vervou začala hrát... jenže. Jenže - to bývá snad téměř na každé hře, především pokud se jedná o aktivitu hráčů. Přesně tak, i tato hra nakonec skončila, protože ji všichni přestali navštěvovat. Mrzelo mě to, hra byla přesně to, co jsem po dlouhou dobu hledala. Naštěstí jsem měla stále kontakt na hráčku, jež se mnou na hře vydržela nejdéle... naší Tsunami! Ano, byla to právě ona, kdo mi dal vědět o tomto projektu, jež už byl zprovozněn, ale stále v počátcích a zde jsem našla hráčský domov nejen já, ale i má první postava a následně další, které doposud přicházejí s novými a novými nápady... Hra mě naprosto pohltila!
Na rozdíl od předešlé, na které jsem měla tu čest hrát, se tato držela linie seriálu, což mi vyhovovalo mnohem více a to nepočítám skvělé zpracování, jak herního fora, tak i velice pěkného blogu, jež nás informuje o všem novém i starém a všechny dokáže dostat do obrazu, jednáli se o nové hráče.... No a teď samozřejmě to nejlepší! Každého jistě zajímají naše adminky, jež celému tomuto zázraku dali podobu a duši, nepočítaje jejich obětovaný čas a nervy, nejen s hrou, jako takovou, ale i s námi, jejich nezbednými a věčně otravnými hráči. Doufám, že jste již pochopili, že máme naprosto suprový kolektiv, jež přijme každého narušeného psychopata, jako jsem já, za svého... protože nebudeme si lhát, nikdo z nás tady není normální! Nikdo neváhá druhému pomoci, i když někdy spíše do hrobu nežli naopak, ale neváhá! O to přeci jde ne? Jsme ve Hře o trůny a ne na dětském pískovišti, počkat... dobře tam to bývá často ještě horší... Tak na... na procházce Růžovým sadem, to je ono! Hra má vcelku spád a hráči jsou zde aktivní, ač tou tak vždy nebylo... časy se však mění k lepšímu,.. co se nás hráčů týká, o postavách to tvrdit nemohu. Tohle je vášní, jež se stala mou závislostí, zlozvykem, který se špatně odnaučuje.... přesto... přidejte se! Tahle hra se stane vaší součástí, neodmyslitelnou složkou vaší krve, vzduchem jež budete dýchat a snem, jež budete žít!

CELAENA I Kersí

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama