--------------------------------
---------------------------
--------------------------------------------------


REFLEXE


Naše životní motto: Pokud chceš něco od Osudu, Osud chce něco od tebe.
Smyslem přežití je čůrat za někoho jiného.


Joanna Lannister

29. srpna 2017 v 21:29


Nick: Ferrušík ♦ ♦Rod: Lannister ♦ ♦Postavení: Lady Casterlyovy skály a paní Tywinova srdce ♦ ♦Status: Navždy v jeho srdci ♦ ♦Faceclaim: Tamsin Egerton ♦
Jméno: Joanna Lannister

Přezdívka: Zlatovláska, Ann, Anna, Joan, Lvice

Náboženství: Víra v Sedm

Společenství: ---

Věk: 26 let

Stav: Vdaná z lásky

Vzhled:

"Pouze lady Joanna skutečně znala toho muže pod pancířem. Všechny jeho úsměvy patřily pouze jí samotné. Vím to. Měl jsem tu možnost ji pozorovat, jak ho rozesmála a ne jednou. - Pycelle

Pokud byste vedle sebe postavili Cersei Lannister a Joannu v jejím mládí, zjistíte, že jablko nepadlo daleko od stromu. Cersei získala většinu z matčina půvabu, šarmu a krásy. Joanna se vždy mohla pyšnit svými zlatými dlouhými vlasy, které se hravě vlnily. Díky nim si také od Tywina vysloužila přezdívku Zlatovláska. Nechybí ani typické Lannisterké zelené oči. Ty její navíc byly velké s hustými řasami. Delší úzký nos a plné růžové rty. Přirozeně přísný obličej, přesto neubíral ani trochu na její kráse.
Na ženu byla poměrně vysoká. Jejích sto sedmdesát osm centimetrů je na ženu poměrně obdivná výška. Postavou byla spíše hubená, ale rozhodně elegantní a žena jak se sluší a patří. Nedávala přehnaně na obdiv bohatství, ve kterém si žila. Přesto měla slabost pro drahé a nádherné látky, které ráda oblékala. Vlasy nosívala rozpuštěné, výjimečně zapletené. V tom naopak razila heslo "v jednoduchosti je krása".

Povaha:

"Po její smrti to již nebyl ten stejný muž. Jeho nejlepší část zemřela spolu s ní."

Můžete tuto ženu spatřit, jak se vyhřívá v jasném slunečním světle nebo pronáší květnaté projevy, ale nebude to o samotě v poušti. Nejspíš to bude na jevišti před publikem zbožňujících přátel a příbuzných. Tajemství, jak vlákat tuto lvici do tenat, je prosté. Buďte jejím publikem. Na rozdíl od váhavých žen, Joanna ráda podlehla svodům romantické lásky, pokud by se hrála se správnými kartami. Zbožňujte jí, lichoťte a važte si jí. Nepodlehněte snadno její uhlazené mírnost. Pohladíte-li jí proti srsti, začnou létat jiskry. Pamatujte si, že pouze hraje roli poddajné duše. Za zdvořilými způsoby a trpělivým klidem doutná oheň hrdé důstojnosti a arogantní marnivosti. Tento oheň vzplane a spálí každého muže, jež je natolik naivní, že si myslí, že může takovou ženu ovládat.
Pokud v jejím životě chybí láska, viditelně se trápí, samozřejmě s patřičnou dávnou dramatičnosti. Joannu musí někdo obdivovat, nebo zkrátka umře. Pokud o nějakého muže projeví zájem, zřídkakdy jen nečinně sedí. Využívá všech svých ženských kouzel a triků. Po pravdě řečeno, muž jejích snů by musel mít srdce z kamene, aby jí odolal. Pokud se do vás žena jako Joanna zamiluje, bude vás chtít vlastnit tělem i duší. Je žárlivá? Jednoduše, ano. Škádlit jí flirtováním s jinými, abyste dokázal, že je o vás zájem, je absolutní hloupost. Ona dobře ví, že její vysněný muž je žádoucí, jinak by o něho přeci ani ona nestála. Nepotřebuje o jeho žádanosti žádný důkaz.

Nadměrné nadšení vyrovnává chladným rozumem. Její vášeň je ale až ohnivá. Zejména pak plamen vzplane, pokud se jedná o její rodinu. Nikomu by nedovolila, aby urazil její nejbližší. S ponížením sebe samotné se ještě vyrovná, ale promluvte špatně o její rodině a můžete si být jisti, že máte nepřítele do konce života. Jinak je ale laskavou a dobrosrdečnou ženou. Na většině společenských sešlostí je středem pozornosti, ale není to žádný hlupák. Nemusí nosit masku šaška, aby upoutala pozornost. Naopak její okolí zpravidla vycítí, že jí jako osobu musí brát velmi vážně a s úctou respektovat. Ví, co chce, a většinou to dostane. V celém svém těle nemá jedinou zlomyslnou kost. Někdy pouští hrůzu, ale zlomyslnost není součástí její povahy a nesnáší krutost. Naopak někdy může na lidi působit jako pyšný páv. Ve skrytu duše se však bojí, že neuspěje a bude terčem výsměchu. Přesto na lidi ve svém okolí působí, že nemá strach. Je to až úžasná síla a odvaha, která je pro lvici tak typickou.

Historie:

"A můj otec? Byla tam nějaká žena, kterou miloval více než jeho královnu?"
"Ne, nemiloval. Chtěl… to bude pravděpodobně lepší slovo. Ale… to byly jen klepy kuchtiček, pradlenek a stájníků."
"Chci to vědět. Chci o svém otci vědět všechno. To dobré… a zbytek."
"Princ Aerys… jako mladík, byl uchvácen jistou ženou z Casterlyovy skály. Tou ženou byla sestřenice Tywina Lannistera. Při jejich svatbě, váš otec vypil příliš mnoho vína a nejapně žertoval. Byl to jen žert, nic víc, ale Tywin Lannister nebyl člověk, který by zapomněl na taková slova." - Daenerys a Barristan

Joanna měla šťastné dětství, jak jen dívka jejího postavení s tak početnou rodinou může mít. Často byla ve víru dění a od malička se učila ostatním poroučet a být nepřehlédnutelná. I když nebyla nejstarší, v kolektivu dětí ji ostatní poslouchali. Často s rodinou jezdili na Casterlyovu skálu, kde čas trávila ráda ve společnosti svého bratrance. Byl jím Tywin Lannister, nejstarší syn lorda Tyta, ale v té době ještě neměla ani zdání, že tráví čas s budoucím manželem.
V mladí byla Joanna pozvána do Králova přístaviště, kde měla dělat společnost a dámu princezně Rhaelle Targaryen. Pro budoucí královnu byla příjemnou společnicí. Měla možnost znovu se setkávat s Tywinem, ale i s princem Aerysem, který měl pro Joannu vždy slabost. Snad právě Joanna byla jeden z prvních důvodů rozvratu přátelství mezi budoucím pobočníkem a králem. O několik let později, se přeci jen Joanna provdala za svého bratrance. Tywin již v té době sloužil jako Aerysova pravá ruka a pobočník. Jejich svatba byla velkolepá. Obřad byl bohatý a pořádal se v Baelorově septu. Zvláštní bylo, že toho dne se Tywin Lannister vesele smál, byl samý úsměv a to byl vzácný výskyt. Na jejich svatební hostině se však Aerys opil a začal vtipkovat. Bohužel jeho vtípek nebyl vůbec vhodný. Nahlas prohlásil, že je škoda, že byla zakázána tradice první noci. Jak rád by jen Joannu připravil pro manželský život v posteli a až pak by na svatební lože pustil Tywina.
Král se nikdy netajil náklonností k Tywinově ženě, vlastně mu jí záviděl. Nedlouho poté byla Joanna propuštěna královnou Rhaellou z jejích služeb. Rhaella zavírala oči před většinou úletů svého manžela, nedokázala ale tolerovat, že by milenkou krále měla být její vlastní dáma. Joanna okamžitě odešla na Casterlyovu skálu a do Králova přístaviště zavítala jen v nutnosti. Manželství Joanny a Tywina bylo šťastné, bylo totiž výjimečné tím, že bylo skutečně uzavřeno z lásky. Tywinova žena se stala jeho nejbližším a nejdůvěryhodnějším poradcem i společníkem. Říká se, že měla velký vliv na svého manžela. A podle řečí mezi lidmi, vládl Sedmi království sice Tywin, ale doma mu vládla jeho žena.
Z jejich svazku se narodili dvojčata Cersei a Jaime. Oba manželé byli hrdými rodiči. Joanna své děti velmi milovala a snažila se služby kojné i chůvy využívat v co nejmenší míře. Král Aerys nařídil, aby Tywin přivedl Joannu i děti zpátky do Králova přístaviště, jakmile budou jejich děti dost staré, aby cestu zvládli. Bohužel, lord Tytos Lannister zemřel dříve, než tato povinnost mohla být vykonána. Proto nakonec polovina dvora zamířila do Západních krajin, kde i král nějaký čas zůstal k uctění památky. Joanna se tak podívala do Králova přístaviště až díky turnaji na oslavu desátého roku Aerysovy vlády na železném trůně. Aerys tehdy Joannu velmi urazil nevhodnými, chlípnými otázkami na její tělo. Tywin následující den podal rezignaci, kterou ale Aerys odmítal přijmout. Joanna se ovšem poté už odmítala do Králova přístaviště vrátit.

Joanna byla dobrou matkou pro své děti, uměla si zachovat chladnou hlavu i přes hrůzu co o nich zjistila. Jednou byla totiž Cersei i Jaime chyceni jedním ze služebníků, jak dohromady provádí zcela nevhodnou aktivitu. Joanna nechala služebníka vyhodit, přemístila Jaimeho pokoj na druhou stranu Casterlyovy skály a před pokoj Cersei postavila stráž. Varovala své děti, že už něco podobného nesmějí znovu nikdy praktikovat, jinak bude nucena o všem povědět jejich otci. Právě Tywin na své děti zabíral velmi dobře. Budil v nich přirozený respekt i strach. Ještě v době, kdy dělala královně Rhaelle dvorní dámu, se Joanna spřátelila s princeznou z Dorne. Dornská princezna měla dvě děti, Oberyna a Eliu Martell. Obě přítelkyně tak rozhodly, že své dosud nezaslíbené děti, provdají mezi sebou. Tedy, že Oberyn si vezme Cersei a Jaime si vezme Eliu. Tento plán ale nikdy nemohla dotáhnout Joanna k dokonalosti. V době, kdy dvojčatům bylo osm let, byla znovu lady z Casterlyovy skály těhotná. Porodila svého nejmladšího syna, Tyriona. Porod jí ale stál život a navíc se dítě narodilo znetvořené, přesněji jako trpaslík. Pro Tywina to byla velká rána, s kterou se dost možná nikdy nevypořádal. Od té doby se již nikdy neusmíval. O své ženě hovořil jen zřídkakdy a zármutek nad její ztrátou si nesl po zbytek života. Údajně byla jedinou ženou, kterou kdy miloval. Ze smrti své milované ženy obviňoval právě Tyriona a k obvinění se brzy přidala i Cersei. Jen Jaime dokázal pochopit, že s tak hrůzným činem nemohl mít Tyrion nic společného. Šlo jen o nešťastnou náhodu.

Rodina:

Joannin otec byl ser Jason, mladší bratr Tyta Lannistera, lorda Casterlyovy skály. Měla Staršího bratra, Damona, který byl synem z prvního manželství. Krom něho měla ještě pět sourozenců. Nejstarším byl Stafford a pak ještě dva mladší bratry a dvě starší sestřičky. Mezi sourozence mohla započítat i staršího bastarda Lynoru. Jejím nejstarším bratrancem byl Tywin Lannister, kterého si i vzala za manžela. S ním pak měla tři děti. Dvojčata Cersei a Jaimeho a nakonec Tyriona.

Zajímavosti:

Mezi lidmi se svého času spekulovalo, že Joanna při své službě princezně Rhaelle, byla předhozena Aerysovi jako dar. Údajně byla nějaký čas milenkou budoucího krále. Někteří lidé, ale toto striktně odmítali. Tywin Lannister by si nikdy nevzal ženu po jiném muži. Navíc fakt, že Aerys, Joannu Tywinovi tolik záviděl, jen dokazuje, že jí nikdy neměl. Neboť jinak by byla jeho touha dávno nasycena.
Také se rádo spekulovalo o tom, že Joanna byla dokonce na králově turnaji Aerysem znásilněna a Tyrion tak není synem Tywina, ale krále. Ovšem i to se daří vyvrátit. Tyrion nemá nic, co by nasvědčovalo o jeho příslušnosti k rodu Targaryenů, navíc jako jediné z dětí pochytil převážnou většinu otcova důvtipu a inteligence.

Loajalita


Tywin Lannister
Její rodina
Rod Lannisterů
Rod Targaryenů

Body moci

Intrikářství - 3 b.

Válečnictví - 0 b.

Diplomacie - 4 b.

Vůdčí aspekty - 2 b.

Charisma - 6 b.

Vazby

Tywin Lannister

Cersei Lannister

Jaime Lannister

Tyrion Lannister
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama