--------------------------------
---------------------------
--------------------------------------------------


REFLEXE


Naše životní motto: Pokud chceš něco od Osudu, Osud chce něco od tebe.
Smyslem přežití je čůrat za někoho jiného.


Silas Baratheon

13. srpna 2017 v 15:43


Nick: Silas ♦ ♦Rod: Baratheon/Velaryon ♦ ♦Postavení: Ser, potencionální hlava rodu Velaryonů ♦ ♦Status: Nezahořklý ♦ ♦Faceclaim: Jensen Ackles ♦
Jméno: Silas Baratheon

Přezdívka: Plačící jelen

Náboženství: Víra v Sedm/Víra v Pána Světla

Společenství: Zlatá Společnost, Citadela

Věk: 34 let

Stav: Bez ženské a haranta na krku

Vzhled:

Silas na první pohled zdědil málo z obou větví, nebo něco z obou. Vlasy má jen tmavě hnědé, nikoli černé, jako většina Baratheonů. Výšku zdědil zdánlivě z obou rodů, ačkoli ne přehnanou, jen takovou, aby příliš nevystupoval z davu tím, že se bude tyčit nad všemi. Menší postava, než ostatních z jeho rodu mu však neubírá na síle, neboť od raného věku cvičí a trénuje se zbraněmi.
Jeho zelené oči se nejspíše objevily jen, jako náhoda, neboť jeho rodiče, ba ani prarodiče takovými neoplývali. Jakýkoli náznak vousů většinou okamžitě oholí, neboť říká, že mu ubírají na mladistvém vzhledu. Vlasy také udržuje krátké, kvůli tomu, aby mu nepřekážely v helmě. Tělo má značně zjizvené, jak z bitvy u Trojzubce, tak z toulek po Essosu.
Na svém vzhledu si dává záležet i ve zbroji. Na turnaje má vyhrazenu celoplátovou zbroj. Při jiných příležitostech odívá jen kroužkovou zbroj s menšími pláty na ochranu hrudi a ramen.
Pokud zrovna nebojuje, volí jednoduché, leč elegantní oblečení, spíše tmavších barev, převážně burgundskou a vínově červenou, nebo jen černou a bílým prošíváním. Jen na významnější události bere něco se žlutou, barvou svého rodu.

Povaha:

Silas se dá popsat, jako směska jeho rodičů. Pokud někomu dá své slovo, dodrží ho, ale jen v mezích, které vyslovil, stejně jako jeho otec. Jakákoli mezera v dohodě je jeho příležitost. Říká, že nikdy neporušil slib... není to však pravda, jen není nikdo, kdo by to popřel.
Kdysi býval usměvavý a přátelský, je takový pořád, ale to je jen schránka. Uvnitř je spíše znuděný životem a naštvaný na všechny kolem sebe.
Dá se říct, že se chová podle situace, podle toho s kým jedná. Může vám třást rukou, gratulovat a ujišťovat o svém přátelství a v duchu už přemýšlet, jak dlouho mu budete užiteční. Od konce války už nemá žádné přátele. Jen ty, co potřebuje. Vzhledem k Robertovu uchvácení trůnu se chová, jak by se očekávalo od člena vládnoucího rodu, i když vzdáleného.
První dojem je pro něj velmi důležitý. I když by mu byl někdo užitečný, ale nezapůsobí na něj, necítí potřebu se s ním dále stýkat. Zatím se ani nestaral o to, najít si jednu ženu a někde se usadit. Sám ani neví, jestli by to někdy dokázal, ale možná jen nepotkal někoho, kdo by ho zaujal na víc než jednu či dvě noci.

O jeho nepřátelích toho moc nelze říct. Málo kdy si je úmyslně dělá a když ano, nikdy ne veřejně a nikdy ne na dlouho. Ne jednou zaplatil za vraždu a následně zavraždil vraha, otrávil, či nastražil nehodu, aby se někoho zbavil.

Jediná věc, o kterou mu jde je sláva. To, aby se na něj nezapomnělo a nebyl znám jen jako "příbuzný" velkého Roberta Baratheona, Uchvatitele. Proto od něj zatím nepožadoval žádný majetek, kromě peněz, neboť sídlo by ho jen upoutalo na jedno místo a omezovalo. Ve válce si jméno neudělal a turnaje považuje za pouhou hru na rytíře, i když se jich účastní. U Černých by si jméno udělal jen v nějaké z jejich knih, navíc, spousta Targaryenských přívrženců šla právě tam. A u Bílých plášťů, u Královy gardy by nevydržel kvůli Robertovi a s přísahou by se nemohl ztotožnit.

Historie:

Silas se narodil na Bouřlivém konci roku 264 po Aegonově vylodění, avšak nepobýval tam dlouho. Brzo se vrátil se svými rodiči do svého hradu, na který jakožto Baratheoni měli právo a vlastnili jej už několik generací.
Byl prvním synem lorda Cenreda Baratheona a jak se potom ukázalo, také posledním. Žádní další sourozenci mu nepřibyli a to ani bastardi. Nikdy nebyl zrovna na to, aby si hrál s ostatními dětmi. Většinou za pomocí svých sluhů jen tak kradl jídlo z kuchyně. Když byl ale dost velký, aby udržel meč, neměl na výběr. Na druhou stranu mu to nevadilo. Šerm, lukostřelba, později i jízda na koni, všechno ho to bavilo.
Když byl starší, matka ho začala vychovávat trochu jinak. Dávala mu rady, jak si poradit v krutějším světě, než znal. Jak nepokládat hlavu na špalek s nápisem zde odseknout. Aby nedopadl, jako jiní, kteří zemřeli kvůli špatným krokům, nebo kvůli tomu, že byli moc poctiví, hodní a upřímní.

Dá se říct, že byl vždy "dobrým synem", takže mu občasné excesy ve vesnických krčmách a nevěstincích procházely. Ne vždy úplně bez trestu, ale dále se o nich už nemluvilo. Nikdo však neví, možná ani on sám, proč se v sedmnácti letech rozhodl odejít do Citadely a nechat se učit na maestera. Vykoval jen několik článků řetězu, než vypukla válka. Nebo spíše rebélie. Původně se chtěl přidat ke svému rodu, ale nakonec se postavil na druhou stranu, kvůli držení jeho matky, jako rukojmí Targaryeny.

Poté, co se dozvěděl, že v bitvě u Ashfordu byl zabit jeho otec, dlouho si to dával za vinu. To, že tam nebyl, nebo že ho nepřesvědčil dříve změnit strany. Nakonec s tím ale přestal a už nikdy na to nemyslel, protože už to nemohl změnit. V rozhodující bitvě u Trojzubce byl vážně zraněn na hlavě, když se dostal do nepřehledné řeže, kde nikdo nevěděl kdo s kým bojuje. Tehdy si vysloužil přízvisko "Plačící jelen" neboť mu kvůli zranění hlavy ještě týdny po bitvě občas samy od sebe tekly krvavé slzy.
Boje skončily, Silas se vzdal vítězi, Robertově armádě a jeho příbuzenství byla asi jediná věc, co ho zachránilo před okamžitou popravou. Až později prozradil, proč opravdu bojoval na straně Targaryenů. Zranění mu však zamezilo, stejně jako Robertovi v dalších bojích.

Když válka skončila a Robert se stal králem, Silas nepožadoval obnovení jeho rodného hradu, ani navrácení pozemků. Necítil se na to. Kvůli smrti jeho matky během plěnění Králova přístaviště a smrti otce v jedné z prvních bitev, začal nenávidět snad všechny, co se na válce podíleli, nejvíce ty, kdo byli její příčinou. Nikdy to ale nedal najevo.
Nějakou dobu po konci války jej Robert pasoval na rytíře, což úplně jako odměnu nepovažoval. Časem upravil svůj erb, který od té doby nesl na žlutém pozadí černého jelena, kterému tečou krvavé slzy ze smaragdových očí. Po tomto se stal terčem posměšků několika nižších šlechticů, Silas to naopak bral jen jako důkaz jejich ubohosti.. Účastnil se několika turnajů, kde prohrál proti těm nejlepším protivníkům, což... nebyla ostuda v očích ostatních, ale byla to ostuda pro něj.

Několik dalších let strávil v Essosu, kde se chtěl hlavně naučit umění jedů. Mimo to ale jezdil s karavanami, obchodoval, poznával svět. Jeden čas putoval a nechal se najímat, jako člen Zlaté Společnosti. Jiné zvyky, než narazil na vyznavače Rudého Boha. Myšlenka ho vcelku zaujala. Už proto, že se chtěl lišit od ostatních, co mohli za smrt jeho rodiny. Nepropadl však v fanatické uctívání. Procestoval většinu kontinentu, ale držel se hlavních měst, jako například. Astapor, nebo Novos.
Dlouhou dobustrávil v Braavosu. Ze všech Svobodných měst ho nejvíce fascinoval. Kdyby byl stále čestný, nejspíše by to byl poslední rok jeho života. Po nocích chodil s mečem a příjmal výzvy od ostatních odvážných, stejně jako jich pár vyzval. Několikrát ho však musel zachránit najatý žoldák, který usmrtil jeho soupeře, aniž by o tom někdo někdy slyšel. Silas samozřejmě žoldáka umlčel hned následovně, aby nikdo na nic nepřišel.
Nakonec skončil v Yunkai, přesněji v jeho jámách, kde postupem času s prolitou krví odložil nenávist ke všem, kteří zůstali v jeho domovině a nakonec z jam vystoupil, jako někdo jiný. Tvrdohlavost Baratheonů mu zůstala, ale nenávist zmizela a stal se z něj někdo, kdo svoji loajalitu vkládá nejvyšší nabídce.

Když slyšel o smrti Roberta, rozhodl se vrátit domů.

Rodina:

Cenred Baratheon - Silasův otec byl stejný v tolika věcech, jako se od svého syna lišil. Sliby pro něj byly závazné a plnil je do písmene. Právě že je plnil doslova a dával si pozor, co s kým uzavírá, nikdy neudělal víc, než chtěl a bez následků. Ode všech kolem sebe očekával poslušnost a vedl je tvrdou rukou. Na druhou stranu to také oplácel vřelým a ohleduplným zacházením.
Od první chvíle, co viděl meč věděl, že je to důvod, proč se zrodil. Meč, luk, kopí... pěšky, či na koni, Cenred byl výborný rytíř. Turnajům moc neholdoval, ale na některé zavítal. Častěji jezdil lovit. Vzdělání nezanedbával, ale ani se v tomto ohledu příliž moc nesnažil, vždy říkal, že mu už stačí to co ví. Tedy, dokud byl mladý. S věkem sláva v boji opadla a Cenred se znovu vrátil ke vzdělání. To ale netrvalo dlouho. Vypulka Robertova Rebélie a Cenred, jakožto Baratheon chtěl podpořit svého příbuzného a vyjel do války. Ta se také ukázala, jako jeho poslední, když zemřel při bitvě u Ashfordu.
Cenred byl, jako většina Baratheonů vysoký, černovlasý, velmi silný, ale časem také trochu širší v pase.

Nyssa Velaryon - Silasova matka byla z části z rodu Velaryon a z části Targaryen. V čemkoli se Silas lišil od otce, pocházelo právě od Nyssy. A nebyl to například targaryensko-velaryonský vzhled, ale spíše nedůvěřivá povaha, přetvářka, či dobré vychování. Nyssa se dala popsat, jako dobrá žena, která neváhala pro manžela kohokoli otrávit, nebo odstranit, neboť jemu by v tom zamezily jeho morální zásady. Mimo tyto chvíle milovala lukostřelbu a čas od času doprovázela na lovu manžela.
Válku trávila v Králově přístavišti, kde ji drželi jako rukojmí vůči Cenredovi i Silasovi. Slova o věznění se však dostala jen k Silasovi. Ví se jen, že nepřežila plenění Králova přístaviště.
Jako většina z Velaryonů i Targaryenů měla bílo-stříbrné vlasy a fialové oči.

Robert, Stannis, Renly Baratheon - bratranci

Monterys Velaryon - malý parchant, který mu zavazí v nároku na území Velaryonů

Zajímavosti: ---

Loajalita

On sám

Body moci

Intrikářství - 2 b.

Válečnictví - 14 b.

Diplomacie - 2 b.

Vůdčí aspekty - 8 b.

Charisma - 4 b.

Vazby

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama