--------------------------------
---------------------------
--------------------------------------------------


REFLEXE


Naše životní motto: Pokud chceš něco od Osudu, Osud chce něco od tebe.
Smyslem přežití je čůrat za někoho jiného.


Aerys Targaryen

27. září 2017 v 15:50


Nick: Aki ♦ ♦Rod: Kartáčkien ♦ ♦Postavení: Král všech místních debilů ♦ ♦Status: Proklát mečem a nezměniv se v draka ♦ ♦Faceclaim: Liam Burke ♦
Jméno: Aerys II. Targaryen

Přezdívka: Šílený král, Král strup, Král Jeblina

Náboženství: Víra v Sedm (podle všeho spíš uctíval Pána Světla ... hahahaha!)

Společenství: ---

Věk: Údajně asi 40, ale, kdokoli zdravě uvažující by řekl minimálně 70

Stav: (Ne)spokojeně spářený s vlastní sestrou

Vzhled:

"Paranoidní ohledně všeho ostrého, roky odmítal nechávat své vlasy a nehty stříhat."

Jméno Targaryen je nejenom moc pěkně znějícím nadpisem v historických knihách, ale také určitý ekvivalent "krásy" o které mají tendence skládat písně i dlouho po vymření (téměř) celého rodu. Při pohledu na krále možná nebude těžké uvěřit tomu, že kdysi tento rodový ideál splňoval - vytáhlá postava může přesahovat 180 centimetrů, široká ramena mohla být schopna nosit zbroj a postava je přímo stavěna k tomu, aby snášela rány. Nebo tedy kdysi dávno tomu tak snad bylo. Psychický stav nenechal jeho schránku ležet ladem - dříve široká ramena nyní paranoidně krčí stejně jako svůj hřbet, čímž si ubírá dobrých pár centimetrů. Dříve možná svalnaté tělo nyní postrádá jakékoli maso, jedná se pouze o kosti pokryté kůží. Nehty na dlouhých kostnatých prstech nejsou stříhány už několik měsíců a není výjimkou najít za nimi všemožnou špínu.
Pověstná stříbřitá hříva, kterou se jeho rod tolik pyšní už má to nejlepší za sebou. Ačkoli si vesele spadají po ramena a dál si rostou, jsou poškozené stejným způsobem, jako zbytek těla. Pokud by se Vám podařilo na ně sahnout, nejspíše je srovnáte s dráty, nebo budete pochybovat, zda nejsou falešné. Všechen možný stres zapříčinil, že jsou zničené a lehce se lámou a padají. Stříbřitý závoj lemuje sešlý obličej, díky kterému vypadá na dvojnásobek svého věku. Typicky nafialovělé oči, průměrný nos a tenké rty pak doplňují vzezření absolutně vyšinutého magora.
Co se stylu oblékání týče, najdete ho asi v tom, co se od krále dá čekat - drahé látky, tuniky, háby. Samozřejmě na něm drtivá většina šatů visí jako na strašákovi, protože král Aerys prostě nežere.

Povaha:

"Všechny spalte! VŠECHNY SPALTE!"

Okouzlující, šarmantní, laskaví a neskutečně ohleduplní… to přesně jste, než si uvědomíte, že nejste nic víc, než incestní dement, který má tři děti s vlastní sestrou. Co víc potřebujete k tomu, aby jste se dočista zbláznili? Svoji přezdívku si zaslouží víc, než právem. Trpí paranoiou a nevyhnul se mu snad ani jeden směr agresivní psychopatie. Dal by se považovat za časovanou bombu, jelikož je typickým exemplářem skrytého cholerika. Možná má chvíle, kdy se zdá být klidným, ale myšlenky se mu odrážejí od stěn mozku nepřetržitě a tak rychle, že je sám nestačí pořádně pobrat, což pak obvykle znamená, že okolí nemá zrovna dobrou náladu. Stačí jeden jediný rychlejší pohyb špatným směrem k tomu, aby si usmyslel, že mu chcete ublížit. A ne, fakt, že jste se skláněli pro rozvázanou tkaničku už jako výmluva vážně neobstojí. I kdyby to byla pravda - je jednou král a pokud chce, aby někdo hořel, tak budete prostě hořet. Termín časovaná bomba ho poměrně snadno vystihuje. Zkrátka a dobře vybuchne a vezme s sebou vše, co je na dosah, třebaže by se mělo jednat i o blízké přátele či rodinu. Jedná impulzivně a je absolutně neschopný logicky uvažovat, či zvážit pro a proti. Přirozeně tahle vlastnost nezřídka končí jeho vlastní škodou. Pokus o manipulaci s jeho maličkostí je možná chůze na tenkém ledě, ale rozhodně to není tak těžké, pokud dokážete dobře rozložit váhu. Napříč své paranoidní povaze dokáže být dost naivní. Vše podporují jen sklony ke schizofrenii, ze kterých leckdy pramení i halucinace. Někdo v jeho hlavě mu může našeptávat, že jeho nápoj je otrávený a jakmile se rozhlédne kolem sebe a právě vy stojíte nejblíže, Bohové si hodí mincí. Buď nápoj odloží, nebo vás nechá zabít tím nejhorším možným způsobem za pokus o vraždu. Vidí věci, které nikdy nebyly v místnosti. Slyší to, co nikdo nikdy neřekl. Je nepochybně složité se v něm vyznat, jelikož jeho osobnost není nic víc, než vratký domeček z karet.
Jak bylo zmíněno, chorá mysl mu dělá za těžko milovat, nebo důvěřovat. Ne že by to nedokázal, ale je těžké mít někoho rád, když jsou všichni kolem vás možní hadi, co jenom čekají, až se vám zakousnou do krku, když se otočíte zády. Jeho žena, děti… nejsou pro něj nic víc, než nutné zlo. Zejména pak jeho děti. Každý z nich je potenciální hrozba, zejména pak ten nejstarší zmetek, kterého všichni tolik milují. I když nezřídka předstírá, že je dobrým otcem, za zavřenými dveřmi je tomu zcela úplně jinak a nejspíše je veřejným tajemstvím, že kdyby mohl, nechá všechny své potomky hromadně spálit, aby byl trůn navždy jeho. Důvěru chová snad jen v ty, co s ním hrají jako s loutkou. Miluje, když mu někdo říká, že má pravdu, případně ty, co mu nešeptávají přesně to, co chce slyšet.

Historie:

"Ze všech chorob, které na nás Bohové sesílají je šílenství ta nejhorší. Byl to dobrý muž, okouzlující. Vidět ho rozplynout se před vlastníma očima mi vzalo sny o ohni a krvi."

Narodil se princi Jaehaerisovi a jeho sestro-manželce, princezně Shaeře jako druhorozený syn. Jako malý byl typicky důvtipné dítě - schopný s mečem i knihami, které do něj hustili učitelé. Bohužel svůj šarm nemohl zužitkovat mimo rodinné kruhy, jelikož ještě coby náctiletý mladík nemohl udělat nic jiného, než z donucení příjmout za manželku vlastní sestru, Rhaellu. Ta z něj již v patnácti letech udělala otce, když porodila prvorozeného Rhaegara. Manželství sice nebylo šťastné a ani chtěné mladým párem, ale prvorozený syn se narodil zdravý. Během mládí se také seznámil s pážetem dvora, Tywinem Lannisterem a Steffonem Baratheonem. Trojice mladíků se rychle stala dobrými přáteli, byli téměř nerozluční. Po smrti jeho dědečka Aegona V. přišel ke koruně jeho otec. Na následné slavnosti údajně Aery připravil o panenství Lady Joannu Lannister, ačkoliv dnes se k tomuto faktu přistupuje jako k pouhému drbu. Jeho otec vládl tři roky. Během nich Aerys bojoval v mnoha bitvách, dokud otec i bratr nezemřeli v bitvě, která druhorozeného pasovala na krále.
Aerys se projevil jako schopný a později velice oblíbený král. Zatímco se země zotavovala z válek, rozhodl se proházet starousedlíky ve funkcích za méně konzervativní nové tváře. Jednou z takových byl také Tywin Lannister, dlouhodobý přítel a nyní také pobočník krále. Ambice nikdy nepostrádal, naopak. Krátce po své korunovaci prohlásil, že si vždy přál být tím nejlepším králem, kterého Sedm království kdy mělo. Někteří jeho přátelé dokonce prohlašovali, že jednou by mohl být známý jako Aerys Veliký, nebo Aerys Moudrý. Nebylo pro něj neobvyklé pořádání bálů, slavností a všemožných oslav. Rád se obklopoval mladými dívkami, kterých měl údajně několik desítek.
Projevil se jako typický politik. Sliboval lidem hory doly, ale na své sliby vždy nějakým způsobem zapomněl vždy ve chvíli, kdy měl od lidí to, co potřeboval. Měl také spoustu plánů s rozvojem země - během návštěvy Lorda Rickarda Starka navrhl kupříkladu posunutí Zdi o stovky mil a zmocnění se všeho mezi ní. Samozřejmě neuskutečnil tuto ani jinou akci, která mu přišla do hlavy. Bohůmdík, dost možná. Země však stále prosperovala, avšak ne zásluhou krále, ale jeho pobočníka. Jejich vztah byl vždy komplikovaný a svatbou Tywina a Joanny se jen a jen zhoršil. Aerys byl pochopitelně přítomen, ale ani přátelství s Tywinem mu nebránilo hrubě vtipkovat na účet páru. Ze žárlivosti se nezdráhal prohlásit, že Tywin po něm pouze dojídá drobečky - konec konců, král údajně vzal panenství Joanny už na korunovaci svého otce. Od té doby se dvojice začínala odcizovat.
Samotné manželství krále a královny nebylo nešťastné jen kvůli tomu, že o něj ani jeden nestál, nebo kvůli tomu, že si Aerys dělal z dvorních dam děvky, ale Rhaella byla zcela neschopna porodit králi další potomky. Třebaže mu porodila potomků hned několik, ani jedno z nich nebylo schopné dožít se víc, než půl roku.
Během let se propast mezi ním a jeho pobočníkem začínala rozrůstat. Vše vyústilo až do chvíle, kdy Aerys dělal pravý opak všeho, co Tywin navrhl už jen kvůli povídačkám, které se nesly královstvím. Pobočník prý vládne místo krále - nic takového nemohl poslouchat. O tom ostatně může vyprávět Sir Illyn Payne, který za takovou prostořekost přišel o jazyk.. Aerys se tehdy rozhodl usadit Tywina zpět do jeho pozice a utnout všechny ty povídačky o tom, že není nic, než loutka pobočníka. Během slavnosti na oslavu deseti let na trůně, kterou pořádal Tywin si opět neodpustil své posměšky. Posilněný alkoholem se vyptával na dvojčata Jaimeho a Cersei a nezapomněl otázku, zda jsou po dvou dětech kozy Lady Lannister stále stejně pevný. Samozřejmě tím Tywina i s manželkou opět zesměšnil, což mu příjemně zahřálo ego. Krátce na to král zámitl Tywinovu žádost o rezignaci na post pobočníka. Ostatně královský dvůr a každý, kdo se chtěl králi zavděčit přišel na to, že pokud budou Tywina zesměšňovat a popichovat, Aerys bude vždy na jejich straně a tak nemohl pobočníkovi dopřát rezignaci. Ne teď, když všechno tak hezky zapadalo do sebe. Poslední jiskra přátelství, která mezi muži mohla zbýt vyhasla ve chvíli, kdy Joanna zemřela při porodu druhého syna. "Znamení od bohů, že se má Tywin naučit pokoře" Prohlásil necitelně k truchlícímu novopečenomu vdovci. Tak či onak, Tywin stále zůstával pobočníkem.
Už tehdy začala jeho agrese nebezpečně zvyšovat na hodnotách, ale první jiskra šílenství přeskočila spolu se smrtí dalšího syna, který se nedožil roku života. Po narození syna se zdálo, že jeho počátkovou agresi a stihomam vzal čert a je to zas ten starý dobrák, ale smrt vše mnohonásobně zhoršila. Za smrt syna zaplatila jeho kojná, kterou popravil za to, že to byla údajně její vina. Následně popravil i jednu z dvorních dam, která syna údajně otrávila. Neskončilo to však jen její smrtí, ale postupně po nelidském mučení vymlátil i celou její rodinu, jelikož každý z členů se následkem mučení k vraždě přiznal.
Poté ovšem navštívil Septu, kde se pravidelně spolu s Nejvyšším septonem modlil. Tehdy prohlásil, že už se žádné ženy kromě té své nedotkne. A překvapivě svůj slib dodržel.
O rok později se narodil syn Viserys. Chlapec byl dost silný na to, aby přežil, ale to králi nestačilo. Královská garda u kolébky hlídkovala ve dne, v noci. Ani samotná královna s chlapcem nemohla zůstat o samotě. Dárky na oslavu princova narození končily spálené a jakmile Rhaelle vyschlo mléko, ochutnávač musel ochutnat mléko z prsů kojné dříve, než Viserys pro případ, že by mléko bylo otrávené.
Na počest narození nového prince pobočník krále uspořádal slavnost, během které nabídl ruku své dcery Cersei pro prince Rhaegara. Aerys, zastrašený chutí po moci, kterou by Tywin mohl cítit nabídku zamítl. Prohlásil, že Tywin není víc, než služebník koruny a žádný služebník nebude špinit královskou krev. Krátce poté ze zničené slavnosti odjel.
Lord Denys Darklyn požádal korunu o chartu na Duskendale, což by mu poskytlo větší samostatnost vůči králi. Tywin něco takového ihned zamítl, nicméně Denys se nemínil jen tak vzdát. Pozval tedy krále do Duskendale, aby domluvili znění nové charty. Napříč rázným protestům Tywina král posbíral pár mužů a vyrazil vstříc pozvání, přesvědčený o tom, že dokáže jednat sám za sebe i bez rad Tywina. Vjel přímo do pasti, která se za ním zaklapla. Aerysovi muži byli do jednoho pobyti ve snaze zachránit život krále, který zůstal na milost přepadení. Lord Denys krále věznil po celých šest měsíců, než jej osvobodil Ser Barristan Selmy. Jako pomstu král nechal brutálně mučit a následně upálit celý rod Darklynů a Hollardů, kteří s nimi spolupracovali.
Šest měsíců věznění se silně podepsalo na jeho rozumu. Paranoia se rozrostla do míry, kdy několik let odmítal opustit Rudou baštu a byl schopný vidět zradu a nebezpečí absolutně na každém rohu. Tušil, že Tywin si přál jeho smrt ve sklepení. Už nevěřil ani své manželce, natož svému dědici. Byl přesvědčený o tom, že Rhaegar konspiroval s Tywinem proti němu, aby si uzmul trůn pro sebe a oženil se s Cersei. Aby podobným konspiracím zabránil, přizval do dvora starého přítele Steffona Baratheona, učinil ho členem malé rady a vyslal na lov manželky pro svého dědice. Manželky "pravé valyrijské krve". Pochopitelně fakt, že na misi nevyslal Tywina, či svého syna rozdmýchala mnohé dohady, ale to je již vedlejší. Steffonova mise selhala, jeho loď se zasekla v bouři a potopila se. Ve své hlavě si Aerys usmyslel, že tuto smrt připravil Tywin a jak se svěřil Pičelimu, nehodlal Tywina propustit z postu pobočníka, neboť by proti němu dozajista vytáhl a později i zabil. Už tak se s Tywinem nikdy nesetkal, pokud by za zády neměl všech sedm členů královské gardy.
Jak se paranoia prohlubovala, nechal ke svému dvoru přizvat i eunucha jménem Varys, kterého učinil svým informátorem. Od té doby byl Varys často k zastižení poblíž trůnu, cosi šeptaje králi.
Sňatek s princem nakonec připadl Elii Martell, kterou si Rhaegar vzal v septě Přístaviště. Ze strachu, že by byl přepaden ovšem Aerys na svatbu nepřišel stejně tak, jako nedovolil Viserysovi, aby se svatby účastnil. Zanedlouho na to do Rudé bašty Rhaegar přinesl svou dceru, no ač královna vnučku přijala s otevřenou náručí, král se jí odmítal dotknout. Konec konců, smrděla příliš Dornsky.
Spolu s nárůstem brutality stoupala i jeho posedlost ohněm. Spolu se zájmem o substanci zvanou divoký oheň - údajným bratrancem dračího ohně - se pyromani stali notnou součástí dvora. Jeden z nich - Rossart, který měl na starosti popravy, se později stal členem malé rady. Rossart i z velké části oživil sexuální život partnerů, ač zřejmě bezděky. Král a královna s polu mluvili jen pokud to bylo nutné, dokonce měli oddělené lože, nicméně pohled na hořící těla krále vzrušil natolik, že po každé popravě brutálně znásilnil vlastní manželku.
Jen se uvolnilo místo v královské gardě, Aerys ho nabídl Jaimemu Lannisterovi jako páku proti Tywinovi. Mladík nabídku samozřejmě přijal, nicméně co se neví je fakt, že myšlenka nepochází z hlavy krále. Byla to Tywinova vlastní dcera, která nechtěla, aby její bratr vstoupil do domluveného sňatku. Krátce na to Tywin resignoval na post pobočníka a odcestoval s Cersei na Casterleyovu skálu. Král resignaci přijal a místo Tywina zaujal Owen Merryweather, který králi neustále předhazoval všemožné lichotky a nulový výkon vlastní funkce.
Odchodem Tywina se dvůr rozdělil na dva tábory. Přirozeně, Tywin z cesty znamenal, že se Aerys mohl plně zaměřit na svého dědice, který byl čím dál tím víc podezřelý. Samozřejmě Rhaegar měl své stoupence, kteří by rádi nynějšího krále vyměnili, ale na druhou stranu tu byla i spousta těch, kterým šílenost krále vyhovovala. Ostatně když šílenství skáče tak, jak vy pískáte, životem se to pluje přímo nádherně. Pičeli a nový pobočník tehdy dělali vše pro zamezení civilní války, která byla dozajista na cestě.
Král poprvé opustil Rudou baštu teprve po čtyřech letech od svého únosu v zájmu pozvánky na turnaj požádaný Lordem Whentem. Rada radila vše možné - neúčastnit se i účastnit. Aerys byl dokonce i na pokraji rozhodnutí turnaje jako takové v zemi zakázat, ale nakonec rozhodl pouze v to, že se turnaje účastní už jen kvůli tomu, že se jednalo o dokonalou příležitost konečně zařadit Jaimeho do královské gardy. Také doufal v to, že jeho přítomnost na turnaji mu získá zpět pozornost a lásku lidí. V tom se drasticky zmýlil. Šílenství se dokonale zrcadlilo na jeho zevnějšku. Špinavé vlasy, dlouhé nehty, vyzáblá postava - pravý opak vysokého svalnatého kundolapu, jímž byl jeho syn. Lid šokoval nejen jeho vzhled, ale také rozjívený projev. Tak či onak, jakmile se Jaime Lannister po složení přísahy poklonil, Aerys si potlesk a věhlas připisoval jen a jen svojí maličkosti.
Zhruba o rok později, něco po narození Rhaegarova dědice Aegona, princ utekl s Lyannou Stark, kterou si na vyhraném turnaji vybral místo své smluvené manželky. Dívku údajně unesl, což její nejstarší bratr nenechal jen tak. Brandon Stark se svými přáteli dorazil před rudou baštu, kde Rhaegara vyzýval, aby "vylezl a zemřel". Bohužel v Baště narazil na špatného Targaryena, jelikož Rhaegar nebyl k nalezení. Aerys nechal Brandona i jeho skvadru zajmout za konspirace proti životu korunního prince, dožadujíc se, aby za jejich nevinnu u dvora prosil jeho otec. A tak se stalo. Aerys Rickarda Starka i se synem odsoudil bez soudu a poté, co se Rickard dožadoval soudu bojem, král přistoupil. Aerys si jako svého šampiona vybral divoký oheň. Brandon Stark byl nucený přihlížet tomu, jak jeho vlastní otec pomalu a bolestivě umírá v kazajce zelených plamenů. Nespokojený a plný paranoii, nařídil Jonu Arrynovi, aby mu přinesl dvě další hlavy - dalšího bratra Lyanny, Eddarda a jejího snoubence Roberta Baratheona. Lord Arryn krále poslal do háje. Brutální činy krále tehdy vyprovokovali to, co je dnes známo jako Robertova Rrebelie.
Začátkem Rebelie byl jeho pobočníkem stále Lord Merryweather, ale brzy byl vyměněn za Lorda Jona Conningtonna kvůli neschopnosti udržet nepokoje v jejích začátcích. Nuže, Corrington byl po porážce v bitvě s rebely vyhoštěn a nahrazen Lordem Chelstedem. V tuhle chvíli už se obával vítězství rebelů, což nemohl dopustit. Nařídil nechat spálit město divokým ohněm, aby Robert nedostal více, než kusy trosek a spáleného masa. Jeho plánu neunikl nikdo. Dokonce ani Lord Chelsted, který králi hodil svůj post pod nohy. Přirozeně tento chrabrý lord skončil jako hromada popela jako první. Jeho poslední rukou se tehdy stal vrchní pyromancer Rossart.
Po Trojzubci, kde byl v bitvě Rhaegar se svou armádou poražen Robertem Baratheonem bylo vítězství rebelů jasné. Aerys poslal svoji ženu - nyní těhotnou s dcerou Daenerys - a syna Viseryse pryč na Dragonstone, no nechal si u sebe svá vnoučata Rhaenys a Aegona. Považoval je jako nutné rukojmí pro získání loajality Dorne, což později vedlo k jejich nehezké smrti rukama Sera Amoryho Lorche a Sera Gregora Clegana.
Hodiny před příchodem předvoje Eddarda Starka se před brány Přístaviště dostavilo několik tisíc mužů armády Tywina Lannistera slibujíc loajalitu králi. Varys Aerysovi radil, aby vojsko nepouštěl, ale král musel přistoupit na slova Pičeliho a udělal tak pravý opak. Tywinovo vojsko začalo obléhat město ve jménu krále Roberta.
Uvědomoval si, že tohle je konec. Proto shromáždil Lorda Rossarta a posledního člena gardy - Jaimeho Lannistera, kterého si držel u sebe během války právě kvůli tomu, aby si udržel Tywinovu loajalitu. Ironie chtěla tomu, že si král myslel, že když je Jaime po jeho boku, nic mu nemůže ublížit. Jaimemu nařídil zabít vlastního otce, zatímco Rossarta pověřil dlouho připravovaným rozkazem - zažehnout divoký oheň pod celým městem. Bohužel pro ně, Jaime zabil Rossarta a ihned poté vrazil meč do zad i prchajícímu králi. Ani na moment Aerys nevěřil tomu, že by v plamenech mohl zemřít. Byl si jistý, že ho plameny znovuzrodí jako draka, který spálí všechny své nepřátele. Naštěstí Králokat zabránil možnosti, že by se halekání šílence změnilo v krutou realitu.

Rodina:

Rhaella Targaryen - manželka/sestra
Rhaegar Targaryen - syn
Viserys Targaryen - syn
Daenerys Targaryen - dcera

Zajímavosti:
  • Trpí až chorobným přesvědčením, že je drak v lidském těle
  • Přesně proto je také jeho oblíbeným způsobem popravy upálení
  • Je pyroman, pohled na oheň ho vzrušuje
  • Stejně tak ho sadisticky vzrušuje bolest ostatních
  • Jeho paranoiu z části vysvětluje strach ze smrti
  • Jí a pije jen velice zřídka ze strachu, že bude otráven
  • Je známo, že by se velice rád dostal pod sukni Joanně Lannister

Loajalita


Každá část jeho mysli tvrdí, že věřit někomu je absolutní nesmysl. Tywinn Lannister je zrádná pička, Rhaegar čeká na první možnost, kdy ho skope z trůnu a kdokoli jiný je na tom zcela stejně. Věří více méně jen lidem, kteří mu našeptávají to, co chce slyšet, jako je kupříkladu velmistr Pičeli.

Body moci

Intrikářství - 6 b.

Válečnictví - 2 b.

Diplomacie - 2 b.

Vůdčí aspekty - 7 b.

Charisma - 5 b.

Vazby

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama