--------------------------------
---------------------------
--------------------------------------------------


REFLEXE


Naše životní motto: Pokud chceš něco od Osudu, Osud chce něco od tebe.
Smyslem přežití je čůrat za někoho jiného.


Anguy

2. září 2017 v 16:31


Nick: Tessio ♦ ♦Rod: Baratheon ♦ ♦Postavení: Lukostřelec Bratrstva ♦ ♦Status: Navždy střelený ♦ ♦Faceclaim: Philip McGinley ♦
Jméno: Anguy

Přezdívka: Anguy Lukostřelec, Lukostřelec, Angie

Náboženství: Konvertoval k Pánovi Světla

Společenství: Bratrstvo bez praporců

Věk: 30 let

Stav: Ženat se svým lukem

Vzhled:

"Anguy by tě mohl prostřelit skrz na skrz třemi šípy než by ses k nám kdy dokázala dostat."

Lukostřelec se nikdy nemusel stydět za svůj vzhled. Metr osmdesát vysoký, hubený muž, který měl přesto dost sil na to, aby k sobě přitáhl tětivu ohromného luku a dokázal trefit svůj cíl. Tvář podloužejší, se znatelnými lícními kostmi, které nelze spatřit pod hustým vousem, který si s láskou pěstuje. Oči středně velké, dobře posazené v obličeji s barvou modravé šedi. Nos též střední velikosti, kterým by nevypíchl oči žádné spanilé dámě. Ústa téměř symetrická, úzká a též ukrytá pod vousem. Vlasy měl vždy rozhozené do všech směrů jako vrabčí hnízdo barvy tmavého kmene. Přestože má vlasy krátké i tak mu zakrývají uši. Je to bujná a hustá, krátká hříva, kterou mu může kdekdo závidět. Není příliš stár, aby mu tvář hyzdily nějaké ty vrásky, ale při stresu, který zažívá, k tomu nemá daleko.
Oblečený je nečastěji v zelených barvách, nosí typické lovecké oblečení, ve kterém se mu dobře běhá, skáče i šplhá. Občas se mu na hlavě vyskytne i kápě, když mu na huňatou hlavu dopadají kapky vody či se chce zahřát. Nikdy mu nechybí ani jeho věrný luk se šípy. Meč u něho nenajdete. On má svůj vybraný nástroj zhouby a hrdě se jej drží.

Povaha:

"Zde je ta věc, tloušťíku. Až přestanu mluvit, tak ten šíp padne na tu tvojí tlusťoučkou hlavinku. Tak ti radím, aby ses pohnul, protože jsem právě domluvil."

Jak by se dal tento lukostřelec s nezaměnitelnou muškou popsat? Na první pohled si můžete říkat, že je to jen nafrněný frajírek, který má plnou hubu keců o svém štěstí v oboru krása a dokonalost. Ale zdání klame, sice se dokáže chovat jako nafoukaný halama, ale má srdce na pravém místě. V jiném případě by se nepřidal k sebevražedné misi. Je možné, že se nepřidal úplně z čistých důvodů, ale Ospalý vrch dokázal zapudit veškerou sobeckost, aspoň u těch, co opět vstali z krve a kouře. Anguy sice nikdy nebyl žádný samaritán, ale věřil na dobro a zlo a to druhé se mu vždy hnusilo. Něco jako čest a touha posílat špatné lidi na pravdu Boží se v něm vždy nalézala. Ochota pomoci lidem si u něj vysloužila nepatrnou lásku prostého lidu. Stejně jako jeho lukostřelecké schopnosti respekt lordů i krále. Přestože mu vždy někdo nabídl, že se může přidat do jeho armády či gardy, on si nikdy nenechal ukrást to, co měl ze všeho nejraději. A to svou svobodu. Pobíhání po lese stejně jako po různých krajinách v celém Západozemí by nikdy nevyměnil za naditý měšec zlaťáků každý měsíc. Jako každý charismatický muž neměl problém s druhým pohlavím. Ony se líbily jemu, on zase jim. Děvky, vesničanky, někdy možná i urozené dámy, které chtěly mít pro jednou v posteli šampióna místo svého muže.
Anguy je hodně komunikativní a rád si užívá života, i když by se život v jeskyni tak moc brát nedal. Ale on dokáže vyždímat něco i z mála. Důležité je pro něj, že stále žije a může ukončovat lannisterskou tyranii se svými druhy po boku. Přestože se přidal k víře v Pána Světla, nedal by se počítat jako fanatik. Věří v něj, ale především věří ve spravedlnost a v dobro, které se na světě ještě někde nalézá. A on míní vystřílet jakékoliv zlo, které se mu objeví před muškou, jen aby říční lid byl v bezpečí. Už ani nepomýšlí na život, který by mohl vést, kdyby se nestal samozvaným ochráncem. Netuší ani jak a kdy to vše skončí, ale je ochoten bojovat až do konce.

Historie:

"Dostaneš mnohem lepší osud než si zasloužíš! Lvi? Tak si říkáte? U Mumlavého brodu byly znásilněné sedmileté dívky, děti stále sající z matčina prstu byly rozpůlené ve dví, zatímco se jejich matky dívaly!"

Anguy se zrodil v Dornských tundrách, na místě, kde se Dorne tlouklo s Bouřlivými krajinami. Přestože se nalézal tak blízko vášni plných lidí, vždy více tíhnul k lidem ze sebevědomého kraje. Nenarodil se do žádného známého rodu, prakticky je jeho minulost značně zahalena tajemstvím, ale náš milý lukostřelec nikdy nepatřil k lidem, kteří by se minulostí zabývali. To důležité bylo jasné při pohledu na jeho lukostřelecké schopnosti, které se nedali srovnat s žádnou jinou lidskou bytostí. Jako by jeho ruce vždy měl v držení jakýkoliv bůh a dopomohl mu k výstřelu, kam si jen přál. Nebo za to mohl především jeho výcvik. Chtěl se snad státi vojákem v královské armádě Baratheonů či nájemným žoldákem, který by si mohl vydělat jistou zlatku? Ne, tohle jej nikdy nenapadlo. Ze začátku neznámá osoba se potulovala od turnaje k turnaji, kde vyhrávala jeden lukostřelecký souboj za druhým. Tím se brzy vštípil do mysli lidí a nejednou jej jistý lord či dokonce král pozval na soukromou audienci či ke svému stolu. Mnohokrát dostal i nabídky, aby se přidal k tomu či onomu lordovi. Nejlepší lukostřelec by se hodil každému. Ale Anguy vždy s úsměvem odmítl. Byl rád svým vlastním pánem. Autority mu nikdy příliš neříkali, dotyčná osoba by si jeho respekt musela horko těžko vysloužit.
Celá jeho tůra na vlka samotáře, který se vyhřívá v bordelech a s láskou si vychutnává vína či něčeho silnějšího, skončila s během turnaje na počest nového pobočníka Eddarda Starka. Jako vždy, Anguy vyhrál lukostřelecký souboj a při dalších pitkách a mírném děvkaření se zanotoval s Thorosem z Myru a svým spolusousedem Bericem Dondarrionem. Nabídky též na sebe nenechali dlouho čekat, dokonce i samotný Ned Stark mu nabídl místo v pobočníkově stráži. Ale on jako vždy s úsměvem odmítl. Zůstal ve městě i po turnaji, kde rozhazoval svou výhru. Pokračoval by v tom i nadále, kdyby neslyšel o výpravě Berica Dondarriona za královou spravedlností, jež měla být vykonáná na Gregoru Clegaenovi. Ten, podle všech, napadl města v Říčních krajinách a plenil je. Na příkaz pobočníka krále tomu měla být učiněna přítrž. Anguy byl sice nepěkný hříšník, ale nikdy se nedíval se zavřenýma očima na lidskou nespravedlnost. Proto se přidal k Bericově družině, která čítala mimoto i Thorose z Myru, mladého panoše Edrica Daynea, několik dalších účastníků turnaje a pár mužů ze Starkovy osobní stráže.
Vydali se na pochod s notnou dávkou sebejistoty a možná jen díky tomu padli do pasti. Spousta z nich zahynula, mezi mrtvými se ocitl i Beric. Anguy nikdy nebyl věřící člověk, ale poté, co spatřil, jeho pohled na svět dokonale změnilo. Sledoval, jak Thoros běží k mrtvému tělu lorda a šeptá podivná slova v cizím jazyce. V ten moment jako by se zastavil čas. Kolem nich se rozprostřelo podivné teplo a Beric otevřel oči. Anguy si myslel, že zešílel. Veškeré předchozí řeči od Thorose nebral vážně, zvlášť když začal blábolit o svém bohu. Ale po jejich takzvaném znovuvzkříšení uvěřil. Trvalo to několik dní, snad týdnů, ale po mnoha dalších smrtích, při kterých se Beric za pomocí Thorose vrátil zpět, nebylo pochyb.
Přestože se z něj stal vyhnanec, poprvé v životě měl pocit, že dělá správnou věc. Se zbylými členy královské spravedlnosti se stal členem Bratrstva bez praporců. I přes Robertovu smrt stále plnili vůli Eddarda Starka a hodlali se za královu říši bít. Stejně jako za lid, který za války, jež přišla, trpěl nejvíce.

Rodina:

"Polovina země hladoví a podívej tady na toho."
"On je zřejmě ten důvod, proč polovina země hladoví."

O rodině nikdy nemluvil, přesto se jí nyní stalo Bratrstvo.

Zajímavosti:

"Nikdy nemiř. Tvé oči ví, kde se tvůj terč nalézá."

Jediné písně, které zná jsou pochodové balady.
Je nejlepším lukostřelcem v celém Západozemí.

Loajalita


Bratrstvo bez praporců

Body moci

Intrikářství - 0 b.

Válečnictví - 11 b.

Diplomacie - 4 b.

Vůdčí aspekty - 5 b.

Charisma - 10 b.

Vazby


Beric Dondarrion

Thoros z Myru

Edric Dayne

Lars
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama