--------------------------------
---------------------------
--------------------------------------------------


REFLEXE


Naše životní motto: Pokud chceš něco od Osudu, Osud chce něco od tebe.
Smyslem přežití je čůrat za někoho jiného.


Victorree Arryn

11. září 2017 v 16:03


Nick: Ferrísek ♦ ♦Rod: Arryn/Dayne ♦ ♦Postavení: Lady bez Trumpa ♦ ♦Status: Nepokořena, neskloněna, nezlomena ♦ ♦Faceclaim: Serinda Swan ♦
Jméno: Victorree Arryn

Přezdívka: Torree, Reena, Vic, Ree, Torr, Kráska z Údolí, padlá hvězda

Náboženství: Víra v Sedm

Společenství: ---

Věk: 19 let

Stav: Brzy zasnoubená s Tywinovou loutkou

Vzhled:

"Co dělají hvězdy nejlépe? Září."

Rozzářená tvář, vřelý úsměv a jiskřičky v očích. Pozorovat tuto ženu je jako pozorovat noční oblohu plnou hvězd. Na nebi najdete mnoho hvězd, některé září více, jiné se ukrývají ve světle druhých. Každý ale časem najde tu svou. Tu hvězdu, která pro něho bude zářit ze všech nejvíc a pro její krásu už neuvidí ty ostatní. Ženy jsou hvězdy a Torree je tou nejjasnější. Už na první pohled je vám schopná rozzářit den. Je to díky jejímu úsměvu, který se jeví jako to poslední upřímné v tomto prohnilém světě. Dokonale vykrojené rty, plné, s přirozeně broskvovou barvou. Jakmile ústa otevře do úsměvu, přirozeně vám koutky cuknou nahoru, abyste se alespoň maličko usmáli s ní. Její úsměv je silně nakažlivý a působí nebývale optimisticky, zjevně z důvodu, že její oči se smějí v tu chvíli také. Vystoupáme nahoru po jejím úzkém kratším nose, jen abychom se opět zastavili u jejích očí. Jejich barva se dá jen těžko určit. Dívejte se do nich tak dlouho, jak je libo, stejně vám pokaždé budou připadat o něco jinačí. Je to souhra barev. Hra odstínů modré, šedé a fialové. Světle fialová jednoznačně jejím očím dominuje, jejich světlost podtrhuje šedé zabarvení, ale to pravé dokreslení celé nádhery dodává podtón studené modré. Zkrátka přesně takové oči, jaké byste u člena rodu Dayne očekávali. Vše je založené na intenzitě světla, či snad náladě jejich majitelky. S úsměvem jdou více do modra, s odhodláním jsou více fialové, až potemnělé. Její pohled dokáže být stejně magický jako úsměv. Torree umí se svou tváří pracovat, ví jakým pohledem se na vás podívat, aby ve vás vzbudila zájem, touhu, objevit co je zač. Stejně tak dobře vás může obdařit varovným pohledem, či snad svou nedostupnou maskou. Že u toho bude vypadat snad arogantně? Může být. Na vašem uvážení je to, zda vás to odradí. Nad tím vším je obočí. Přirozeně tmavé, tenké a pozvednuté do elegantního obloučku.
Její pleť je světlá, ale při delším vystavení slunci získává jemnou olivovou barvu. Její tváře získají přirozenou červeň, pokud se pro něco nadchne či najde objekt svého zájmu. Tvář má ostře řezanou, s přesně zakončenou bradou. Umocňuje to tak srdcovitý tvar obličeje. Nesmíme opomenout výraznější lícní kosti, které na kráse jen přidávají. Marně byste na její pleti hledali nedokonalosti. Pihy, jizvičky i mateřská znaménka se jí vyhnula obloukem. Co je korunou každé ženy? Vlasy. Ty její jsou tmavě hnědé a husté. Málokdy jí uvidíte ve složitém účesu. Když už musí, nechá si pár pramínků zaplést, či stáhnout dozadu, aby je spojila ozdobnou sponou. Přesto nejčastěji ji uvidíte právě s rozpuštěnými vlasy, jak jí spadají do půli zad a na koncích se hravě vlní.
Reena je vysoká žena, nejeden muž se jí už musel dívat zpříma do očí. Je štíhlá s postavou přesýpacích hodin. Tedy větší prsa, úzký pas a širší boky. Ví jak se oblékat a jaké šperky zvolit. Šaty nosí zpravidla jednoduché v odstínech modré a fialové. Krom významných událostí šperky téměř nenosí. Jen na krku má stříbrný řetízek se znakem rodu Arrynů, který dostala od bratra. Ten zásadně nikdy nedá dolu. Na pravém ukazováčku ještě nosí prstýnek, který ji zanechala matka. Obyčejný tenký zlatý kroužek s maličkou hvězdou. Matka si ho přivezla jako vzpomínku na Hvězdopad a nyní byl pro Torree vzpomínkou na matku.
Cosi zvláštního je i na tom, jak se Reena pohybuje. To jakým způsobem před sebe pokládá nohy, jak houpe boky a drží rovná záda. Je elegantní tanečnicí a pohybuje se s grácií. Její pohyby jsou plynulé. Pro Torree je i charakteristická levandulová vůně, kterou používá nejčastěji.

Povaha:

"Tak vysoko, jako čestně, sestřičko."
"Raději neskloněni, nezlomeni, nepokořeni, bratříčku."

Nejen vzhledem, ale i povahou rod Arryn jen tak nevinně obkroužila a vzala si z něho pramálo. Torree by se více než kdekoliv jinde, hodila právě do Dorne. Však slova rodu Martell na ní sedí neobyčejně přesně.

Neskloněná

Snažte se, jak chcete, křičte, vyhrožujte, slibujte, ale Reena se nikdy nepodrobí ani nepodřídí, pokud to sama nebude chtít. Je až příliš hrdá a tuto svou vlastnost si cení nejvíce. Její hrdost je uvědomění si sebe sama, jejích možností, případně kvalit. Velmi dobře vnímá své kořeny, naplnění cílů… ale eventuálně i své chyby, nedostatky a prohry. Je si vědomá své vlastní ceny, a pokud by někdo tuto její vlastní cenu buď záměrně (aby ji někdo vyřadil jako překážku), nebo z legrace (aby ji někdo ponížil, nebo aby si sám dodal na významu ve svých očích) snižoval, má pocit, že za svou hrdost musí bojovat. Poraněná hrdost přeci jen bolí. Nesnesla by, aby s ní bylo zacházeno přehlíživým, nebo ponižujícím způsobem, aby s ní bylo manipulováno, nebo byla vnímána pouze jako subjekt sloužící k uspokojování zájmů jiných.

Nezlomená

Torree by nedovolila, aby ji někdo zlomil. Dostat ji na kolena a ublížit jejím citům je tak velice těžké. Proti tomu působí více než dobře její houževnatost. Hodnoťme to jako pozitivní vlastnost. Nezdolně dokáže vytrvat v úsilí k dosažení cíle i přes kladené překážky. Ovšem to neznamená, že ji nelze ublížit. Jako je slabinou svého bratra, on je pro ni totéž.

Nepokořená

Dlouho byste se snažili, abyste Torree ponížili nebo urazili na citech. Jakýkoliv trest, či úskok z vaší strany opět překoná svou hrdostí. Pokořit lze ale každého, Reena není výjimkou. Abyste ji pokořili, museli byste ji tvrdě sáhnout na čest, označit jí za nespolehlivou, podrazáka nebo snad něco horšího. Tahle slova bolí, ale jen od těch nebližších. Říct jí to kdokoliv jiný, jen to s úsměvem na rtech přejde a o pár minut později o tom ani nebude vědět.

Torre je jednoznačně tajemná. Nedává najevo, co cítí, nebo co se s ní děje. Její tajemnost je to, co jí přidává na osobním kouzlu. Nechává si mnoho věcí pro sebe. Zřejmě proto vzbuzuje v ostatních potřebu zapojit představivost o její osobnosti. Vybudovala si vnitřní sílu a pevnou vůli. Nikdy nevypráví všechny detaily o svém životě, naopak. Torree je velmi chytrá. A kombinace krásné a inteligentní ženy je sama o sobě nebezpečná.
Nemá problém orientovat se v politice, najít zajímavá témata k hovoru nebo vás pobavit. Proto není divu, že některým může připadat fascinující. Nebojí se říct, co si myslí a všechna svá tvrzení je schopna podepřít argumenty. Má jednu hravou vlastnost a to, že mužům ráda klade výzvy. Má svůj smysl pro humor. Není stále jen temná a vážná. Umí se smát i sama sobě. Žádnému muži nebude pochlebovat, jak je vtipný, zatímco se bude smát jeho vtipným narážkám, ne, ona mu bude odpovídat stejnou mírou. Torree mluví jemným, hlubším hlasem. Nikdy nemumlá, důkladně vyslovuje všechna slova a důraz dává přesně tam, kde má být. Hlas má přesvědčivý, aniž by zněla příliš formálně.
Reena je nezávislá. Netráví čas s lidmi, na kterých ji ve skutečnosti nezáleží. Je spokojená sama se sebou a ke svému štěstí nepotřebuje nikoho jiného. Což nás dostává k jedné otázce. Co Torre a muži? To je, prosím, složitější. Přestože se pohybuje v mužské společnosti více než dobře, neexistuje zatím muž, který by jí zaujal. Pro ni jsou všichni svým způsobem stejní. Lichotí, předvádějí se, tiše šeptají, ale krása je vše, na čem jim záleží. Ale co dál? Co chce slyšet? Nudí jí všechna ta slova o jejím vzhledu, o tom jak pro ni muži budou vyhrávat turnaje, střetnou se v bojích, budou pět písně… to vše ji nechává chladnou. Nechce být něčí trofejí, šperkem, kterým se bude muž pyšnit. Zaujmout by ji dokázal jen ten, kdo ji bude brát jako sobě rovnou. Kdepak, dobře ví, že jako lady si nemůže dovolit být romantická, ani by nechtěla, je to pro ni poněkud sentimentální.

Historie:

"Jste mou múzou, mým andělem. Samotnou bohyní lásky, která chodí mezi námi…"
"Děkuji, ale kolikrát jsem to slyšela, ctěný lorde? Nechcete teď vyprávět o tom, že pro mě vyhrajete souboj, či turnaj?"


Dívka přišla na svět jako druhé dítě ze svazku na posílení Dorne a Údolí. Budoucí potomek rodu Dayne a Arrynů se dral na svět celé tři dny, což pro její matku byla hotová muka. Naštěstí se ale dospělo ke zdárnému konci a dívka si vysloužila jméno Victorree, neboť konec porodu byl pro všechny vítězství. Její matka však nakonec neměla takové štěstí. Čtyři dny po porodu se dostavily horečky a matka dvou dětí zemřela, nebo to si alespoň všichni měli myslet. Holčička si do života přinesla dar krásy. Fialová očka a světlé vlásky přilákalo na Orlí Hnízdo mnoho zvědavců. Rod Arryn se nikdy nemohl pyšnit kdovíjakým půvabem, přesto malá Torree byla předurčena to změnit. Když pak během dětství její vlásky ztmavly do tmavé hnědé, už svůj původ a příslušnost k rodu Dayne zapřít nemohla.

Její o pět let starší bratr Archibald byl trnem v oku Lyse Arryn, která v něm viděla hrozbu, vzhledem k jeho případnému následnictví. Proto Ree nepobyla s otcem dlouho, ten své děti, pro jejich vlastní dobro, poslal na Runestone pod ochranu sera Yohna Royce, ke kterému kostnaté prsty Lysy Arryn neměly šanci dosáhnout. Vic tak nastaly krušné časy. Nejen, že jí bratr dával okatě najevo, že jí nemá rád, ještě získal na svou stranu tři kumpány. Synové Yohna Royce, Andar, Robar a Waymar byli totiž připraveni podpořit každou špatnost. Vyrůstat jako jediná dívka mezi čtyřmi staršími kluky nebylo vůbec jednoduché. Její bratříček se velmi rád bavil na její účet. Nechybělo schovávání věcí, brouci ve vlasech, jindy zase zamazání šatů na důležitou událost, vetření smůly do vlasů, rozstříhání oblíbených šatů a nakonec i noční šmiknutí. Jednoho krásného dne se probudila Torree s vlásky, které připomínaly oškubané kuře, naštěstí se ještě daly upravit do přijatelného střihu. Všechno tohle ale dokázalo formovat její povahu. Vic nikdy nežalovala a snažila se hrdě vypořádat s čímkoliv, co od bratra přišlo. V tom jí velmi pomáhal její přítel ve zbrani. Andrey Dalton. Bylo to požehnání z nebes, když se ti dva spřátelili. Jako spečené kmíny připraveni oplatit veškerou nespravedlnost, kterou jim čtyři hrubiáni provedli. Dalo by se polemizovat o tom, jak moc ovlivnil povahu Ree právě Andy, ovšem velký kus práce se mu odepřít nedá.


V momentě kdy se Lyse narodil Robin, se ale vztah bratra k sestře změnil. Snad si uvědomil vlastní smrtelnost a nebezpečí okolního světa. Svou jedenáctiletou sestřičku začal bránit. Přišlo to postupně. Urážkám, posměchu a trápení se nevyhnula, ale jediný kdo teď směl provádět Ree špatnosti, byl pouze Arch. Kdokoliv jiný, kdo by se opovážil, by tvrdě zaplatil. A právě v ten moment se v hledáčku Archibalda objevuje nejčastěji Andrey. Přesvědčen o tom, že na ní má chlapec špatný vliv. Nakonec mu ale sama Torr dala důvod, se chlapce zbavit. Andy byl velmi výřečný, uměl Torree snadno přesvědčit a toho využil i v momentě, kdy se dívka cítila provinile po nepovedené hře. Slovo dalo slovo, galantní chování dívku okouzlilo a vše zpečetilo jejich zasnoubení. Ree by dnes měla být vděčná, že situace dopadla, jak dopadla. Naivní, poblázněná láskou, byla nachytána svým bratrem v poměrně choulostivé situaci. Archibald odtáhl dívenku na Runestone a další setkání s kamarádem ji zakázal. Torr ale byla přesvědčená, že její láska si pro ni přijede. Čekala, čekala dlouho, ale její snoubenec se už v Runestone neobjevil. Později dostala od Archa vysvětlení proč Andy odjel bez rozloučení. Ublížilo jí, ale zároveň utvrdilo v jistém pohledu na muže a jejich sliby lásky.


Nakonec to dopadlo, že se sourozenci Arrynové semkli a utvořili si mezi sebou silný vztah. Společně mohli zvládnout cokoliv. A jako první oběti jim padli právě synové Yohna Royce. Získat si srdce svého opatrovníka nebylo pro Reenu těžké, miloval jí jako vlastní dceru. Vykopnout pak Andara, Robara i Waymara z Runestone byla hračka. První odešel Andar, sloužit Lyse Arryn. Jako druhý odešel Robar do služeb Baratheonů. Nakonec pak zmizel i Waymar, který byl poslán k Noční hlídce. Nutno podotknout, že cesty synů vybral sám ser Royce, to že do hlavinky mu je nasadili sourozenci, to je zcela nepodstatné.

Victorree byla krásná dívka a rostla v nádhernou ženu. Od jejích třinácti let se tak na Runestone slétalo mnoho nápadníků. "Muži z Údolí raději píchají ovce. Jsou totiž hezčí než jejich ženy." Předsudek, který se všeobecně ví. Arrynové sice patří ke vznešenému rodu, ale ani oni, ani ostatní rody nikdy neměli krásné ženy, proto Reena vzbudila velký zájem. Postupně se o její kráse rozkřiklo po celém Západozemí. Ser Royce měl smělý plán, provdat mladičkou Torree co nejdříve a co nejvýhodněji, aby měla dívka spokojený život. Chybička se ale vloudila. Ve svých třinácti byla svatba to poslední, na co dívka myslela. Zpočátku byla z celé záležitosti dost vyjukaná a vdávat se jí nechtělo. Představa, že by si vzala za manžela o bůhví kolik let staršího muže, ne-li ještě nějakého ošklivce, se nelíbí žádné ženě. Reena měla vždycky svojí hlavu a pokud řekla, že si někoho nevezme, pak její "ne" bylo konečné a neměnné. Nebyl nikdo, kdo by jí přinutil. Její otec byl mrtvý, nemohl dát dceři svatbu příkazem, přesto to byla jediná osoba, kterou by v tom poslechla. Na příkazy sera Royce jen odpovídala, že není jejím otcem, aby jí určoval život, co má a nemá dělat, nebo za koho se vdát. A její bratr? Ten se raději neangažoval. Torree a její rozhodnutí se zatím nevdat respektoval. Však se mohl alespoň sestřiným nápadníkům smát.

Mladá slečna o životním partnerovi totiž po fiasku s Andreyem nechtěla ani slyšet. Příčili se jí muži, co by jen obdivoval její krásu. Chtěla manžela, který ocení to, jaká ona je, její povahu, její talenty. Nehledala románek a muže, který by jí miloval. Na to ona nikdy nebyla. Hledala respekt, zastání a osobu, která by ji brala jako sobě rovnou. Takový muž se ale nikdy v Údolí neobjevil. Všichni nápadníci přijeli jen kvůli její kráse, aby se stala jejich ozdobou. To co si dívka myslí nebo jaká je, to jim bylo ukradené. Přála si najít toho, kdo by v ní neviděl jen pěknou tvářičku, zároveň muže, který by jí nenutil opustit Údolí a s ním i bratra. Když šest let posloucháte pořád ty samá slova o vaší kráse, kolik soubojů, turnajů a bitev bude vyhráno pro vaší krásnou tvář, pokud čtete básně, které se začínají opakovat, s každým dalším nápadníkem je představa zasnoubení dostatečně odrazující.


A kteří muži projevili o mladou lady Arryn zájem? Jako první se na Runestone objevili lordové z Údolí. Starý Benedar Belmore, ošklivec Godric Borrell a nakonec ser Vardis Eggen. Všichni si od třináctileté Reeny vyslechli ne. Další rok se ucházeli o její ruku lordové ze severu. Malý Jon Umber, Harrion Karstark a Rodrik Forrester. Štěstí zkusil i lord Rodrik Cassel, když vyslal svého synovce Joryho. V dobách, kdy ještě žil Domeric Bolton, byl Reeně nabídnut dokonce Roose, než pro něho byla vybrána Alayne. Následující roky se pak už rody i místa, odkud nápadníci přicházeli, míchali všemi způsoby.

Rytíř z Roviny Parmen Crane i lord Willas Tyrell. Lord Caswell vyslal svého syna Luciana, který by tak byl mladší než jeho snoubenka. Nechyběl ani Franklyn Fowler, postarší lord z Dorne, ale přes co se Reena nepřenesla byl fakt, že má již dvě dcery, o které by se měla starat. Přes všechna odmítnutí s věkem počet nápadníků narůstal. Stařec lord Ardrian Celtigar z Korunních zemí a mezi nimi i Beric Dondarrion. Beric se shodou okolností kdysi ucházel i o ruku její matky, která mu byla zaslíbena, ale díky Ronnelovi bylo nakonec zaslíbení zrušeno. Nechyběl ani Raymund Connington, mladší bratr Ronneta Conningtona, nynějšího lorda Gryfova hradu. Objevil se i jistý podivný… cosi… lord Gillanoir Thorne, těžko říct, co ten kluk myslel vážně a co pro něho byla legrace a vzdor. O ruku sestřenice se přijel ucházet i Edric Dayne, který to dostal rozkazem od svého opatrovníka. Další potencionální manžel mladší než jeho žena. Tehdy Arch prohlásil, že by Reena měla alespoň jistotu, že jejich děti budou krásné a ještě se vrátí domů a pozná Hvězdopad. Co mnohé překvapilo, byl čin Dorana Martella. Zpráva o kráse dívky z Údolí se musela dostat až do Dorne. Doran vyslal svého syna Trystana, ale ani on nepochodil. Nakonec i samotný Kevan Lannister vyslal svého syna Lancela, ten ale odjížděl s výsměchem, když se stydlivě snažil recitovat báseň. Mezi lidmi se svého času šuškalo, že sám Robert Baratheon projevil zájem oženit svého syna Joffreyho s Victorree. Byla by to krásná královna a taky zde hrálo roli, že měl král k Arrynům vždy blízko. Proti tomu se ale rázně postavila královna Cersei Lannister. Ser Royce už nevěřil, že se kdy Torree vdá a přeci jen. Tywin Lannister přišel s nabídkou oženit Victorree s Dorienem Renardem. Tywin Lannister sourozencům učinil nabídku, která se neodmítá.


Rodina:

"Nebudu tě mít vždy ráda, ale vždy tě budu milovat."

Torree se svým bratrem žijí ve sladké nevědomosti. Jejich otec jim řekl, že krátce po porodu dívky jejich matka zemřela. Údajně nezvládla porod, přišla horečka a s jejich matkou byl konec. Byla to lež, na které se Ronnel dohodl se svou ženou. Ani jeden se na jejich svazek necítil a Allyrie už v něm dále nemohla vydržet. Svého muže opustila a zmizela neznámo kam. Teď ale již stručně.
Jejím otcem je Ronnel Arryn. Nejmladší syn Jaspera Arryna.
Matkou je Allyrie Dayne, původem z Dorne.
Torree má jediného sourozence a tím je starší bratříček Archibald Arryn.
Jejím strýcem z otcovy strany je Jon Arryn a tetou Lysa Arryn.

Z matčiny strany je jejím strýcem Arthur Dayne. Má ještě bratrance, tím je Edric Dayne, o tom ale nemají mnoho zpráv, krom toho že je členem Bratrstva bez praporců.

Zajímavosti:

Mezi lidmi se povídá, že krásou přesahuje Margaery Tyrell nebo i zesnulou Lyannu Stark. Usíná zásadně při mihotavém světle svíčky.
Ráda se prohání po okolí na koni.
Dává přednost zelenině a ovoci před masem.
Raději užívá zkrácené verze svého jména.

Loajalita


Archie Arryn
Yohn Royce
Rod Arryn

Body moci

Intrikářství - 2 b.

Válečnictví - 0 b.

Diplomacie - 3 b.

Vůdčí aspekty - 0 b.

Charisma - 10 b.

Vazby


Archibald Arryn

Andrey Dalton
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama