--------------------------------
---------------------------
--------------------------------------------------


REFLEXE


Naše životní motto: Pokud chceš něco od Osudu, Osud chce něco od tebe.
Smyslem přežití je čůrat za někoho jiného.


Saranna z Myru

29. října 2017 v 17:25


Nick: Ferrušík ♦ ♦Rod: ♦ ♦Postavení: Rudá kněžka ♦ ♦Status: Sexy nezbedná mrcha♦ ♦Faceclaim: Elena Satine ♦Jméno: Saranna z Myru
Přezdívka: Rudá děvka, Lady Saranna, Rudá čarodějnice
Náboženství: Víra v Pána Světla
Společenství:---
Věk: 25 let
Stav: V hříšném svazku se svou milovanou

Vzhled:

"Smrt si přichází pro každého a pro všechno… Protože noc je temná a plná hrůz."

Považujte to za stereotyp, ale Saranna není nic jiného, než zrzavé stvoření. Právě její zrzavá kštice je její největší přednost. Nebylo tomu tak, ale vždy. Zrzavá barva vlasů sebou nese mnoho pověr, předsudků a nesnází. Vlasy se jí jen nepatrně vlní a sahají přibližně po lopatky. Další předností, které se dá na Sar snadno všimnout jsou její oči. Brčálově zelené, podle některých dokonce zářící i ve tmě. Tak jako většina zrzavých lidí, i ona má velmi světlou pokožku, kupodivu však bez pih. Symetrické světle růžové rty a dlouhý úzký nos. Není nijak vysoká, ovšem ani moc malá. Za své tělo se nikdy nestyděla. Více než nějaká krása a přirozený půvab, je to právě charisma a sex-appeal, co jí dělá tolik přitažlivou. Jako ostatní rudé kněžky, i ona se odívá to typických rudých šatů. Sar si ale na rozdíl od nich neodpustí obléknout nějakou vyzývavější róbu. Hluboký výstřih, rozparek na stehně, upnutá látka nic neobvyklého. Těžko byste hledali nějaký šperk, na ni takového si Saranna nepotrpí. Stejně jednoduché nosí i vlasy, téměř vždy volně rozpuštěné.

Povaha:

"Pouze smrt ohněm je ta nejčistší."

Není to čekanka, je to slunečnice. S největší pravděpodobností je neuvěřitelně oblíbená, a jestli chcete, aby se snížila k tomu, že bude po zbytek života užívat vaše jméno, budete mít hodně konkurentů. Budete mít před nimi o pár kroků náskok, pokud ponesete jméno Baratheon, Lannister nebo Tyrell. Cokoliv, co zní královsky nebo vznešeně nebo důležitě. Vážně je těžké si představit Saru tak, aby si vzala někoho se jménem Hill nebo Snow. Možné to je. Všechno je možné. Ale patrně v blízké době jméno změní. Ve společnosti je jedničkou a shlíží na ostatní ženy jako královna, ale s tak odzbrojující vřelostí a tak nádherným úsměvem, že to nikomu doopravdy nevadí. Snad jiné dívky tuší, že se narodila k tomu, aby vládla a diktovala styl, zvyky a způsoby. V každém případě se nevyplatí zkoušet uzurpovat si její autoritu. Příroda obdařila Sarannu takovým temperamentem, chytrostí, půvabem, krásou a sex-appealem, že by stačily aspoň pro tři ženy, a ještě by zbylo. Jste-li obětí komplexu méněcennosti, raději byste měl zaměřit zrak na ptáka s méně oslnivým peřím. Nečekejte, že z ní uděláte poslušnou malou hospodyňku, která vám visí na rtech a hltá každé slovo. Muž, který čeká, že mu Anna bude sedět u nohou a zbožňovat ho, je blázen.

Považujte se za šťastného, když vám vyjde vstříc na půl cesty, bude vás respektovat, bude ochotná být vaší partnerkou a dovolí vám ji citově vlastnit. Vždyť už tím, že svolila, abyste ji miloval, vás prakticky povýšila do rytířského stavu. Vážně, mohl byste dopadnout mnohem hůř. Saranna je opravdová žena. Je to luxus, který není k mání ve výprodeji. Vlastně je to luxus, jehož srdce dávno patří jiné osobě.
Vyplatí se pamatovat si, žedokáže ztropit bouři, stejně jako předstírat, že je sladká a dokonale neškodná. Může mít hlas jako vánek, jemné zdvořilé způsoby a velké něžné oči, ve kterých roztomile jiskří, když mrká dlouhými řasami. Může se zdát být stejně mírná a vyrovnaná jako chladné klidné jezero. Ale pozor. To je pouze role, kterou přijala, protože měla dobré recenze. Jakmile ji připravíte o vedoucí roli a nabídnete jí podřadnou úlohu, zjistíte, že vůbec není ostýchavá a poddajná. Dá vám otevřeně najevo, že je příliš hrdá a důstojná, aby se nechala vodit za nos.


Nemůže existovat bez vašeho lichotivého ocenění, ale nezapomeňte, že obdivuje vaši mužnost a nemá chuť z vás udělat slabocha pod pantoflem. Tato žena vás nemůže milovat, nejste-li silný. Ale také vám nedovolí, abyste ji urážel svým blahosklonným přístupem. Rozhodně se nepovažuje za slabší pohlaví. Má v povaze vyvyšovat se nad obyčejnými masami. Lidem to zřídka vadí, protože Anna, když je milována a respektována, dovede být nejlaskavější a nejštědřejší ze všech žen. Soucítí s dětmi, s bezmocnými a opuštěnými. Nemůžete od ní čekat, že sestoupí z trůnu, který jí byl dán do vínku. Je typické dítě Slunce, je tak vlídná a oslnivá, že jí většina lidí ráda přizná výjimečnost. Po pravdě řečeno výjimečná je. Je inteligentní, vtipná, silná a schopná, přesto neodolatelně ženská. Nikdo se zdravým rozumem to nemůže považovat za běžné.

Umí řvát smíchy jako dravé zvíře, ale po chvíli se jí vrátí sametový hlas a královské chování. Nikdo nedokáže odrazit nezdvořilou poznámku nebo hrubou otázku s tak chladným opovržením jako Saranna. Nemá ráda familiárnost neznámých lidí. I když dokáže šaškovat s důvěrnými přáteli a chovat se k nim nezvykle nenuceně, od ostatních čeká, že si budou udržovat odstup. Pokud jde o věrnost, možná vám připomene starý přípitek: "Na mě a na tebe a na lásku a smích - budu ti věrná, dokud budeš ty mně - a ani jednu minutu navíc." Tím je řečeno vše. Nežárlete na ni, že je středem pozornosti v místnosti plné mužů, kteří ji obdivují. Cítí, že je jenom přirozené, když se jí muži dvoří. Někdy povzbuzuje mužské komplimenty a baví se nevinným flirtováním, protože její hluboká potřeba potlesku a obdivu skrývá nepochopitelný strach, že není dostatečně ženská, a proto se musí neustále ujišťovat, že je žádoucí. Když se usměje na vašeho nejlepšího přítele a řekne mu, že zbožňuje jeho smysl pro humor, neznamená to, že vás už nemiluje. Ale nezkoušejte říci její nejlepší přítelkyni, že se vám líbí její šaty. To je úplně jiná písnička. Samozřejmě to není spravedlivé. Ale chcete-li být pyšným majitelem všech těch zářivě zbarvených per, budete muset učinit pár ústupků. Nakonec vlastnit páva není totéž jako vlastnit kukačku nebo holuba.

Historie:

"Existuje pouze jedno jediné peklo, to ve kterém žijeme teď."

Zrzavé děvče se narodilo ve špinavých uličkách Myru jedné z prostitutek. Od malička se o ni staraly ženy z bordelu, jak zrovna kdo mohl vypomoci. Rozhodně nebyla jediným dítětem, ale za to asi nejvíce nenáviděným ostatními. Zrzkům zkrátka v dětství nikdo nepřeje. O malé Sar se vyprávělo spousta věcí, diskriminace byla na denním pořádku. Což jistě chápete. Zrzkům totiž chybí duše a díky tomu postrádají jakékoliv emoce a nijak na tom nepřidává nízká inteligence. Její postrádání duše je o to horší, že se pokusí ukrást tu vaši. Určitě to znáte, při očním kontaktu delším než patnáct minut vám snadno ukradnout duši. Sice jí nemají jak využít, ale budou o rok déle na zemi za každou duši, kterou získají. Obyčejná nádoba na duše. Chcete důkaz? Pokud zrzka zabijete, uvidíte kolem prolétat všechny duše, které za svůj život ukradl. Není proto divu, že si Sar s takovými hloupými názory užila v dětství své. Nebylo nic neobvyklého, že se dívka za matkou vrátila zbitá jak pes. Mělo se na ni ale usmát štěstí. Jelikož Sarannina matka patřila majiteli bordelu, automaticky si nárokoval i malé děvče. Byla jeho otrokem, se kterým si mohl udělat, co chtěl. A on udělal to nejvýhodnější, co jej napadlo, prodal desetiletou dívku nejvyšší nabídce.

Saranna nějaký čas cestovala od jednoho majitele k druhému, až se dostala do Západozemí. Pořád se setkávala s negativními reakcemi. Představa nevybouřené ženy, kterou půjde jen těžko zkrotit, políbení ohněm, či snad označení od ďábla v podobě ohnivých vlasů. S jejím věkem, ale rostl její půvab a zájem ostatních mužů. Jakkoliv šíleně to zní, mladičká Anna si utvořila vlastní klientelu mužů, kteří chodili navštěvovat pouze jí. Mezi takové muže patřil i lord Cerwyn. Co ovšem osud nechtěl, dívka otěhotněla. Nebylo to nic neobvyklého vzhledem k jejímu povolání, ale zároveň proto to byla velká nepříjemnost. Saranna se o svém stavu dozvěděla až moc pozdě, dítě proto musela odnosit. Ve svých dvanácti porodila zdravého a krásného chlapečka. Kdo byl otcem? S největší pravděpodobností by to mohl být Beric Dondarrion. Lord si se zrzečkou svého času rád krátil dlouhé chvíle, přesto mu otcovství nikdo nemůže přišít s jistotou. Saranna, vyděšená z čerstvého mateřství se chlapce raději zbavila. Ještě jej stihla pojmenovat coby Fearghase, ale pak už svěřila dítě do rukou jiných. Časem ovšem dívka zalitovala svého rozhodnutí. Dítě si zpátky vzít nesměla a tak použila svou známost s lordem Cerwynem. Žádala jej, zda by se o jejího chlapce postaral. Snad byl lord Cerwyn Sarannou tolik poblouzněn, či snad zamilován, že souhlasil. Přislíbil, že na chlapce dohlédne a to také splnil.

Čas si dál plynul a dívka se vrátila do Myru. Vybral si jí jeden bohatý kupec a utvořil si ze zrzavé ženy svou múzu. Vydržoval si jí, rozmazloval, platil jakékoliv výdaje. Štěstí se na Sarannu konečně začalo usmívat, měla se skutečně dobře a nic jí nechybělo. To byla přesně ta chvíle, díky které zpychla a má povahu přesně takovou, jakou má. A tehdy v ulicích Myru narazila na rudou kněžku, hlásající víru v Pána Světla. Sarannu takové náboženství zaujalo. Zpočátku chodila jen poslouchat, než se začala zajímat i o něco víc. Její vlastník ale něco takového neviděl ani trochu rád a Sarannu od podobných hloupostí odrazoval. Po nějakém čase zjistila, že opět čeká dítě. To byla ale pro kupce nepřijatelná zpráva, díky těhotenství se mu jeho múza zhnusila a požadoval, aby se dítka zbavila. Saranna se proti tomu bránila, přála si dítě nechat i jej vychovat, když první musela nechat vlastnímu osudu. Vedlo se proto mnoho hádek, i byla Sar několikrát zbitá. Nakonec ale výmluvně přiměla svého mecenáše, aby dítě odnosila, a po porodu jej donese do nalezince. Mecenáš souhlasil, ovšem jeho vztah k Saranně rapidně ochladl, začal se jí vyhýbat. Až do osudné noci. Vrátil se do domu, který vlastnil opilí v doprovodu tří mužů. Vytáhl Sarannu z postele a následující události byly jako stvořené pro horor. Snad není třeba rozepisovat, co vše se té noci Sar stalo, zakončila bych to však větou, že se její mecenáš rozhodl za oba. Pokud se dítěte nezbavila do těch, tak ho z ní zkrátka vyřízne sám. Zuboženou zrzku pak vyhodil na ulici. S někým takovým už nechtěl mít nic společného.

Zuboženou dívku, nalezla jiná. Později se jí představila jako Zara. Byla to patnáctiletá dívka, která se teprve učila v chrámu, aby jednou byla rudou kněžkou. Dovedla jí do chrámu a Anně tak zachránila život. Byl zázrak, že nevykrvácela a následně nezemřela na otravu krve. Ze svého zranění se léčila velmi dlouho a po několik dní i nocí bojovala o život. Rvala se statečně a v tom jí pomáhala právě i Zara. Sedávala u jejího lůžka, mluvila na ní, starala se o ni a modlila se. Její život ohrožovalo mnoho faktorů, jako třeba infekce, ale Saranna vytrvala a přežila. Stál při ní snad Pán Světla? Když byla v pořádku, neměla kam jít. Bylo jí nabídnuto, zda nechce zůstat v chrámu. Při svém blouznění a vysokých horečkách totiž napovídala spoustu zajímavých věcí, co inspirovalo i některé kněze si myslet, že by Saranna mohla být výjimečnou ženou. Tělo se zahojilo, psychika zůstala pošramocená. Právě v té době nejvíce přilnula ke své zachránkyni. Snad to bylo i poprvé, co se i Sar objevil cit k jiné osobě. Jejich přátelství začalo fungovat jinak. Stáli při sobě, pomáhali si a postupně, se Annina duše zahojila a byla opět tou osobou jako dříve. Prokázal se její přirozený talent. Snadno stoupala po žebříčku oblíbenosti. Měla ten dar, že jí lidé rádi naslouchali, když mluvila. Mezi ostatními se prosazovala docela nekompromisně a měla tendence hledět na všechny nově příchozí z vrchu. Díky své povaze nakonec začala být Saranna vysílána i mimo Myr, aby dále šířila vyznání Pána Světla. Zprvu jí opouštět Zaru lámalo srdce, ovšem to nikdy nepřiznala na hlas a časem si zvykla. Za svou láskou se ale bude vracet vždy. Zara je přeci jen nejdůležitějším člověkem v jejím životě.

Rodina:

"Pane Světla! Přijď k nám v naší temnotě. Nabízíme ti tyto falešné bohy. Vezmi je a vrhni na nás světlo."

Jak vlastně znělo jméno její matky? Alys, Donella, Melara či snad Shyra? Tak či ona je pro nás zcela nedůležité. Rozhodně se nejednalo o typický vztah matky s dcerou. Šlo spíše o jakousi toleranci a vzájemnou výpomoc. Žena jí byla matkou jen díky tomu, že Sarannu porodila a vybrala jméno. Tím její úloha končila. Občas byla ramínkem, na které se mohla v děství vyplakat, o nic víc, o nic míň. Jméno otce je stejně tak nedůležité. Ona ani Annina matka neví, kdo by otcem mohl být. Proto můžeme rovnou zapomenout na jakýkoliv výčet babiček, dědečků, tetiček a strýčků. Nějací jistě byli, ale pokud se s nimi Saranna potkala, neměla ani tušení.

Za svůj život stihla dát život chlapci. Pojmenovala jej Fearghas, ale více o něm neví. Jen doufá, že na chlapce dohlíží lord Cerwyn, který jí tuto službičku přislíbil. Za otce Fearghase by s největší pravděpodobností označila lorda Berica Dondarriona.

Zajímavosti:
Stejně jako mnoho jiných, i Sar má kouzelné schopnosti spojené s Pánem Světla. Patří mezi ně vize budoucnosti, které získává hleděním do plamenů, nikdy necítí chlad, je imunní vůči jedům a poslední schopností je dlouhověkost.
V chrámě jí bylo řečeno, že její syn byl vyvolený Pánem Světla a to on svedl dohromady Sarannu s Bericem.
V životě byla zamilovaná jen do jedné osoby.
Umí číst, ale neumí psát.
Má talent lidi ovlivňovat, na čemž má lví podíl její výmluvnost.
Díky jednomu hrůznému zákroku, je pravděpodobně neplodná.

Loajalita


Pán Světla
Zara (v mezích)

Body moci

Intrikářství - 3 b.
Válečnictví - 0 b.
Diplomacie - 4 b.
Vůdčí aspekty - 3 b.
Charisma - 5 b.

Vazby

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama