--------------------------------
---------------------------
--------------------------------------------------


REFLEXE


Naše životní motto: Pokud chceš něco od Osudu, Osud chce něco od tebe.
Smyslem přežití je čůrat za někoho jiného.


Amalthea Rowan

31. prosince 2017 v 21:09


Nick: Radouš ♦ ♦Rod: Rowan (Tyrell) ♦ ♦Postavení: Lady ♦ ♦Status: Živá, dokud bude Robin živ ♦ ♦Faceclaim: Lucy Griffiths♦




Jméno: Amalthea Rowan ze Zlatého háje

Přezdívka: lady Amalthea, lady Am, lady Rowan, panna Amalthea, Nespoutaná

Náboženství: V Sedm

Společenství: ---

Věk: 21 let

Stav: Tak svobodná, jak jen může emancipovaná panna být!

Vzhled:
Nezkrotnost čišící ze zářivě modrých očí, hrdě pozvednutá brada, labutí šíje i rychlé prsty. Je jedno co z toho zahlédnete, přednější je onen fakt, že se jedná o Amaltheu, dívku - či spíše mladou ženu, která je svou krásou pověstná po celé Rovině i Králově přístavišti. Modrooká brunetka s nepropustným výrazem chladu, který je přesto dobyt úsměv, povětšinou i lehce výsměšným, zvláště co týká mužů, kteří se ucházejí o její ruku. Drobná, sotva 168 centimetrů měřící Rowanka je ztělesněním jemnosti snoubící se s divokou podstatou přírody, vždyť i místo složitých účesů si nechává své polodlouhé vlasy kaštanového odstínu rozpuštěné, až se neposedné kučery vlní kolem bledé, přesto velmi pohledné tváře, jíž dominují ony dvě pomněnky v roli očí.
Postava žensky tvarovaná, holka krev a mlíko, přesto s dávkou elegance, kterou provází každý krok. Pro Amaltheu jsou typické honosné šaty módních střihů, kterými se prezentuje všude, kam přijde. Odvážné, ale hlavně elegantní, podobně jako to mají ve zvyku všechny dámy tady na jihu Západozemí. Přesto však, pokud není pod ostřížím dohledem své matky, se raději obléká do obyčejnějších šatů, ve kterých může trávit čas u koní nebo venku na procházkách mezi prostý lid.
Povaha:

Amalthea, dívka naprosto nezkrotná, některými nazývaná divoká ve svém postoji a touhou nepoddat se běžným požadavkům na mladé dívky. Popsat by ji nebylo těžké, ač můžeme vynechat veškeré přívlastky nesoucí typické dívčí cnosti. Na to je příliš temperamentní, odvážná a cílevědomá, avšak i mezi těmito vlastnostmi se dá nalézt vášeň, hrdost stejně jako touha nastavit pomocnou ruku každém, kdo si jí jen trochu zaslouží. Především ti, kteří v životě poznali méně štěstí jak ona sama. I proto se různými způsoby snaží pomáhat obyčejnému lidu, ale vždy tak, aby se to její rodina při nejlepším vůbec nedozvěděla.
Svéhlavost této divoké šlechtičny tak přitahuje ostatní muže, aby si vydobyli její poslušnost, i když by snad ani jeden z nich netoužil naprosto zkrotit statečnou a tvrdohlavou povahu, protože tím by přišli o část Amaltheiny osobnosti, která je tolik poutá. Snad i proto si získala pozornost Robina Tyrella, ještě před tím, nežli utekl z domova a většina lidí jej po několika letech začala považovat za mrtvého. Včetně ní. Místo odvracení pohledu a červenání pod návalem rozpaků mu drze opětovala pohled jako každému muži, neochotná sklonit hlavu a projevit poslušnost vůči mužskému pokolení. Její statečnost a odvaha leckdy působí spíše znepokojivým dojmem - jako ženě se jí muži štítí ublížit, ale na druhou stranu si žádný nenechá líbit onu mezkovitost, s níž se nedá poddat. Je schopna bojovat do posledního dechu za své ideály a blízké a kolikrát se staví do cesty smrtelnému nebezpečí tváří v tvář, aniž by promýšlela následky. Příliš horlivá povaha ničemu nepřispívá, naopak se jeví jako o to větší problém, zvláště když hodlá bránit slabší. Je jen otázkou, kdy se jí ona štěstěna vymstí. Nadále i přes neustálé naléhání rodičů, aby přijmula jednu z mnoha nabídek k sňatku, zůstává svobodná i pannou, rozhodnuta vzít si jedině toho, koho bude milovat.
Historie:

Pohádky mají začínat hezky. Stejně tak tomu bylo i s tímto příběhem. Malá Amalthea, později přezdívaná též jako Panna Amalthea nebo Lady Am, se narodila do milující rodiny, z níž dívce zbyl už jenom otec a matka. Starší bratr skonala pár let po dívčině narození, což možná z části ovlivnilo povahu dříve jemné, později nezkrotné ženy. Zajištěni byli řádně, však její otec, lord Mathis Rowan je významným vazalem rodu Tyrellů, stejně jako jeho předci.
Navzdory faktu, že se měla stát dámou, raději při návštěvách Vysoké zahrady pozorovala místní chlapce včetně Robina, osvojovala si typicky mužské dovednosti, jakými bylo střílení z luku a základy šermu. Pravda, mnozí se jí smáli, ale když je svou úskočností a odhodláním porazila, přešlo je to. Jenže který chlapec chce být poražen děvčetem, ještě k tomu o pár let mladším. Na chvíli přestala i díky prosbám otce, aby se aspoň trochu chovala jako skutečná žena. Snad za to mohly vzpomínky na bratra, snad ten smutek v očích postaršího muže. Amalthea zanechala touhy ohánět se mečem a střílet z luku do narychlo svázaných figurín ze slámy a dřeva a věnovala svůj čas povinnostem a učení. Stále však pokukovala po Robinovi, který jí zpočátku přišel jako nejvíc rozmazlený floutek jakého kdy viděla. Jenže pak při jedné z dalších návštěv toho vznešeného domova růží jej uviděla znovu a zdálo se, že je to úplně někdo jiný. Jistě byl starší, ale choval se úplně jinak… nehledě na to, že jej načapala, jak se tajně plíží z hradu v prostých šatech, aby navštívil nedalekou vesnici. Sledovala ho, zvědavá a lačnící po dobrodružství. Chtěla se dozvědět, co jej tam vede. Byla více než překvapená, když zjistila, že vesničanům pomáhá s prací a dává jim zlaťáky, které bral doma, protože ve Vysoké zahradě se šeptalo, že mladý lord chodí lehávat s děvkami a opíjet se do němoty. K její nelibosti si však ve vesnici všiml, že ho Am sleduje. Tehdy s ním mluvila poprvé a bylo to poprvé, co při rozhovoru s opačným pohlavím, ucítila to zvláštní chvění v podbříšku. Nejdříve byl naštvaný, ale pak se rozmluvil a ukázal jí život na vesnici. To díky němu začala pomáhat chudým lidem u nich doma.
Viděli se ještě několikrát a Am se zdálo, že se mezi nimi rodí něco víc, jenže Robin byl, po neshodách s otcem, poslán na převýchovu do královského města, kam ovšem podle zvěstí vůbec nedorazil a raději uprchl za moře. Tam, hladový po dobrodružství, volnosti, úspěchu a uznání našel smysl života v boji jako jeden z žoldáků a zanechal Amaltheu v osamění a nepochopení, naprosto nepřipravenou na život bez jeho přítomnosti a uličnického úsměvu. Jejím smyslem života se stala tajná dobrodružství, při kterých pomáhala slabším nebo vyjížďky na koních, které velice miluje. Prezentovala rod, jak si otec přál, na společenských akcích a pomáhala matce. Časem, když se stále i po letech nevracel jej zpouta lidí, včetně Am, začala považovat za mrtvého. Nikdo už nevěřil, že se vrátí zpět, nebo alespoň ne veřejně. Snažila se a i přes veškeré nabídky k sňatku a nátlaků ze strany otce, mu zůstala věrná, ač by to nahlas nepřiznala. I proto, po dlouhých pěti letech, kdy se nečekaně vrátil, je rozhodnutá se chovat viditelně chladným a rezervovaným dojmem jako pravá, uražená šlechtična. Aby si snad ten floutek nemyslel, že mu s radostí padne kolem krku, když se uráčil vrátit. Nic nebude.
Rodina:

Je dcerou lorda Mathise Rowana a jeho manželky lady Bethany Radwine, narodila se jim jako druhé dítě. První byl její zesnulý bratr. Když jí bylo pět let, narodil se jí druhý bratr, ten žije.

Zajímavosti:

Amalthea je velice dobrá jezdkyně a znalkyně koní. Umí střílet z luku a ohánět se mečem, ale jsou to jen základy.

Loajalita

Svému rodu, rodu Tyrellů

Body moci

Intrikářství - 2 b.

Válečnictví - 2 b.

Diplomacie - 4 b.

Vůdčí aspekty - 0 b.

Charisma - 3 b.

Vazby

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 German Music German Music | Web | 31. prosince 2017 v 21:23 | Reagovat

Přeji ti, aby byl nový rok 2018 plný úspěchů, zdraví, lásky, pohody a štěstí. :)
(`*•.¸(`*•.¸ ¸.•*´)¸.•*´)
«..Krásný nový rok 2018!..»
(,.•*´(¸.•*´ `*•.¸)`*•.,)

2 Mrtvá Duše Mrtvá Duše | Web | 31. prosince 2017 v 21:29 | Reagovat

hodně štěstí do nového roku

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama