--------------------------------
---------------------------
--------------------------------------------------


REFLEXE


Naše životní motto: Pokud chceš něco od Osudu, Osud chce něco od tebe.
Smyslem přežití je čůrat za někoho jiného.


Joffrey Baratheon

9. srpna 2018 v 12:54


Nick: Tary ♦ ♦Rod: Baratheon/Lannister ♦ ♦Postavení: Král Západozemí ♦ ♦Status: Šílená Mánička ♦ ♦Faceclaim: Jack Gleeson ♦
Jméno: Joffrey Baratheon

Přezdívka: Joff, Král Západozemí, Falešný Král

Náboženství: Víra v Sedm

Společenství: ---

Věk: 13 let

Stav: Zasnoubený se Sansou Stark

Vzhled:

Joffrey je zlatovlasý chlapec, se zelenýma očima,což jasně odpovídá rodu jeho matky-Lannisterům. Po svém otci králi Robertovi,nezdědil vzhledově nic.Joffrey svou postavou odpovídá vzhledu 13ti letého chlapce. Je středně vysoký (170 cm), hubený bez svalů. Často se obléká do purpurové barvy Lannisterů, zdobenou zlatem. Již na jeho oblečení je zřejmé, že jde o prince. Joff zkrátka dává své postavení, ale i bohatství rád najevo. Vlasy nosí krátce zastřižené a tvář má bez výrazných rysů. Je jasné,že teprve dospívá a puberta může jeho tvář změnit. Jeho pleť je bledá, protože strávil většinu života pod střechou Rudé Bašty.
U pasu se mu mnohokrát pohupuje meč, aniž by ho uměl výrazně použít. Slouží pouze na okrasu a vzbuzení respektu. Joff má i své brnění, tmavá zbroj, zdobená zlatem s motivy lannisterského lva. Nyní na hlavě nosí při formálních událostech korunu. Pro ni zvolil motivy rodu jeho otce- Baratheonů. Pozlacená, kdy její vrchní část má připomínat paroží.

Povaha:

Joff měl svou vlastní hlavu už jako dítě. Nikdo mu nesměl poroučet ani říkat, co má dělat. Jediný kdo na něho platil byla matka, která věděla jaký přístup zvolit. Z počátku se může zdát galantní a zdvořilý, však opak je pravdou. Je to jen maska, kterou využívá pokud musí a situace to vyžaduje. Ve skutečnosti má až nekontrolovatelný temperament, na rozdíl od své matky. Někteří by mohli tvrdit, že to je první povahový rys, který má po svém otci Robertovi. Uvnitř Joffa je neovladatelný sadista. Nemá smysl pro správná a špatná řešení. Jedna ukvapeně a bez rozmyslu. Toto chování často vede k potížím. Pokud se rozzuří ztrácí soudnost. Pokaždé když se něco pokazí, Joff obviňuje všechny kolem sebe. Nic není jeho chyba. On je král a král nikdy chybu nedělá. Popsat ho jako bezohledného, zlého a krutého je až příliš jednoduché. Pravdou je, že není zvlášť inteligentní. To vše s jeho sklony k iracionálnímu chování, může být jeho záhubou. Špatné soudy dělá až příliš často. Myslí si, že je nedotknutelný a před vším ho ochrání matka nebo královská garda.
Joffrey umí vše, co patří k jeho postavení. Je skvostným tanečníkem, na svůj tanec slyšel nejednu poklonu. Věří, že je ten nejlepší a musí být tím nejlepším. Dělá mu dobře, když ho někdo chválí, naopak nenávidí kritku. V ten moment se v něm něco zapře a nikdo s ním nepohne. Až příliš snadno se urazí. To mu může vydržet velmi dlouho. Jakmile v něm něco takového vznikne velmi těžko se to odbourává.
Joffrey je sadista, je to jeho oblíbená kratochvíle. Jako malý mučil zvířátka, nyní je jeho oblíbenou hračkou Sansa Stark. Dokud vidí, jak dotyčnému ubližuje je šťastný. Není příjemnější pocit, než vidět uplakanou tvář své snoubenky. Mít možnost jí zničit ještě více je příliš lákavá nabídka.

Historie:

Joffrey se narodil jako nejstarší syn králi a královně. Vychováván byl v Rudé Baště. Od narození si nerozuměl se svým otcem. Robert byl naštvaný, že jeho syn pláče, kdykoliv si ho vezme do náruče. Proto Joff více přilnul k matce nikoliv k otci. Robert měl na syna příliš vysoké nároky. Chtěl z něj vojáka, muže oplývajícím respektem. Joffrey ho za to nenáviděl tvrdil, že na něj je otec příliš krutý.
Jeho sadismus se projevil už ve velmi nízkém věku. Jednoho den, když zjistil, že jedna z koček v kuchyni je těhotná, chytil jí a chtěl se podívat na koťátka. Rozřízl kočce břicho a koťátka vyndal. Celý nadšený běžel ukázat svůj objev otci. Když to Robert viděl, byl v šoku začal svého syna bít, dokud mu nevyrazil dva zuby. Cersei si byla jistá, že kdyby tenkrát nezasáhla, tak Robert bije syna dodnes. Krom zvířátek pak rád šikanoval i svého bratra Tommena. Aby podobným případům Cersei zabránila, pověřila Sandora Clagana, aby na jejího syna dohlížel. Muž, kterému se přezdívalo Ohař, si tak vysloužil od malého prince oslovení "pes".
Cestoval se svým otcem na Zimohrad, kde okouzlil Sansu Stark. Jejich otcové se rozhodli, že se Joff a Sansa stanou manželi. Jedinou překážkou je prozatím fakt, že Sansa ještě nekrvácí a
proto nemůže mít děti. Po událostech v Králově Přístavišti není Sansa pro Joffa nic jiného než povinnost, hračka. Vybíjí si na ní svou zlost. Sám jí řekl, že jakmile bude schopná mít děti, porodí mu syna, do té doby musí žít.

Rodina:

Otcem je údajně Robert Baratheon.
Matkou je Cersei Lannister.
Má ještě dva mladší sourozence, bratra Tommena a sestru Myrcellu.
Jeho dědečkem je Tywin Lannister.
Strýčkové z matčiny strany jsou Tyrion a Jaime Lannister. Strýčkové z otcovy strany jsou Stannis a Renly Baratheon.
Od strýce Stannise má navíc sestřenici Shireen Baratheon.

Zajímavosti:

Jeho otcem je ve skutečnosti jeho strýc Jaime Lannister, kdyby se to lidé dozvěděli ztratí Joff nárok na trůn. On sám toto popírá, každý kdo ho tak označí je pro něj lhář a zrádce.
Rád používá kuši ke zranění nebo i výhružce.
On sám Sansu nebije, má na to lidi. Každý rád poslouží.

Loajalita


Své maličkosti, matce, rodu Lannisterů.

Body moci

Intrikářství - 9 b.

Válečnictví - 1 b.

Diplomacie - 1 b.

Vůdčí aspekty - 1 b.

Charisma - 3 b.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama