--------------------------------
---------------------------
--------------------------------------------------


REFLEXE


Naše životní motto: Pokud chceš něco od Osudu, Osud chce něco od tebe.
Smyslem přežití je čůrat za někoho jiného.


Lyanna Stark

8. srpna 2018 v 18:06


Nick: Ewží♦ ♦Rod: Stark♦ ♦Postavení: Královna krásy a lásky♦ ♦Status: Mrtvá vlčice♦ ♦Faceclaim: Adelaide Kane♦
Jméno: Lyanna Stark

Přezdívka: Vlčice, Lya

Náboženství: Víra ve Staré bohy

Společenství: ---

Věk: 16 let

Stav: zasnoubena s Robertem Baratheonem

Vzhled:

,,Krásná a odvážná, a mrtvá než nadešel její čas'' - Eddard Stark

Lyanna byla typickou lady z rodu Starků. Ti, kteří ji znali, ji popisují jako velice pohlednou, šedookou dívku s dlouhými, tmavě hnědými vlasy a protáhlým obličejem. Byla štíhlá a ne moc vysoká. Její bratr Eddard se o ní vyjádřil jako o ''wolfblooded'' (má vlčí krev) - cílevědomé, tvrdohlavé a kurážné dívce. Často jí také přirovnával ke své dceři, Arye, jak vzhledem, tak temperamentem. Lyanna byla výbornou jezdkyní a milovala modré zimní růže, které rostli na Zimohradu. Své dlouhé tmavé vlasy nosila většinu času zapletené, a to hlavně při jízdě na koni. Byli však dny, kdy jí splývali přes ramena, až do pasu a čechral je vítr. Nejčastěji ji lidé mohli vidět v hnědém kabátci, kožených kalhotech a vysokých botách. Když však nosila šaty, byla to skutečně velmi pohledná mladá lady, ze které málokdo spustil oči. Ona i její bratři se velmi podobali otci. Štíhlá, ne moc vysoká, s tmavými vlasy a šedýma očima, byla splněným snem snad každého chlapce. I přesto, že její oči byli šedé, lidé v nich mohli vidět jiskřičku štěstí a radosti. Na rtech jí většinu času pohrával úsměv a málokdy byla smutná či plakala. Kromě hnědého jezdeckého oděvu, chodívala oděná v modrých šatech s dlouhým rukávem a v teplém šedém plášti.

Povaha:

Lyanna byla velmi milá a hodná dívka, často se smála a ráda provokovala své bratry. Měla hravou povahu a vůbec se nepodobala ostatním dívkám. Byla velmi nadaná, její vyšívání bylo přímo ukázkové, avšak raději dávala přednost jízdě na koni nebo šermu. Její bratr Eddard jí popisoval jako divokou a milující dívku. Pokud by to její otec dovolil, nosívala by byla meč. Kevan Lannister o ní řekl, že měla v sobě jakousi divokou krásu, ale že se nikdy nemohla vyrovnat jeho neteři, Cersei.Tenkrát řekl, že planoucí pochodeň se nemůže rovnat s vycházejícím sluncem. Robert Baratheon byl krásou Lyanny okouzlen a zůstal do ní zamilovaný spoustu let po tom, co zemřela. Eddard poznamenal, že Robert Lyannu nikdy pořádně nepoznal a viděl jen její krásu a ne to železo pod ní. Lyanna byla jejich zasnoubením podstatně méně nadšená, než Robert a domnívala se, že ani po svatbě se Robert nebude držet pouze v její posteli. Lyanna byla v Zimohradu, když její otec slíbil její ruku Robertu Baratheonovi.Toho samého večera se Lyanna svěřila Eddardovi se svými obavami, že Robert se nikdy nebude držet jen v její posteli a také, že Robert má v Údolí bastardní dceru, Myu Kámen. Eddard jí tenkrát odpověděl, že za to, co se stalo už před jejich zasnoubením, ho nemůže vinit, a že se po svatbě třeba polepší. Lyanna tomu ale nevěřila.

Historie:

Byla jedinou dcerou Rickarda Starka a sestrou Brandona, Eddarda a Benjena. Byla zasnoubená s Eddardovým přítelem, Robertem Baratheonem. Lyanna byla přítomna na turnaji v Harrenhallu, kde jednoho dne našla Howlanda Reeda, jak ho šikanují tři panoši.Zařvala na ně, že to je muž jejího otce, koho bijí a vrhla se na ně s turnajovým mečem. Panoši utekli a Lyanna vzala Howlanda Reeda do stanu, kde spali Starkové. Očistila mu rány a potom ho seznámila se svými bratry - Brandonem, Eddardem a Benjenem.Ten samý večer se konala hostina ku příležitosti zahájení turnaje a Lyanna přesvědčila Howlanda Reeda, aby se také zúčastnil a povečeřel u jejich stolu. Během večera hrál princ Rhaegar, jako zkušený hudebník, na harfu tak smutnou píseň, že to Lyannu dojalo, a začala plakat. Benjen se jí kvůli tomu vysmíval a ona ho za to polila vínem.Během hostiny Lyanna rozpoznala tři panoše, kteří šikanovali Howlanda Reeda. Jeden sloužil rytíři z rodu Haighů, druhý rytíři z rodu Blountů a třetí rytíři z rodu Freyů. Lyanna je pak ukázala svým bratrům. Benjen se nabídl, že pro Howlanda sežene koně a zbroj, aby se mohl pomstít. Během prvních dvou dnů turnaje se všichni tři rytíři probojovali do semifinále, kde je všechny tři třetí den porazil záhadný "Rytíř Chechtajícího se stromu". Není známo, kdo byl pod maskou, ale horkými kandidáty jsou Howland Reed, Lyanna, nebo jeden z bratrů Starků. Král Aerys II Targaryen si byl jistý, že Rytíř Chechtajícího se stromu je jeho nepřítel a tak nařídil Robertu Baratheonovi a Richardu Lonmouthovi, aby zjistili jeho pravou identitu. Rytíř ale dalšího rána zmizel.Rozzlobený Aerys poslal svého syna, Rhaegara, aby mysteriózního rytíře našel, ale nalezen byl pouze jeho štít. Rhaegar se nakonec stal vítězem celého turnaje a k hrůze všech jmenoval před očima své manželky, Eliy Martell, královnou lásky a krásy Lyannu Stark, která byla v té době zasnoubena s Robertem Baratheonem. Podle výpovědi Eddarda Starka Rhaegar v turnaji porazil jeho bratra, Brandona Starka, sera Barristana Selmyho, Yohna Royce a Arthura Dayna. Ve chvíli, kdy Rhaegar se svým koněm minul Eliu Martell a položil modrou růži do klína Lyanny Stark prý "všechny úsměvy zmrzly". Nějaký čas po turnaji v Harrenhallu byla Lyanna unesena Rhaegarem Targaryenem, kterému pomáhali Arthur Dayne a Oswell Whent. Robertova verze příběhu je ta, že Rhaegar Lyannu unesl a znásilnil. Ser Barristan ale prohlásil, že Rhaegar lady Lyannu miloval. Podle Viseryse Targaryena Rhaegar prostě nebyl s Eliou šťastný. Cersei Lannister prohlásila, že kdyby byl Rhaegar tenkát oženěn s ní, nikdy by nepotřeboval jinou ženu. Lyanna s princem Rhaegarem otěhotněla a ve Věži radosti mu porodila syna. Krátce po porodu se u ní objevil její bratr Eddard, a ona mu umírá v náručí, v posteli nasáklé krví, šeptajíc ,,Slib mi to, Nede.''

Rodina:

Lyanna pochází z významného rodu Starků, kteří vždy byli strážci Severu. Je jedinou dcerou lorda Rickarda Starka.
Má celkem tři bratry - Eddarda, Benjena a Brandona.
Byla zasnoubená s Robertem Baratheonem, ale ke svatbě nikdy nedošlo, protože byla unesena princem Rhaegarem Targaryenem a při porodu jejich potomka umírá. Měla s ním syna, kterého Eddard pojmenoval Jon Snow.

Zajímavosti:

Lyanna milovala jízdu na koni a šermování. Často si s bratry dávali souboje.

Loajalita

Rod Starků

Body moci

Intrikářství -

Válečnictví - 3

Diplomacie - 3

Vůdčí aspekty - 4

Charisma - 5
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama