--------------------------------
---------------------------
--------------------------------------------------


REFLEXE


Naše životní motto: Pokud chceš něco od Osudu, Osud chce něco od tebe.
Smyslem přežití je čůrat za někoho jiného.


Pravomoci osudu

9. srpna 2018 v 23:01
Všichni musí zemřít!

Osud má nezaměnitelné a hlavně výjimečné pravomoci, na které jsou mnohdy krátké i vaše postavy. Stejně jako v životě se vás nepřijde Osud zeptat, zda se nechcete vybourat v autě, či snad náhodou nechcete spadnout ze schodů a zlomit si páteř. Ne, prostě se to stane. Nikdo to nečekal, nikdo tomu nemohl zabránit. Jediné co zbude je nadávat na nespravedlnost a zoufat si, jenže tu skutečnost již nesmažete. A přesně tak fungujeme i my.
Nikdo se vás nebude ptát, zda se vám hodí, že vaše postava byla otrávená. Nikdo nebude vyzvídat, zda vaše postava chce být těhotná, nebo zda stihla útoku uhnout. Pokud Osud vstoupí do vaší hry (tu pravomoc má), jeho rozhodnutí musíte vzít v potaz. Nemůžete ignorovat to, co Osud napíše, naopak musíte reagovat a čím dříve, tím lépe. Zpravidla náš osud není tak krutý a ti bystří z vás si dokážou najít zadní vrátka. Aneb, než se nám rozbrečíte na chatu, zamyslete se, jak se z toho ještě jde vyvléknout.

Osud může provést takřka cokoliv, co mu přijde v té situaci adekvátní. Pokud vaše postava bude strkat hlavu do tlamy draka v domnění, že nemůže zemřít, opak je pravdou. Vaše postava může zemřít a buďte si jisti, že od Osudu přijde zpráva, že drak tlamu zavřel a vaše postava už více není. Pokud vaše postava roztahuje nožky před každým, nebo neudrží kalhoty nahoře, no pak budete mít dozajista spoustu krásných ratolestí. Stejně jako pokud se vaše postava nebude chovat jako těhotná žena, velmi snadno o dítě přijde či mu způsobí vývojovou vadu. Každá nemoc i zranění se musí léčit, než budou následky katastrofální. Navíc pokud si vaše postava zraní v boji například nohu, ne, skutečně se nemůže v dalších postech chovat, jakoby se nic nestalo. Zraněná postava se musí nějakou dobu chovat jako zraněná. Osud vám navíc může (ale nemusí) určit, jak dlouho to bude trvat. Pokud se vám ovšem nechce zraněnou postavu hrát, Osud pak automaticky určí dobu, kdy za postavu hrát nesmíte. V té době se postava tzv. "léčí" a hrát můžete pouze v minulosti. Zkrátka a jednoduše, myslete na to, že každá vaše činnost může vyvolat u Osudu patřičnou reakci, a proto se předem rozmyslete, co vlastně píšete.

Nyní ale ke změnám, které Osud rozhodl a v našem rpg budou fungovat.

Robert Baratheon nebyl zabit kancem, ale "zlovlkem". Bylo to označeno za vraždu, kterou důmyslně vymyslel Eddard Stark a také za ní byl popraven.

Daenerys Targaryen nevlastní tři dračí vejce. Jen jedno jediné (žluté) bylo darováno magistrem Illyriem Daenerys jako svatební dar. Druhé vejce (zelené) bylo zasláno do Západozemí, kde jej Varys daroval dívce jménem Addezen k jejím patnáctým narozeninám. A nakonec, třetí vejce (rudé), bylo darováno opět Illyriem chlapci jménem Mladý Gryf, též k jeho narozeninám.

Osud si navíc dovoluje vložit poznámku. Prozatím ani jedno vejce vylíhnuté není. Osud dobře ví, co je potřeba k tomu, aby se z vejce, které čas proměnil v kámen, mohl vylíhnout drak. Žádnou jinou cestu vám neuznáme. Vaše postava by na to prakticky neměla přijít náhodou a na to skutečně dohlédneme.

Spousta postav má sourozence, kteří existují jen v knize a ne v seriálu. I to byste měli brát v potaz.

Jon Sníh rozhodně není Aegon Targaryen! V knize má Rhaegar Targaryen před Jonem dvě děti. Princeznu Rhaenys a prince Aegona. Tedy ne, náš Jon Sníh není Aegon a jeho "pravé" jméno, zní jinak.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama