--------------------------------
---------------------------
--------------------------------------------------


REFLEXE


Naše životní motto: Pokud chceš něco od Osudu, Osud chce něco od tebe.
Smyslem přežití je čůrat za někoho jiného.


Tyrion Lannister

17. srpna 2018 v 22:37


Nick: Chizuelle ♦ ♦Rod: Lannister ♦ ♦Postavení: Maličký lord ♦ ♦Status: ♦ Ukecal by i smrt ♦Faceclaim: Peter Dinklage♦
Jméno: Tyrion Lannister

Přezdívka: Skřet, Trpaslík, Malý lev, Démoní opice, Polomuž

Náboženství: Víra v Sedm

Společenství: ---

Věk: 32 let

Stav: Donucen k rozvodu, nyní volný jako pták

Vzhled:

"Myslíš, že bych v černé vypadal vyšší?"

Říkalo se, že když se Tyrion Lannister narodil, přišlo na svět hrozivé monstrum z těch nejzazších koutů Sedmi pekel. Příšera s ocasem mezi nohama, obrovskou hlavou, hustými černými vlasy i vousy od narození. Pohled měl prý tak zlý, že se k němu nikdo nechtěl přiblížit, natož zůstat v jedné místnosti. Jedno rudé oko všechny důkladně měřilo a slibovalo muka a bolest. Lví drápy naznačovaly, že nebude váhat ani jako dítě rozdrásat komukoliv hrdlo. A jeho zuby? Byly tak dlouhé, že nemohl zavřít ústa. Ostré jako jehly, které se zaboří do kůže a spolu s ní vyrvou i kus masa. Hlavu měl prý dvakrát větší než tělo a mezi nohama se nacházeli pohlavní orgány jak muže, tak ženy. Hotové boží dopuštění. Nebylo divu, že se tato povídačka rozkřikla po celém Západozemí a mnoho lidí při jejím vyprávění rádo něco přihodilo. Ovšem ten, kdo by se rozhodl tuto stvůru navštívit, nejspíš by propadl velkému zklamání. V kolébce by totiž našel dítě, které by vskutku mělo hlavičku o něco větší, zatímco by se ručičky i nožičky zdáli kratší, než mají být. Nenašel by tam však nic jiného, než docela obyčejné miminko.
Tyrion je trpaslík a to je věc, která ho celý život definovala více, než si mohl přát. Nikdo od něho neočekával moc. Věděl, že nikdy nebude snem žádné lady ani pasačky prasat. Žádná žena v něm neuvidí dokonalého muže, kterého si chce vzít a věnovat mu svůj život. Nikdo o něm nepoví, že je krásný, charismatický, ani že se mu líbí. Tyrion to věděl, jenže se naučil se svým vzhledem žít. Uvědomil si, kým je a právě od té doby mu tím už nikdo nemohl ublížit.
Začneme zcela typicky a to tím, že má Tyrion lannistersky zlaté vlasy. Blonďaté vlny si mnohdy dělají, co chtějí. Některé dny se dají upravit lépe, jindy je boj s nimi docela marný. Čelo má vysoké a obočí nízko a ke všemu husté. Každé oko má jinou barvu. Jedno je černé jako noc, zatímco druhé zelené, opět typický znak Lannistera, který však nedokázal dotáhnout k dokonalosti. Nos má nevzhledný a krátký. Připomíná chvílemi rypáček prasátka a mnozí přemýšlí, zda mu do něj nemůže napršet. Tvář nosí ze zásady dokonale oholenou, i když při dlouhých cestách na sebe ne vždy může dbát tak, jak si přeje.

Jeho obličej je spíše hranatý, rty úzké a čelist ostře ukončená. Pod větší hlavou se pak nachází krátké tělíčko s krátkýma rukama a nohama. Dlouho se Tyrion za své tělo styděl, ale i to se změnilo. Jakmile se sfoukne svíčka a je tma. Kdo pozná pravdu? Květinový rytíř nebo Tyrion? Ve tmě jsou si rovni a oba mohou sehrát stejně důležitou roli. Jako Lannister dává rád na obdiv své bohatství. Neodpírá si drahé látky, kůži ani kožešiny. Na svůj vzhled pečlivě dbá, stejně jako ho doplňuje šperky. Pochopitelně vždy ze zlata. Přestože spíše jeho vzrůst předem prozradí, kým je, jeho oblečení by to udělalo zcela jistě záhy poté.

Povaha:

"Jsi chytrý, ale nejsi ani zpoloviny tak chytrý, jak si myslíš."
"Což mě stále činí chytřejšího než jsi ty."

Každý od něj čeká málo, on přesto do vínku získal mnoho. A ačkoliv to nepřizná Tyrion, natož Tywin, mnoho svých vlastností zdědil právě po něm. Celý svůj život je dobírán, vystaven posměškům i nenávisti. Místo, aby se slušně skutálel z nejbližší skály do moře a nejlépe na ostré kamení, on se rozhodl proti veškerým názorům žít a kolébat se dál. Přeci jen smrt je fatální, zatímco život je plný možností. Má tu nejlepší výchovu a to tu, kterou získal od osudu. Byl kopnut tolikrát, že si zvykl na nejrůznější úskalí, naučil se na ně pohlížet s nadhledem a humorem. Humor je ten, jež si vystříbřil do naprosté dokonalosti. Ač se jedná o žertový humor, sarkastický či mírně rýpavý. Střídá je s rozvahou, v každé situaci se hodí jiný. Žertovný jen mezi lehkými děvami, sarkastický mezi tupci a rýpavý si uschoval výhradně pro svou drahou sestru. S humorem útočí na každou situaci, ať je nebezpečná nebo bezvýchozí. Je na něj nadmíru hrdý. Nebýt něj, nejspíše by neměl ani takové skvělé charisma, se kterým k sobě láká lidi. I když se to dosti provazuje s tím, že má vždy plný měšec a nestydí se penízky dostatečně rozhazovat. Přeci jen otec je nepotřebuje a jako pravý Lannister se musí umět dělit o své zlaté štěstí.
Není žádným marnotratným synáčkem, jen ví moc dobře, kam a do koho peníze vložit, aby se mu to v pozdějších dnech či letech vrátilo. Umí si spočítat situaci a zařídit se podle ní.
To se dostáváme k tomu, že ze všech tří dětí lorda Tywina pobral nejvíce rozumu a inteligence. Někdy se zdá, že veškerou. Každý jej podceňuje, což pokládá za ohromnou výhodu. Jelikož jej má každý za lehkomyslného vtipkaře, nepovažují jej za žádnou hrozbu. Natož za možného nositele kosy paní smrtky.

"Moc leží tam, kde si lidé myslí, že leží. Je to trik, pouhý stín na zdi. A i velmi malý muž, dokáže vrhat velký stín."

Nedal by se považovat za typ člověka, jež by poslal na onen svět někoho, kdo by si to nezasloužil. Přesto nesetne hlavu člověku na potkání. Tedy, nenechá setnout. Sic se i malí muži naučili bojovat, on je spíše myslící typ. Sekeru si možná párkrát potěžkal, aby jí zase vrátil bratrovi. Kde to nevyvažuje v síle, tam to vyvažuje ve slovech. A ty jsou vskutku dost často účinnější než ocel. Nejednou se mu podařilo bravurně vymluvit ze situace, která pro něj mohla špatně skončit. V ústech má ryzí stříbro pravého řečníka. Když nechrlí vtipy na všechny strany a neukazuje svou prostší stránku, zvládne hravě srazit hřebínky mnohých lordů, jež nejsou zrovna bystrý a o chytrosti by se dalo mluvit těžko. Když od otce dostal v Casterlyově skále správu nad kanalizacemi, nezachoval se jako uražený syn, místo toho zatnul zuby a dokázal svou cenu. Sračky v té době netekly lépe a zápach nikdy nebyl tak vzdálený. Nečekal pochvalu, té se ani nedočkal, zato ukázal, že není jen pitomcem, jež se vyžívá v náručí žen a opojení alkoholu.

Ženy jsou rozhodně jeho slabostí. Vždy a pouze děvky. Lady i pasačky krav nad ním ohrnují nosy, zatímco děvky ochotně roztáhnou nohy a poté si s úsměvem vyslechnou vše, co z jeho úst vypadne, i když je to zčásti nezajímá. Raději nad tím nehloubá, ještě by k sobě mohl poslat nedobrou chorobu zvanou deprese. A když už je malý, nenáviděný a podceňovaný, nemusí k tomu být ještě zatrpklý a věčně naštvaný. To už by si poté skutečně mohl skočit šipku z toho útesu, z něhož ho chtěl shodit vlastní dobrý otec. Pochybuje, že by se kdy oženil, tudíž si může bezostychu užívat, co mu je dáno za nemalý peníz a možná si myslet, že by s ním nějaká šla, i když by ty peníze neměl.

Nedal by se považovat za dobrého, ale ani zlého. Dokáže ukázat svou vřelou stránku, kdy pomůže jistým lidem z nouze, podá jim pomocnou ruku a pomůže jim nazpět na nohy. Umí se starat, být chápavý i milý. Ale je tu i ta temnější, jež v sobě ukrývá každý člověk. Ta jeho baží po moci, po kousku, jehož by se mohl chopit. Kdy by mohl rozhodovat nad dějinami či je posouvat jistým směrem. Přál by si hrát vlastní hru o trůny nebo se zapojit do již rozjeté.
Jako dítě snil o drakovi, jehož by vlastnil. Stačil by mu vskutku maličký, jako byl on sám. Přečetl toho o nich mnoho, přesto se z toho nikdy nedozvěděl, co toužil vědět. Kde draka získat. Draci byli dávno vyhynulí nebo to se aspoň říkalo. Jeho sny byly rozbořený, přesto v knihách zůstal. Dokázal v nich strávit dlouhé hodiny i noci. Světlo ze svíčky pomalu dohořívalo a on byl přesto dál zabořený ve stránkách a hltal každou novou informaci. Z mnohých by mohl citovat, jak je měl přečtené mnohokrát. Ale nebránil se ani životu. Dokázal si na něm najít své výhody, výhody jen pro něj, již mohl využít ve svůj prospěch. A tím žije i nadále. A též bude i dál.

Historie:

"Nikdy nezapomeň, co jsi zač, protože svět to nezapomene zcela jistě. Udělej z toho svou přednost. Pak se to nikdy nestane tvou slabostí. Obklop se tím jako zbrojí a druzí to nebudou moci použít, aby ti ublížili."

Tyrion se narodil jako třetí dítě lordu Tywinu Lannisterovi a jeho ženě lady Joanně. Jeho matka však při porodu zemřela a zjevně to zaselo do srdce Tywina první semínka nenávisti a zloby. Celý život svého syna za smrt milované ženy obviňoval a nedokázal se s tím plně smířit. Příběh o Tyrionovi se šířil poměrně rychle po celém Západozemí. Mluvilo se o monstru, které je znamením hladomoru, chudoby a války. Mnozí ho nazývali "zkázou lorda Tywina" nebo "hanba Tywina Lannistera". Sám král Aerys II. řekl, že Tyrion je trest za Tywinovu aroganci a pýchu. Zatímco Tyrion dospíval, jeho otec sloužil jako pobočník krále, v důsledku toho byl často nepřítomen. Jako dítě byl Tyrion velmi osamělý. Jeho bratr Jaime opustil Casterlyovu skálu, aby sloužil jako panoš, zatímco jeho sestra odešla s otcem do Králova přístaviště, kde se měla jednou stát dvorní dámou.

Když bylo Tyrionovi zrhuba sedm let, objevil se u něho jeden ze strýčků, aby mu pomohl se vzdělávat. Chtěl ho naučit všemu a to se mu také dařilo zhruba půl roku, než se Tywin vrátil zpět a vše zakázal. Zakázal, aby kdokoliv jeho syna vzdělával jako rytíře, protože to byla příliš pošetilá myšlenka. Tyrion se tak upnul k myšlence, že se stane Nejvyšším Septonem. Začal studovat svaté knihy a chtěl se vydat do septa, aby si ukoval svůj řetěz. To vše ale pominulo v jeho třinácti. Tehdy se zamiloval a myšlenky na to stát se septonem rychle vzaly za své. On a jeho bratr Jaime totiž společně zachránili dívku, Tyshu. Zatímco Jaime hrdinně pronásledoval lapky, Tyrion chtěl Tyshu utěšit. Pohostil jí, povídali si a k jeho údivu zjistil, že se jí líbí. Nakonec se milovali a Tyrion se tak zamiloval, že podplatil septona a tajně si Tyshu vzal. Manželství mu vydrželo zhruba dva týdny, než se o jeho sňatku dozvěděl Tywin. Jakmile se lord Lannister dozvěděl o svatbě, přikázal Jaimemu aby bratrovi doznal pravdu a nakonec se Tyshy zbavil skutečně krutým způsobem a Tyrion zůstal se zlomeným srdcem.

S věkem se začal Tywin dívat po vhodné ženě pro Tyriona. Chlapec stále nosil jeho jméno a tak si musel vzít ženu, která ho bude hodna. Ovšem pokaždé, když nějakému lordovi nabídl svého syna, setkal se s odmítnutím. Někdo bral Tyriona jako urážku, jiní se Tywinovi vysmáli, že jejich dcery si nevezmou polovičního muže. Tyrionovi nezbývalo tak nic jiného, než si život užívat po svém a snít o tom, že jednou procestuje svět. Uvidí úplně vše a snad jednou otce přesvědčí k tomu, aby se podíval do Svobodných měst Essosu. Plány to byly pěkné, ovšem jejich realizace složitá. Nakonec se dostal do Králova přístaviště v době, kdy si jeho sestra brala krále Roberta. Byla to nevídaná sláva a od té doby se Tyrion stal neoblíbeným společníkem na královských výpravách i po boku své sestry.


Byl přítomen i na Zimohradě, když jel král udělit čest svému příteli Eddardu Starkovi. Zpět se však nevrátil. On, v doprovodu Benjena Starka a Jona Sněha se vydal na Zeď. Měl skromné přání, aby se mohl vymočit z jejího okraje na celý svět. Přání se mu splnilo a on při odjezdu slíbil, že v hlavním městě zajistí více mužů a finanční podporu pro Noční hlídku. Dalo by se navíc říci, že v té době navázal jistý přátelský vztah právě s bastardem Neda Starka a v mnoha ohledech mu pomohl. Bastard a trpaslík přeci jen mají mnoho společného. Cestou zpět, když se vracel do Králova přístaviště, byl však zajat lady Catelyn Stark. Stal se obětí nedorozumění, byl převezen do Orlího hnízda, kde měl být souzen za své ohavné činy. Jenže jak se mohl přiznat k něčemu, co nikdy nespáchal? Byl to předem rozhodnutý proces v jeho vinu, a tak mohl udělat jediné. Požádal o rozsouzením bojem. A právě tehdy přichází na scénu Bronn. Jeho bratr byl moc daleko, než aby se za něho bil. Tyrion sám by v boji neobstál, proto hledal pomoc u přítomných. Nikdo nechtěl bojovat za trpaslíka, až na jednoho jediného muže. Právě Bronn si uměl spočítat, že pokud vyhraje, Tyrion se mu náležitě odmění. A peníze? Ty jsou skutečně mocným nástrojem v životě lidí. Bronn vyhrál, Tyrion byl volný a nadešel čas, aby se konečně vrátil do Králova přístaviště a navštívil svého otce. Tywin bude jistě potěšen zprávou o tom, že jeho syn žije.

Rodina:

"Vše se vrací nazpět. K našim matkám i otcům a předtím k těm jejich. Jsme loutky tančící podle těch, jež tu byli před námi a jednoho dne podle nich budou tančit i naše děti."

Rodinu má vskutku nemalou, přesto by mohl spočítat na prstech jedné ruky, kolik z nich ho akceptuje jako člena rodiny. Jeho otcem je Tywin Lannister, matkou byla Joanna Lannister, sestřenice drahého tatíčka, jež si jí z lásky vzal a z lásky ztratil. Má starší sourozence - dvojčata Cersei a Jaimeho. Cersei ho ze srdce nenávidí, zatímco bratr jej má tak částečně docela rád. Kdysi měl strýčky Tygetta a Geriona, bohužel o oba přišel, zůstal mu pouze strýček Kevan a tetička Genna. Od nich má mnoho a mnoho bratranců a sestřenic, že by to za spočítání nestálo. Navíc je tu ještě mnoho menších větví, jež se také počítají za lannisterské. Kdysi byl ženat, dva týdny s dívkou jménem Tysha. Ale i denní sraní mělo delšího trvání než jeho manželství.

Zajímavosti:

"Když vyřízneš muži jazyk, neoznačíš jej za lháře. Pouze dokážeš, že se bojíš toho, co by mohl prozradit."

Otec ho nenávidí, sestra ho nenávidí, lordi i lady se mu posmívají. Proč vůbec žije? Nejspíš, aby se jim vysmál nazpět.
Je pravým synem svého otce, ačkoliv oba dělají, že to nevidí.

Loajalita


To je v jeho případě dosti ošemetná otázka

Body moci

Intrikářství - 3 b.

Válečnictví - 3 b.

Diplomacie - 15 b.

Vůdčí aspekty - 4 b.

Charisma - 5 b.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama