--------------------------------
---------------------------
--------------------------------------------------


REFLEXE


Naše životní motto: Pokud chceš něco od Osudu, Osud chce něco od tebe.
Smyslem přežití je čůrat za někoho jiného.


Ysilla Royce

12. srpna 2018 v 20:57


Nick: Ferre♦ ♦Rod: Royce (Arryn)♦ ♦Postavení: Lady z Runestone♦ ♦Status: Na převýchově v dámu♦ ♦Faceclaim: Jodie Comer♦
Jméno: Ysilla Royce

Přezdívka: Bílá princezna

Náboženství: Víra v Sedm

Společenství: ---

Věk: 14 let

Stav: Svobodná

Vzhled:

"Vyrostla jsi v krásnou ženu, měl jsem pocit, že tě nepoznám."

Ysilla tak docela nikdy nezapadla do celkového obrazu své rodiny. Všichni její starší bratři sdíleli stejné rysy vzhledu. Tmavé jemné vlasy a modré oči. Vlasy po otci a oči po matce. Čím tmavší barva vlasů, tím světlejší modrá. Ysilla však výběr obrátila. Jako jediné dítko má světlé vlasy po matce a zelené někdy snad světle hnědé oči po otci.
Její vlasy jsou husté a nepoddajné. Zkrotit je do účesu a udržet upravené je téměř nadlidský úkol. Hravě se vlní a díky tomu mnohdy mohou působit neupraveně. Jsou nezkrotné a své, stejně jako část povahy jejich majitelky. Svou délkou sahají až pod zadek, takže se jedná spíše o hřívu než uhlazené vlasy lady. Ysi má zvyk své vlasy rozčesávat každé ráno u okna. Sluneční svit, který na ně dopadá tak působí jako klam. Zdá se, jakoby jejich majitelka měla mnohdy mezi jednotlivými pramínky protkané zlato. Většinou své vlasy nechává rozpuštěné a pouze přední pramínky upraví za uši, aby nepřekážely. Jediný účes, který její vlasy skutečně zajistí je cop. Pevně utažené nebo hravě zdobené, nápadům se meze nekladou, ovšem nic složitějšího na jejích vlasech vytvořit nelze. Proto je zdobí stuhou, čelenkou nebo diadémem, upoutají pozornost, pozvednou její krásu a odvedou kritické pohledy od faktu, že jiné dámy mají daleko pečlivěji zvolený účes pro mladou dívku.

Její duhovky jsou zelené, blíže k zorničce pak oříškové hnědé. Kouzelná souhra, která jí propůjčuje jistou nevinnost. Je to pohled zranitelného zvířete, vyplašené bytosti, která neví, zda se bát, útočit nebo utéct. Stačí jeden pohled a působí až mysticky. Jako bytost z jiného světa, které nikdo nechce ublížit. Jen natáhnout ruku, dotknout se a sami budete mít strach, že se vám před očima rozplyne. Ovšem nenechte se dlouho mást. Ysi následně stačí jeden pohled, drobné pohnutí mimickými svaly a její tvář je vzpurná. Od prvního pohledu víte, že si nenechá nic líbit a je připravena se bít. Nepodřídí se a nenechá si líbit nic, co jde proti jejímu přesvědčení. To jsou vcelku dvě figury, dvě možnosti, kdy lze jasně v Ysille číst. Víte, co si myslí, protože tvář se stane odrazem její mysli. Řasy má tmavé, husté, ale ne moc dlouhé. Obočí též hustější a nedbale upravené. Celkově působí Ysilla až příliš atypicky. V celém Západozemí je spoustu krásnějších žen, přesto nelze říct, že by byla ošklivá. Ona má své kouzlo. Jistou moc, kterou si vás podmaní. Není typicky krásná, muži jí nepadají k nohám a nezpívají o ní písně. Přesto, pokud by s ní někdo chtěl strávit celý život, každý den na ní může objevit něco, co dříve neviděl. Buď začne vidět onu krásu, ony zvláštnosti, které jí dělají výjimečnou anebo je bude slepě přehlížet. Pak pro něho nikdy nebude víc, než obyčejná. Rty má plné, velké a růžové. Jsou dalším zdrojem jisté smyslnosti, kterou v sobě dívka ukrývá. V Údolí začala s radostí proto kolovat historka. Říká se, že Ysi má v pravém koutku ukrytý "polibek". Muž, kterému onen polibek věnuje, už pak nikdy nebude chtít líbat jinou ženu. Nos má úzký a krátký, tvář jemnou bez pih a nedokonalostí. Bledá je tak, jak jen lidé v Údolí dokážou být. Ve stínu hor se těžko chytá opálení. Není tak bledá jako seveřanky, přesto může působit jako sněhová vločka. Tváře mají přirozený růžový nádech, a pokud se stydí nebo se fyzicky namáhá, samovolně červenají, aniž by to Ysi dokázala ovlivnit.

Její postava je štíhlá, přesto je znát, že se již jedná o ženu. Větší plná a pevná prsa, štíhlý pas a širší boky. Lákadla pro muže a zároveň příslib toho, že bude schopná porodit mnoho synů. Její další předností jsou dlouhé nohy. Ysilla je vysoká žena, pro některé muže až příliš. Některé přerůstá, jiným se hravě dívá do očí. Je tu pak jistá radost v jejích očích, že je mužům alespoň v něčem rovna. Ysi si potrpí na drahé a krásné šaty. Nebrání se žádné barvě, ani stylu. Prosté i složitě zdobené. Protkané drahými nitěmi, zdobené výšivkami nebo šperky. Záleží jen na tom, na jak důležité události se bude dívka objevovat. Zkrátka si potrpí na to, aby vynikla její ženskost. Dle všeho bude jednou vhodnou ozdobou pro jakéhokoliv lorda vyššího postavení.

Povaha:

"Pokud mě hodláš zadržet, stejně to udělám."

Představujete si dívku z Údolí jako jemnou, panenskou děvu, čistou jako čerstvě napadaný sníh? Asi přijdete o pár iluzí. Není to žádná rusalka v průsvitném hávu, která klečí u jezera. Na první pohled možná vypadá něžně a křehce, dokonalý symbol neposkvrněného ženství. Ale to se máte od Ysi teprve co učit. Kromě jiného má páteř z nerezavějící ocele. Pravda, v zásadě je ostýchavá. O tom není sporu. Nepronáší plamenné projevy na veřejnosti ani není schopná se chopit zbraně. Ale je to žena. Zná všechny nezbytné lsti a zbraně, včetně odhodlání dosáhnout štěstí, ať ji cesta k němu zavede kamkoliv. Kvůli pár pichlavým trnům podél cesty neomdlí ani nebude zoufale volat o pomoc. Pochopit některé její přestupky lze jen tak, když se naučíte číst mezi řádky. Je pravda, že má v podstatě čistou duši. Ale skutečná láska je také čistá a Ysi jiný druh nezajímá. Kvůli ní by vyšplhala na nejvyšší hory a překonala bouřlivá moře, což může značně zakalit představu slabé dívky v šifonu. Nejvíce se obává nespokojenosti v manželství. Touží po lásce bez chyby. I kdyby se měla vdát z donucení, nebude váhat přetrhnout bývalá pouta pro někoho, kdo jí za lásku bude stát. Přestože nerada rozbíjí rodinný kruh, ještě více nesnáší pokrytectví.

Jak jednou přijme lásku jako opravdovou a ideální, čistota vztahu podle jejího vlastního konceptu převáží nad všemi úmluvami světa. Je to snad jediná žena, která dokáže být současně absolutně praktická a božsky romantická. Nerada činí obtížná rozhodnutí, která jí trvají dlouho. Je dokonalý důkaz nezdolné praktičnosti. Jakmile bude jednou její láska zažehnuta, rozžhaví se do běla a vášně jiných žen se její intenzitě a jedinečnosti nemohou rovnat. Ovšem vzplanutí takové lásky může trvat dost dlouho. Onen ohnivý, fyzický aspekt lásky může být poněkud potlačen. Ale zároveň má v sobě jakési tajemno, klid a čekání. Byla by skvělou partnerkou pro muže, který dává v lásce přednost delikátnosti a zdrženlivosti.

Je perfekcionistka, ale to neznamená, že je sama dokonalá. Má své záporné rysy, kterými umí své okolí velice rozčilovat. Jeden z nich je ten, že zarputile věří, že nikdo nedokáže dělat všechno tak pořádně a výkonně jako ona. Je pedantem na dochvilnost. Když je rozzlobená nebo mrzutá, dovede být haštěřivá a podrážděná. Nemá daleko od toho, aby od plic hubovala všem a řekla, co si myslí. Někdy se může značně přiblížit chování dračice, ale většinou se snaží nezajít až tak daleko. Je daleko jednoduší přiznat chybu, než se s ní hádat. Protože nad Ysi nemůže nikdo vyhrát. Omluvy má ráda stručné a k věci. Nedá se vodit za nos. Její ostré oči snadno odhalí nejdůmyslnější lež. To, že má čistou duši, neznamená, že je naivní. Když má přiznat, že pochybila, dojde u ní k mentálnímu bloku. Kolikrát je tak jednoduší vzít vinu rovnou na sebe. Ovšem, jakmile se Ysi vrátí dobrá nálada, dokáže být zdrojem takového potěšení, že již dále není důležité, kdo vyhrál nebo prohrál.

Umí až moc snadno zasadit urážku do mužské pýchy, ale ten kdo tuto křivdu překousne, později její rady ocení. Má smysl pro přesnost a praktičnost. V její společnosti je třeba oprášit dobré způsoby a slovník. Hrubá slova jí velmi lehce odradí. Sní o dokonale upraveném muži. Čisté oblečení, příjemná vůně a dokonale oholená tvář. Touží vedle sebe mít inteligenci a rozum. Nikoliv neurvalost a nevychovanost. Není přelétavým ani nezodpovědným typem. Nikdy nejde do extrému. Dovede se o sebe postarat, ale nemusí se chovat jako muž, aby to dokázala. Celkově to mají muži s Ysi velmi složité. Okouzlení na fyzickou přitažlivost na ní neplatí. Nemá ráda vášnivé objímání, vynucené doteky ani vroucné polibky od lidí, které nezná a nevložila do nich svou důvěru. Je třeba postupovat pomalu a taktně. Ysilla ve skutečnosti jen úzkostlivě střeží své city. Nechce se spálit a věnovat důvěru tomu, kdo si jí nezaslouží. Má vysoce rozvinutý intelekt i umělecký vkus. Miluje divadlo i slavnosti, koncerty i knihy, přesto je kritická k jejich obsahu. Kritizovat je pro ni stejně přirozené jako dýchat. Vidí ovšem vlastní nedokonalosti stejně dobře, jako nedokonalosti ostatních. Soudí sama sebe často bezohledně a velmi přísně. Dá se o ní popravdě říci, že je svým nepřísnějším kritikem.

Pokud má někoho skutečně ráda, nemá problém převzít všechny jeho starosti a učinit vše pro potěšení dotyčného. Zabraňuje dělání hloupých chyb, dokonce i u mužů, aniž by je připravila o jejich mužnost. Je to umění, které by se měly i jiné ženy snažit napodobit. Díky tomu nejednou ovlivnila otce nebo bratry. Je to věrná partnerka, ale jen když miluje. Pak pro ni už nikdo jiný neexistuje. Její srdce je vřelejší, než si lidé myslí, a její city mohou mít sílu hromu. Sice své city ovládá, ale to neznamená, že neexistují. Má v sobě jakousi neodolatelnou přitažlivost. Ale to již každý musí objevit sám. Její jemné chování a mírné jasné oči dokážou hluboce zapůsobit. Dokonce se dá zjistit, že je s ní i legrace. Když se pak směje, často to zní jako zvonění rolniček. Nemá žádné iluze, proto je zbytečné ji vnucovat falešné myšlenky. Pro ni je pravda krása - a krása je pravda. Dokáže sdílet své pocity jenom s tím, komu důvěřuje, a i pouhé maličkosti pro ni hodně znamenají. Navzdory své skromnosti a přirozené ostýchavosti je dost silná, aby utěšila druhé. Její tichá odvaha a hluboký smysl pro zodpovědnost často působí jako kouzelné lepidlo, které drží rodiny pohromadě. Ysi nepotřebuje nic než čas. Dejte jí čas a ona vám vždy nakonec ukáže to nejlepší ze sebe.

Historie:

"Půjdu přes všechen svůj smutek a budu se usmívat přes všechnu bolest."

Ysilla se narodila v Údolí jako nejmladší a jediná dcera lorda Royce. Již od dětství to bylo malé sluníčko. Pohýbala chodbami, až za ní vlály blonďaté vlásky. Ráda a často se smála, stejně jako vyžadovala určitou pozornost. Své rodiče milovala a spoustu čas trávila s matkou. Matka jí velmi ráda česala vlnité vlásky, které se v dětství kroutily do prstýnků. Vybírala jí krásné šatičky a dívenka se nechávala velice ochotně a s radostí strojit. Otec dceru jako čtvrtého potomka uvítal, ale bratři již tak nadšení nebyli. Sestřička měla veškerou pozornost, neustále na ní slyšeli chválu a tak se stala jejich úhlavním nepřítelem. Co na tom, že si holčička chtěla hrát a bratříčky měla ráda, oni ji dávali co proto. Brouci ve vlasech, žába v posteli, vyválení sestřičky v bahně. Nebylo se čemu divit, že si Ysi s věkem nenechala nic líbit. Bratrům se začala bránit. Výchova ve slušnou lady tak byla značně upozaděna. Nemohla bratrům stačit v síle, možná ani rychlosti, ovšem zcela jistě proti nim dokázala argumentovat. Její pusa jí mnohokrát přinesla neštěstí. Oni začali provokovat, ona je urazila a už aby se dala před nimi na útěk. Urážet je uměla skutečně bravurně, stejně jako jim odmlouvat. Osud asi tomu tak chtěl, že si mladá lady postavila hlavu proti mužům a odmítla se podřizovat. Na to jí bratři dali hned několik cenných lekcí.

Bratři ovšem nebyli pokaždé jen ti nejhorší. Ysi se díky nim naučila jisté průbojnosti, odvaze, stejně tak jako zběsilé jízdě na koni nebo snad plavání. Byla to ovšem škodolibost bratrů, která sestřičku nejvíce vytrestala. To se jednou vsadili, že sestřička nepřeplave horské jezírko tam a opět zpátky. Aby sestra ukázala, že má kuráž, nenechala se dlouho pobízet. Sundala si šatičky a jen v košilce skočila do teplého horského jezírka. Cesta tam byla snadná, ale zpátky jí čekala zrada. Bratři jí sebrali šatičky a utekli s nimi zpět do Runestone. To že byla sestřička malá, mohla se utopit a navíc hrozilo nebezpečí ze strany horských kmenů, to očividně ani jednoho bratra nenapadlo. Ysillu tak čekalo nemilé překvapení, když se vrátila na břeh. Polonahá, bratři pryč a domu to byl kus cesty. Klepala se zimou, bědovala i nadávala, ovšem nejhorší byla blížící se bouře. Věděla, jak jsou blesky nebezpečné a o to větší hrůzu jí naháněly hlasité hromy. Celou krutou bouřku se choulila u stromu s drkotajícími zuby a rozklepaným tělíčkem. Střídavě plakala a snažila se zahřát. Ovšem volat o pomoc ji ani nenapadlo. Nechtěla na sebe přivolat nebezpečí. Naštěstí se však dívence nic nestalo. Když ji později otec našel, bratři si vysloužili skutečně krutý trest a Ysi si z celého zážitku odnesla dvě věci. Nesmí věřit bratrům a panickou hrůzu z bouřky.

Život však šel dál a s dospíváním se vztah s bratry jen lepšil. Začali sestřičku ochraňovat a být těmi staršími brášky, kterými měli být celý život. Jenže ani to si Ysi neužila dlouho. Pouze Andar ji nakonec zůstal doma. Robar složil přísahu a stal se osobní stráží lorda Renlyho Baratheona. A Waymar? Ten díky marnotratnosti a pochybné nátuře dostal od otce na výběr. Vykázání nebo Noční hlídka. Way daleko raději zvolil Noční hlídku a černý šat. Otec následně čekal jen na to, až i nejmladšího potomka pošle do světa. Jen co Ysi mohla mít děti, už se objevil první nápadník. Ysi bylo dvanáct, když se na Runestone objevil Mychel Redfort. Nejmladší rytíř v celém Údolí. O jeho umění s mečem se mluvilo v mnoha hradech a všichni chtěli poznat jeho talent. Ysilla ovšem chlapce nesnesla. Nepřišel jí chytrý, ani hezký. Byl příliš sebevědomí a ona měla svou hlavu. Svými slovy ho urazila natolik, že bylo po sňatku. Yohn pak vztahy s rodem Redfortů urovnával ještě několik měsíců a na Ysillu se velice rozzuřil. Pochopil, že v Údolí z ní dáma nikdy nebude a potřebuje lekci. Potřebuje převýchovu.

Ysilla tak byla poslána do Řekotočí, rodného místa její matky. Dospívala v rodině lorda Vance, kde se měla naučit pokoře, slušnému chování a cudnosti ženy, která bude ctít svého manžela. Pochopitelně ani tam se Ysi nechtělo, ale poslechnout musela. Mohla jen doufat, že do doby než se vrátí zpět domů, pro ni otec nebude mít ještě samolibějšího manžela, než kterým byl Mychel. Ovšem byla připravená si i proti němu postavit hlavu. Skutečně se jí nechtělo být tou úťáplou lady, která bude svému muži podstrojovat a snese jakoukoliv nespravedlnost.

Rodina:

Jejím otcem je lord Yohn Royce a matkou byla lady Amalthea Vance.
Ysilla je nejmladším potomkem a zároveň jedinou dcerou. Má ještě tři starší bratry. Andara, Robara a Waymara.
Z matčiny strany je její rodina daleko početnější a její převážná většina se nachází v Řekotočí. Jejím strýčkem je lord Norbert Vance, který má celkem pět synů. Jejími bratranci jsou tak Ronald, Hugo, Ellery, Kirth a Jon.

Zajímavosti:

Miluje květiny, nejraději bílé růže.
Dává přednost ovoci před zeleninou.
Kvůli příhodě z dětství má panickou hrůzu z bouřky.

Loajalita

Rod Royce
Rod Arryn
Rod Vance

Body moci

Intrikářství - 1

Válečnictví -

Diplomacie - 3

Vůdčí aspekty - 3

Charisma - 8
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama