--------------------------------
---------------------------
--------------------------------------------------


REFLEXE


Naše životní motto: Pokud chceš něco od Osudu, Osud chce něco od tebe.
Smyslem přežití je čůrat za někoho jiného.


Archibald Arryn

13. září 2018 v 19:56

Nick: Chizušmuk ♦ ♦Rod: Arryn♦ ♦Postavení: Lord, či snad bůh?♦ ♦Status: Některým nejde říci ne♦ ♦Faceclaim: Sebastian Stan♦
Jméno: Archibald Arryn

Přezdívka: Archie, Mluvka, Úsvit, Ten šmejd!

Náboženství: Věří zejména ve své schopnosti a též v to, co se zrovna hodí

Společenství: ---

Věk: 24 let

Stav: Volný jako ptáček


Vzhled:

"Ty mě nechceš?" "Ne." "Dobře, to se dá jistě logicky vysvětlit. Takže... praštila ses jako malá do hlavy?"

Archibald je vskutku kouzelný výtvor svých rodičů. Jak jejich potomstvo bude vypadat, bylo jako koupit zajíce v pytli. Buď se mohlo narodit něco velmi krásného, nebo něco velmi ošklivého. Záleželo jen na tom, zda si vyberou geny po matce nebo po otci. Ke svému štěstí si vybral převážnou většinu ze své podoby právě z matčiny strany. Archibald jakoby z oka vypadl nějakému urozenému princátku. Jemná tvářička a vzhled nezkušeného mladíka vyjukaného ze světa se ho držela zuby nehty až do jeho sedmnáctých narozenin.

Jeho zlatohnědé jemné vlásky, velké petrolejově zabarvené oči s hustými řasami a ostře vykrojené rty přirozeně se pozvedávající do úsměvu. To vše dělalo z Archieho chlapce, kterého byste dříve umačkali v objetí něhou, než mu vrazili pár facek. V dětství byl dlouho menší, než jeho sestra což velmi špatně nesl. Naštěstí s dospíváním se vše změnilo a on svou největší hrůzu z toho, že bude zakrslým králíčkem, jak ho jeho patron rád škádlíval, překonal. Snad byste si ho mohli poplést i s děvčátkem. Stačily by k tomu šatičky a třeba květinový věnec do vlasů, kouzlo by bylo na světě. Tak jemný a něžný ksichtík v dětství měl.

K úlevě jeho otce vyrostl Archibald do pohledného muže, ano skutečně v muže. Jak tedy vypadá dnes? Začneme tak, jak by začala většina lidí. Pokusím se vám popsat Archieho od hlavy až k patě. Jeho vlasy jsou zlatohnědé, ale na světle je to hra odstínů. Někdy více tmavé, jindy více světlé. Neztratily ani píď ze své hebkosti. Projet jeho vlasy je jako projíždět chloupky štěněte. Nemůže se stát, že byste se v nich prsty zasekly. Jemné, hedvábné a přiměřeně husté. V momentě kdy dorostou požadované délky, začnou se hravě vlnit. Jejich délku střídá. Šmikne je do velmi krátké podoby a nechává růst, než jsou přibližně po ramena, tehdy přichází ke slovu znovu nůžky.

Archieho základní rysy tváře odráží asi nejvíce znaky rodu jeho matky. Ostře řezané tváře, širší brada a nápadné lícní kosti. Jeho tvář se nechává pravidelně schovat do nedbalého strniště, když je moc líný se holit, ale jakmile přijde na řadu zajímavá událost, jeho tvářička je opět dokonale oholená. Rty má malé a úzké, zabarvené do růžové, kdy jeho koutky přirozeně směřují nahoru k očím. Proto se vám může snadno zdát, že se na vás usmívá. Poskočíme výš, na jeho nos. Ten má krátký, rovný a úzký. Pak tu jsou jeho oči. Ty má posazené hluboko, ale jsou velké a vlastní přirozeně tmavé husté řasy, které na velikosti jeho očí značně přidávají. Barva jeho očí je tmavším odstínem modrozelené. Jednoznačně v nich ale převažuje tón studené modré. Ještě zmíníme přirozeně tmavé husté obočí a vyšší čelo. Postupme ale níž. Archie má průměrnou výšku muže a jeho tělo nevykazuje zvlášť výrazný rys. Trochu širší ramena, pevné paže a dlouhý trup. Je tím jedincem, který na sebe dbá. Na své postavě poctivě pracuje a odměnou mu je tělo lahodící pohledu žen. Nohy má na muže možná moc hubené, ale tento nedostatek schovají správně zvolené kalhoty. Archibald se obléká nejčastěji do černé barvy. Ovšem vidět na něm můžete i variace vínové, bordó, tmavé rudé, nebo hnědé. Kabátce, kalhoty, boty, vesty, košile… čím tmavší tím lepší. Vázanku nosí ale zásadně v červené barvě.

Povaha:

"Já a milý? Nejsem milý! Kdyby sem teď přitancovalo roztomilé malé štěně, s radostí bych ho vykopl!"
"...."
"Dělám si srandu... štěňata netančí."

Na první pohled je to velmi okouzlující a milý mladý muž. Alespoň tak se vám bude jevit, když si ho prohlédnete. Jaký ale je, když s vámi začne mluvit? To začíná být o něco horší. Na první dojem se může totiž zdát jako arogantní, vše kolem sebe zpochybňující muž s talentem na potíže. Spousta jeho činů jsou jen prostředkem k posílení ega. A že není zrovna malé, když spoléhá na své, jak sám předpokládá, velké charisma, které ho má z podobných průšvihů dostat. Je to ale jen obranný mechanismus a prostředek, kterým poskytuje lidem kolem sebe falešný pocit optimismu. Ve skutečnosti je totiž velmi zranitelný a docela schopný projevovat emoce. To jde krásně vidět na jeho vztahu se svou sestrou. Vůči ní je silně obranářský. Jako hlídací pes, připraven zakousnout každého, kdo by ji ublížil, nebo se zle podíval. Když na to přijde, je zcela nezištný a riskoval by svůj život pro bezpečí své sestry.

Nemůžeme mu odepřít jeho smysl pro humor a potřebu, cítit se vždy nad věcí. Smysl pro čest? Jak se to zrovna hodí. Je to sice ve slovech jeho rodu, ale přiznejme si… čestné postavy v tomto světě umírají poměrně rychle a Archie pochopil, že nevyhraje ten nejčestnější, nejlepší nebo nejsilnější. Kdepak, vyhraje ten, kdo se naučí podvádět. Přesto, pokud by stanul tváří v tvář nebezpečí a bojí, neodvrátí se.
Archibald je hlavně mluvka, což je jeho předností ale i velkou chybou. Často jen mluví a mluví, a pak si uvědomí, že vám pověděl daleko více, než chtěl. Co na srdci to na jazyku. Pokud ho budete debatou navádět správným směrem, brzy vám poví všechny své touhy, sny a velké plány. V tom se bohužel neumí sám krotit. Takto si dovolí mluvit ale jen v příjemné společnosti nebo mezi lidmi, kteří mu dají pocit přátelství. Jen výjimečně toho řekne málo a i důležité věci říká s hromadou omáčky okolo. Dostat se k jádru věci je tak někdy na dlouho. Dalo by se to přesto považovat za částečně geniální vlastnost. Je totiž mistrem slov, pokud má zdržovat nebo mlžit. Kdyby se vám dostal do rukou a měli byste ho vyslýchat, pravděpodobně dřív zabijete sebe než jeho, jen abyste nemuseli nadále poslouchat. Na jednu stranu by to mohl být do budoucna skvělý politik, pokud se lépe zorientuje v současné situaci. Většina lidí v jeho okolí se ale obává, že jeho pusa ho přivede do hrobu. Archie je totiž schopen se vykecávat i v tu nejnevhodnější chvíli.

Archibald a jeho přátelé? To je složitá stránka jeho osobnosti. Lidé v jeho okolí fungují na čistém milovat/nenávidět principu. Střídavě chtějí Archieho ubít k smrti, anebo naopak za něho dát ruku do ohně. Opět se dostáváme totiž k jeho puse. Naslibuje hory doly, ale k činům se už moc nemá. Přijdeme k tomu jeho ego s potřebou zesměšnit některé jedince, nebo jeho charisma, na které láká dívky. Vyjmenovat ženy, které se mohli stát potencionálními manželkami, budeme tu ještě velmi dlouho. Archibald je jednoduše sukničkář. Vdaná, svobodná, mladá, starší, lady nebo děvečka, na tohle on nebere ani trochu ohled. Hlavně když je pěkná a povolná. Nejednou se tak dostal do nepříjemného sporu s nahněvaným manželem, který žádal o souboj, v tom lepším případě, nebo utíkal před rozzuřeným otcem dívky, který ho chtěl rovnou zapíchnout vidlemi. Víckrát se tak dostal do sporu se svým opatrovníkem, nebo otcem, který hrozil, že s takovým přístupem se jej brzy zřekne a pošle k hlídce. Stačilo to slyšet jen párkrát, aby alespoň trochu ve svém chování dospěl.


Historie:

"Co ode mně chceš?!"
"Sledoval jsem tě, Archibalde."
"Úchyle..."

Archibald se narodil ještě před celou slavnou Robertovou rebelií jako první potomek z manželství na upevnění vztahů mezi Dorne a zbytkem království. Jakožto mužský potomek měl vždy případný nárok na titul i dědictví spojené s Údolím Arryn, což z něho dělalo divokou kartu. Archie měl za svůj život Údolí Arryn na dosah hned několikrát. Poprvé tomu bylo, když Jon Arryn vyrazil do boje podpořit Roberta Baratheona. Nikdo tenkrát nevěděl, zda se lord vrátí a jestli titul tak nepřipadne jeho mladšími bratrovi Ronnelovi, což by z Archibalda udělalo přímého dědice. Ronnel i Jon se ale z rebelie vrátili v pořádku. Jon dokonce i se svou ženou, kterou nebyla žádná jiná, než všemi milovaná tetička Lysa. Jon byl Robertem jmenován pobočníkem krále a správa nad Údolím tak dočasně připadla Ronnelovi. Navíc fakt, že Jon neměl dlouho s Lysou žádného potomka, dostávalo Archieho zpátky do hry. Stačila jedna chyba, zlá nemoc a Archie by se mohl postavit do čela rodu. Jeho otec si tak dával velmi záležet, aby ze syna vychoval důstojného muže. Učil jej všemu, co by mohlo být potřeba. Archie musel znát svou zem, její historii, vztahy mezi rody, fungování obchodu, zázemí a snad se našel i čas na politickou průpravu. Mimo jiné nechyběly disciplíny, jako je lukostřelba, boj s mečem, jízda na koni nebo základy do taktiky.

V pozdějším dětství, byl pro jistotu poslán i se svou sestrou do sídla jednoho z vazalů jejich rodu. Byl to krok na ochranu svých dětí. Stále bezdětná Lysa totiž dokázala i z Králova přístaviště dát najevo, že o Archieho v Údolí nestojí. Ronnel novému opatrovníkovi věřil, proto u něho své děti nechal, zatímco sám spravoval Orlí hnízdo. Archiemu s opatrovníkem a novým místem, kde žít, začal docela nový život. Jeho patron značně polevil v nárocích na jeho vzdělání, a tak se z kluka začal stávat konečně bezstarostný hoch. Převážnou většinu svého dětství, bojoval s tím, jaký postoj zaujmout ke své sestře. Dělilo je pět let, což je dlouhá doba na to, aby si rozuměli a krátká doba na to, aby si byli lhostejní. Dost dlouho jej bavilo dělat sestře jen to nejhorší. Však to jistě znáte, sourozenecká láska. Sestru dlouho považoval za parazita, co mu bez dovolení vpadl do života. Jako mávnutím kouzelného proutku, se ale tohle během dospívání změnilo. Z jeho výsměchu, se stal příslib zabití každého, kdo by sestře ublížil. Abychom ale neřešili jen sourozenecké vztahy…

Archiho životem otřásla další změna. Jonovi a Lyse se po dlouhé době narodilo dítě, ke všemu chlapec. Jeden by řekl, že tím bylo pro Archieho možné následnictví zničeno, ale z pohledu Lysy tomu tak nebylo ani omylem. Viděla v něm červa, který se musí zašlápnout. Měla pocit, že její synovec až moc ohrožuje nárok jejího synka. Koho byste raději viděli v čele Údolí? Urostlého, pohledného mladíka? Nebo uťáplého, nemocného, epilepsií trpícího chlapce, jehož matka se stará možná až moc o všechno co dělá?


Dokud Lysa zůstávala v Králově přístavišti, její prsty ani snahy na Archieho nedosáhly. Ke vší smůle to nevydrželo dlouho. Jon Arryn zemřel. Nebo byl zabit? To se asi nikdy s určitostí nedozvíme. Ovšem Lysa, napůl šílená, uprchla se svým synem zpátky do Orlího hnízda. Ronnel zaujal místo jejího rádce. Chtěl tak dohlédnout na to, co dělá a hlavně mírnit její hněv namířený proti vlastním dětem. Nastala další rána. Tvrdý zásah osudu. Ronnel Arryn zemřel. Možná je záhodno zmínit, že se to stalo za poměrně podivných okolností. Lysa to však svedla na řadu nešťastných náhod. Povolala si sourozence na Orlí hnízdo, aby je měla pod dohledem. Archibald už dávno pochopil, že na sebe musí přestat upozorňovat a možná co nejvíce splynout s ostatními. Držet jazyk za zuby a krok. Přeci jen mu nyní šlo o život víc, než kdy jindy.

Rodina:

"Je to těžké, že? Nechovat se jako idiot? Rád bych zůstal kvůli rodinné idylce, ale zvedá se mi z toho kufr."

Jeho otcem je Ronnel Arryn. Nejmladší syn Jaspera Arryna.
Matkou je Selenie Dalt, původem z Dorne.
Archie má jediného sourozence a tím je jeho mladší sestřička Victorree Arryn.
Jeho strýcem z otcovy strany je Jon Arryn a tetou Lysa Arryn.
Ke všemu má bratrance Robina Arryna, imbecila.

Zajímavosti:

"Proč za mnou chodíš? To ti přijdu tolik zajímavá?"
"Taky nesnesitelně otravná, ale ano."

Je levákem.
Jeho sestra je jeho největší slabinou, stejně jako on její.
Jako kratochvíli se věnuje sokolnictví.
Ne, pro něho zpravidla není odpovědí. Nikdy.
Nevidí si do pusy a lidi kolem sebe dovádí k šílenství.
Děsí se žen, jako je jeho tetička Lysa. To by raději skočil šipku měsíčními dveřmi.
Všude se chová jako doma, nemalý a velmi nepříjemný zlozvyk.

Loajalita

"Nejdřív bych rád uvedl, že s vámi nic neřeším za lorda Tywina Lannistera. Ale jen svým jménem, a jen za sebe, si myslím, že jste úplný pytel sraček."

Své maličkosti
Své sestřičce
Tywinu Lannisterovi
Údolí Arryn

Body moci

Intrikářství - 5 b.

Válečnictví - 2 b.

Diplomacie - 6 b.

Vůdčí aspekty - 0 b.

Charisma - 5 b.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama