--------------------------------
---------------------------
--------------------------------------------------


REFLEXE


Naše životní motto: Pokud chceš něco od Osudu, Osud chce něco od tebe.
Smyslem přežití je čůrat za někoho jiného.


Gwyndolin

22. září 2018 v 23:25


Nick: GreatR ♦ ♦Rod: Baratheon/žádný ♦ ♦Postavení: Bastard ♦ ♦Status: Swallow cock, you Westerosi Shit! ♦ ♦Faceclaim: Kacey Rohl ♦
Jméno: Gwyndolin

Přezdívka: Gwyn, Štěkající pes, Temné slunce, Soren, Ren, Sora

Náboženství: Vychována pod Vírou v Sedm

Společenství: Bastardíků krále Roberta

Věk: 15 let

Stav: Volně volná

Vzhled:

"Nebýt tak nepřitažlivá povahově, možná bych do ní šel."
"Bacha, ona tě slyší!"
"Jaks to poznal?"
"Bere si kladívko!"

Gwyn je nevelká holčina, která svou vyřídilkou obstojí za tři muže. Kdo by sázel, že takové škvrně může mít za otce ohromného a vysokého Roberta Baratheona. Čím neobstála v ohromnosti, to vyvážila povahou. Ale dalo by se říci, že jisté podobné prvky má. A to počítaje modrýma očima, které se občas zdají ohromnější než obvykle bývají. Kdoví, zda je umí tak dokonale vykulit, či je skutečně velké má. Vlasy mají tmavě hnědou barvu a délkou dosahují po záda. Nos má drobný, zato z profilu ostře rovný, ústa pod nimi nejsou symetrická. Vrchní ret je tenčí než spodní. Barva je typický odstín růže. Překvapivě má stále všechny zuby. Obočí má tmavší jak vlasy. Po své matce zdědila nespočet pih, nejvíce jich má na čele, ale ani tělo jim neuteklo.
Nemá problém v nošení šatů, tak i kalhot. Vybírá si to zrovna podle toho, co dělá. Pokud se jen poflakuje nebo se stará o psy, není nutné se bát, že by se ve svých prostých šatech přizabila. Zatímco kalhoty si bere na dovádění a provádění dokonalé neplechy. Již kolikrát přišla s natrženým zadkem nebo urvanou nohavicí, což jí matka musela útrpně spravovat s tichými kletbami. Jako správné chudé dítě má pouze jedny boty, tudíž je nosí jen v případě nejvyšší potřeby a především tam, kde si je nezničí ani neztratí.
S nespočtem neplech by bylo velice nepraktické, kdyby vlasy nosila volně rozevláté. Proto si je svazuje do culíku, copu nebo si pár silnějších pramenů splete tak, aby jí nepřekážely. Nijak se s tím nepatlá, tudíž nějaký ten vlas může trčet jiným směrem či několik zbloudilých pramenů visí z účesu a tváří se nevkusně. Ale ona není žádná dáma, aby musela vypadat dokonale. Je schopná se zablátit, ušpinit, potrhat i otrhat, ale to jí nijak nevymaže úsměv z tváře. To je něco, co jí málokdy mizí z tváře. Úsměv během kterého se jí vytvoří roztomilé vrásky. Pro ty, jež jí neznají, může působit jako nevinné štěňátko, jež by nebylo schopné žádné pohromy. Ale zdání dokonale klame. Přeci jen je nakonec jeho dcerou.

Povaha:

"Ještě jedno slovo a klepnu tě kladívkem! U Sedmi pekel, Tede!"

Gwyn je jako živoucí peklo. Nedá se zastavit a směle šíří svou záhubu dál. I nejživější člověk je oproti ní dokonalá mrtvola. A když se s ní někdo setká a není připraven na tu smělost, tak si přeje, aby tou mrtvolou byl. Tato malá holčička si jede dle svého vlastního nejlepšího vědomí a svědomí a to je pro mnohé nepřípustné. Nejspíše je dobře, že se narodila do rodiny chudších poměrů a ne do rodu, kde by od ní očekávali, aby se chovala řádně. Jelikož ona se zaručeně umí chovat pouze neřádně. Jediný člověk, kterého dokáže uposlechnout, je matka. Pouze vůči ní má hluboký respekt, jelikož jí bylo od raného dětství vtřibováno, že když jí Ser v urputných bolestech rodila a poté kojila, musí se k ní chovat s úctou, vždy jí poslechnout a ve všem vyhovět. A tomu jedinému se Gwyn naučila. Jiného respektu nemá vůči nikomu, jen je dost chytrá na to, aby věděla, kdy je lepší držet papulku. Jenže to se snadno poví, ale hůř udělá. Jelikož jí pusa mnohokrát jede sama od sebe a slova létají rychleji než myšlenky. Nožky si musela dostatečně vytrénovat, aby mohla za včasu utéci před městskou stráží, též jako pěsti si musela zocelit, aby namlátila každého drzouna. Sice se narodila jako dívka, ale duší byla spíše klukem. S radostí dováděla jako každý správný capart, slézala střechy, honila kočky a hrála si na rytíře. Špína se jí nikdy nepříčila, spíš jí vyhledávala, jelikož se v ní dalo dost dobře zamaskovat. Vždy snila o tom, že stane mezi silnými ženami, jež dobudou svět a vydobijou si slávu. Se svým udatným psem po boku by zdolala veškerá nebezpečenstva, aby poté zachránila nějakého tupého lorda a mohla ho vykopnout z hradu, který by si uzmula pro sebe. Ano, pohádek o budoucnosti měla hlavu plnou, též jako nesmyslných historek.
Duší dobrodruhem a povahou těžký cholerik. Dokáže se naštvat během vteřiny a opět vychladnout během druhé. Zato smutek u ní není vítán. Natož nenávist. Vždy se řídí tím, že každý člověk má svůj cíl a když ho chce dosáhnout, musí jít i přes mrtvoly. Ví, že jí otec nemohl vychovávat, natož se o ní starat, ví, že jeho vrah měl jisté své důvody a ví, že její matka měla ty své, když jí o otci pověděla až po jeho smrti. Gwyn si byla vědoma toho, že kdyby se to dozvěděla a on by stále žil, byla by schopná se k němu vetřít a poznat jej. Když jí někdo zajímá, chce o něm vědět, co nejvíce to jde. A pravý otec se stal nejnovějším středem zájmu.
Je to přátelská bytost, na své milované nedá dopustit a brání je před vším i každým. Přesto nejvíc vítá společnost psů. Vyrostla s nimi, zvykla si na jejich štěkot, zápach i chování. A sama si našla svého milovaného tvora. Je rozpustilá a schopna vyzkoušet vše, co jí v dané chvíli zajímá. Přes nošení zbroje, pečení koláčů až po menší krádeže, jelikož přeci jen zakázané ovoce chutná nejlépe. Chtěla si i vyzkoušet jaké to je být šlapkou, ale jakmile se dostalo k matčiným uším, že se její dcerunka potuluje po nevěstinci a odchytává zákazníky, byla jí tahle zvědavost okamžitě zatrhnuta.
Hlubokou lásku chová i ke svému kladívku. Zatloukání všeho možného neživého pro ní bylo radostí i bolestí, když se trefila vedle a zlomila si prst. Z toho důvodu tři na levé ruce plně neohne. Ale za ten chvilkový požitek štěstí to stálo.
Je jak slunce na obloze, které září nejvíce. Věčný optimista, který se nenechá ničím srazit. Přesto jí spousta kamarádů přezdívalo "Temné slunce". Sice zářila, ale se svou černou duší raubíře nemohla svítit jasně a čistě.

Historie:

"Nikdy jsem ho nepotkala nebo si to nepamatuju. Kolují o něm mnohé zvěsti, ale co je pravda? Jaký byl doopravdy Robert Baratheon?"

Narodila se za jedné temné noci Sereeně, chovatelce psů. Její muž Dennys byl z dítěte nadšen, přestože mu drahá polovička nikdy nepověděla, že není tak docela jeho. Gwyndolin, jak matka dceru pojmenovala, byla dalším z řady bastardů krále Roberta. To se tak stalo, že opilý Robert truchlil po své mrtvé milované a dostal se do míst, kam by jej Jon Arryn nepustil. A jelikož byl stále pohledný jinoch, tak po něm Sereena sáhla všemi deseti prsty. Strávily spolu pár nocí a z nich vznikl zázrak, který si matka pečlivě opečovávala, jelikož byl také jediným. S vlastním mužem nikdy žádné dítě nepočala ani nečekala, ač se troubelín snažil sebevíc.
Psí kotec byl Dennysův, ale velela tomu Sereena. Ona vybírala, které rasy štěňat kupovat a jak se o ně starat. Čím je krmit i komu je prodat. On by ve vlastním krámě malým pánem. Malá Gwyn si ze své matky brala dokonalý vzor. Cítila se rovna mužům a svým chlapeckým kamarádům to dávala jasně najevo. Její matka měla v Bleším zadku respekt, tudíž i kdyby se dcera nepomamičkovala a nepotatičkovala, nikdo by si na ní netroufl, jelikož by okamžitě schytal jednu o dlaň a druhou o zeď. Ser nemohla říci, komu dítko bylo podobné více, s Robertem si notovala tři roky i po jejich menším dobrodružství, poté zájem opadl. Jen peníze přicházeli, Robert si na své děti vždy vzpomněl. Aspoň takto.
Dennys se snažil dostat do života své jakoby dcery, ale nikdy si do noty nepadly. On to s dětmi neuměl, natož s dospívajícím rošťákem. Myslel si, že když jí vše povolí a nechá si dělat, co se jí zachce, tak ho bude mít raději, ale místo toho si ho omotala kolem prstíčku jako matička a každá si jej přehazovala dle potřeby. Bylo tak jasné, z koho má Gwyn skutečný respekt a koho miluje ze všech nejvíc. Aspoň do doby než jí padl do oka malý, huňatý oříšek, kterého našla na ulici. Zrzavé cosi, co se k ní přilnulo a nepustilo. Pojmenovala ho Winston a začala ho pomalu připravovat na to, že se stane jejím chlupatým side-kickem. Stejně jako Ted, její dětský kamarád, který přerostl v dospívající sexuální experiment. Nebožák nebohá to mnohokrát málem schytal kladívkem, když se Gwyn pokoušela u Tedova otce něco ukout. Ten se jí nepěkně vysmál a málem to schytal. Ale ona si kromě chovu psů, chtěla vydělávat i vytvářením zbroje či zbraní. Přišlo jí to jako zajímavý druhý přivýdělek, navíc tím chtěla pomoci matce, aby se měli lépe a ona jí oplatila veškerou péči, kterou jí věnovala.
O tom, kdo je její pravý otec, se dozvěděla až po jeho smrti. V ten osudný den se matka rozhodla jí říci pravdu, kterou Gwyn nejspíše i zčásti tušila. Přeci jen někdo tak úžasný nemohl být dítětem Dennyse. Nezlobila se na svou matku, když měla důvody, proč jí to neříct, tak jí to neřekla. Nehodlala to pitvat, zatímco, co hodlala pitvat, byl samotný Robert. Chtěla vědět vše, o svém otci, ale Ser ho neznala natolik dobře, aby jí vše zodpověděla. Zato, co věděla dobře, bylo to, že den před Robertovou smrtí, si od ní někdo zakoupil několik psů, jež byli vycvičeni na lov. Sereena měla nedobré podezření, ale nechtěla na sebe poutat pozornost. Nakonec by se vina smyla z Eddarda Starka a přesunula na ní. A ona nemínila ohrozit svou rodinu, aby zjistila pravdu.
Ale Gwyn se nakonec do ohrožení dostala. "Kdosi" rozjel hromadnou vyvražďovačku Robertových bastardů a malý satánek na tom seznamu nechyběl. Ser tudíž dala dceři něco málo penízků, povoz se štěňaty a velice důležitý úkol, dovést zásilku na sever na Zimohrad. A Gwyn se bez jakýchkoliv otázek sbalila, vzala kárku, Winstona a kladívko a vyrazila cestou necestou za svou ... svobodou.

Rodina:

"Teď jsme to jen ty a já, Winstone."

Pochází z velmi nemalé rodiny. Matka Sereena, která svou krásou a nespoutaností probudila touhu v jejím otci Dennysovi ... pardon, chyba, v Robertovi Baratheonovi. Toho muže měla možnost párkrát vidět z dálky, to že se na ní přišel dvakrát podívat, když byla ještě bábetko, o tom nemá ani tušení. Nevlastní otec Dennys jí k srdci nikdy nepřirostl, podivný ňouma, kterému velela jeho žena, navíc zřejmě neplodný, jelikož ačkoliv se snažili sebevíc, nikdy z toho dítě nevzešlo. Nebýt našeho drahého Sperminátora, nebyla by ani Gwyn. Přesto není bez sourozenců, má jich mnoho, docela jistě přes dvacet. Ačkoliv nezná jména patří mezi ně - Gendry, Baara, Bella, Mya Kámen, Edric Bouře a mnoho dalších.
Sama počítá mezi svou rodinu voříška Winstona a kamaráda z dětství lomeno skoro bratra lomeno první intimní experiment Teda.

Zajímavosti:

"Psi jsou tak věrná stvoření ... akorát je nesmíte zapomenout nakrmit."
"Dobrá pointa."

Vlastní tříletého oříška Winstona, bez kterého nedá ani ránu - foto
Kleje jako dokonalý ... Robert. Ač jí matka mydlila držku mýdlem, nikdy se z toho nedostala.
V případech nouze používá falešné jméno Soren, Sora nebo Ren.

Loajalita


Své matce
Winstonovi
Sobě samé

Body moci

Intrikářství - 0 b.

Válečnictví - 4 b.

Diplomacie - 0 b.

Vůdčí aspekty - 5 b.

Charisma - 6 b.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama