--------------------------------
---------------------------
--------------------------------------------------


REFLEXE


Naše životní motto: Pokud chceš něco od Osudu, Osud chce něco od tebe.
Smyslem přežití je čůrat za někoho jiného.


Oberyn Martell

22. září 2018 v 20:53


Nick: Chizuelle ♦ ♦Rod: Martell ♦ ♦Postavení: Princ ♦ ♦Status: Pokud nezkřečkovatí, bude skákat dodnes ♦ ♦Faceclaim: Pedro Pascal ♦
Jméno: Oberyn Nymeros Martell

Přezdívka: Rudá Zmije, Princ z Dorne, Had

Náboženství: Tradičně Víra v Sedm, ale zda v ně skutečně věří, to ví jen on sám

Společenství: Druzí synové (dříve)

Věk: 37 let

Stav: Prozatím spojen s jednou ženou, zatímco si spolu užívají s jinými

Vzhled:

"Oberyn je vždy zpoloviny naštván."

Jak by se dal popsat typický dornský vzhled? Tmavá kůže, oči, jež pozřely temnotu a stejně temné kadeře. Tím vším Oberyn oplývá. Dalo by se říci, že nikterak nevypadl z dornského stereotypu, přesto se nikdo neopováží ani slůvkem naznačit, že by byl všední nebo jako každý druhý. I ve stejných rysech se dá nalézt ta jedinečnost a ta z něj vyzařuje na míle daleko. Může se pyšnit typickou mužskou výškou, tudíž pokud nepotká extrémně vysokou ženu, nemusí se obávat, že by jí hleděl do výstřihu. I když by z toho mohl vyvodit jisté výhody. Je štíhlý a svalové hmoty příliš nenabral. Co nevyvažuje ve svalech, vyvažuje v mrštnosti. Dokáže se během boje pohybovat s učiněnou lehkostí a rychlostí zmije, jež útočí na protivníka. Jeho styl boje není typický pro jiné západozemské kraje, zato je dosti typickým pro Dorny.
Pokud by se dalo říci, že má nějakou vadu na kráse, rozhodně jí vyvažuje charismatem. Pod černými vlasy a čelem se ukrývá rovné černé obočí pod nímž jsou zasazené dva černé, nevelké uhlíky, jež dokážou zaplát humorným plamínkem stejně jako rozzuřeným ohněm. Nos má ostrý a rovný. Ústa malá a vykrojená.
Odívá se do pestrých barev jako dokonalý kanárek. Ale než jako kanárek se dokonale přizpůsobuje sluníčkové náladě zdejších obyvatel. Nejvíce typickou barvou pro něj je křiklavě žlutá. Každý Dorn dává na odiv, jak dobře na tom je. Proč by také neměl, že? Při boji používá úbor, v němž se může dokonale pohybovat, žádné brnění ani těžká zbroj na něm nebude k vidění. K tomu se váže i absence jakékoliv ochrany hlavy. Ale on přeci jen ví, co dělá, že?
Dorni nepoužívají typické západozemské zbraně. Meče ani luky. Jeho pověstnou pravou rukou je dlouhé kopí, mnohdy namočené v jedu vlastní výroby. S vlastním protijedem, který má málokdy důvod protivníkovi vrazit do rukou. Jako bojovník je velmi obávaný, ačkoliv jej málokdo viděl v boji. Nejspíše za to může ten fakt, že málokdo ten střet přežil či se chtěl chlubit útěkem s hlasitým křikem. Ač se na první pohled nemusí zdát, není radno si s ní zahrávat.

Povaha:

"Oberyn byl vždy zmije. Vražedná, nebezpečná a nepředvídatelná. Žádný muž se neodvážil na něj šlápnout."

Oberyn byl již od svého dětství velmi divoký. Zjevně ze svých sourozenců v tomto ohledu převzal navíc. Nabíral plné hrsti a uschovával tuto vlastnost do kapes. Je obávaným válečníkem, proslulým milencem a celkově ho pověst předchází. Každý člověk by se měl raději dvakrát rozmyslet, než se s Oberynem pustí do křížku. Jak o něm řekl sám jeho bratr, Oberyn je smrtelně nebezpečný a hlavně nepředvídatelný.

Celkově se dá tvrdit, že je Oberyn vtipným mužem s ostrým jazykem. Zkrátka co na srdci, to na jazyku. Nezdržuje se tím, že by tajil nenávist vůči vám. Rád a od plic řekne téměř vše, co mu v tu chvíli probleskne hlavou. Vždy bude mít perfektní řešení pro všechny problémy a odpověď na každou otázku. Je přesvědčiví, rád využívá logické a inteligentní argumenty, proti kterým málokdo něco zmůže. Nemá cenu od něho očekávat mnoho, ale je chybou neočekávat nic. Některé lidi je schopný změnit, jiné s ochotou zpochybní či zesměšní. Dokáže být zatraceně svéhlavý, až to lidi v jeho okolí dohání k šílenství. Většinu času působí jako bezstarostný muž, jestli ale něco dokáže hnát jeho činy dlouhodobě, pak je to pomsta. Jakmile proti vám svou nenávist namíří, dostat se z pasti na medvěda je proti tomu hračka. Můžete na něho křičet nebo se stavět na hlavu, aby vám věnoval pozornost a k něčemu se pohnul. Přesto pokud Oberyn sám nechce, nepohne s ním nic. Jen málo věcí na něho platí a dostat k němu i několik set stránkový návod, nebude stačit. Jeho sliby často znějí až příliš dobře na to, aby byly pravdivé. Je to muž nezávislý a hlavně takový, který miluje život. Užívá ho plnými doušky a nic ho nemůže odradit. S trochou štěstí si všech neřestí bude užívat až do devadesáti.

Historie:

"Pověz svému otci, že jsem tady. Nejen Lannisterové umí posílat své pozdravy."

Oberyn se narodil jako třetí a poslední dítě princovi a princezně z Dorne. Již od mládí více tíhl ke své starší sestře Elie, jelikož jej s Doranem dělilo deset let. Se sestrou byli nerozluční. Hrávali si spolu, učili se spolu, ačkoliv každý něčemu jinému, přestože v Dorne na to velký rozdíl nebyl dbán. Nebylo chvil, kdy by spali odděleně. Cítili se více jako dvojčata než sourozenci jež jsou od sebe rozděleni pouhým rokem. Společně je též matka vzala na dlouhou cestu po Západozemím, kde se setkávali s možnými kanditáty na manželství, přestože Oberyn cítil, že by svou sestru nikomu nedal. Nikdo podle něj, pro ní nebyl dost dobrý, ačkoliv si mnoho lidí myslelo, že ona není vhodná pro nikoho. Jelikož byla dosti hubená a často nemocná, ale takové negativy na ní Oberyn odmítal vidět. Pro menší žárlivost nedával Eliím nápadníkům nic zadarmo. Když dostal tu příležitost, dokonale je zesměšnil, za což si jen vysloužil matčino pokárání. Přes Hvězdopad, Staré město a Štít se dostali až ke své poslední zastávce a tím byla Casterlyova skála. Dorazili krátce po úmrtí lady Joanny s níž byla matka na jejich sňatcích již domluvena - Elia měla být provdána za Jaimeho Lannistera a on si měl vzít Cersei Lannister. Jenže celá dohoda byla ukončena smrtí lady Joanny. Zatímco se matka snažila dohodu obnovit, Oberyn s Eliou byli doprovozeny dvojčaty do pokojíčku jejich nového sourozence. Slyšeli o něm mnohé zvěsti, těšili se na to, jakou stvůru spatří, jenže když Cersei odhrnula přikrývku, čekalo je ohromné zklamání. Dítě mělo o něco větší hlavu a menší končetiny, ale nemělo ocas, ani drápy, natož rudé oči. Oberyn zcela zklamán, na to měl jedinou odpověď "Tohle není monstrum. Je to jen dítě." A na to tu údajnou příšeru Cersei obvinila z matčiny smrti. Žádná dohoda se nekonala, Tywin zcela pohroužen v zármutku, raději nabídl princezně z Dorne Tyriona, což jí pouze urazilo. Ale Oberyn byl pouze rád. Mohli se vrátit nazpět domů bez toho, aniž by jeho sestra byla poslána pryč. Za mužem, jež by si jí nezasloužil.
Ve věku šestnácti let byl Oberyn nalezen v posteli s milenkou lorda Yronwooda. Ten jej vyzval na souboj, v němž každý z nich utržil několik bodných ran, ale pouze jeden z nich padl. A Oberyn tím padlým nebyl. Díky tomu momentu získal přezdívku "Rudá zmije", jelikož se mělo zato, že své kopí napustil v jedu. Kvůli tomu menšímu výpadku byl poslán do Starého města a následně na to do Lysu, aby se umoudřil rod Yronwoodů, k nimž byl ještě poslán Quentyn, jakožto chovanec. Oberyn svůj exil bral jako čistou výhodu. Cestoval po svobodných městech, učil se o jedech a mnozí praví, že zabrousil i do tajů černé magie. Ale zda jsou to pouhé drby, ví pouze Oberyn. Dostal se do žoldácké společnosti Druzí synové, kde si jen upevnil své bojové schopnosti. Spal se ženami i muži bez rozdílu a po svých cestách si nadělil osm zcela odlišných dcerušek, jež získali také krásné označení, jakožto "Píseční hadi". Ale narozdíl od jiných otců bastardů, on měl potřebu se o své děti postarat. Naučit je se o sebe postarat a mít je na blízku. Také, narozdíl od jiných otců, jim nemínil mluvit do života a nechal je jít si svou cestou.

"Elia mu porodila děti. Kojila je ze svého vlastního prsu, nikdy nedovolila, aby na ně chůva sáhla. A krásný, dokonalý Rhaegar Targaryen ji opustil kvůli jiné ženě."

Nebyl nadšen Doranovou volbou, když se rozhodl "prodat" jejich sestru dračímu princi Rhaegaru Targaryenovi. Ale mohl se bouřit, jak se mu chtělo, bratrova volba byla neoblomná a ještě více prohloubila propast, kterou mezi sebou měli. Poslali svou sestru na nepřátelské území, daleko od přátel i rodiny. Svatebního obřadu se účastnil jen protože jej tam Elia chtěla mít. Do Králova přístaviště tou dobou dorazil ještě jednou, když se přijel podívat na svou neteř a synovce. Tou dobou svou sestru spatřil naposled. V době, kdy se odehrála katastrofa, byl v Essosu, ale jakmile se to doneslo k jeho uším, nemeškal a vyrazil domů. Požadoval od Dorana, aby okamžitě podpořili prince Viseryse a sesadili Roberta. Jenže se u jejich dveří objevil Jon Arryn a po dlouhých rozmluvách s Doranem uzavřeli mír. Oberyn přesto nikdy nedostal pomstu z hlavy. Po válce opět opustil Západozemí.
Někde mezi časem narušil vztahy Martellů a Tyrellů, když ze sedla shodil dědice Vysoké zahrady Willase. To by ještě nebylo to, co zažehlo zášť, to, co zažehlo zášť, byl ten okamžik, kdy se Willasovi zasekla noha ve třmeni a když padal, kůň spadl na něj. I když za ním Oberyn poslal nejlepšího mistra, Willas se stal kriplem. I přestože vůči němu nesdílel žádnou zášť, jeho otec to viděl jinak. Ale Mace Tyrell nebyl typem muže, který by Rudou zmiji trápil. Místo toho si v klidu dopisoval s jeho nejstarším synem, jelikož sdíleli společnou vášeň v koních.
Propast mezi bratry se nakonec částečně zacelila, když společně začali plánovat, jak ukončí vládu Roberta Baratheona. Oberyn se vydal do do Braavosu, kde se o Viseryse a Daenerys staral ser Willem Darry. Ty dva společně podepsali tajnou manželskou úmluvu mezi Viserysem a Arianne, přičemž Dorne přislíbilo na oplátku svou pomoc při dosazení Viseryse na trůn. Jenže tato úmluva byla zničena dnem, kdy se Viserysova hlava roztekla jako čokoláda. A tak plán nahradila čistá improzivace.

Rodina:

Pochází ze tří sourozenců. Kdy nejstarším byl Doran, prostřední byla Elia a on byl nejmladším. Mohl mít ještě dva bratry, ale ti zemřeli v brzském věku.
Těší se velkému počtu synovsů a neteří. Od Dorana jsou to dva chlapci a jedna dívka. Princové Quentyn a Trystan a pak princezna Arianne. Od své sestry měl neteř Rhaenys a synovce Aegona. Ani s jedním z nich však nemohl sdílet tolik času, kolik by si přál.
Oberyn sám má nespočet bastardů snad po všech koutech světa. Hlavních je však osm dcer, které se těší jeho velké přízni. Jsou to Obara, Nymeria, Tyene, Sarella, Elia, Obella, Dorea a Loreza.
Jeho strýcem byl Lewyn Martell, člen královské gardy krále Aeryse.

Zajímavosti:

Jako jeden z mnoha i on stál o Asharu Dayne.
Nepohrdne společností žen ani mužů. Celkově pro něho monogamie není způsob žití.
Lordu Maci Tyrellovi přezdívá "Tučná květina z Vysoké zahrady".
Smrt své sestry vždy částečně dával za vinu Doranovi.

Loajalita


Rodině
Dorne

Body moci

Intrikářství - 0 b.

Válečnictví - 15 b.

Diplomacie - 0 b.

Vůdčí aspekty - 5 b.

Charisma - 10 b.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama