--------------------------------
---------------------------
--------------------------------------------------


REFLEXE


Naše životní motto: Pokud chceš něco od Osudu, Osud chce něco od tebe.
Smyslem přežití je čůrat za někoho jiného.


Bernare Renard

19. října 2018 v 0:35


Nick: Nenažranec Elle ♦ ♦Rod: Renard (Lannister) ♦ ♦Postavení: Ser ♦ ♦Status: Horší jak bratr ♦ ♦Faceclaim: David Oakes ♦
Jméno: Bernare Renard

Přezdívka: Retard junior, Žolík, Magor, Liška ryšavá, Gambit, Poslední zůstává, Dvě tváře

Náboženství: Uctívá božstva, když se zrovna v jedné ze svých mnoha her stává septonem

Společenství: Zlatá společnost (kdysi)

Věk: 22 let

Stav: Ženat

Vzhled:

"Je krásný, bohatý, co by jsi více chtěla?"
"Aby to byl člověk."

Vysoký, štíhlý, pohledný. Bohatý, z dobrého rodu, slušně vychovaný rytíř. Slušný bojovník, inteligentní a charismatický. Kdo by po takovém muži nezatoužil či si pouze nezasnil? Ale není vše krásné, co se třpytí. Oči hnědavé z vás nespustí svůj zrak, dokud neopadne zájem. Neposedné černé kadeře jsou jakousi korunou hlavy, v níž se ukrývá pohledná tvářička, na níž se přesto již podepisuje jakýsi čas. Kdysi jemné chlapecké líce, obrostlo střídmé strniště. Vrásky, jež se mu táhnou okolo úst i očí jsou pouhým znakem usměvavého člověka. Někoho, kdo natahuje své svaly do věčného úsměvu. Širokého či mírného, každý druh úsměvu značí něco jiného. Jeden si s vámi hraje, druhý se baví na váš účet a třetí vás chce škádlit. Je jich mnoho, mnoho natolik, aby se zjevil další.
Jako hošík z dobré rodiny chodí i slušně oblékaný. Když jde o reprezentativní akce, chodí v drahých látkách a barvách svého rodu - černé a oranžové. Nechodí v plné zbroji, dává přednost lehčí verzi, s níž se naučil žít v krásných krajinách Essosu pod vyhřátým slunkem, kde by se v plné zbroji uvařil, jakoby ho sežehl samotný drak. Barev svého rodu se nikdy nezbavuje, slušně je nosí, aby bylo vidět, odkud je a za které osoby se může tak hrdě nést.
Nechodí shrbený, často rád dává ruce dozadu, kde je sepne. Dokáže tak chodit dlouhé hodiny, dokud to někoho nezačne rušit nebo mu do rukou nepadne něco, co mu je donutí dát dopředu. Má dlouhé prsty zloděje, ale ke krádežím je nevyužívá. Spíše s nimi dokáže lépe provádět mnohé karetní triky, též jako bojové triky se zbraněmi, které jsou pro západozemské čirou kuriozitou, zatímco pro něj jsou tím nejlepším, co mohl jako panoš získat.

Povaha:

"Chtěla by jsi ukázat karetní trik?"

Nedá se přesně říct, jaký je, jelikož to on sám zapomněl. Střídá mnoho tváří podle toho, jaká se mu zrovinka zamlouvá. V hloubi duše se v něm ukrývá psychopat, jež se jako každý svého druhu dokáže převtělit do charismatické existence, bohužel, nikdy nevíte, co od něj čekat. V jednu chvíli vás může chránit a v té druhé se proti vám obrátí a probodne vás skrz na skrz. A proč? No, zrovna mu to přišlo na mysl, že by to nebyl špatný nápad. Dopředu neplánuje nic, živí se improvizací, rád reaguje na určité situace, aniž by si předem dal daný scénář. Spoustu věcí nedělá cíleně, nečiní je, protože by mu z toho mohl padnout zisk či úcta. Pouze protože může a zrovinka se mu chce. Lze pochybovat, zda má nějakou věrnost či jí pouze vůči jistým osobám jen předstírá. Nikdo si nemůže být jist tím, co se mu honí hlavou.
Ač by se mohlo zdát, že je jednodušší povahy či naprostý hlupák, myslí mu to dost dobře. Vidí v jakých situacích se hodí, která povaha a toho využije. Využije toho, aby se pobavil tím, jak mu každý na jeho přetvářku naletí. Svět přeci jen je o zábavě a ta se nalézá na každém koutku, stačí jí pouze nalézt.
V jednu chvíli může být dobrodruhem, v té další usedlíkem, jež se nehne z místa. Může být šarmantní osobou, stejně jako morousem, ale komu by se hodil takový morous? Vícero využívá tvář usměvavého sera, který způsobně poslouchá rozkazy svých nadřízených a jediným slovem se proti nim nezprotiví. Pokud by se vám kdy omluvil, není to protože by ho to skutečně mrzelo, ale protože ho matka slušně vychovala. Výchova je přední, on se jen převychoval k obrazu svému, přesto když si tak matka přála, choval se jako pravý slušný muž.
Nebojí se zašpinit si ruce, když mu někdo ukáže, půjde a zabije kohokoliv, na nějž dopadl prstík osudu. Nestačí pouze příkaz, někdy tak učiní, jen protože mu to zrovinka přijde jako skutečně dobrý nápad. Někdy si někoho rozřízne, jen aby se podíval, co uvnitř má a pochopil pravý význam slova "mít srdce na pravém místě".
Každý by si myslel, že někdo jako on musí lovit ženy na každém rohu, jenže on tyto existence téměř nezaregistruje a když už, tak je spíše bere jako mateřské figury. Díky tomu, že strávil s matkou tolik času, nedokáže se na ženy dívat jako na objekt touhy. Ale narozdíl od běžných mužů, on má zcela jiné touhy, možná proto se do jeho částečného obdivu dostal i nový král Joffrey. V jistém způsobu mají dost společných rysů, ale Bernare se narozdíl od krále nebojí. Nebojí se smrti, nebojí se bolesti ani ztráty. Vše se mu zdá jako vzrušující dobrodružství na jehož konci čeká šokující vyvrcholení.

Historie:

"Zmasakrování targaryenských dětí a té dornské ženštiny pro nás bylo pohádkou na dobrou noc."

Narodil se v Burrow nebo spíše na cestě do Burrow, kdy to na jeho matku Melissu přišlo dříve než mělo. Rodila za hlasitého křiku uprostřed lesů, zatímco její muž, lord Elmer jen postával opodál a nechával veškerou práci na strážích, jež si ten den vyzkoušeli, jaké to je stát se porodní bábou. Kdy se dítě vydralo z lůna, nebe se zatáhlo a přes oblohu přeběhl blesk, zatímco chlapeček zůstával potichu. Žádný nářek, žádný pláč. Pouze rozlepovalo očka a rozkoukávalo se po světě. Otec mu dal jméno Bernare a zatímco se matka rozjímala nad novým potomkem, on vyskočil na koně a vrátil se domů sám. Svého dědice již měl a když se již usvolil k dalšímu dítěti, chtěl dceru, aby jí mohl lehce sjednat sňatek, další syn byl pouze na obtíž, ale nemínil se o to starat. Melissa se o něj již musela postarat.
Matka se pečlivě starala o své dvě miminka, které rostla. Každý zcela jiný, každý úplně odlišný. Když byly Bernarovi tři roky, narodila se vytoužena holčička Madeleine. S již předem naplánovanou a nalinkovanou budoucností. Jediný, kdo byl od narození zcela svobodný, byl právě prostřední chlapec, který rostl bez jakéhokoliv břemene. Zcela klidně.
Byl to tichý, bezproblémový kluk, který poslouchal na slovo a činil, co mu bylo řečeno. Dobře se učil, bojoval jako každý druhý kluk v jeho věku a ani s jízdou na koni problémy neměl. Otec jej přehlížel, zato matka byla ze svého malého chlapečka nadšená. Jelikož ji byl Dorien i Madeleine odebráni, aby plně splňovali otcovy nároky, zbyl jí pouze prostřední syn. Proto by se dalo říci, že byl dosti zmamánkován a kvůli tomu v dospělosti nedokáže brát ženy jako objekt své touhy, nýbrž jen a pouze jako mateřské figury.
Po čase začal objevovat jisté aspekty svého charakteru. Ty drobné nestabilní dílky, kdy jej bavilo přehazovat svou osobnost a dávat najevo charakterové rysy, které pro něj byly cizí. Obdivoval potulné herce, kteří každý den byli někým jiným, studoval je, vyptával se jich a po čase s nimi začal též hrát. K otci se to nikdy nedostalo a matka jej nechala dělat, co se mu zlíbí. Tam také objevil krásu karetního umění. A zamiloval si to stejně jako hraní.
Občas měl takové chvilky, kdy přemýšlel, jak funguje tělo zevnitř. A učinil patřičné kroky k tomu, aby to zjistil. Co s tím, že někdy zmizel jakýsi sluha nebo obyvatel města. Lidé utíkali, ztráceli se nebo umírali. Kdo by podezíral malé dítě, jež se zvídavě rozhlíží po světě a řádně si lebedí ve svých zálibách? Překvapivě i v tam malém věku byl dosti chytrý, aby věděl, na co se nekouká dobře a s čím by se chlubit neměl. A co by především měl skrývat. A tak málokdo věděl, jaký skutečně Bernare je. Možná to občas netušil ani on sám.

"Muži se žení nudy, ženy ze zvědavosti a oba se zklamou."

Když dospěl do třináctého roku života, stal se panošem svého strýce sera Jennyse Lyddena. Ten jej procvičoval nejen v boji s mečem, ale i se skrytými zbraněmi. Z Essosu si dovezl bohatou sbírku a svého synovce obdaroval skrytou čepelí. Kromě obyčejné dýky jej naučil používat kukri. Zahnutá čepel dokázala nadělat větší paseku, jak ta rovná. Téměř se to mohla rovnat dothratským zbraním. Od toho se ukrývá jeho láska k essoským zbraním, meč se tak odsunul na druhou kolej.
V patnácti letech se spolu se strýcem vydali do Braavosu, kde společně nastoupili do Zlaté společnosti. Roky krvavých rukou je čekali a Bernare se toho všeho nového nemohl nabažit. Až mu občas ser Jennys říkal, že by se mohl přidat k Mužům bez Tváře. Jistá míra touhy jej tam přivedla, ale byl odmítnut slovy "Špatné ovoce nepatří mezi dobré." Nijak jej to nezklamalo, pouze pokrčil rameny a vrátil se tam, kde ho očekával strýc.
Uplynulo několik let, kdy se z nudy oženil s essoskou herečkou Lharou Dorren. Při svatbě se nic neodehrálo, po ní také nic a když za pár měsíců odplouval, tak jí zapomněl vzít sebou. Nu což, láska to asi nebyla. Ser Jennys také zůstal, ale krátce předtím jej pasoval na rytíře. Mohl se hrdě pyšnit titulem "ser". Vrátil se do rodné domoviny s titulem a hned se s ním mohl pochlubit ženě, na kterou zrovinka narazil. Netřeba zmiňovat, že to dotyčnou nezajímalo, ale on se nedal odbýt. A tak potkal Gennu Kellington. Dalšího důvěrníka ve svém malém seznamu. Vrátil se domů, ale s Gennou udržoval pravidelný kontakt.
Když byl jeho bratr poslán do Králova přístaviště, stal se prozatimním lordem. Když jeho bratr vše zesral v Králově přístavišti a byl poslán do Řekotočí, nahradil ho ve funkci lorda velitele jedné části Renardské stráže, jež byla po ruce králi, královně a pobočníkovi krále.

Rodina:

"Gen, nemůžeš sem jen tak vtrhnout a tvářit se, že jsi nejsvětější osobou v zemi."

Jeho otcem je lord Elmer Renard, matkou lady Melissa z rodu Lyddenů. Má staršího bratra Doriena, ke kterému vzhlíží a sestru Madeleine, kterou zcela opomíjí. V Essosu se z nudy oženil s exotickou potulnou herečkou Lharou Dorren.

Zajímavosti:

"Jak můžeš tvrdit, že jsi viděl vše, když jsi se nesetkal se mnou?"

Hra s kartami je jeho předností. Zná několik triků a vlastní speciální edici mírně ostrých karet, kterými se dá elegantně podříznout hrdlo.
Má ve zvyku si zpívat, hvízdat, broukat, otevírat ústa v němé serenádě či s nimi pohybovat jako ryba, jež dýchá.

Loajalita


Svému bratrovi, Genně Kellington a sobě

Body moci

Intrikářství - 4 b.

Válečnictví - 7 b.

Diplomacie - 0 b.

Vůdčí aspekty - 0 b.

Charisma - 4 b.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama