--------------------------------
---------------------------
--------------------------------------------------


REFLEXE


Naše životní motto: Pokud chceš něco od Osudu, Osud chce něco od tebe.
Smyslem přežití je čůrat za někoho jiného.


Elyas Ryswell

31. října 2018 v 19:57

Nick: Ferroušek♦ ♦Rod: Ryswell (Stark)♦ ♦Postavení: Lord♦ ♦Status: Otec Sama a Deana?♦ ♦Faceclaim: Philip Winchester♦
Jméno: Elyas Ryswell

Přezdívka: ---

Náboženství: Víra ve Staré bohy

Společenství: ---

Věk: 32 let

Stav: Ženatý


Vzhled:

Těžko říct, zda by vám stačil jeden jediný pohled na tohoto muže, abyste s přesností pověděli, odkud pochází. Dlouho byste hledali rysy, které by Elyase spojily s jihem, Dorne nebo snad Essosem. Jeho tvář rozhodně nepatří k těm výjimečným, naopak k těm přehnaně všedním. Určitě byste dokázali říct, že vám lord Ryswell někoho připomíná, nebo jste se již museli setkat. Nemusí to být vůbec pravda, ale právě jeho všednost tento pocit utvrzuje. Málokdo by o něm řekl, že je krásný, ale zároveň by ho nikdo neurazil tím, že je ošklivý. Nevybočuje ani na jednu stranu. Ovšem co nezískal do krásy, to vynahrazuje charisma. Nedokážete říct co to je, ale něco se vám na něm přeci jen časem začne líbit. Zkrátka sympatický muž.

Vlasy nechává poměrně na krátko střižené, pokud začnou přerůstat, netrvá to dlouho a opět je zkrátí. Zkrátka nesnese, aby mu zavázely v očích. Nejsou však ani světlé ani tmavé. Dávno ztratily zlatý nádech, který míval v dětství po své matce. S věkem ztmavly, ale ne dost, aby se s určitostí daly označit za hnědé. Právě i nedostatek slunce na severu jeho vlasům zabraňuje světlat. Kdo ví, jak by vypadal po delším pobytu na jihu či za mořem? Jeho oči jsou zelené, menší a posazené níž. Rozhodně ale neodvedou pozornost od výrazně širšího nosu. Postupně se rozšiřuje, přestože je z profilu ostře řezaný. Celkově by se jeho tvář dala přirovnat k těm, které mají ostřejší rysy. Spodní čelist, brada, lícní kosti nebo již zmíněný nos. Někdo by mohl říct, že je jeho tvář tvrdá. Možná tehdy vám okolnosti napoví, že jde o seveřana. Rozhodně na první pohled nedosahuje stejného respektu jako jeho otec, ale ani za ním příliš nezaostává.

Rty má úzké a horní ret ostřeji vykrojený, než ten spodní, který se místy až rozpíjí bez jasného ohraničení. Jeho tvář bývá zpravidla hladká, přestože s příchodem sněhu občas zapomíná sáhnout po břitvě. Tělo má dobře stavěné a pevné. Přestože nepatří mezi hromotluky ani velikány, postavou neurazí. Počítat se může hrdě mezi vyšší muže, přestože tak na první pohled nepůsobí. Naopak se lidé mnohdy diví, jak vysoký vlastně je, pokud se postaví přímo před něj, nebo vedle. Jeho tělo je osvalené natolik, aby uneslo těžkou zbroj i obouruční meč. Někdo by mohl tvrdit, že jeho tělo připomíná obrácený trojúhelník. Tedy v ramenou je nejširší a směrem dolu se postupně zužuje. Přestože je jeho tělo na zbroj uzpůsobené, nosí jí nerad. Jeho oblečení ze standardu seveřana nevybočuje. Hlavně aby bylo teplé a funkční, na vzhled nijak nehledí. Nepotřebuje se pyšnit drahými látkami, složitým vyšíváním ani šperky. Daleko raději zůstane v teple a suchu.

Povaha:

Elyas byl vždy oblíbeným člověkem plný energie. Někdo by volil slova, která by naznačovala, že mladý Ryswell měl vždy nadání na maléry. S věkem toto nadání sice místy opadlo, přesto se stále umí zamotat do něčeho, co mu bez varování přeroste přes hlavu. V první řadě by se dala vypíchnout jeho spolehlivost, schopnost dobré organizace a hlavně ochota pomoci i naslouchat. Velmi důležité jsou pro něj tradiční hodnoty, kdy ústřední roli hraje i založení vlastní rodiny. Tak jako pro mnoho seveřanů i pro něho je rodina na prvním místě. Leč k nelibosti své vlastní, zmítá se mezi mlýnskými koly. Úcta a láska k otci, oproti lásce k manželce.

Vždy je připraven poslechnout si starosti a problémy ostatních. Nelekne se žádné námahy a nikdy vás neodmítne, pokud o pomoc požádáte. Jakoby dokázal vycítit, že ho jiní lidé potřebují. Což je pro muže jeho postavení velmi vhodnou vlastností. Jako lord musí umět svým lidem naslouchat i poskytovat dobré rady. Téměř vždy je připraven ocenit silné stránky svého protějšku a omluvit jeho slabiny. Sám se nestaví do vůdčí nebo nadřazené pozice. Mnohdy raději ustoupí, a přispěje tak ke spokojenosti ostatních. Nemá potřebu se drát do popředí, ani o ničem tvrdě rozhodnout. Právě komunikace a naslouchání mu pomáhají vybrat tu nejlepší cestu. Přesto i on by byl schopný razantních rozhodnutí, ale z přirozené povahy si taková rozhodnutí nechává jako tu poslední možnost.

Jako osoba je spíše konzervativní. Má pevný vnitřní žebříček hodnot a systém pravidel, který se orientuje na panující tradice. Ví, kde je jeho místo, co je jeho povinností, a že by za žádných okolností neměl vybočovat z řady. Příliš mnoho změn a neklidu jsou mu spíše nepříjemné. Mezi jeho silné stránky patří jeho pečlivost a spolehlivost, méně pak pružnost a spontánnost. Vůči novým zítřkům je otevřený jen za určitých podmínek. Elyas rozhodně patří k těm společenštějším osobnostem. Při kontaktu s lidmi a komunikaci, jakoby získával novou energii. Nepředvádí se, ani nechvástá, pouze je rád mezi stejně dobře naladěnými společníky. Někdy jakoby potřeboval cítit, že je potřebný a ceněný. Konflikty a boje o moc na něj občas až příliš doléhají. Nejraději by se v tomto ohledu vyhnul všemu. Ztěžují mu optimistickou mysl i vykonávání práce. Právě to ho nutí se až příliš zamýšlet a o to méně se soustředit.

Elyas nepatří k přehnaným romantikům. Nepotrpí si na velká gesta ani vyznání lásky. Jsou to právě maličkosti, kterých si člověk musí všímat, aby pochopil, jak moc mu na druhé osobě záleží. Mnohem snáz se na toto téma rozmluví v soukromí. Svá slova pečlivě váží. Nechce skončit jako zamilovaný hlupák, který je všem jen pro smích. Sám cítí přehnanou náklonnost jako slabost. Nedokázal by šeptat své ženě něžná slůvka, neustále jí oňufávat a říkat, jak bez ní nemůže žít. On jí to raději dokáže, ale zajisté ne takovým způsobem. Bude mít svoje cestičky, kdy by se spousta žen cítila nedoceněná. Jde jen o to umět číst mezi řádky. Když už je Ely schopen velkých gest, má to své opodstatnění a o to více je třeba si toho vážit.

Historie:

Elyas se narodil jako nejmladší dítě do rodiny lorda Ryswella. Na světě na něho čekaly dvě starší sestry, které se nepřímo podílely na jeho východě. Kdo ví proč, se uštědřování výchovných rad a pohlavků ujaly raději ony? Každopádně to časem mělo přímý vliv na jeho průbojnost. Mnohdy proto raději ustupuje, než aby složitě a pracně prosazoval svou. Nedá se však říci, že by nebyl šťastné dítě. Dostalo se mu veškerých výsad, které si jako budoucí pán hradu zasloužil. Jako dítě netíhl ani k jednomu z rodičů. Přestože na něho by otec hrdý a dalo se předpokládat, že jej jako jediného syna bude rozmazlovat, nestalo se tak. Ani matka na něho netrpěla více, než na své holčičky. Elyas se naučil jejich pozornost přenechávat potřebnějším. Matku nechával věnovat se sestrám, otci naopak dal prostor k plnění povinností. Nebyl rozmazlené dítko, které by si dupáním a křikem něco vynucovalo. Vždy si našel způsob jak se zabavit, ať už to bylo venku nebo uvnitř hradu.

Uplynul nějaký čas a on již nadále neměl být nejmladší dítě jejich rodiny. Na příchod sourozence se netěšil ani nebyl proti. Možná to všechno kolem bylo příliš složité nebo nedůležité. Matčině těhotenství nevěnoval pozornost a o to větší rána přišla, když během porodu zemřela. Byl příliš malý na to, aby pochopil, že matka již není a nevrátí se. Nastalo tak období života, kdy se od ostatních distancoval ještě víc, než jak tomu bylo doposud. Ponořil se do světa knih a vzdělávání. Právě v příbězích nacházel jistou formu útěchy, než se cítil dostatečně připravený na přijmutí reality. Takřka sám od sebe přišel za otcem a žádal ho o lekce, jak být správným lordem. Přestože by to většinu dospívajících chlapců nebavilo, Elyas seděl na každé zasedání hradu. Vyřizoval s otcem audience, kterým pečlivě naslouchal a dokonce s ním jezdil na Zimohrad, pokud to bylo alespoň trochu možné.

Jak tomu ale již bývá, co člověk nevybouří v dospívání, potřebuje si vynahradit v dospělosti. Právě v době, kdy otec provdal úspěšně jeho sestry a začal přemýšlet nad vhodnou manželkou i pro syna, se Elyas začal bouřit. Začal si užívat života, který mu doposud prokluzoval mezi prsty. Neukvapoval se k přehnanému prohánění sukní, nepropadl alkoholu ani jiným neřestem. Zatoužil však po světě. Prvně procestoval celý Sever, než se postupně vydával stále dál na jih. Poznával nová místa, lidi i jednotlivé povahy. Pochopil, že všechno není zlato, co se třpytí, a že v nouzi pozná přítele. Cestoval by možná ještě dál, až do Essosu, kdyby nepřišla další životní rána. Tentokrát se dozvěděl o smrti sestry, která se provdala za Roose Boltona. Ona i její maličký syn podlehli nemoci a Elyas tak znovu pocítil potřebu zdržovat se spíše na Severu a jeho bezprostřední blízkosti. Na cesty se vydával už jen zřídka a raději zůstával s otcem, aby se co nejlépe připravil na svou roli lorda.

Přesto při jedné z takových cest narazil na osobu, která se mu do života zapsala mnohem víc, než jak by na první pohled řekl. Byla to právě Aerynn, která mu vypomohla, když se dostal do potyčky, která pro něho nevypadala ani trochu dobře. Klidně by řekl, že se do celé situace dostal bez vlastního přičinění, ale to by lhal. Právě díky cizince vyvázl. Poděkoval jí, vyměnili si pár frází, než si popřáli štěstí a každý se vydal svou cestou. O co větší náhoda byla, když na sebe o několik dní později narazili znovu v obdobné situaci. I tentokrát se Aerynn stala jeho strážným andělem, když mu pomohla a zachránila ho. Slovo dalo slovo a rozhodli se pro společnou cestu do Elyasova domova. Čím více času spolu trávili, tím více jí Elyas propadal. Celá cesta dala vzniknout něčemu, s čím nikdo nepočítal.

Když po příjezdu domu vyprávěl Elyas otci o Aerynn, žena ho velmi zaujala. Natolik, že vyslovil přání se s ní oženit. Právě tehdy o sobě Aerynn řekla pravdu, která všechny šokovala, ale na tom co Elyas cítil, už nic změnit nedokázala. Přes otcův nesouhlas a vlastně i zákaz, se s Aerynn oženil. Bylo to vůbec poprvé, co se Elyas vzepřel vůli otce, vůbec poprvé co si prosadil svou a nemínil ustoupil. V Aerryn spatřil dokonalou ženu, se kterou chce strávit život a založit rodinu.

Rodina:

Rodina Ryswellů zajisté patří k těm početnějším. Rodové jméno a dlouhá historie ho provázala s mnoha rody a dodala mu na váženosti.
Jeho otcem je Rodrik Ryswell, nynější pán hradu.
Jeho matkou byla lady Roslyn Hornwood, která jej však opustila ještě v dětství.
Má pouze dvě starší sestry, za to několik tetiček, strýčků, bratranců a sestřenic. Starší ze sester Bethany se provdala za Roose Boltona, ale později podlehla horečkám. Barbrey, druhá ze sester se naopak provdala do rodu Dustinů.
Jeho manželkou je Aerynn Ryswell, díky které se často dostává do sporů se svým otcem, ale přese všechno se rozhodli si jí prosadit.

Zajímavosti:

Přestože je seveřan, nikdy nebyl přehnaně dominantní.
Mnohdy raději ustoupí, než aby se věnoval hádkám a konfliktům.
Má jisté nadání na maléry.
Nikdy se nepostavil otci, dokud se nerozhodl oženit se s Aerynn.

Loajalita


Rod Ryswellů
Rod Starků
Sever
Vlastní srdce

Body moci

Intrikářství - 2 b.

Válečnictví - 7 b.

Diplomacie - 6 b.

Vůdčí aspekty - 7 b.

Charisma - 9 b.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama