--------------------------------
---------------------------
--------------------------------------------------


REFLEXE


Naše životní motto: Pokud chceš něco od Osudu, Osud chce něco od tebe.
Smyslem přežití je čůrat za někoho jiného.


Kundeš Medvědomrd

13. října 2018 v 1:08


Nick: Ellouš ♦ ♦Rod: Divoký ♦ ♦Postavení: Druhý ve velení ve všem ♦ ♦Status: Nezobrován! ♦ ♦Faceclaim: Kristofer Hivju ♦
Jméno: Tormund

Přezdívka: Tormund Obrozhouba, Obroprdel, Obrosmrad, Hromová pěst, Zdlouhomluvec, Foukoroh, Lamač ledu, Manžel medvědů, Medovinový král Rudé síně, Mluvčí bohů a otec hostitelů, Kundeš Medvědomrd

Náboženství: Víra ve Staré bohy

Společenství: Mance, krále za Zdí

Věk: 39 let

Stav: Manžel medvědů

Vzhled:

"Spousta prťavých mužů se mě pokoušela zabít. A tady je ta spousta prťavých koster hezky zahrabaných pod zemí."

Tormund je středně vysoký muž, jehož pravá postava je vždy skryta pod teplými kožešinami. Díky tomu vypadá mohutnější než možná ve skutečnosti je. Přesto jeho celková existence budí v lidech respekt. Kundešova tvář se dokáže zatvářit natolik vážně až je to hrozivé a mnozí s jekotem upustí zbraně a vezmou ruce na nohy. Dalo by se říci, že je ohněm políbený. Vlasy mu září pravou zrzavou barvou, která neminula ani jeho vous, jež si pěstuje a stříhá ala Robinson. Oči má zelené, i když vždy záleží na druhu světla a odlesku. Jindy mohou mást a tvářit se jako modré.
Pod kožešinami se ukrývá kroužková zbroj, kterou ukradl jedné mrtvé vráně. Nu, v dobu, kdy si na ní mlsal, ještě ta vrána žila, ale jak dí dobré pravidlo, každá dobrá vrána je mrtvá vrána. Oděvem se nijak neliší od zbytku divokých. Množství kožešin znesnadňuje chůzi, zato je stále v teple. A přeci jen za ta léta se v tom naučil chodit.
Jeho univerzální zbraní je prostý meč, který též ukradl jedné z vran. Jsou na severu, co si neukradnou, to nemají. Narozdíl od jižanů nemají tu výhodu, aby si mohli meč ukout. Proto jsou jejich zbraně dost bídné a ve špatném stavu. K té lepší se dostane jen tak, že zabije další vránu. Jelikož zabít vlastní pro meč by bylo celkem zbytečné, když ho bude mít ve stejné otřesném stavu, jako ho má on.
Se svou vahou nemá potíž nosit těžké náklady ani těžké zbraně. Je schopen někomu vyrazit lebku z hlavy na první pokus. Nebo se s tím spíše jen vesele chvástá. Ale kdo by chtěl vyzkoušet pravdivost slov. Zřejmě jen bláhový idiot.

Povaha:

"Jestli mě zradíš, tak tě vykostím!"

Kundeš, tedy Tormund je ničivý element. Neustále má ve zvyku o sobě vyprávět absurdní historky o skutcích, které se nestaly. Jako o jeho dobytí severního pólu, sexuálního aktu s medvědem či vyhlazení jednoho kmene obrů. Nikdo mu to nevěří, přesto se ho neodváží osočit z toho, že mele tak až se mu od huby práší. Je to typický divoký, nezávislý, svobodomyslný. Nepoklekl by před nikým ani kdyby si potřeboval zavázat botu. Jisté osoby dokáže respektovat, jmenovitě pouze Mance. Něčím zvláštním si jej získal a on se mu stal věrným druhem. Čímž můžeme říci, že jistou věrnost v sobě má zakódovanou. Ale když někoho nesnáší, tak to nijak neskrývá. Není daleko od rány, když se mu něco nelíbí, dá to najevo dost nahlas. Na druhou stranu je to veselý druh, se kterým si nejedna osoba užila kopu srandy. Zvlášť když jeho střeva začala vyluzovat zvuky jako když houká roh. A když se směje i hory se třesou. Kdyby měl někdo ponětí o nějakém Robertu Baratheonovi, dalo by se říci, že je Tormund jeho věrnou podobou.
I přes veškeré množství kožešin je obávaným bojovníkem. Je jako skála, která se nedá zastavit. Tedy, ona se zastaví, ale o vaši hlavu. Nezabíjí jen tak pro radost, spíše dokáže někoho sevřít do pravého medvědího obětí, když míra nasranosti dojde maxima a sračky se chrlí ze všech stran. V druhém případě, když jde o malou, nevinnou vránu, která přišla ze špatné strany na jejich území. V takovém případě není slitování na místě.
Mohlo by se zdát, že jde pouze o násilnou povahu, ale ve skutečnosti to není takový ras, za jakého by se mohl vydávat. Za své přátele i děti by dal ruku do ohně a když se zjeví někdo nový, kdo jej zaujme, brzy si ho oblíbí natolik, že když ho zradí, tak ani kapka vody nezůstane na správném místě. Skutečně není dobré zrazovat divoké a už vůbec ne Tormunda.
Skutečně a opravdu nenávidí klan od Zmrzlého břehu. Ale ten prakticky nenávidí každý. On je osobně považuje za bezduché podvraťáky, kteří aby se uživili, tak se požírají mezi sebou. Za nic na světě by nechtěl patřit mezi ně. To by si radši sežral vlastní chlupatou nohu.
Klany se mohou dělit i na menší celky a jednomu celku velí právě Tormund. Nemá respekt pouze u nich, ale i u podstatné většiny divokých. Málokdo by se s ním chtěl pouštět do křížku, mnozí si totiž pamatují, jak takové osoby dopadají. A hezký pohled to zaručeně není.

Historie:

"Vaše výsosti? Slyšeli jste to? Odteď byste se měli klanět pokaždý, když si useru!"

Kdo zná dokonale svou historii, ten se s ní buďto chvástá a nebo pro něj není natolik podstatná, aby na ní vůbec musel myslet. Tormund patří mezi druhé osadníky. Narodil se na pravém severu, vyrůstal na pravém severu a pokud jej Mance nezavede jinam, i na pravém severu zemře. Zdali byl z několika sourozenců či sám, to si ani nepamatuje. Důležité události pro něj byly ty, kdy poznal svou ženu ... či ženy, se kterými měl své vydařené potomky, na které může být po právu hrdý. Během těch let, kdy přerůstal z chlapce v muže, sklízel věhlas i respekt členů různých kmenů. A jak se takový úspěch získává? Prostými věcmi. Nebo jednou. Je o vás neustále slyšet. A to o Tormundovi bylo. Nejen z hlasů jiných, ale i z jeho samotného. Jeho hlas byl vždy slyšet i o několik klanů dál. Každé dítě i babka znaly povídačky, které Tormund vypouštěl ze svých úst a pokládal je za pravdivé. Ty povídačky, kdy strávil noc s medvědicí, které sladce říkal Shella. Či o bitce s obry, přičemž skutečnost byla spíše taková, že jedné z obryň rozřízl břicho, aby v něm mohl přečkat krutou a chladnou noc. Ano, čím byl Tormund známý, byla především výřečnost o jeho příbězích. Ale ani v lovu na vrány nebyl pozadu.
Po časech se z toho stávalo čím dál oblíbenější a oblíbenější hobby. Chytání malých vran do pasti a jejich následná exekuce mu více nemohla rozjařit den. Natož ty lupy, které z nich měl. Ne lupy ve vlasech, tam mu stačily vši, ale věci, které z nich vykřesal. Zbroj, která mu povětšinou byla malá, zbraně a nějaké to tuhé jídlo, které sebou vrány vláčely, aby nemusely hledat zvěř, kterou stejně nenašly, jelikož se v jejich terénu nikdo z nich pořádně nevyznal.
Jako každý správný divoký věděl o tajných tunelech, tudíž když se náhodou stalo, že se mu ocitly vrány v patách, lehce do jedné z nich zahučel a již jej nikdo nespatřil, dokud to on sám nechtěl. Znalost prostředí je vždy výhodou a on tu byl doma.
Nikdo neví, kdy se mu cesta propletla s Mancem. Mnozí si mohou říkat, že Tormund byl první, kdo mu nabídl sešívaný plášť místo oděvu vrány. Či byl ten, kdo ho chtěl zabít jako první. Na těhle okolnostech nezáleží. Především je důležité, že se z nich stali přátelé. Vrána či nevrána, Mance se stal jedním z nich a on ho jako svého přítele respektoval a bránil ho před veškerými možnými neduhy. Když jednou vyrukoval Mance s tím, že musí na jih nebo všichni zemřou, bez váhání se za něj postavil a začal mu pomáhat v tom, aby se klany sjednotily. Žádné plané sliby nebo domněnky. Pouze naděje na život, který se jim na severu velice rychle krátil.

Rodina:

"Thennové. Já kurva nenávidím Thenny!"

Rodina jistě rozvilá. Kdysi měl nějakou tu matku, nějakého toho otce. Nejspíš i ženu, se kterou měl děti, bez ní by to šlo těžko. Ale v nynější době, kdy nehledá svou medvědí lásku, stará se o své čtyři syny Toregga, Torwynda, Dryna a Dormunda. S tím má i jednu dceru Mundu a malé adoptované medvídě Dyrett, která je nejspíš skutečně jeho. Taky muž nemůže vědět, kde všude ty haranty má.

Zajímavosti:

Neumí číst.
Chtěl se prohlásit králem za Zdí, ale Mance jej předběhl.
Skutečně respektuje pouze Mance.
Jeho prdy jsou smrtící zbraní, že i Jiní by se obrátili a vrátili se odkud přišli.

Loajalita


Mance
Ygritte
Svým děťuškám
Své medvědí lásce

Body moci

Intrikářství - 0 b.

Válečnictví - 16 b.

Diplomacie - 0 b.

Vůdčí aspekty - 8 b.

Charisma - 6 b.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama