--------------------------------
---------------------------
--------------------------------------------------


REFLEXE


Naše životní motto: Pokud chceš něco od Osudu, Osud chce něco od tebe.
Smyslem přežití je čůrat za někoho jiného.


Eliesse Manderly

2. listopadu 2018 v 23:04

Nick: Ferryna♦ ♦Rod: Manderly/Ryswell (Stark)♦ ♦Postavení: Lady♦ ♦Status: Love me like you do...♦ ♦Faceclaim: Annabelle Wallis♦
Jméno: Eliesse Manderly

Přezdívka: El, Sněženka, Sel, dcera lorda Sádla

Náboženství: Víra v Sedm

Společenství: ---

Věk: 20 let

Stav: Vdaná


Vzhled:

Již od prvního momentu z Eliesse vyzařuje jistá sympatie. Nepůsobí jako křehká květinka, ale zároveň není tvrdou ženou, která překoná všechny nástrahy života. Není koketou ani nedostupnou dámou. Je vyvážený střed uvedených možností a to jí zajišťuje předpoklad, že alespoň po vzhledové stránce bude manželkou, kterou se muž bude chtít chlubit. Korunou této ženy jsou její vlasy. Zlatá hustá hříva, která je o tolik přirozenější u Lannisterů, než u dívky narozené na Severu. Vždy je nosí elegantně upravené, do zdobných copů, kde jeden jediný pramínek nepřekáží. Jestliže je rozpustí, pak svou délkou sahají do půli zad a připomínají spíše zlatý vodopád. Jsou jemné na dotek a přes jemnost neztrácí na hustotě a pevnosti. Rozpuštěné je však nenosí téměř nikdy. Bratři jí naučili na tento zvyk, že přes den chodí dokonale upravená a i v noci usíná s vlasy zapletenými v copu.

Přestože to většina lidí neočekávala, vzhledem k jejímu otci, má Eliesse krásný obličej. Nedokonalosti se jí vyhnuly stejně jako pihy a nevzhledné znaménka. Čelo nemá moc vysoké ani příliš nízké. Nos je dlouhý, rovný s ostrou hranou z profilu. Obočí se táhne do zdobného obloučku, a přestože má vlasy světlé její řasy a obočí mají světle hnědou barvu. Pozastavme se nyní ale u jejích očí. Její oči jsou světle modré, nejde však ani tak o jejich barvu jako o jejich výmluvnost. Jedním pohledem dokáže rozzářit celou místnost a donutit i toho největšího mrzouta k letmému úsměvu. Stejně dobře však umí věnovat druhé straně pohled, po kterém vás zabolí srdce. V jejích očích se odráží smutek stejně dobře jako láska, náklonnost, nenávist nebo respekt. Právě oči někdy prozrazují více, než by si sama přála. Přestože tvář dokáže uklidnit tak, aby skryla svá tajemství, její oči to nedokážou. Její rty jsou překvapivě symetrické, stejně plné s nádechem do červena. Obličej má spíše oválného tvaru bez výrazných lícních kostí. Její pleť je světlá, jak se dá u seveřanky očekávat a jen těžko získává opálení, pokud vyjde na slunce.


Je středně vysokou ženou. Vždy se najdou tací, kteří budou vyšší než ona stejně jako ti, kteří jsou o dost nižší. V tomto ohledu nevyniká, stejně jako je to u její postavy. Rozhodně se dá označit za hubenou, nikoliv vyzáblou, kdy by na jejím těle byla jen kost a kůže. Má přirozeně plné ženské tvary, sice možná neoslní na první pohled, zato neurazí ani nezaniknou. Co se jejího oblékání týká, pak dává na obdiv jak svůj rod tak postavení. Vlastní spoustu nádherných šatů všech barev, na jaké si člověk jen vzpomene, přesto jejímu šatníku vládne nejvíce modrá a zelená barva. Je to dáma, lady a vždy se tak prezentuje. Nikdy by před ostatní nepředstoupila neupravená nebo nevhodně oblečená. Jelikož jí otec nikdy nedovolil prezentovat se jinak, alespoň v tomto ohledu si dávala vždy plně záležet. Přijala roli jakési ozdoby. Ženy, která musí za každých okolností vypadat dobře a nic jí to nemůže překazit. Nepleťme si však tento počin s pýchou. Eliesse pouze svůj úděl lady bere vážně.

Povaha:

Eliesse je jemným, skromným a zdrženlivým člověkem. S každodenním životem si dovede dobře poradit a cení si svého soukromí. Svým klidným a optimistickým způsobem je ale také dobrým a velmi žádaným posluchačem a jiní lidé se v její společnosti cítí velmi dobře. Nerada slýchá nepěkná slova o svých blízkých, a proto vždy trpěla, jakmile zaslechla hanlivá slova o svém otci. Dlouhé roky ho milovala, ale nakonec dospěla k názoru, že jí bude lépe bez něho. Přesto, vzato kol a kolem, je nejlaskavější a nepřívětivější osobou široko daleko. Je pro ní charakteristická tolerance stejně tak jako úcta k hodnotám ostatních. Je velmi soucitná, velkorysá a vždy připravená pomoci. K novým a neznámým věcem se staví beze strachu, otevřeně a se skutečným zájmem. Pokud jí však někdo ublíží, či napadne smysl pro spravedlnost, může náhle vystupovat až překvapivě energicky a beze strachu se prosadit.

Příjemné stránky, které život člověku nabízí, si Eliesse dokáže vychutnat všemi svými smysly. Je velmi šikovná a talentovaná na to, aby se ve všedním životě uměla prosadit. Nebýt lady, nejspíš by v sobě nalezla pečlivě ukrytého umělce. Kreativita, fantazie a zvláště smyslové vnímání patří mezi její nejsilnější stránky. Prožívá vroucně a hluboko. Orientuje se spíše na současnost, dlouhodobé plánování jí zajímá už o něco méně. Raději řeší současnou situaci, které přikládá nejvyšší důležitost, než aby upírala zrak k plánům, které se neuskuteční ani za dlouhá léta. Bere život, jak přichází, a reaguje pružně na všední každodenní potřeby.

Přestože má ráda svůj klid a žije spíše sama pro sebe, je přívětivá a přátelská v zacházení s ostatními. Potřebuje klidné prostředí bez intrik a politických klik. Z toho důvodu je velmi ráda, že se narodila na Severu a nikoliv na jihu, kde se kolem intrik točí téměř vše. Jistá nenápadnost, sympatická postava, neuvěřitelný jemnocit vůči ostatním a pozorné a velkorysé vystupování jí přidává na oblibě jak u poddaných tak u lidí stejného postavení. Všude jí zkrátka rádi vítají.


Kromě toho je téměř bezmezně tolerantní a ochotná brát ostatní tak, jací doopravdy jsou. To jí dává schopnost vycházet s nejrůznějšími lidmi. Jediná výjimka je, pokud někde spatří nespravedlnost. Pak dokáže náhle vystupovat vážně, energicky a neoblomně. Prosadila by se dokonce i v nejostřejších sporech, přestože by se snažila argumentovat s respektem a čestně.

Historie:

Eliesse se narodila jako nejmladší dítě a také jako jediná dcera lordu Wymanovi. Jako milované holčičce se jí matka rozhodla poskytnout všechny výsady jejího postavení. Od nádherných šatiček po hodiny zpěvu a vyšívání. Nebylo tajemství, že se ve své dceři lady Freya viděla. Rozmazlovala jí, zahrnovala láskou a mnohdy proto přehlížela své syny, o které se tak staral spíše lord Wyman. Bratři jí takovou křivdu nedokázali roky odpustit. Začali si škodolibě vybíjet svou zlost a holčička si poprvé ozkoušela jaké to je, mít ostřejší lokte. Později mohla však bratrům děkovat, neboť díky nim dokázala argumentovat proti lidem, kteří byli z nějakého důvodu nad ní.

Jak rostla a dospívala, začal se otec poohlížet po vhodném manželovi. Chtěl jí vybrat někoho vhodného, až se stalo, že vybíral tak dlouho, než přebral. Svůj rod považoval za velmi důležitý a odmítal dát dceru někomu, kdo za to nebude stát. Nechtěl dceru provdat na jih. Nejen, že by k ní měl daleko, ale ke všemu jižanům ani trochu nevěřil. Jenže na stranu druhou, na severu nenacházel nikoho, koho by docenil natolik, aby došlo ke svazku. Líbilo by se mu jméno Stark či snad Karstark, jenže k jeho smůle byli členové těchto rodin již vázáni slibem manželství, či byli příliš mladí, než aby si jeho dceru vzali. Krom toho, za ty zajímavější rody oženil své syny a pro dceru tak nezůstal nikdo. Stalo se tak, že se mu dcera začala protivit. Docházelo ke stále častějším sporům. Eliesse se chtěla vdát, neboť cítila, že jí mládí prokluzuje mezi prsty, otec byl ale hledáním unaven. Její návrhy odmítal a sám nové nehledal. Ke všemu se přidával fakt, že se lordu Manderlymu vysmíval nejeden lord nebo poddaný. El to jen velmi špatně snášela, a tak docházelo k dalším konfliktům.

Nakonec sama Eliesse přišla s myšlenkou, že odejde z domova a stane se septou. Přestávala věřit, že by o ní někdo měl zájem s přibývajícím věkem. Konec konců ženy v jejím věku mají alespoň jedno dítě, mnohdy druhé na cestě. Zároveň se cítila zahanbena svým otcem. Takové rozhodnutí ale lord Manderly smetl ze stolu. Chtěl se dcery sice zbavit, ale za pomoci výhodného sňatku. Upnula se tak o něco víc na bratry. Přestala myslet na své postavení lady a učila se věcem, které jí mohli naučit jen muži. Musela však držet v tajnosti, že se společně s bratry zajímá o válčení, taktiku a strategii. Trávili spolu dlouhé chvíle, vyměňovali si názory, myšlenky a tvořili spolu plány, přestože to jinak Eliesse nemá v povaze.
A právě zaučení od bratrů se jí stalo osudným. Byla právě s otcem na Zimohradě, když se na večerní hostině zaběhlo do příliš vážných témat. Nakonec to byla právě ona, kdo argumentoval nejrozumněji, nejpřesvědčivěji a nejvěcněji. Celý sál ztichl. Někdo mlčky souhlasil, než se sálem rozneslo, že by si lord Manderly měl svou dceru uklidnit. Byla v tom jistá odvaha, když se rozhodla mluvit před tolika muži o něčem, čemu by jako žena neměla ani trochu rozumět. Byla to ale poslední kapka do poháru trpělivosti jejího otce, který tím přetekl. Polevil ve svém nároku a rozhodl se, že dceru provdá za prvního, kdo si o ní řekne. Shodou okolností mu do rány akorát přišel lord Ryswell. Nehleděl na jeho věk, ani fakt, že má již dávno dospělé děti, dokonce starší, než je samotná Eliesse. Učinil mu velice výhodnou nabídku, která se neodmítá.

O Eliesse tak bylo rozhodnuto. Poslal ji na hrad lorda Ryswella, přispěl svou trochou na svatbu, kam se sám nedostavil, ale poslal své syny. El se v novém prostředí necítila nejlépe, ale věděla, že si musí začít zvykat. Opět se musela ujmout povinnosti, o které si myslela, že nikdy nepřijde. A hlavně, musela si pomalu vyšlapat cestičku k lordu Ryswellovi, který je stále cizincem.

Rodina:

Jejím otcem je Wyman Manderly, lord Bílého přístavu a matkou byla lady Freya Cerwyn.
Eliesse má dva starší bratry, Wylise budoucího lorda z Bílého přístavu a Wendela.
Jejím manželem je lord Rodrik Ryswell, kterého si vzala teprve nedávno.
Díky Wylisovi má navíc El dvě neteře Wynafryd a Wyllu.
Krom toho má také bratrance i sestřenici Marlona a Donnelu.

Zajímavosti:

Je poměrně citlivá na urážky, kterými ostatní označují jejího otce, přestože on sám se jim nebrání.
Má strach z toho, že je příliš stará na to, než aby porodila zdravé a silné dítě.
Jistou dobu věřila, že se nikdy nevdá a stane se septou.
Nemá ráda prostředí, kde se vyskytují konflikty a snaží se je vždy urovnat.

Loajalita

Rod Manderly
Rod Ryswellů
Rod Starků

Body moci

Intrikářství - 0 b.

Válečnictví - 2 b.

Diplomacie - 5 b.

Vůdčí aspekty - 2 b.

Charisma - 6 b.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama